Jaka whisky???

Dział o wrażeniach smakowo-zapachowych. Dyskusje i opinie na tematy trunków.

Autor tematu
t1o9m8e6k
50
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 22 lip 2011, 14:35
Ulubiony Alkohol: likier kawowy
Status Alkoholowy: Producent Nalewek

Post autor: t1o9m8e6k »

Drodzy forumowicze!
Nie wiem czy pojawił się już taki temat. Chciałbym zapytać jakie whisky polecacie??? Kraj pochodzenia nie jest ważny. Chodzi mi o wasze opinie na temat smaku, aromatu danego trunku :D Moi znajomi bardzo chwalą Jacka Danielsa, Jamesona i Ballantinesa. A jakie jest Wasze zdanie???
Pozdrawiam!
Niedawno przeczytałem w gazecie, że picie alkoholu jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Doszedłem do wniosku: gra nie jest warta takiego ryzyka. Dlatego przestałem czytać gazety.
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: szabix »

Osobiście lubię sobie od czasu do czasu siorbnąć dobrego (czyt. smakującego mi) łyskacza. Jako, że przez gardło nie przechodzą mi torfowe (np. Teacher's) skłaniam się ku wyrobom irlandzkim i kanadyjskim. Najbardziej polecam: Obrazek Original ma pełny, aksamitny smak, łagodny zapach, który po chwili uwalnia wyraźną nutę wiśni. Po opróżnieniu butelki lubię od czasu do czasu odkręcić zakrętkę i zaciągnąć się tym wspaniałym zapachem.

Co do wymienionych przez Ciebie:
Jack Daniels: smakuje jak rozwodniony trunek, oprócz mocy nie ma nic do zaoferowania. Przereklamowany.
Jameson: dobra irlandzka, brak jej wspaniałego bukietu ww siostry z Północnej.
Ballantine's: dobry, tani blend. Tu warto wskazać również na Sir Edward's.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5368
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 662 razy
Kontakt:
Re: Jaka whisky???

Post autor: Zygmunt »

Ostatnio świetnie mi się piło Glenfiddich'a 12 letniego- ale mam niewyrobione podniebienie, "łychę" piję od niedawna (aczkolwiek ze smakiem) :) Jack natomiast jest świetny do Coli- taka "codzienna łycha".
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Partyzant »

Jack kiedyś miał smak, teraz krzywi mordę.
O Wędrowniczku dowiedziałem się niedawno że skupował destylaty z innych części europy aby przerobić na swoje. ( uważałem tą firmę za konkretną)
A reszta co jest na półkach w sklepach po minimum 10 euro to jest sam badziew z reklamą w TV.
Porządne whisky to już od 60 euro butelka, ta co kosztuje 40 też coś tam wyczujesz.

Wódka, whisky, wino, brandy, piwo...etc.
Choć nie znamy smaków a smakuje to znaczy że dobre,( oczywiście że nie we wszystkich przypadkach ) i w ten sposób trzeba się kierować.

Miałem przywilej próbować rożnych trunków i rozmawiać z rożnymi osobami powiedzmy z górnej pulki... Musi być dobre w smaku.( a nie krzywic ryja)

Dlatego moje wyroby uważam za trunki pierwszej klasy.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Pastor
10
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 19 paź 2010, 13:03
Krótko o sobie: Jestem...
Ulubiony Alkohol: Wszystkie
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Uherské Hradiště / Czechy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Pastor »

Kolego Partyzant

Niestety to co się dowiedziałeś jak najbardziej sie zgadza natomiast błąd polega na twojej interpretacji.

