Wiaderka nierdzewne

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy

Post autor: eldier »

alembiki

Autor tematu
jarher
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 17 lut 2016, 22:56
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: jarher »

Mam małe opóźnienia na łączach - wszystkie moje posty muszą przejść przez admina.

Panowie, wyjaśnijmy sobie jedno:
1. wiem że najlepszym rozwiązaniem cena do jakości to keg.
2. mieszkam w bloku i nie mam (i nie chcę) gdzie trzymać kega, potrzebuję na początek mojej zabawy coś małego i zgrabnego od powiedzmy 15 do 25 l, chcę na tym postawić pot still'a by Radius http://alkohole-domowe.com/forum/miedzi ... t7313.html i to wszystko.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: Zygmunt »

A myślałeś o Corneliusie? 18,9l, łatwo schować i ma duży wlew:
Obrazek
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
jarher
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 17 lut 2016, 22:56
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: jarher »

Tak, myślałem- ale cena na allegro 220 zł to dużo za dużo.
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 mar 2016, 18:10 przez Zygmunt, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Spacje!
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: Zygmunt »

Szukaj na piwo.org w dziale giełda- bywają po 120-150zł. NA Allegro są okazje od 90, ale znikaja w kilka minut.

W tej cenie nie kupisz i nie zrobisz innego sensownego zbiornika, który w zasadzie bez żadnych narzędzi można przystosować do naszego hobby. Kombinowanie z wiadrem skończy się tak, że wydasz tyle, co na kega, a w końcu i tak kega kupisz. Uwierz, mam w tym pewne doświadczenie :P

EDIT: Szukaj tez kegów po coli- oprócz szybkozłaczek, które nam są niepotrzebne, niczym się nie różnią. Z racji tego, że wśród piwowarów domowych (tworzących główny rynek tych beczek) wspominanie złączki nie są tak popularne, kegi można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Bywają też corneliusy mniejsze, nawet 5, czy 7 litrowe. Te jednak z racji wyjątkowości są bardzo drogie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
jarher
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 17 lut 2016, 22:56
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: jarher »

Wierzę. Czytałem parę Twoich postów i przeglądałem Twoje pot stille ; ). Taka odpowiedź mi wystarczy. Wiaderka sobie daruję, aczkolwiek będę miał jeszcze na uwadze garnki nierdzewne, czasami można znaleźć w dobrej cenie.
Awatar użytkownika

kopytoszczak
20
Posty: 24
Rejestracja: piątek, 27 lis 2015, 10:37
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: kopytoszczak »

image.jpeg
Ja moim kociołek z garnka 15l i miski, uszczelniony przeciętym wężykiem silikonowym, połączenie ze skręcanych ogniw łańcuchowych (dostępne w każdym markecie bud.), szczelność 100%. Port na termometr z nypla, grzanie kuchenka elek. plus grzałka a połączenie z kolumną z podstawy do słupka do balustrad ( zero spawania) wszystko do wykonania we własnym zakresie. Stoi na tym kolumna 140 cm, fi 48mm z głowicą bokakoba i wypełnieniem SP, bez żadnego podwieszania itp. Koszt kociołka, miski itd. około 80 pln. bez grzałki (gar na wagę w markecie). Kolumna i głowica zbudowana własnoręcznie przy wykorzystaniu elementów do balustrad, bez spawania, no może nie do końca, półki gł.wspawane, koszt materiału to około 250 pln. Wszystko działa wzorowo = 96% :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: misiek35 »

Ciekawe rozwiązanie, ale jakbyś pospawał miskę z kociołkiem to zyskałbyś na pojemności.

lukasz743
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 23 maja 2010, 11:06
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: lukasz743 »

Garnki typu "stock pot" można nabyć w simply, przed weekendem widziałem 15L za niecałe 40 pln, pokrywka za 7 z groszami.
Awatar użytkownika

rottweiler
50
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 6 paź 2015, 20:44
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: rottweiler »

W Tesco jeszcze są przecenione szybkowary 9 litrów, z 149zł na 35zł.

Autor tematu
jarher
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 17 lut 2016, 22:56
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: jarher »

9 litrów to troszkę przymało, ale 15 l na początek przygody z destylacją - może być. Co to jest simply?

lukasz743
20
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 23 maja 2010, 11:06
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: lukasz743 »


zlomnik
30
Posty: 49
Rejestracja: środa, 9 gru 2015, 11:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wiaderka nierdzewne

Post autor: zlomnik »

A jak uszczelniana jest taka pokrywka do garnka z Simply?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”