Znaleziono 35 wyników

autor: wryty
czwartek, 6 gru 2018, 19:04
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Brak stabilnej temperatury
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3675

Re: Brak stabilnej temperatury

Problem rozwiązany. Jak gotowałem ostatnio to robiłem bimberek smakowy z wina od znajomego, a że wino nie było klarowne tylko pływał w nim miąsz (przywiózł to samochodem i syf z dołu się podniósł) to musiała piana przytkać mi ten dolny zmywak który podtrzymuje miedź, z własnego niedbalstwa jak czyśc...
autor: wryty
czwartek, 6 gru 2018, 18:11
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Brak stabilnej temperatury
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3675

Re: Brak stabilnej temperatury

Może źle napisałem, po zalaniu kolumny wyłączam grzanie na 3min, następnie włączam grzanie już docelowe, kiedyś około 2,7kw a teraz przy 2kW nadal mi temp na dole kolumny rosnie tzn na 10 półce i zaczyna bulgotać na szczycie dopiero zjazd na 1,6kW coś daję i wtedy też temperatura dolna na kolumnie u...
autor: wryty
czwartek, 6 gru 2018, 17:14
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Brak stabilnej temperatury
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3675

Re: Brak stabilnej temperatury

Przepraszam za polskie znaki ale ma czas pisać tylko z telefonu jak jestem przy dwójce moich a przy nich to ciężko pisać w ogóle a co dopiero z polskimi znakami. Tak miedź wyczyszczona perhydrolem, a po zalaniu kolumny czekam około 3min. Właśnie grzeje na nowo, jedyne co to zauważyłem dopiero teraz ...
autor: wryty
czwartek, 6 gru 2018, 15:15
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Brak stabilnej temperatury
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3675

Re: Brak stabilnej temperatury

Brak bufora, Katalizator to sprezynki miedziane 20cm, rura fi 60. Caly komplet od kolegi kuli wraz ze sprezynkami. Dziwne jest to ze nic nie zmienilem w metodzie pedzenia jedyne co to mialem przerwe okolo 6miesiecy, ale tak jak pisalem wczesniej wypelnienie zostalo przesypane. Mod. Zacznij używać po...
autor: wryty
czwartek, 6 gru 2018, 14:59
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Brak stabilnej temperatury
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 3675

Brak stabilnej temperatury

Witam. Prosze o porade bo nie wiem juz co mam robic. Problem jaki u mnie wystepuje to ciagle zalewanie kolumny. Kiedys po zalaniu kolumny i zjechaniu mocy grzania na 2,7kw z 4kw nastepowala stabilizacja kolumny i odbior z predkoscia 1,5l na godz, teraz gdy zjezdzam na z moca nawet na 2kw kolumna nie...
autor: wryty
piątek, 29 lip 2016, 13:26
Forum: Materiały
Temat: Ocieplenie kega z pomiarami
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28912

Re: Ocieplenie kega z pomiarami

Nada sie, tylko taniej będzie jak zastosujesz tak jak ja koc termiczny zamiast tej pianki.
autor: wryty
niedziela, 21 lut 2016, 17:20
Forum: Materiały
Temat: Ocieplenie kega z pomiarami
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28912

Re: Ocieplenie kega z pomiarami

Dobrze, podeszłes do tematu fachowo, to fachowo dokończ. Jaka różnica w rozgrzewaniu, stabilizacji, samym procesie, oraz w poborze prądu(ustawieniach regulatora) Co prawda szybkości zagrzania wsadu nie zmierzyłem ale jest szybciej, zmierzę i napiszę przy następnej okazji. Czytać proszę cały mój pos...
autor: wryty
niedziela, 21 lut 2016, 10:43
Forum: Materiały
Temat: Ocieplenie kega z pomiarami
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28912

Re: Ocieplenie kega z pomiarami

Grubość filcu to 8mm, trzy warstwy w zupełności wystarcza bo w miejscach gdzie mam właśnie 3x mam temp 26st pod koniec procesu. Wydaje mi się, że ten koc ratunkowy robi robote.
autor: wryty
sobota, 20 lut 2016, 14:24
Forum: Materiały
Temat: Ocieplenie kega z pomiarami
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28912

Re: Ocieplenie kega z pomiarami

Pierwsza otulina na rurę 60mm a druga otulina na bodajże 75mm.
autor: wryty
sobota, 20 lut 2016, 12:56
Forum: Materiały
Temat: Ocieplenie kega z pomiarami
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28912

Re: Ocieplenie kega z pomiarami

Rurę też mam ocieploną otuliną do rur, tylko podwójnie.
autor: wryty
sobota, 20 lut 2016, 12:12
Forum: Materiały
Temat: Ocieplenie kega z pomiarami
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28912