Johnnie Walker każda od czerwonej po niebieską (niebieska to koszta rzędu 1500zł/0.7l)
gdzie niebieska jest uważana za jedną z najlepszych 'blended whiskies' (blended oznacza mieszana) tak więc Johnnie Walker pozyskuje np. wodę oraz alkohol z destylerni glenfidditcha bądź Taliskera(są to dwie prawdopodobnie największe firmy które pomagają w tworzeniu owej whisky, pozostałe firmy to raczej małe niezależne wytwórnie)...

co do samego 'blendowania' Johnnie Walker używa od 7-15 różnych leżakowanych produktów ktore w wiekszości nie należa do ich własnej produkcji ale co niezmienia postaci rzeczy, że jakościowo sa rewelacyjne!

po wiecej informacji zapraszam tutaj

natomiast dla tych którzy mają problemy z angielskim polecam wujka google, tłumaczy długie teksty w miarę sensownie.
http://translate.google.pl/
"Żeby tak się stało żebym nie musiał ciepłej pić!"
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Partyzant »

Dzięki kolego za informacje... :ok:
Człowiek myśli że już kuma, a tu nagle nowe wieści o " blended ". Nie wiedziałem.
Tak jak w kuchni można mieszać wszystko ze wszystkim, a wynik to już inna działka :mrgreen:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

stoney
50
Posty: 67
Rejestracja: wtorek, 14 lut 2012, 23:20
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Kontakt:
Re: Jaka whisky???

Post autor: stoney »

Witajcie
Widzę, że temat nieco przygasł, ale mam dla amatorów whisky dobrą wiadomość. Coraz więcej hipermarketów ma w swojej ofercie bogatą ofertę blendów, ale najlepsze jest to że w części z nich można znaleźć ofertę single maltów! Nie poraża może ilością i różnorodnością, ale dla początkującego w zupełności wystarcza.

Od jakiegoś czasu Auchan ma w ofercie kilka fajnych maltów, w zasadzie przegląd ze wszystkich regionów Szkocji: Glenmorangie The Original czyli standardową oraz w trzech wydaniach dodatkowo stażonych w różnych beczkach: Quinta Ruban, Lasanta, Nectar D'Or, Isle of Jura, Ardbeg, Talisker, Glenlivet, Macallan, Caol Ila. Z tego co kojarzę to kilka "japończyków" też mają.

Od paru tygodni także E. Leclerc się popisał: jest Macallan, Talisker i parę innych.
Ciekawa oferta jest w Almie i Piotrze i Pawle; w tym pierwszym całkiem szeroka, a cenowo też znośnie (nie opłaca się zamawiać w internecie przy przesyłce rzędu 20zł).

Dlaczego piszę tylko o Single Maltach? Rynek blendów od dłuższego czasu jest podzielony a na półkach większości sklepów w Polce stoi ta sama oferta.

Jeżeli szukasz whisky z charakterem, to polecam malty - przeciwieństwo blendów stworzonych pod gusta "masy".

Na początek coś łagodnego: z bardzo lekkim aromatem torfu, aromaty kwiatowe, owoce cytrusowe, wyczuwalna wanilia. Klasyczny świeży niezbyt wymagający malt. Glenmorangie.

Dla chcących spróbować legendarnego dymu torfowego, na początek polecam Bowmore Legend: nie narzuca się dymem, nieco wytrawna, idealna jako wstęp do "torfowych" klimatów.
Bardzo ciekawym maltem jest Tomatin 12 YO: niedroga, delikatna o aromacie kremu truskawkowego czy lodów waniliowych, w smaku wyczuwalne owoce. Z pewnością posmakuje paniom a i panowie nie pogardzą.

Jeżeli szukasz czegoś naprawdę "męskiego"... polecam Talisker'a. Tutaj zaczyna się zabawa z torfem: nie jest co prawda dominujący ale w połączeniu z aromatami morza: glonami i jodyną może dać niezły fan. Albo spodoba Ci się od razu albo nie pójdziesz tą drogą.

Uwaga, następna propozycja może być sporym ryzykiem zakupowym, w końcu mówimy o wydatku rzędu 180 zł. Caol Ila 12 Years Old - morze w pełnym wydaniu: pieczona ryba, wodorosty, jodyna, szpital i smoła. Dymna i wędzona, bukiet złożony z dominacją dymu. Moim zdaniem jedna z lepszych dymnych na początek, właśnie przez złożoność.

