turboklar źródłem problemu? Możliwe?

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: Andrzej77 »

Do rzeczy. W ostatnim nastawie pierwszy raz zastosowałem do klarowania turboklar zamiast betonnitu. Nie zlałem znad osadu i być może dlatego efekt był właściwie żaden - klarowanie trwało ponad tydzień. I co? Po dwóch destylacjach i procedurze jak zawsze, produkt końcowy wyrzadza krzywdę w postaci kaca i złego samopoczucia u dwóch z pięciu osób. Zbieg okoliczności! Przypadek? Czy może turboklar jakoś negatywnie wpłynął? Co myślicie?
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.
promocja

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: turboklar źródłem problemu? Możliwe?

Post autor: PETER29 »

Witam. To raczej kwestia tego ile sie wypija i kto jak przyjmuje alkohol. Jeśli to by była wina turboklaru to czemu trzej biesiadnicy nie pokutowali? Moje zdanie jest takie że jak nie można % pije się maślankę :D A tak na poważnie to nie powinna zaszkodzić ludziom żelatyna spozywcza, bo w duzej mierze to podstawowy składnik wszystkich klarowinów, tyrboklarów etc.
Pozdrawiam.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: turboklar źródłem problemu? Możliwe?

Post autor: JanOkowita »

Jeśli nie zlałeś znad osadu i nie odgazowałeś nastawu to środki klarujące miały mniejszą wydajność.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”