Zmiana planów, będzie kolumna Aabratek - projekt

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
Cedec
10
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 25 mar 2014, 18:46
Podziękował: 1 raz

Post autor: Cedec »

Witam ponownie !

Miał być pot-still no ale jednak po przemyśleniu oraz namowach użytkowników forum buduję od razu kolumnę.

Na początku dziękuje wszystkim który udzielali się w temacie: http://alkohole-domowe.com/forum/projek ... 10804.html :piwo:

Chodzi mi po głowie kolumna typu Aabratek na początek podstawowy model:
kolumna.jpg
Początkowo grzanie gazem, później przejście na grzałki elektryczne. Po przejściu na grzałki będę miał wolne 20cm wiec dojdzie wizjernik.

Mam kilka pytań:

1. Standardowo ogranicza wysokość pomieszczenia więc wszystko wyliczone co do cm. Co myślicie o takiej wysokości wypełnienia czy trochę nie za mało ?

2. Czy całą kolumnę mogę połączyć wykorzystując lut miękki cyna bezołowiową używając grotówki ? Posiadam taką stację lutowniczą:
Obrazek

3. Czy taka rura karbowana z takimi zakończeniami nada się na chłodnicę ? http://allegro.pl/rura-karbowana-1-2-dn ... 81561.html Chce kupić jej 2,5m zrobić chłodnicę wkręcić króciec 21,3mm 1/2 z KO i króciec wypuścić przez dennice. Najbardziej chodzi mi o te mosiężne nakrętki.

4. Jakie sprężynki do katalizatora ? Miedziane pryzmatyczne czy mogą być nawet sprężynki miedziane w tradycyjnym okrągłym wzorze ? (jak od długopisu) Pytam się bo kręcić będę sam ! ;)

5. Wszystko łączone wywijkami. Rury wiadomo że wywijka 60,3 ale jaką dać wywijke do fittingu żeby połączyć keg z katalizatorem ?

6. Początkowo 1 termometr wybrałem głowicę dobrze ? Gdzie jeszcze umieścić porty termometru ? Kolumna i keg ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Zmiana planów, będzie kolumna Aabratek - projekt

Post autor: aronia »

1. Jak ogranicza Cię wysokość to musi tak być: przy 2 przepuszczeniu możesz wymieniać miedź na zmywaki, aby zwiększyć liczbę półek. Z czasem pomyśl o wypełnieniu sprężynkami.
2. Na tym się nie znam
3. Powinna się nadać ale przelicz czy nie lepie kupić gotowca.
4. Jakie ukręcisz takie będą: one mają oczyszczać, a dodatkowe półki to bonus(patrz punkt 1)
5. Możesz na oryginalnym fittingu dać kolumnę, albo do niego dospawać wywijkę - powinna pasować 60. Chyba że planujesz szeroki wlew.
6. Termometr to nie jakiś wielki wydatek, więc w kolumnie daj 2: 10 półka i głowica. Do tego w kegu do pomiaru temperatury cieczy.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Zmiana planów, będzie kolumna Aabratek - projekt

Post autor: Zygmunt »

2. Na pewno nie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zmiana planów, będzie kolumna Aabratek - projekt

Post autor: mirek109 »

Cedec pisze:
2. Czy całą kolumnę mogę połączyć wykorzystując lut miękki cyna bezołowiową używając grotówki ? Posiadam taką stację lutowniczą:
Obrazek
Grotówka NIE podoła :(

Masz butlę turystyczną? Dokup palnik - przykład znaleziony na szybko - http://img.bazarek.pl/1928/724/1679312/ ... b8b3b4.jpg

To Ci się przyda w przyszłości ;)

Powodzenia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”