Jeżeli szukasz dymu i jeszcze więcej dymu to proponuję spróbować 10 letniego Laphroaig'a. Wytrawna, torfowa ale nie płaska, z dość szeroka paletą "morską" z długim finiszem.

smacznego ;)
MIEĆ MIEDŹ

papo
200
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 19 lut 2012, 17:14
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: papo »

Pastor pisze:Kolego Partyzant
(niebieska to koszta rzędu 1500zł/0.7l)

Nie wiem skąd ta cena bo w trójmieście ok. 700zł za 0,7l. :)
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Partyzant »

Z tego co obserwuje to każdy daje ceny jak mu się podoba. Cenę którą podałem była w euro a ja przeliczyłem na PLN. I na pewno się nie pomyliłem. Albo spadły ceny, albo w moim regionie rąbią klienta. Prędzej wierzę w tą drugą opcję. Teraz będę zwracał uwagę na niebieską etykietę.

Macallan ma bardzo ładny zapach, smak też nie jest najgorszy. Jak na razie wole swoje...
Po głębszym łyku, poczułem wykręt ryjka ;/ Tak jak by to był mini "polmosik" niezauważalny. Kiedy biorę 50-tke mojej powiedzmy 48-50%, to wyniki organoleptyczne są inne, według mnie lepsze.
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Emiel Regis »

Moje typy;

1 Glenfarclas 25 years old- dla mnie ideał, po niej dłuugo nic, z moją butelką pieszczę się już 2 lata i jeszcze została połowa.

2 Cardhu 12 years

2 Taketsuru pure malt 12 years- tak delikatnej jeszcze nie piłem

2 Glen Turner 18 years - tochę ostra w smaku ale strasznie bogate posmaki.

Dlaczego trzy marki na drugim miejscu? Ano one tak się różnią że niepodobna umieścić je w pionie, wszystkie 3 są dla mnie ok.

3 Jameson 12 years old, nawet zwykły Jameson smakuje mi dużo lepiej niż szkockie blended
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Lothar von Luene »

Panowie, nie oszukujmy się, im gorszy bimber tym dłużej leży w beczce nie ruszany. :D :D
Ponoć Chińczycy jedzą zgniłe jaja?! :D
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Emiel Regis »

W takim razie ja uwielbiam ten najgorszy :D
To prawda, jedzą, czasem nawet z pisklęciem, błądziłem kiedyś po chińskim markecie i miałem to okazję zobaczyć, nie próbowałem. Jeśli Cię to interesuje to mogę zapytać znajomej Chinki, jednak nie liczyłbym na podobne efekty co przy whisky ;P
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Lothar von Luene »

Z zamkniętymi oczami wybieram wyroby Partyzanta, jestem pewny, że głowa tak nie boli jak po jajach.
:D :D :D
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant
Awatar użytkownika

JerzyP
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 21:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaka whisky???

Post autor: JerzyP »

Faktycznie niezła, skusiłem się dzisiaj. Polecam jeszcze
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: ta_moko »

Trochę odświeżę temat, ale whisky to moja słabość. Chciałem założyć temat o rankingu tego trunku, ale jest już ten, to się dopiszę. A więc:
1. Glenfarclas - najstarszą piłem 12 letnią. Pod ręką staram się mieć 8 letnią. Kolega Emiel Regis wymienia na swoim 1. miejscu 25 letnią … i naprawdę mogę sobie wyobrazić dlaczego! :piwo: Niestety na razie dla mnie nieosiągalna za te 600zł. A za co ta whisky u mnie na 1. miejscu? Za wszystko. Bo jest idealna, bo robisz łyk i nagle czujesz wszystkie smaki świata; po kolei zamieniają się w ustach, a w myślach pojawiają się coraz to nowe obrazy: dębowych lasów, marcepanowej czekolady, świeżej kawy... A na końcu, dużo później pozostaje na podniebieniu tylko sherry, bo właśnie w beczkach po sherry ta whisky leżakuje.
2. Aberfeldy Aged 12 Years – za owocową słodycz pierwszego łyku i ogień po chwili.
3. The Isle of Jura Superstition – za słodycz, kolor i wspomnienia o pewnej dziewczynie, która dziś jest moją żoną.
4. Teacher's Highland Cream – według mnie najlepsza z mieszanych; zwyczajna i tak prosta, jak ludzie, którzy na Wyspach ją piją na co dzień. Nie jest do smakowania, jest do picia.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

