Modernizacja kolumny aabratek

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
zxczxc12333
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 30 kwie 2017, 14:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: zxczxc12333 »

Witam wszystkich.
Obecnie pracuję na kolumnie aabratek, ale przyszedł już czas na małe zmiany. Chciałbym w swojej kolumnie zamontować olm, po przeczytaniu kilku postów, mam jeden wielki mętlik w głowie. I teraz prośbą do osób którzy pomogą, nakieruja jak to zrobić, żeby wszystko miało ręce i nogi, na ile części podzielić kolumnę, na jakiej wysokości zrobić olm itd. Obecnie jako wypełnienia kolumny używałem druciaków, kilka dni temu zamówiłem sp od kolegi plipek1 i czekają na zasyp kolumny. Z materiałem nie mam problemu, i że spawaniem również, bo pracuje jako spawacz tig. Poniżej zamieszczam rysunek obecnej kolumny wraz z wymiarami. Wszystkim z góry dziękuję za pomoc.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

scalak
150
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 1 lip 2013, 22:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Domowy
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Modernizacja kolumny aabratek

Post autor: scalak »

Witaj.
Masz całkiem porządny sprzęt. Gdybym był jego właścicielem, to kolumnę bym podzielił:
Od dołu 60 + 60 + 30 cm. W tej trzydziestce na dole zrobiłbym OLM-a z dennicy i gra gitara.
„strzeżcie się fałszywej wiedzy - jest ona groźniejsza od ciemnoty!”
George Bernard Shaw

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Modernizacja kolumny aabratek

Post autor: prolog1975 »

Podział jak wyżej kolega pisze ok. By pracować komfortowo dobrze jak od termometru prowadzącego do odbioru OLM jest te 110-120cm wypełnienia. Nad OLM zasyp sprężynek przynajmniej 25cm. Wspawaj sobie port termometru na 2/3 wysokości kolumny.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 lut 2019, 16:38 przez prolog1975, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor tematu
zxczxc12333
10
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 30 kwie 2017, 14:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Modernizacja kolumny aabratek

Post autor: zxczxc12333 »

Dzięki wielkie Panowie za informację. Poniżej wrzucam plan przerobionej kolumny czy tak już może być. Ale mam jeszcze kilka pytań :
1/ ile musi być wolnego miejsca między olm a sp
2/ jaka średnica rurki powrotu z olm i na jakiej wysokości
3/czy pierwszy termometr który znajduje się nad redukcja z sp miedzianymi zostaje, czy on musi być przesunięty na 2/3 wysokości kolumny tzn 1000 mm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

scalak
150
Posty: 174
Rejestracja: poniedziałek, 1 lip 2013, 22:36
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Domowy
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 130 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Modernizacja kolumny aabratek

Post autor: scalak »

Odpowiadam.
1. Podparcie od Plipka może leżeć na miseczce OLM-a.
2. Fi 8 zewnętrzne w zupełności wystarczy.
3. Łatwiej prowadzić proces, gdy masz około 30 cm wypełnienia pod termometrem,co nie oznacza, że na tym się nie da. Ja mam 17 cm, ale nad buforem. Cały proces jadę na termometrze z bufora, a ten wykorzystuję do ustalenia temperatury dnia i sprawdzenia czy kolumna się nie zalała.
Nad OLM połóż podparcie i zasyp łącznie z wziernikiem. Czym większy bufor, tym lepiej.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 lut 2019, 18:37 przez scalak, łącznie zmieniany 1 raz.
„strzeżcie się fałszywej wiedzy - jest ona groźniejsza od ciemnoty!”
George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”