Wielkanoc 2014 - Co postawicie na stole wielkanocnym?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Moderator: amator

Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
mat60
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 12 mar 2013, 09:38
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: mat60 »

Co postawicie na stole wielkanocnym?
Ja postawię nalewki:
- pigwowa;
- aroniowa;
- chrzanowa rosyjska;
- nalewka plebana;
- likier krem czekoladowy;
- nalewka pomarańczowa.
Ubytki w zapasach będą spore, bo przy stole zasiądzie 25 osób.
pozdrawiam serdecznie mat60
Ostatnio zmieniony wtorek, 15 kwie 2014, 13:29 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2371
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: Kamal »

U mnie na stole wielkanocnym, śniadanie raczej odbędzie się bez alkoholu.
Obrazek
Awatar użytkownika

grzesieksz7
150
Posty: 194
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 18:09
Ulubiony Alkohol: śliwowica, piwo, nalewki
Lokalizacja: Łącko
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: grzesieksz7 »

Dokładnie Kamal, śniadanie bez alkoholu, popołudniu ktoś przyjedzie, lub ja gdzieś pojadę z małżonką, więc się szafka otworzy, ale co pójdzie to nie mam pojęcia ;)
Daje krzepę, krasi lica
Nasza łącka Śliwowica!
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: jajek12 »

Cześć. Zdecydowanie coś do jedzenia też by się przydało :mrgreen:
Pozdrawiam. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

Autor tematu
mat60
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 12 mar 2013, 09:38
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: mat60 »

Trunki oczywiście będą podane do świątecznego obiadu którym zarządza moja druga połowa
pozdrawiam serdecznie mat60
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 19 kwie 2012, 21:53
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: EU
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: kochanek Kranei »

Kamal pisze:U mnie na stole wielkanocnym, śniadanie raczej odbędzie się bez alkoholu.
O tempora, o mores! Dziś prawdziwych Polaków już nie ma! W tradycyjnym, polskim, katolickim domu śniadanie bez alkoholu było nie do pomyślenia. Wystarczy sięgnąć do pamiętników z dawnych dobrych czasów. (Dla tych co nie skumali, zawsze co dawniej było lepiej a powyższy wpis tego dowodem). Co ja piszę?! Wystarczy sięgnąć do własnej, jeśli kto posiada, pamięci. Nalewka wiśniowa, wytrawna!, wy przesłodzoni słabeusze! na spirytusie lub własnym bimbrze, w zależności od tego czy pieniądz był czy nie lub stan wojenny. Jasne, takiego święconego jak u Radziwiłła nie było ale pito zaraz po spożyciu zawartości koszyka. Oczywiście, że pobić Sapiehy się nie dalo ale kto by te kiełbasy, szynki i salcesony strawił bez kieliszka mocnego trunku? No ale jak białogłowy o wszystkim decydują to i śniadania macie niemieckie. Kawą albo herbatą popijacie. Czy jest ktoś na tym forum, kto ma polskie jaja i mnie rozumie? Bekony wam smażyć i sokiem pomarańczowym popijać i idźcie precz z tego wątku, zaprzańcy jedni!
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: W_TG »

Ja trunkiem się jeszcze nie mogę pochwalić.
Ale będzie: szynka wędzona, schab dojrzewający (2 miesiące) i ser dojrzewający. Oczywiście wszystko moimi rencami zrobione.
A z aloholu postawie chorwackiego BADELa.
Reszta w gestii żony.
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: ta_moko »

A toś mi bratem kochanku po Twym poście! Toć gdy dusza czysta i w głowie zdrowie, to alkohol na rodzinnym stole jest przyjemnym dodatkiem, a nie celem samym w sobie. Cóż w tym złego, że z bliskimi, sącząc z wolna pyszne trunki, człowiek w pieknych chwilach się pogrąża? Za życia moich Rodziców śniadaliśmy u Nich. Te kilka godzin rodzinnej atmosfery zawsze kończyło się leniwą rozmową przy ciastach, kawach i czymś mocniejszym w szkle. Delikatnie, ze smakiem, uśmiechnięci, szcześliwi, że razem... Dzieci się bawiły. Cudne wspomnienie. Dziś tak jest w moim domu i niech nikt mi nie mówi, że to złe, lub że nie wypada, gdy wychylam z najbliższymi nieco alkoholu przy wielkanocnym stole. Nonsens.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

forbik
100
Posty: 100
Rejestracja: sobota, 8 lut 2014, 16:45
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: Lasek Koło Drogi
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Wielkanoc 2014

Post autor: forbik »

Czy jest ktoś na tym forum, kto ma polskie jaja i mnie rozumie? Bekony wam smażyć i sokiem pomarańczowym popijać i idźcie precz z tego wątku, zaprzańcy jedni!
Święto racja i popieram. Bo jajo to nie Komunia Święta i popić można i wypada, w gronie jak najbardziej rodzinnym. A już nie wspomnę o poniedziałku świątecznym, zwanym "LANY". Bo prawdą przecie oczywistą jest, że alkohol przez ludzi i dla ludzi, ino mądrych i co używają se alkoholu mądrze i z główką.
Ja święta jadę do kochanych (poważnie mówię) teściów. A mamy też zaproszenie do wuja żony, który, tak się złożyło, że JERZY się zwie, i wspomniał co by my Go w te święto odwiedzili se. A okazyja jest podwójna, bo syn wuja w tym roku żenić będzie się, a mam zaszczyt robić wódeczkę na stół wiejski na weselicho te. I jak już pewnie niektórzy wnisoki wyciągneli se, w te imieniny przeprowadzimy mojego na to wesele wyrobu degustacyję.

