1 zacier- 2 różne destylaty

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
Kasia Panoramix
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: sobota, 11 maja 2024, 21:26

Post autor: Kasia Panoramix »

Witam wszystkich. Spotkałam się z nietypowym problemem i nie wiem jak mam go rozwiązać. Zrobiłam zacier ze słodu i kukurydzy. Rozlałam go do butli 25 litrowej i resztę do 10 l wiaderka. Dzisiaj postanowiłam to przerobić. Pierwszy poszedł nastaw z wiaderka. Dodam, że po spróbowaniu go uznałam,że jest jeszcze słodki więc sprawdziłam ten z butli, który był natomiast taki lekko gorzko- kwaśny. Uznałam, że proces fermentacji w wiaderku się nie skończył. Ponieważ wyjeżdżam Uznałam że i tak go przedestyluje i zobaczę co z tego wyjdzie.

Więc tak: destylat z wiadra uzyskał na początku 80% (200ml odlałam) potem uzyskałam do 60% ma litrowy słoik, a 2 litrowy zakończył się45%. Natomiast destylat z butli ( niby prawidłowa fermentacja) na samym początku uzyskał 50% , a potem było już gorzej, był mętny, śmierdzący i mało %. Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego tak wyszło? Czy mam to wszystko co dziś przepędziłam, zlać i przedestylować jeszcze raz?
Pomocy!!!


[mod: Następny tak napisany post będzie skasowany.]
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 maja 2024, 10:20 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2964
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 139 razy
Otrzymał podziękowanie: 554 razy
Re: 1 zacier- 2 różne destylaty

Post autor: Góral bagienny »

:witam: Zacier z butli złapał zakażenie lub zaoctował.
Szybciej destyluj, nie trzymaj tak długo.
Zacier potrzebuje 4-5dni i jest przefermentowany.
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”