marcinlary
50
Posty: 71
Rejestracja: wtorek, 31 lip 2012, 14:13
Krótko o sobie: madzia ma kwas madzia wypierdziela nas
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Władysławowo woj pomorskie
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaka whisky???

Post autor: marcinlary »

Kiedyś piłem burbona ''balantajsa'' efekt był całkiem przyjemny mieszanki kilku whisky i rumu. - Leciało trochę kwiatami, ale za to cena jest ok :) Takie wszystko w jednym to się udaje w burbonach znakomicie.
http://www.lastfm.pl/user/marcinlary
http://www.wielkiezarcie.com/recipesgroups.php
Awatar użytkownika

Teroon
150
Posty: 188
Rejestracja: wtorek, 16 mar 2010, 12:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: GIN
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Trójmiasto
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Teroon »

Pytanie czy blend czy single.
Ostatnio nie potrafię pić blendów, z coli nie lubię. Jedyny blend jaki mi ostatnio wchodzi to Grant niebieski, Jameson. Ewentualnie Tullamore Dew.

Zatem single:
Glenfiddich 12 i w górę :)
Glenlivet 12 i w górę :)
Obie 12 są dość łągodne i owocowe, starsze bardziej wpadają w cynamon i miód.
Zupełnie natomiast nie podchodzą mi Glendronach i BenRich czy jakoś tak, są takie jakby wypłukane ze smaku.

Dla mnie Jack i Ballaś są ch**** w smaku (podkreślam, DLA MNIE, jeśli ktoś lubi to na zdrowie :) )

Polecam bardzo poczytać sobie http://www.milerpije.pl/ w luźnej formie o Whisky :)
Awatar użytkownika

gaviscon
350
Posty: 383
Rejestracja: środa, 10 kwie 2013, 18:36
Krótko o sobie: Ciekawy Świata, miłośnik statków powietrznych :)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniels
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: gaviscon »

Ja przebywałem w Szkocji prawie 4 lata i tam stałem się koneserem whisky. Wbrew pozorom nie zawsze im starsze oznacza lepsze. Starsze whisky często pachną "apteką" :)
Osobiście mogę polecić:
- The Famous Grouse
- Glenmorangie
- Whyte & Mackay

brystal
5
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 15 lis 2013, 13:44
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaka whisky???

Post autor: brystal »

Moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do walorów ma Ballantines. Jego jakość jest stabilna w odstępie czasu. No i jeszcze jest rozlewany w kanciaste butelki, które są nie do przecenienia, szczególnie podczas wypraw na pochyły treren :)
Produkcja bez konsumpcji jest jak symfonia bez uwertury.
W demokracji za wyrażanie własnych opinii podobno nie ponosi się odpowiedzialności.[ramka=][/ramka]
Treść ukryta:
Google:

michal278
1850
Posty: 1866
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Jaka whisky???

Post autor: michal278 »

Panowie; Whisky, to co innego niż whiskey.
Ostatnio zmieniony piątek, 7 mar 2014, 07:09 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: radius »

A cóż to za stwory, ci "Panowie whisky" :?: :o
SPIRITUS FLAT UBI VULT

michal278
1850
Posty: 1866
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: Jaka whisky???