Ocieplenie kega z pomiarami

Witam, z racji tego że sporo watów uciekało mi przy grzaniu kega a wcześniejsze ocieplenie to stary koc owinięty wokół kega, postanowiłem podejść do tematu poważnie. Mając w domu mate filcową, koc termiczny-ratunkowy z apteki i taśmę typu DUCT TAPE zrobiłem "profesjonalną izolację termiczną&quo...
autor: wryty
wtorek, 16 lut 2016, 00:29
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Edytowałbym post wyżej ale nie mogę;/. Panowie czy to normalne ze pracując z buforem, na początku procesu odbieram z prędkością 1,5l na h, a pod koniec tzn 96 st pary w kegu już z prędkością 1,1l na h, zaznaczę, że zaworek nadal w tym samym położeniu, czyli kolumna sama zmniejsza odbiór czy może coś...
autor: wryty
czwartek, 11 lut 2016, 23:55
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Potwierdzam. Chcąc za szybko odbierać i za długo z taką prędkością biedny bufor dziczał przy temp 95 st par w kegu (czyli ok 97 st cieczy w kegu :shock: mój błąd, dość poważny mimo że już 2 lata jestem w temacie, przyznaję się bez bicia :dupa: ), ale po rozmowie z kolegą Kulą wszystko się wyjaśniło,...
autor: wryty
czwartek, 11 lut 2016, 11:24
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Odbiór miałem ustawiony na 1.8 l/h przy 2x2kW w tym jedna ustawiona na 40% i nie redukowałem przy 95st na kegu bo wyczytałem żeby redukować dopiero od 96st w kegu (a w międzyczasie występował ten objaw z którym miałem problem i już nie myślałem trzeźwo), ale po przeczytaniu tego co lesgo napisał spr...
autor: wryty
środa, 10 lut 2016, 23:58
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Panowie to tak. Choćbym co robił i tak mi się coś wlewa (ten szum) do kega przy odbiorze serca z prędkością 30ml/sek 95 st w kegu (surówka rozcieńczona do 20%) lub 96st (nastaw 13kg cukru i około 34l wody) zawsze, wolniejszy odbiór czy słabsze grzanie nic nie dawało. Teraz najważniejsze, wcześniej p...
autor: wryty
wtorek, 9 lut 2016, 13:41
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Można dać katalizator miedziany (20cm rury) pod bufor tzn między keg a bufor, jeśli nie to dlaczego?
autor: wryty
poniedziałek, 8 lut 2016, 18:41
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Panowie a możliwe jest to różnicą w sprężynkach KO w buforze a tymi w kolumnie? Teraz właśnie zauważyłem, ta z lewej to wypełnienie w kolumnie, a ta z prawej to sprężynka z buforu.
autor: wryty
poniedziałek, 8 lut 2016, 13:30
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Nie mam wlasnie. Ani termometru.
autor: wryty
niedziela, 7 lut 2016, 18:32
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Druga rzecz jaka mi nie pasuje to nagły wzrost temp w kolumnie (termometr nad buforem) przy temp w kegu 96,5 i choćbym jak zmniejszał odbiór to temp rośnie. Miałem 12l surówki (96%) rozcieńczone do 45litrów i wyszło mi po 2 brykaniu z buforem 10,5l a przedgonu ok 400ml, toż mi lepiej szło bez bufora...
autor: wryty
niedziela, 7 lut 2016, 18:02
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Sprężynki mam przesypane dzisiaj, dosypałem to brakujące 5cm sprężynek i nadal to samo, grzałki są dobre bo kilka dni temu psociłem bez bufor i wszystko było ok. Tylko teraz słychaćszum wlewania czegoś do kega, spadek temp par w kegu o ok 5 stopni do tych 90 stopni ale na kolumnie skacze o około 0.2...
autor: wryty
niedziela, 7 lut 2016, 11:42
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Jestem elektrykiem :-) ten szum to nie zwarcie:-). Najprawdopodobniej coś się wlewa do kega z bufora i nagle temperatura par w kegu malej gwałtownie o to kilka stopni. Panowie wczoraj rozebrałem aparaturę, tj. bufor i w rurze wewnętrznej gdzie są sprężynki KO miałem 5cm pustej przestrzeni tzn spręży...
autor: wryty
sobota, 6 lut 2016, 22:21
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Wypełnienie przesypane i nadal to samo, przy drugim psoceniu też nastawu (klarownego) grzałkę jedną odłączyłem i grzałem tylko 1x2kW automatycznie odbierałem wolniej, żeby sprawdzić czy aby z mocą nie przesadzałem. Pojawia się to przy temp 94 w kegu, ale od 88 do 94 w kegu idzie wszystko tak jak ma ...
autor: wryty
sobota, 6 lut 2016, 15:02
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Termometru w buforze nie mam, kolumna łączona SMS i ocieplona 2 warstwami otulinami do rur.
autor: wryty
sobota, 6 lut 2016, 14:58
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

To tak: -Keg 50l -Grzałki 2x2kW po stabilizacji jedna idzie na 50% zawsze tyle miałem przed buforem i grała gitara -Bufor wysokość rury zewnętrznej 30cm średnica rury zewnętrznej 114mm wysokość rury wewnętrznej 25 cm średnica rury wewnętrznej 63,5mm pojemność 1,7l wypełnienie bufora KO od kolegi Kul...
autor: wryty
sobota, 6 lut 2016, 14:18
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 398925

