Znaleziono 7 wyników

autor: alko100
środa, 20 lip 2016, 02:36
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12802

Re: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat

Zastępowałem miedź zmywakami - nic to nie dało. Zmywaki najpierw były wsadzane w całości tak jak są "fabrycznie", teraz są trochę poczochrane ale nie mocno. Wydaje mi się, że pocięcie ich na wstęgi za wiele nie zmieni. Uszczelki i wężyki na 100% silikon od samego początku. Potrafię odróżni...
autor: alko100
niedziela, 17 lip 2016, 20:14
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12802

Re: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat

@alko100 Trudno - czytając Twoje opisy - dopatrzyć się błędów. Podejrzewam swego rodzaju syndrom. Długo już rektyfikujesz? Czy te problemy zapachowe to pojawiły się ostatnio - czy zauważałeś je też już przedtem? Próbowałeś może pobierać próbki z różnych momentów rektyfikacji? Tak dla porównania. Du...
autor: alko100
piątek, 15 lip 2016, 11:36
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12802

Re: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat

Napisz dokładniej jak zrobiłeś sam nastaw, w ilu litrach wody rozpuściłeś to wszystko i jaka była maksymalna temperatura nastawu? Może zmień na inne drożdże. Czy masz termometr na dole kolumny i czy nie "falowała i tańczyła temperatura"? Od starszych kolegów wiem że zapach kwiatków to jes...
autor: alko100
czwartek, 14 lip 2016, 20:51
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12802

Re: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat

Kolumnę stabilizuję 50-60 minut, próbowałem różnie, nawet 1,5 godziny ale nigdy nie krócej niż 45 minut. Ile bym nie stabilizował to i tak wychodzi podobnie. Zmywaków już nie pamiętam ile jest ale było tak upychane, że ledwo można było wcisnąć, były próby luźniej a efektów brak. Z tego co pamiętam t...
autor: alko100
czwartek, 14 lip 2016, 19:54
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 12802

Problemy z kolumną - Śmierdzi destylat

Witam Mam od dłuższego czasu problem z kolumną z którym nie mogę sobie poradzić. Praktycznie zawsze wychodzi destylat który po rozcieńczeniu ma nieprzyjemny zapach i smak - tzw "kwiatki" Może zacznijmy od początku: Keg 50 litrów, grzałka 3x 1250W. Grzałka była wykonana z poniklowanej (chyb...
autor: alko100
poniedziałek, 23 gru 2013, 23:39
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Obniżony odbiór boczny LM, minimalizacja jeziorka- prosto, tanio i skutecznie
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5862

Re: Obniżony odbiór boczny LM, minimalizacja jeziorka- prosto, tanio i skuteczni

"Część flegmy spływającej z wypełnienia powyżej półki odbiorczej, będzie spływać pomiędzy półką a ścianką kolumny, co nie pozwoli na wyliczenie dokładnej wydajności kolumny a tym samym dokładnego refluksu" Do wyliczenia refluxu można użyć zaworu w głowicy. Ja do pilnowania refluxu używam t...
autor: alko100
poniedziałek, 23 gru 2013, 20:51
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Obniżony odbiór boczny LM, minimalizacja jeziorka- prosto, tanio i skutecznie
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5862

Obniżony odbiór boczny LM, minimalizacja jeziorka- prosto, tanio i skutecznie

Moje założenia przy budowie kolumny były takie: Zbudować kolumnę możliwie jak najprostszym tzn . nie wymagającym używania wielu maszyn i minimalnym udziałem osób trzecich (tokarz) . Opisz e tu głównie pomysł na obniżony odbiór boczny LM i minimalizację pojemności jego jeziorka oraz pomysł na minimal...

Wyszukiwanie zaawansowane