Strona 1 z 1

Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 11:09
autor: gos1978
Witam panowie.
Rozcieńczyłem surówkę 95% do 60% dodałem 4 łyżeczki sody na 5 l po 24 godzinach powstały płatki.
Po tym dodałem 5ml perhydrolu minęło 24 godziny i nie widać żadnego efektu zbrązowienia. :(
Czy coś robię źle?

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 11:25
autor: gr000by
A dodawałeś perhydrol do ciepłego lub gorącego alkoholu? Użyłeś sody oczyszczonej (bikarbonat, wodorowęglan sodu) czy kaustycznej (wodorotlenek sodu)? Przy tej pierwszej konieczne będzie mocniejsze podgrzanie alkoholu, przy tej drugiej na zimno reakcja zajdzie, ale powoli.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 11:32
autor: gos1978
Perhydrol dodawałem do zimnego alkoholu, ale teraz stoi w temp. 25 C. I używam zwykłej sody. Jak to podgrzać i w czym?

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 11:43
autor: gr000by
W garnku (najlepiej nierdzewnym) na kuchence, tylko musisz pamiętać o BHP - opary alkoholu są doskonale palne (uważaj szczególnie przy kuchence gazowej). Nie musisz grzać do wrzenia, wystarczy, że będzie bardzo ciepłe lub gorące. No i będziesz musiał ponowić dodanie perhydrolu do podgrzanej mieszanki.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 11:52
autor: gos1978
A w jakiej ilości perhydrol?

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 12:06
autor: gr000by
1-5ml na litr czyszczonego alkoholu.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 12:26
autor: bercik413
Siema. Czy po dodaniu perhydrolu drożdże w zacierze zginą? Nie wpłynie to na smak i jakość późniejszego destylatu w sensie takim ze będą wydzielać się jakieś szkodliwe związki??

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 12:30
autor: olo 69
gos1978 pisze:dodałem 5ml perhydrolu minęło 24 godziny i nie widać żadnego efektu zbrązowienia. :(
Czy coś robię źle?
Nic nie podgrzewaj! Po perhydrolu nic nie brązowieje. :) Zbrązowiało by gdybyś dodał nadmanganian potasu. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 13:38
autor: gos1978
Siema to ile czasu odczekać po perhydrolu.
i czy dobrze to robię.
Muszę zrobić tak:
surówkę 95% rozcieńczyć do 50/60%,
-dodać 2 łyżeczki sody rozpuszczonej w wodzie na 5 l,
-odczekać 24 godz i dodać 5ml ml perhydrolu,
poczekać kolejne 24 godziny, dalej na rurki i węgiel.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 14:13
autor: Emiel Regis
bercik413 pisze:Siema. Czy po dodaniu perhydrolu drożdże w zacierze zginą? Nie wpłynie to na smak i jakość późniejszego destylatu w sensie takim ze będą wydzielać się jakieś szkodliwe związki??
Perhydrol stosuje się nie do zacieru tylko do destylatu.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 15:13
autor: olo 69
@gos1978
Jak już uparłeś się na stosowaniu chemii, to sody dodaj tylko tyle aby Ci powstały takie właśnie płatki. Myślę, że pół łyżeczki spokojnie starczy na 5 litrów, ale sam będziesz widział. Perhydrol 3-5 ml możesz dodać w niedługim czasie po powstaniu tych właśnie płatków, spokojnie np. po godzinie. Zarówno po dodaniu sody, jak i perhydrolu wszystko bardzo dobrze mieszasz. Potem czekasz aż wszystko opadnie na dół i się sklaruje. Zlewasz znad osadu, rozcieńczasz to dodając 3 razy tyle wody ile surówki i destylujesz.
Na pot stillu może się sprawdza, przy kolumnie dla mnie to strata czasu, dlatego nie polecam.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 18:04
autor: Pretender

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 18:48
autor: wiking
Ludzie wybaczcie, ale dzisiaj piątek i mnie ponosi, po h.... wam ta chemia?

Mod.
Chuj, pisze się przez "ch"
:mrgreen:

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 19:31
autor: Pretender
Kolega zapytał kolega odpowiedź dostał. Mnie również dziwi fakt, że mając 95% chce to chemią traktować. Nie chce mi się wierzyć, że wypsot nie nadaje się do spożycia.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 19:32
autor: olo 69
wiking pisze:po h.... wam ta chemia?
Po to żeby przekonać się, że nie warto jej stosować :D

A choć od samej nazwy psota dostaję gęsiej skórki, to o wypsocie jeszcze nie słyszałem :respect:

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 19:35
autor: lesgo58
Wszystkiego trzeba spróbowac.
Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz...

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 19:46
autor: wiking
No niby tak, ale jak się czyta setki postów na ten temat, to powinno się wiedzieć, że to jest be.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 19:49
autor: Trener
To coś jak w kwestiach "intymnych". Lepiej "to" robić niż o tym czytać ;)

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: piątek, 24 sty 2014, 19:55
autor: olo 69
Powiem jeszcze jedno. O ile dodatek sody spożywczej jeszcze nie wpływa tak bardzo na złą jakość produktu końcowego, to po dodatku sody kaustycznej, beee jak diabli wychodzi.

Re: Odp: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: sobota, 25 sty 2014, 00:02
autor: klodek4
Też próbowałem stosować chemię, po czym doszedłem do wniosku że lepiej jest puścić urobek raz jeszcze i tyle.

Re: Brak efektu po dodaniu perhydrolu

: sobota, 25 sty 2014, 02:01
autor: gr000by
Ja perhydrolu i sody kaustycznej używam tylko i wyłącznie okazjonalnie, do mocno "przypalonych" destylatów, by ułatwić sobie ich destylację na spirytus. Ale to prawda, że najlepiej jest przedestylować ponownie zamiast babrać się chemią - destylat po cięższej chemii jest paskudny :womit: . Mam butelkę lekko "mydlanej, aptecznej" wódki po destylacji "przypalołki" potraktowanej ciężką chemią i dodaję jej po odrobinie do bardzo ekstraktywnych trunków.