Znaleziono 11 wyników

autor: zxczxc12333
niedziela, 10 lut 2019, 16:19
Forum: Projekty aparatur
Temat: Modernizacja kolumny aabratek
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3342

Re: Modernizacja kolumny aabratek

Dzięki wielkie Panowie za informację. Poniżej wrzucam plan przerobionej kolumny czy tak już może być. Ale mam jeszcze kilka pytań : 1/ ile musi być wolnego miejsca między olm a sp 2/ jaka średnica rurki powrotu z olm i na jakiej wysokości 3/czy pierwszy termometr który znajduje się nad redukcja z sp...
autor: zxczxc12333
czwartek, 7 lut 2019, 18:39
Forum: Projekty aparatur
Temat: Modernizacja kolumny aabratek
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3342

Modernizacja kolumny aabratek

Witam wszystkich. Obecnie pracuję na kolumnie aabratek, ale przyszedł już czas na małe zmiany. Chciałbym w swojej kolumnie zamontować olm, po przeczytaniu kilku postów, mam jeden wielki mętlik w głowie. I teraz prośbą do osób którzy pomogą, nakieruja jak to zrobić, żeby wszystko miało ręce i nogi, n...
autor: zxczxc12333
piątek, 16 cze 2017, 19:48
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwszy Abbratek
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7408

Re: Pierwszy Abbratek

Panowie co myślicie o tym projekcie ? Proponujecie jakieś zmiany ? Jak na razie odpuszczę sobie (olm,ovm) bo ciężko jest mi to jak na razie pojąć, w swoim czasie na pewno zrobię
1111111.jpg
autor: zxczxc12333
piątek, 9 cze 2017, 19:58
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwszy Abbratek
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7408

Re: Pierwszy Abbratek

Witam wszystkich po długiej przerwie, z powodów osobistych nie mogłem się udzielać, ale w głowie cały czas nowe pomysły nad konstrukcją. Jutro wstawię nowe zdjęcia i zmieniony projekt, a teraz przejdę do rzeczy co myślicie o ręcznie zrobionych sprężynkach z drutu nierdzewnego. Drut spawalniczy nierd...
autor: zxczxc12333
niedziela, 28 maja 2017, 10:00
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwszy Abbratek
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7408

Re: Pierwszy Abbratek

Witaj. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to kąt pochylenia głowicy 105st. Producenci robią 100st. Zapomnij o wiórach z tokarki jako wypełnieniu, to najgorsze wypełnienie. Jeśli cię nie stać to kup zmywaki ale polecam sprężynki pryzmatyczne z półką teoretyczną na poziomie 2cm. Jeśli zainwestujesz w ...
autor: zxczxc12333
sobota, 27 maja 2017, 21:51
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwszy Abbratek
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7408

Re: Pierwszy Abbratek

Było czytelne na bank, tylko może przez obróbkę zdjęcia na 600x400 tak się stało, zaraz postaram się wrzucić nowe
autor: zxczxc12333
sobota, 27 maja 2017, 20:31
Forum: Projekty aparatur
Temat: Pierwszy Abbratek
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7408

Pierwszy Abbratek

Witam Wszystkich. Jako ze jestem laikiem w tym temacie to prosiłbym was o rady, co zmienić w budowie itd. Będę bardzo wdzięczny. Jestem w trakcie budowania kolumny Aabratek i dzisiaj postanowiłem zrobić projekt żeby wykluczyć jak najwięcej błędów i coś poprawić dopóki jeszcze nie jest za późno. foru...
autor: zxczxc12333
środa, 17 maja 2017, 19:43
Forum: Kotły
Temat: Jaka średnica wejścia do kega?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4707

Re: Jaka średnica wejścia do kega?

Cała kolumnę będę robił na zlaczach SMS. Jak na razie nie myślę o owocówkach, bo dopiero zaczynam zabawę, ale z czasem dlaczego nie ;)
autor: zxczxc12333
środa, 17 maja 2017, 17:56
Forum: Kotły
Temat: Jaka średnica wejścia do kega?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4707

Re: Jaka średnica wejścia do kega?

To jednak się skuszę żeby zrobić duży wlew. O złącza, mufki,flansze, zawory itd nie mam co się martwić bo pracuje jako spawacz na warsztacie i mam wszystko co chce oczywiście z kwasówki ;)
Dzięki za pomoc!
autor: zxczxc12333
środa, 17 maja 2017, 15:31
Forum: Kotły
Temat: Jaka średnica wejścia do kega?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4707

Re: Jaka średnica wejścia do kega?

Dokładnie chodzi mi o SMS ja używam takich słów jakimi posługują się u mnie na warsztacie.
Keg 50 l
A jest on tak bardzo potrzebny? Bo wszystkie aabrateki na allegro mają wlew takiej średnicy jaka jest kolumna.
autor: zxczxc12333
środa, 17 maja 2017, 13:47
Forum: Kotły
Temat: Jaka średnica wejścia do kega?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4707

Jaka średnica wejścia do kega?

Witam wszystkich po fachu;) Jako, że jestem laikiem w tym temacie, to zgłaszam się do was o prośbę. Jestem w trakcie zbierania materiału do aparaturki aabratek i cały czas zastanawiam się jakie zrobić wejście do kega, tzn czy od razu od kega dać np śrubunek 103x2 (żeby była możliwość wymycia dobrze ...

Wyszukiwanie zaawansowane