Post autor: michal278 »

Już poprawiłem. Ten tapatalk...
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

david81z
50
Posty: 84
Rejestracja: niedziela, 30 mar 2014, 14:47
Krótko o sobie: ,,Nie ma złej whisky, tylko niektóre są lepsze od innych''
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: david81z »

Mieszkam w Irlandii od 10 lat, a regularnie piję wkisky/wkiskey od 3-4lat, to znaczy minimum flaszkę tygodniowo.
Mój ulubiony blend to Black Bush i ,,codzienna'' whiskey, bardzo dobry stosunek ceny do jakości moim zdaniem.
Jeśli chcę wydać ponad 50 euro za flaszkę to za każdym razem staram się kupować coś innego.
Bardzo podobała mi się Lagavulin 16 y.o. za jej wspaniałą podłość.
Glenmorangie za jej kwiatową niewinność.
Redbrest 12 y.o. za wspomnienia z dzieciństwa.

rastro
2500
Posty: 2548
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 294 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: rastro »

Wow... minimum flaszkę tygodniowo... to chyba już zaczyna ocierać się o picie nałogowe... to co najmniej 25l rocznie... tyle nie wypijam licząc razem z piwem...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

david81z
50
Posty: 84
Rejestracja: niedziela, 30 mar 2014, 14:47
Krótko o sobie: ,,Nie ma złej whisky, tylko niektóre są lepsze od innych''
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: david81z »

No abstynentów to tu raczej nie ma :punk: Tak, piję - więcej dni w roku niż nie pije i rzadko miewam kaca, który nie pozwalał by mi funkcjonować i wykonywać codziennych czynności.
Ani ja, ani moja rodzina i bliscy nie uważają, że mam z tym problem, po prostu lubię sobie chlapnąć :twisted:
Awatar użytkownika

XXXM
30
Posty: 31
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: XXXM »

david81z pisze: Mój ulubiony blend to Black Bush i ,,codzienna'' whiskey, bardzo dobry stosunek ceny do jakości moim zdaniem.
Glen Grant The Major's Reserve Pan próbował? Cena też nie jest wygórowana. Chyba najdelikatniejsza whisky jaką piłem. W aromacie bardzo owocowa, czasami trochę podjedzie alkoholem, ale nie jest to jakimś większym problemem. Whisky bardzo dobra właśnie do takiego codziennego użytku. Może być alternatywą dla Bushmillsa.
david81z pisze: Bardzo podobała mi się Lagavulin 16 y.o. za jej wspaniałą podłość.
Ardbeg, Ardbeg, Ardbeg i jeszcze parę razy Ardbeg, później długo, długo nic i pojawia się właśnie Lagavulin. Z oferty innych destylarni mógłbym zrezygnować, byle bym miał zawsze Ardbega i Lagavulina pod ręką :)

Jakub_Dreptak
50
Posty: 52
Rejestracja: środa, 3 lip 2013, 23:06
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Jaka whisky???

Post autor: Jakub_Dreptak »

Ja za to bym zamienił Ardbega na Lagavulina właśnie a Laphroig'a zaraz potem umieścił na liście. To jednak whiskacze na jesienne i zimowe wieczory, wymagają odpowiedniego nastroju. Może byc wygodna sofa przy kominku albo też spacer po klifach Kornwalii.
Na sezon wiosenny i letni wybieram częściej Balvenie albo Glenmorangie La Santa - zupełnie inna bajka niż te powyższe ale tak właśnie lubię.
Próbowałem do whisky przekonać swoją LP i nawet udało mi się po kilku miesiącach starań. Nie wiem tylko czy to duży powód do radości bo rozsmakowała się w Scapa 16yo...
Awatar użytkownika

XXXM
30
Posty: 31
Rejestracja: piątek, 9 maja 2014, 21:44
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: XXXM »

