Aabratek Miedziany

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

Autor tematu
lapa1103
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 30 gru 2015, 16:18

Post autor: lapa1103 »

Witam serdecznie!
Cały tydzień czytam forum i nie na wszystko mam odpowiedz.
A wiec:
1. Zrobiłem kolumnę aabratek miedziana. towar, jakim dysponowałem to kolumna fi 54 120cm miedziana.
Chłodnica fi 60 miedziana, wężownica fi 10 miedziana 3m.
Wszystko polutowane lutem twardym.
Zaworek precyzyjny mosiężne/miedziany dobrze się lutował na twardo bez topnika.
Zbiornik keg 50l grzany będzie palnikiem gazowym. Tyle, jeśli chodzi o sprzęt.
Generalnie zaczynałem psocenie na prowizorycznym sprzęcie zimne palce. był kiepski choć psota po 2 destylacjach w miarę wychodziła.
I generalnie zostało mi 60cm fi 60 rury ko, która jest połączona z kegiem flanszą... i teraz moje pytanie, czy jest sens zostawiać te rurę z ko 60cm i na to założyć nową miedzianą kolumnę (nie mam ograniczeń wysokości) czy do kega bezpośrednio 120cm miedzianą? Co sądzicie?
2. Jeśli mógłbym dołożyć to pytanie, czy mógłbym wlutować moją miedzianą w nierdzewke? Nie mogę dostać kołnierza miedzianego i to by mi uprościło?
3. to czy na start wystarczą same zmywaki, czy mimo wszystko dać 25 cm wypełnienia z miedzi? Reszta ko? W odległym czasie będę wymieniał na sprężynki teraz po prostu zostały mi zmywaki z ko?
4. Mam w kegu termometr i na górze kolumny dawać jeszcze w granicach 10 półki?

Dzięki za informacje i pozdrawiam kolegów.
Ostatnio zmieniony sobota, 2 gru 2017, 12:03 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisz staranniej
alembiki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”