Znaleziono 22 wyniki

autor: 1KOO
wtorek, 25 sie 2015, 14:52
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka Bukowa
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5181

Re: Nalewka Bukowa

Powiem tak że zebrałem kilkanaście orzeszków i po rozłupaniu większość była pełna.
autor: 1KOO
wtorek, 25 sie 2015, 07:19
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka Bukowa
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5181

Re: Nalewka Bukowa

Byłem w lesie by nazbierać leszczyny i po drodze widziałem że leży sporo orzeszków bukowych, tak właśnie powstał pomysł. Na necie nie ma za wiele powiedziane na temat tej nalewki. Jedyna ważna informacja jaka mi została w głowie to taka że orzeszki trzeba obgotować bo zawierają faginę. Zastanawiałem...
autor: 1KOO
niedziela, 23 sie 2015, 13:27
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka Bukowa
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5181

Nalewka Bukowa

Witam, nie znalazłem nic na forum na temat tej nalewki. Byłem dziś w lesie zobaczyć czy owoce buku są już dojrzałe. Nic bardziej mylnego jest ich sporo i są akurat dojrzałe :) Więc jeśli ktoś miał kontakt z tym trunkiem proszę o kilka rad, a jeśli nie to po jakimś czasie ja opisze moje wnioski o ile...
autor: 1KOO
sobota, 22 sie 2015, 10:13
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Witam ponownie. Z racji takiej że mamy już wysoką datę sierpnia i orzechy laskowe można już zbiera, to postanowiłem wrócić do wątku. W ubiegłym roku nie wyszła mi nalewka o smaku Soplicy orzech laskowy :( natomiast nic straconego, zrobiłem na bazie tego nalewkę świąteczną dodając cynamonu, goździka ...
autor: 1KOO
wtorek, 28 paź 2014, 18:43
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z dzikiej róży
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11401

Re: Nastaw z dzikiej róży

Przecedziłem i wlałem do balonu, dodałem jeszcze 0,5 kg cukru. Wino ma kolor żółty lekko zabarwiony na kolor pomarańczowy.
autor: 1KOO
wtorek, 28 paź 2014, 16:49
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z dzikiej róży
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11401

Re: Nastaw z dzikiej róży

Chciałem wiedzieć czy przygotowanie drugiego razu przebiega na takich samych zasadach jak pierwsze :)
autor: 1KOO
poniedziałek, 27 paź 2014, 18:50
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Hej koledzy, pierwszy raz przestało mi fermentować wino, i się zdziwiłem. Chodzi o tą pigwę, przez miesiąc było ok jak odsączyłem to przestało, dodałem 3kg cukru na 20 litrów i litr wody i nagle przestało. Czy to normalne ?
autor: 1KOO
poniedziałek, 27 paź 2014, 12:17
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z dzikiej róży
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11401

Re: Nastaw z dzikiej róży

Dzika róża już leżakuje 5 dzień, lekko piana się zrobiła i tak sobie myślę ile to jeszcze zostawić by jak najwięcej soku puściło i czy nie było by dobrze lekko blenderem potraktować DR ?
autor: 1KOO
piątek, 24 paź 2014, 22:14
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Świeżak prosi o pomoc. Co robię nie tak (pot-still)?
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 30977

Re: Świeżak prosi o pomoc. Co robię nie tak (pot-still)?

Tak też zrobię, kupię deflegmator i podziałam :) Pewnie kiepskim pomysłem będzie dołożyć deflegmator do szybkowaru i połączyć go bezpośrednio z odstojnikiem, chłodnicą i filtrem ?
autor: 1KOO
piątek, 24 paź 2014, 20:15
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Świeżak prosi o pomoc. Co robię nie tak (pot-still)?
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 30977

Re: Świeżak prosi o pomoc. Co robię nie tak (pot-still)?

Powiem tak, na początku podziękuję za owe rady, gotowałem na nim cukrówkę kilka razy i kilka razy owocówki, nie jestem jakimś smakoszem (bynajmniej na razie) i jak na moje oko wyszły bynajmniej nie nagannie. Sprzęt jest sąsiada i dla tego nie chcę nic zmieniać bo ja odkładam powoli kasę na coś napra...
autor: 1KOO
piątek, 24 paź 2014, 08:49
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Świeżak prosi o pomoc. Co robię nie tak (pot-still)?
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 30977

Re: Świeżak prosi o pomoc. Co robię nie tak (pot-still)?

Witam. Czy do takiego lipnego sprzętu do środka rureczki która wychodzi z szybkowary mogę włożyć drut miedziany by dało to lepszy efekt smakowy ?