Jakub_Dreptak pisze: Próbowałem do whisky przekonać swoją LP i nawet udało mi się po kilku miesiącach starań. Nie wiem tylko czy to duży powód do radości bo rozsmakowała się w Scapa 16yo...
Przynajmniej masz towarzysza a jak sama będzie uzupełniać barek to jeszcze na tym skorzystasz :)
Ja swoją kobietę zabrałem w tamtym roku na Whisky Warsaw Fest i myślałem, że też ją trochę przekonam do whisky, ale trunek, który jej najbardziej posmakował to był likier melonowy. A whisky dalej pozostało bimbrem.
Awatar użytkownika

david81z
50
Posty: 84
Rejestracja: niedziela, 30 mar 2014, 14:47
Krótko o sobie: ,,Nie ma złej whisky, tylko niektóre są lepsze od innych''
Ulubiony Alkohol: Whisky
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: david81z »

Glen Grant The Major's Reserve nie kosztowałem jeszcze, a zrobie to niebawem.
Do Ardbed się przynierzam od dawna i dziś nawet rozmyślałem, ale jednak wybrałem Glenmorangie po raz kolejny, a to chyba za sprawą pięknego wiosennego piątku w Dublinie.
Co się odwlecze to się nie uciecze... :mrgreen:

Falena
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 6 cze 2015, 14:55
Re: Jaka whisky???

Post autor: Falena »

Mnie jako kobiecie która lubi słodkie klimaty, zdecydowanie przypadł Grants Ale Cask. Kremowy owocowy smak z wyraźna nutą wanilii, to jest to, co zdecydowanie mi podeszło :)

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Anubis »

Próbował ktoś Long John ? rozprowadza to grupa Żywiec, jak dla mnie całkiem spoko, lekko dymne klimaty, ja piłem regularnie z dodatkiem pepsi bo tak mi najbardziej smakuje.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Lootzek »

Nie próbowałem, ale dzięki za namiar na markę - sprezentuję koledze w ramach podarku, ma na imię Jan i jest naprawdę długi, w sensie wysoki! :P
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: Dave »

Singleton of dufftown, jak dla mnie najlepsza produkcja nawet 12 letnia nie wspominając o 18, jedynym minusem jest cena w pl

jpiwek
300
Posty: 304
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 47 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: jpiwek »

Dostałem ostatnio kilka butelek, jak na łyche do coli może być. W domu można zrobić porównywalną.

aniami
1
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 10 paź 2015, 22:23
Re: Jaka whisky???

Post autor: aniami »

Jeśli ktoś lubi ciekawe smaki to polecam Wild Turkey 81:) Nowośc na rynku, którą mialam okazję testować dzięki Streetcom. Według mnie trunek bardzo ciekawy w smaku, delikatny z lekko słodkawym posmakiem, idealny zarówno do picia na lodzie jak i w postaci drinków. Mimo, że innych whiskey w czystej postaci nie pijam, ta ma na tyle interesujący i łagodny smak, ze pije się ją z przyjemnościa i pozostawia miodowy posmak w ustach:) Polecam!

wawaldek11
2500
Posty: 2889
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: wawaldek11 »

Po dzisiejszym/wczorajszym meczu nie toleruję niczego co ma w nazwie turkey czy podobnie :bardzo_zly:
Pozdrawiam,
Waldek

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: misiek35 »

Ja polecam whisky Bowmore, osobiście lepszego nie piłem.
Awatar użytkownika

grzesieksz7
150
Posty: 194
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 18:09
Ulubiony Alkohol: śliwowica, piwo, nalewki
Lokalizacja: Łącko
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Jaka whisky???

Post autor: grzesieksz7 »

Panie i Panowie, co powiecie o moim ostatnim odkryciu, a mianowicie John Medley's? Kolega mi z Niemiec przywozi, podobno produkowana właśnie na ten rynek w USA, tam kosztuje ok 16 Euro, w Polsce podobno ok200 zł, kosztował ktoś? Jak dla mnie rewelacja, może ktoś też się wypowie?
Daje krzepę, krasi lica
Nasza łącka Śliwowica!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Degustatornia”