Re: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny

Witam. Mam problem, otóż kupiłem bufor, zasypałem go sprężynkami, poskładałem kolumnę i rozpocząłem gotowanie, wszystko szło idealnie do temp ok 95 na kego, nagle słyszę szum, szybki spadek temp na kegu do 91 i wzrost temp w kolumnie o 3 stopnie, szum ucicha, a następnie równie szybki powrót do norm...
autor: wryty
piątek, 15 sty 2016, 19:57
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: bufor stabilizujący a wysokość kolumny
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6882

Re: bufor stabilizujący a wysokość kolumny

Czyli lesgo58 (bo widze że ogarniasz temat) co byś mi polecił w mojej sytuacji i czy wogóle warto inwestować w bufor i bawić się w przeróbki.
autor: wryty
piątek, 15 sty 2016, 16:50
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: bufor stabilizujący a wysokość kolumny
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6882

Re: bufor stabilizujący a wysokość kolumny

Tak jest to osobny katalizator i można go usunąć ale z tego co czytałem miedź nie bardzo nadaje się na wypełnienie bufora. Czy to prawda? Co do wysokości kolumny: - 10cm głowica - 20cm OLM - 140cm kolumna z KO - 30cm kolumna z miedzią - ok 50cm keg Każdy element do kega jest dzielony złączem sms tak...
autor: wryty
piątek, 15 sty 2016, 11:24
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: bufor stabilizujący a wysokość kolumny
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6882

Re: bufor stabilizujący a wysokość kolumny

140cm kolumny z sprężynkami nierdzewnymi i 30cm z miedzią
autor: wryty
piątek, 15 sty 2016, 09:54
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: bufor stabilizujący a wysokość kolumny
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6882

bufor stabilizujący a wysokość kolumny

Witam majstrów. Mam pytanie ponieważ chciałbym zamontować bufor ale mając kolumnę z obniżonym odbiorem plus keg 50l, sprzęt mierzy około 250cm i nie bardzo mi się widzi powiększanie wysokości o kolejne 30cm. Czy można zrezygnować z 30cm kolumny na rzecz bufora, czy jest to nieopłacalne?
autor: wryty
wtorek, 23 gru 2014, 20:42
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Kolumna od forumowego kolegi KULA
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7882

Kolumna od forumowego kolegi KULA

Witam. Około 1 miesiąca temu przyszła mi kolumna od kolegi KULI, mimo że nie znam się ani na spawach ani na pędzeniu jestem zachwycony nie tylko robotą ale i kontaktem, wymieniłem z nim około 30 maili zawracałem mu "du.e" chyba cały miesiąc swoimi dziwnymi pomysłami :odlot: . Kilka razy mi...
autor: wryty
poniedziałek, 8 gru 2014, 22:00
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Kolumna a mróz
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3525

Kolumna a mróz

Witam. Może wypale z głupim pytaniem, ale czy kompletna kolumna z wypełnieniem, oczywiście bez wody w kegu i układzie chłodzącym może stać w garażu gdzie panuje minusowa temperatura? Dwa tygodnie temu zostawiłem tak kolumnę z napełnioną chłodnicą i oto skutek, mój błąd ale pierwsze dziecko mi się ur...
autor: wryty
czwartek, 20 lis 2014, 13:48
Forum: Katalizatory miedziane
Temat: Katalizator z drutu miedzianego 1.5mm2
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 13225

Katalizator z drutu miedzianego 1.5mm2

Witam. Mam dostęp do drutu miedzianego 1.5mm2, więc natrzaskałem takich sprężynek miedzianych (jak na zdjęciu) do katalizatora z rury 60.3 i wysokiego na 30cm, tylko teraz zastanawiam się czy zda to egzamin. Proszę o odpowiedź bardziej doświadczonych kolegów. Pozdrawiam
autor: wryty
wtorek, 4 lis 2014, 17:25
Forum: Grzanie
Temat: 2 grzalki 1 faz pod 3 fazy
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9518

Re: 2 grzalki 1 faz pod 3 fazy

No tak, tylko ty masz 3x2kW czyli po la czenie symetryczne , wi e c przez neutralny nie p l ynie pr a d. W moim przypadku jest po la czenie asymetryczne 1x2kW 1x1.4kW i 1x0kW i sprawa wygl a da inaczej tylko niewiem w l asnie jak bardzo inaczej :-P. Co s mi tam s wita ze szko l y ale to by l o 10lat...
autor: wryty
wtorek, 4 lis 2014, 07:18
Forum: Grzanie
Temat: 2 grzalki 1 faz pod 3 fazy
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9518

2 grzalki 1 faz pod 3 fazy

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym świetnym forum. Zaczynam przygod e z destylacj a , wszystko co chciałem wiedzieć doczytałem u was ale jednego znale zc nie mog e . Zrobi l em sobie listw e , na kt o rej s a 3 gniazdka 1fazowe(nawet bezpieczniki do ka z dej fazy B16), z tym że wtyczka od...

Wyszukiwanie zaawansowane