Obrazek
autor: 1KOO
czwartek, 23 paź 2014, 21:06
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z dzikiej róży
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11401

Re: Nastaw z dzikiej róży

2,5 kg owoców zalałem 8 litrami wody w tym 3 kg cukru i 10 gr pożywki. Drożdże dodam za dwa dni bo jak na razie są w słoiczku z cukrem.
autor: 1KOO
poniedziałek, 20 paź 2014, 08:55
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Pomogliście mi już niesamowicie, w tym stopni jak na razie to zamierzam zapomnieć o pigwie niech stoi. Jak byście mogli jeszcze doradzić w wyborze jak najtańszego a nadającego się do wyrobów owocowych sprzętu. Czy wystarczy taki jak na aukcji czy lepiej jest kupić destylator kolumnowy, a może jeszcz...
autor: 1KOO
niedziela, 19 paź 2014, 13:15
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Odp: Wino -> Bimber -> Nalewka

OK, OK rozumiem ale też nie mówię że będę przepuszczał przez węgiel tylko że ostatnio tak robiłem i wyszło nienagannie. To jeśli można mógł by mi ktoś doradzić co dokładnie zrobić by wyszedł pigwowy bimber. Chodzi o to jak przerobić destylator, najlepiej było by to tak przerobić by zmiany w nim były...
autor: 1KOO
sobota, 18 paź 2014, 10:56
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Nie twierdzę że nie masz racji, tylko mówię tak jak było i to co mi wyszło. A druga sprawa tak sobie myślę że ten węgiel był już po kilku przepuszczeniach i to może dlatego bo był już po prostu w pewnym stopniu z użyty. Dzięki za wszelkie rady na pewno będę mieć je na oku i dam znać jak wyszło :) Ja...
autor: 1KOO
sobota, 18 paź 2014, 08:19
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z dzikiej róży
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11401

Re: Nastaw z dzikiej róży !

No to pięknie, dzięki koledzy za radę, w takim razie nie będę ani miksował, ani gotował :)
autor: 1KOO
piątek, 17 paź 2014, 14:49
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Nastaw z dzikiej róży
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 11401

Nastaw z dzikiej róży

Witam. Mam zamiar zrobić destylat z dzikiej róży i wpadł mi do głowy taki pomysł. Nie wiem czy dobry więc zapytam się fachowców, a mianowicie : - owoce dzikiej róży obrać z ogonków i resztek kwiatów, - zamrozić na dzień bądź dwa, - umyć, - zmiksować, - zalać wodą, - zagotować i wystudzić, - zostawić...
autor: 1KOO
piątek, 17 paź 2014, 14:09
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Powiem szczerze, że wszystkie owocówki przepuszczałem przez węgiel i to na dodatek tylko raz gotowałem i naprawdę byłem zadowolony z uzyskanego wyniku. Tak jak mówię, bimber jako bimber smaku nie miał, ale po przełknięciu od razu dało się wyczuć charakterystyczny owocowo-słodki posmak :)
autor: 1KOO
piątek, 17 paź 2014, 09:05
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Co ewentualnie by trzeba było przerobić, i czy w ogóle użyć filtra ? Po ostatnich eksperymentach z węglem byłem zadowolony z smaku owocówek.
autor: 1KOO
piątek, 17 paź 2014, 02:06
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Kombinuję bo najlepszą nauką jest metoda prób i błędów. Robiłem już destylat z turbo i szczerze prawdę mówiąc taki zwykły bimber bez żadnego posmaku, nie wiem czy dobrze myślę ale akurat mi zależy na tym słodkim posmaku jaki jest z owocówek. Robiłem już z malin, wiśni, czereśni i jabłek i wszystkie ...
autor: 1KOO
czwartek, 16 paź 2014, 10:09
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Re: Wino -> Bimber -> Nalewka

Magiczny kociołek to taki jak na zdjęciu + jeszcze filtr w którym będzie węgiel aktywny kokosowy :) http://novak111.fm.interia.pl/46.jpg Jak na razie to tylko kombinuję żeby uzyskać coś w stylu Soplica Orzech Laskowy. Jeśli chodzi o proporcje to wyglądało to tak : - 2 wiaderka pigwy - obrałem z nasi...
autor: 1KOO
środa, 15 paź 2014, 12:24
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Wino -> Bimber -> Nalewka
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 16046

Wino -> Bimber -> Nalewka

Witam szanowne grono, jestem w trakcie robienia wina z pigwy, leżakuje jak na razie 2 tydzień, mam zamiar za kolejne 2 tygodnie odsączyć młode wino z nad osadu i dodać cukier. Później gdy wino będzie gotowe, użyć magicznego kociołka by zamienić go w bimber. Później powstały bimber mam zamiar zasypać...

Wyszukiwanie zaawansowane