Mój pierwszy projekt

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Moderator: DoktorPio


Autor tematu
lewy1305
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 lis 2012, 17:58

Post autor: lewy1305 »

Witam! Co sądzicie o moim projekcie? Nie jest jeszcze skończony ale to kwestia czasu, nie jestem znawcą tematu, oczekuje o jakieś wskazówki, co mogę jeszcze dorobić, poprawić, aby produkt był jak najlepszej jakości?

Mod: post napisany niestarannie. Poprawki na zielono, błędy na czerwono.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: Zygmunt »

Proponuję zacząć od wymiany głowicy. Ten termoregulator do czego chcesz używać?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

amon
30
Posty: 35
Rejestracja: czwartek, 9 kwie 2009, 20:28
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: amon »

Najpierw studiuj forum i projekt a potem pytaj.
Na tej głowicy powieś w grudniu bombki, wymień ją.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7344
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1696 razy
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: radius »

Jeżeli, jak piszesz, chcesz uzyskać produkt najwyższej jakości to posłuchaj Zygmunta i zacznij od wymiany głowicy na Bokakoba lub Aabratka, potem sprzedaj termoregulator na Alle.. i kup za otrzymaną kasę odpowiedni termometr tablicowy. A przed tym wszystkim poczytaj forum i to jaka jest różnica w pracy na kolumnie z ZP a głowicą Nixona Stone'a :czytaj:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
lewy1305
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 lis 2012, 17:58
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: lewy1305 »

Znacie temat lepiej niż ja więc rozumiem, że radzicie mi wymienić głowice na inną. Trochę źle się wyraziłem, nie sprecyzowałem pisząc, że chce uzyskać jak najlepszy produkt. Chodzi mi o dobry produkt z tej kolumny/głowicy którą zbudowałem, jest to mój pierwszy projekt i chciał bym zacząć zabawę na tym sprzęcie. Oczekuję od was jakieś porady co mogę zrobić póki kolumna nie jest jeszcze skończona, żeby uzyskać zadowalający wyrób końcowy ? Jestem w stanie z tego sprzętu wycisnąć około 90% -95%?
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: pokrec »

No i kto Ci co powie tutaj? Na tym forum bardzo mało ludzi pracuje na ZP. Wiadomo tylko tyle że niesamowicie istotne jest utrzymanie stałego przepływu w ZP i temperatury wpływającej wody. grzanie kotła też trzeba regulować bardzo precyzyjnie. Ludzie otrzymywali na takich sprzętach po te 90+ procent, ale to jest badziewie. Jak chcesz, to próbuj. My już przez ten etap przeszliśmy i wiemy, co piszemy. Głowica N-S - i to wszystko.
Po co liczyć PIT- na kalkulatorku, jak jest komputer? Po co dziabać motyką hektar pola, jak mamy ciągnik z pługiem? Ale jak ktoś chce...
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

gondoljerzy
10
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 13 sty 2013, 13:18
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: gondoljerzy »

Nie bardzo ogarniam, dlaczego ganicie człowieka za "zimne palce", a chwalicie zdecydowanie prostszą aparaturę w sąsiednim temacie? http://alkohole-domowe.com/forum/debiut ... t7959.html
:?:
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: Zygmunt »

Tamta jest rozwojowa, a ta wybitnie nie. Poza faktem, że jest to CM, to palce są za szeroko rozstawione, a koncepcja regulacji grzania termoregulatorem kompletnie nie będzie działać.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
lewy1305
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 lis 2012, 17:58
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: lewy1305 »

Grzanie będzie palnikiem, a termoregulator ma wyjście stykowe i w razie nieprzewidzianego wzrostu temp będzie odcinał gaz zasilający palnik, a regulacja palnikiem będzie odbywała się ręcznie. Podkreślam ze to mój pierwszy projekt kosztował mnie 0 zł. Materiał do budowy mam na wyciągnięcie ręki. Pomysł na budowę urodził się i padło na zimne palce, na razie zabawa będzie na tej kolumnie. Sądzę że efekt końcowy na jakiś czas będzie zadowalający.
W takim razie niech ktoś się wypowie czy mój projekt w ogóle będzie działał poprawnie, tzn na jaką moc mogę liczyć, jakie problemy mogą wystąpić przy tak zbudowanej kolumnie/głowicy, czy termoregulator i czujnik pt100 wprowadzony w pochwę na górze głowicy będzie dobrze pokazywał temp?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7344
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1696 razy
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: radius »

@gondoljerzy, przeczytaj ten temat http://alkohole-domowe.com/forum/mala-k ... t7953.html a może ci to bardziej rozjaśni sprawę :)
@lewy1305, kolumna ją zaprezentowałeś jest trochę trudna w obsłudze. Projekt oczywiście zadziała ale:
1. Musisz mieć rozdzielony obieg wody na ZP i chłodnicę.
2. Zastosować dość precyzyjny zaworek do regulacji przepływu wody przez ZP.
3. Zastosować dobre wypełnienie.
4. Uzbroić się w kupę cierpliwości.
Wtedy uda ci się przekroczyć granicę 90%, ale cudów (96%) się nie spodziewaj.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: wiking »

Maksymalnie 94% z lekkim posmakiem bimbrowym o to co cię czeka i to oczywiście, jeżeli będziesz umiał na tym jeździć. Niestety nie jest to łatwa sprawa swojego czasu miałem takie ustrojstwo tylko lepiej zrobione (za mocno masz rozstrzelone palce), wtedy wydawało mi się, że mam tą maszynę w jednym palcu i robię absolut niestety bardzo się myliłem. Posłuchaj, więc przedmówców i wywal tą głowicę, bo jest ona do :dupa:

Autor tematu
lewy1305
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 23 lis 2012, 17:58
Re: Mój pierwszy projekt

Post autor: lewy1305 »

@radius
Tak też zrobię, obieg wody podzielę i zastosuję zaworek iglicowy do sterowania przepływem przez zp. Zastanawiam się nad wypełnieniem, nie wiem co będzie lepsze; zmywaki czy wióry od tokarza?
Znajomy ma bardzo podobną kolumnę i u niego wygląda to tak, od dołu kolumny 10 cm miedź, 100 cm wypełnienia, 10 cm miedź, co sądzicie o takiej konfiguracji?
Dodam, że koledze leci do 93% do 95%
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lut 2013, 16:23 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pauzy stosujemy po znakach przestankowych, nie przed. Kosmetyka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”