Pozdrawiam i Wesołego Jajka.
"Alkohol jest największym wrogiem człowieka, ale w Biblii zostało napisane... ...Kochaj swoich wrogów". ~ Frank Sinatra ~
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2371
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: Kamal »

Śniadanie, odbędzie się bez alkoholu, ponieważ nie wiem czy nigdzie po śniadaniu nie wyruszę w drogę. A nie wypada jechać pod wpływem %.
Obrazek
Awatar użytkownika

pawgin
150
Posty: 168
Rejestracja: wtorek, 25 lut 2014, 14:03
Krótko o sobie: Najważniejsza jest rodzina (żona i córka) To dla nich muszę się starać
Ulubiony Alkohol: Whisky Szkocka Chivas Regal 12 Year Old
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: pawgin »

Na śniadanie to jajo i żurek. Ale gdy samo południe minie otwieram barek ze szwagrami o degustujemy. Z racji tej że zaczynam dopiero wkręcać się w to hobby z trunków posiadam dobrą śliwowicę, absynt, gin(jałowcówkę) oraz miesiąc leżakowaną whisky z forumowego przepisu (Jack Daniels) zapowiada się prawdziwy test. Wesołych Świąt
Bo pić to trza umić :P

tomzo73
2
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 20:00
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: tomzo73 »

My psotnicy nie gęsi, swe trunki mamy, na śniadanie coś żonie wystawić damy.
Ostatnio zmieniony środa, 16 kwie 2014, 18:33 przez gr000by, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: interpunkcja

amrs
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 8 gru 2013, 00:19
Podziękował: 10 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: amrs »

Ja niestety nic nie postawie bo do pracy idę :( ale nic straconego ponieważ na popołudnie już jestem ze szwagrem umówiony :)
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 19 kwie 2012, 21:53
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: EU
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: kochanek Kranei »

Kamal pisze:Śniadanie, odbędzie się bez alkoholu, ponieważ nie wiem czy nigdzie po śniadaniu nie wyruszę w drogę. A nie wypada jechać pod wpływem %.
I tu mi Ty z kolei brat, bo ja tą samą zasadę wyznaję. Tak się zastanawiam, czy tym żałosnym typom jeżdżącym po pijaku nie brakuje aby jednego jaja i w ten sposób kompensują sobie to upośledzenie. Najważniejsze, że nam nie brakuje i za to wypijemy do obiadu, popołudniowej kawy/herbaty czy kolacji. Ja wyciągnę dereniówkę z 2006, bo to królowa mojej piwnicy, kontuszówkę z roku później na lepsze trawienie i cytrynicówkę z 2010 w nadziei na miłosne igraszki.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: wiking »

@kochanek Kranei, za twój post strasznie ci dziękuję, bo przynajmniej Ty i jeszcze kilku forumowiczów ( ja też) faktycznie macie big kochones, tak trzymać. Pozdrowienia dla rodzinki :poklon; :klaszcze:.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: Wald »

Bez alkoholu da się żyć, ale bez samochodu już ciężko. Że jadę wszędzie gdzie trza, to i do wypitki mało okazji. Nie narzekam, mój wybór. Lecz gdy już mi w domu kompanija zbierze się odpowiednia, to nie stół, ale parapet zastawiam. A jest on nie mały. Stają tam rzędami: wina, miody oczywiście, kremy, nalewki i destylaty. Razem ponad 30 litrów. Rzadko zdarzy się, aby któraś do dna opróżnioną była. Kieliszków do mycia jest mnóstwo, ale każdego częstuję na co tylko ma ochotę. Jest jedna, która wyłącznie miody smakuje, i dla niej pojemniejsze flaszki szykuję. Normalnie 5 różnych, każda po 0,7 wystarcza, ale dla niej 1,5 litrowe szykuję, bo za czorta nie zgadnę, który tego dnia miał wzięcie będzie. Tak goszczę rodzinę i znajomych. W święta, uroczystości rodzinne i nie tylko. Jednym słowem, każdemu w/g gustu i potrzeb. Jak zabawa, to zaba...
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: lesgo58 »

Zdrowych, wesołych i spędzonych w spokoju Świąt.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

facet08
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 2 gru 2013, 22:08
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Wielkanoc 2014

Post autor: facet08 »

Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy oraz smacznych produktów :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”