Wyższa akcyza

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy

Post autor: rozrywek »

Proponuję jak już zaczął kol @rastro ubarwić to w pewien żart. Bardzo szłusznie zresztą.
Ponieważ wchodząc na tematy głęboko polityczne zle zrobimy.

I tego się wystrzegajmy.
Prędzej się wezmą za tych co w stodole kręcą kartony fajek i handlują po bazarach niż za tych co po cichutku dla siebie robią nalewki...czy tam spiryt przeznaczony dla tychże.

Akcyzę..to powinni wprowadzić dla siebie na siano. Kamienie między zębami zgrzytają. Suche to wszystko w ciul a popić nie ma czym. Buuu.

AKCYZA. toż to nic innego jak kładzenie łapy na tym na czym można zarobić i to sporo. Czyimś kosztem.


Kiszona kapusta powinna być objęta podatkiem akcyzowym. Ile kwasu w kapuście tyle podarku.
Nie podatku. .podarku


A najlepiej. To jakby zostawić tytoń i alko spokoju i opodatkować strusie jaja.

To by dopiero były jaja.


Najlepiej jakby wszystkie rządowe posady objąć podatkiem akcyzowym.

Czym niższe masz ajkju i kwalifikacje tym więcej płacisz.

To wtedy by się strusie jaja przepiórcze zrobiły.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wyższa akcyza

Post autor: rastro »

@rozrywek, ja jestem za tym rozwiązaniem:
Wszystkich naszych polityków wsadzamy do więzienia, jak tylko zostaną wybrani, żeby zaoszczędzić sobie czasu.
Terry Pratchett, Ostatni kontynent
Ostatnio zmieniony środa, 13 paź 2021, 08:51 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wyższa akcyza

Post autor: rozrywek »

Rastro jestem jak najbardziej za.
Albo kryminał albo psychiatryk.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

użytkownik usunięty
Re: Wyższa akcyza

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Nie narzekajcie.
Jeśli chcemy coś zmienić, na wybory może zaczekajmy lub na ulicy- "chodniki grzejąc".
Inaczej się nie da.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wyższa akcyza

Post autor: rozrywek »

Poprorokuję odrobinę:

Podwyżka akcyzy zatwierdzona.

Oczywiście naród trunkujący nie odczuje tego teraz, 5% podwyżki to nie jest aż tak w portfelu odczuwalne.

Ale będzie. Jak pół litra będzie kosztować 100zł. Za parę lat.

Ja myślę że już niedługo wystąpi wysyp nowych. Zacznie nas przybywać lawinowo, sukcesywnie ze wzrostem cen. A za lat 5 to będzie tu drugie tyle zarejestrowanych użytkowników.

Oczywiście ucieszą się producenci wieszaków, innych zp, czy szybkowarów z rurką. Wyprzedadzą zalegający im złom, często zwracany przez kupujących.

Oczywiście my też będzięmy musieli się zmagać z tysiącami durnych banalnych pytań, mam nadzieję że cierpliwości wystarczy, ja z czasem proponuję tych nieszczęśników odsyłać do producenta po instrukcje, jak spawał to niech tłumaczy teraz.

A co do nas, cóż mam czarnowidztwo przed oczami.

Te gnoje za nas się będą chcieli wziąć, kasy brakuje, ci jak pojebani rozdają, a muszą szukać łatek w kasie budżetu.

Wiele osób rzuci palenie, to pewne, jak zapłaci 60zł za paczkę, wiele osób będzie piło mniej, a wiele upędzi sobiie samemu.

W każdym razie sprzedaż spadnie, nie od razu w Styczniu, ale co rok po podwyżce spadać będzie.

Nie zdają sobie ludzie sprawy z tego że jak ten projekt się wykona za lat 10, to butelka wódki będzie kosztować 100zł, pólitrowa butelka, a paczka fajek tyle samo.
Wpływy do skarbu będą maleć i maleć.

W każdym razie domniemywam że będą nas szukać, wcześniej czy później. Sposobów aby namierzyć destylera jest mnóstwo, oczywiście nie będę tym gnojom podpowiadał jakie.

Musimy jeszcze bardziej zejść do podziemia, schować się pod miotłę.
Mniej się afiszować, kupując cukier zawiń go w czarny worek jak niesiesz po schodach, jak znosisz do piwnicy damy, czy balony, to też dyskretnie, życzliwych sąsiadów jest aż nadto.

Oczywiście oprócz hobbystów przybędzie również typowych bimbrowników produkujących na handel (czyt; skurwieli).

I tych to niech sobie łapią do woli, nie żal mi ani jednego złapanego bimbrownika.

Z pozytywów to tyle że przybędzie również piwowarów i winiarzy, wielu zrobi winko i uwarzy piwko, a wcześniej o tym nie myślało.

Z negatywów to to iż zapewne wzrosną ceny drożdży gorzelniczych, winnych, akcesoriów do produkcji, co za tym idzie ceny słodów, o cukrze to już nie wspomnę.

Tu jest zależność bardzo bliska, podaż i popyt, oraz brak towaru, za lat 10 ciężko będzie kupić drożdże Babuni w spożywczaku.

W każdym razie należy już teraz inwestować w sprzęt, oraz jeszcze bardziej dyskretnie działać.

Tu mieszkańcy wsi mają łatwiej, ciężko namierzyć, dostęp do zbóż, własnych owoców.
Ci w blokach mają gorzej, rachunek za prąd sam powie kto goni kto nie.

Sprzęt nieużywany najlepiej wywieść do babci na wioskę, albo zamelinować dobrze w tajemnym miejscu.

Jak znajdą sprzęt, to gówno zrobią, ale wrócą wtedy jak będzie w użyciu, a wtedy dupa, na pędniku czapka gore.

Radzę zatem koledzy i koleżanki inwestować w środki trwałe, typu damy, balony, fermentory. Beczki.

Te artykuły szybko podrożeją, zobaczycie.


Ps: A za 10 lat normą będą...wesela bezalkoholowe, szczęśliwy będzie ten co ma sprzęt, oraz pełny balon spirytu w piwnicy.

Ech jak ja bym chciał racji nie mieć.

Ps: Teraz właściciele instalacji Fv docenią posiadanie takowej, przy tych cenach prądu...
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 gru 2021, 10:11 przez rozrywek, łącznie zmieniany 1 raz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wyższa akcyza

Post autor: rastro »

5% to na fajki... na alko 10% i do 2027 co roku o 10% co daje >70% podwyżki w tym okresie i faktycznie wtedy podłą flaszka będzie kosztować minim. 70zł.
Ostatnio zmieniony czwartek, 16 gru 2021, 01:22 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”