Znaleziono 18 wyników

autor: wilo
czwartek, 28 sty 2016, 11:26
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylator v 2
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7450

Re: Destylator v 2

Przecież gości nie wygonie ;) . Flaszka wpisowego , kierowca i coś koło wakacji można pomyśleć :pije:
lukasz743 pisze:Wrzuć szkic, na pewno rozjaśni sprawe.
Rysowane w pięć minut więc nie wygląda to najlepiej ale mam nadzieje że wiadomo o co chodzi
szkic.jpg
autor: wilo
środa, 27 sty 2016, 19:58
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylator v 2
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7450

Re: Destylator v 2

łukasz40 pisze: To najpierw zacznij od zmiany tego obskurnego pomieszczenia w którym sprzęt stoi...
Pracuje nad tym Rzymu też od razu nie zbudowano :D .
A poważnie jeszcze w tym roku będzie pomieszczenie gotowe zmieszczą się i goście :).
autor: wilo
niedziela, 24 sty 2016, 08:52
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylator v 2
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7450

Re: Destylator v 2

Sorki za długą zwłokę z odzewem.Dokładnie nie jestem w stanie napisać wszystko siedzi w głowie, ale mniej więcej ma wyglądać to tak : - Zbiornik coś w granicach 10-15l pojemności, w zbiorniku spust w kanał czujka temp. wskaźnik poziomu. - Następnie kawał rurki fi70 z wypełnieniem wykorzystując całą ...
autor: wilo
sobota, 16 sty 2016, 11:00
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 336382

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Mam wężownice ok 8-9m rurki miedzianej fi8 pompka akwariowa działa bez najmniejszego problemu. Temperatura max jaką miałem to coś ponad 50 C, przeciętnie jest od 30 do 45 C. Psocę na abratku http://alkohole-domowe.com/forum/destylator-v-2-t13858.html . Jedyna modyfikacja chłodzenia to przy wysokości...
autor: wilo
sobota, 16 sty 2016, 10:05
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Sterownik na arduino
Odpowiedzi: 282
Odsłony: 103230

Re: Sterownik na arduino

Osobiście mi wystarczy, w moich gratach temperatura na głowicy zmienia się o 2 C zależy jak długo się woda grzeje. Obstawiam że chłodząc kranową to ostatnia cyfra będzie skakać jak głupia :) . Sprawdzę to kiedyś jak ds-a przestawię na 0.01
autor: wilo
sobota, 16 sty 2016, 01:06
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 336382

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Korzystałem z podobnej http://allegro.pl/filtr-gabkowy-pompa-1 ... 72862.html zbiornik 200l spokojnie dawało radę. Po mrozach musiałem zmienić działa teraz 600l/h z oczka słup wody coś koło 1m do 1,5m. Zbiornik mam podniesiony na wysokość 1m.
autor: wilo
sobota, 16 sty 2016, 00:54
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Sterownik na arduino
Odpowiedzi: 282
Odsłony: 103230

Re: Sterownik na arduino

Sprawdzałem taki moje ds-y z termometrem wzorcowym laboratoryjnym w pracy ( przemysłowy wiec dokładność 1 C ) laborant powiedział ze ds-y są bardziej dokładne i lepsze od sprzętu testowego w przemyśle. Albo ja jeszcze świeży jestem w tym hobby albo rozdzielczość rzędu 0.01 to przesada wystarczy 0.1
autor: wilo
sobota, 16 sty 2016, 00:18
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylator v 2
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7450

Re: Destylator v 2

Witaj, wszystko ok, ale chyba się nie ociepla głowicy tam ma się skraplać a nie grzać. Chyba że się mylę. ;) Niech się wypowiedzą lepiej fachowcy w tej dziedzinie. Jak pisałem wcześniej chce to zrobić dla wyglądu, mi osobiście bardziej się czarna podoba. Biorę pod uwagę fakt że może to psuć cały pr...
autor: wilo
czwartek, 14 sty 2016, 10:11
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Destylator v 2
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 7450

Destylator v 2

Przyszedł czas bym pochwalił się drugą wersją mojej kolumny. Sprzęcik rozwijam w wolnej chwili więc jeszcze kilka przeróbek przede mną . Parę fotek :) 20160113_153635.jpg Na tą chwile używany 30l wzięty z pierwszej konstrukcji. 20160113_153619.jpg Niema co pisać baniak 5l na pulce kawałek kolumny ko...
autor: wilo
piątek, 1 sty 2016, 20:43
Forum: Po Godzinach
Temat: Współczynnik załamania światła dla roztworów etanolu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6418

Re: Współczynnik załamania światła dla roztworów etanolu

Używam, polecam - ja swój reflektometr wziąłem na allegro - mierzy do 80%
autor: wilo
niedziela, 11 sty 2015, 21:48
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Re: Moja wizja budowy Abratka

Złącze sms to mocowanie sprężyny miedzianej (zwykłe złącze wspawana blacha i 3 rurki ) rozkręcasz i wyciągasz.Trzecia rurka tak jak się domyśliłeś do ewentualnych oparów (na starcie przydatne potem zalewając wężyk wodą poziom nie ulega zmianom.
autor: wilo
piątek, 9 sty 2015, 15:09
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Re: Moja wizja budowy Abratka

Witam po długiej nieobecności. Wszystkiego najlepszego w nowym roku :). Poczyniłem postępy przy moim sprzęcie, nawet kilka razy udało mi się coś spsocić. Opis mojego sprzętu: ---ZBIORNIK--- - KEG 30l narazie ocieplenie improwizowane dziś jadę do tapicera ocieplać filcem 2cm powinno wystarczyć. - GRZ...
autor: wilo
sobota, 15 mar 2014, 12:07
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Re: Moja wizja budowy Abratka

Nie mam pojęcia jak edytować ostatni post więc pisze nowy :) Prace nad kegiem dobiegły końca zostało aby wyczyścić spawy i porządnie umyć na dzień dzisiejszy przedstawia się on tak: DSCF3325.JPG DSCF3324.JPG DSCF3323.JPG DSCF3326.JPG Zmieniła się średnica kolumny będzie rurka fi 70 o ściance 2mm. Na...
autor: wilo
środa, 26 lut 2014, 15:19
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Re: Moja wizja budowy Abratka

W związku z tym ze moja budowa stanęła w miejscu część elementów u tokarza keg w zamówieniu najprędzej spawane będzie wszystko w następnym tygodniu mogę popatrzeć po forum :) Co do tego typu zaworków mam takich w pracy sporo ale pomysł nawet dobry. Najprędzej wmontuje taki sam albo ciut mniejszy Pol...
autor: wilo
niedziela, 23 lut 2014, 12:34
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Re: Moja wizja budowy Abratka

Zmienić średnic ę będzie problem , wszystko już mam . :( N a moje skromne potrzeby mam nadzieję że wystarczy. Chłodnica z papugą będzie oddzielna i będzie robiona na końcu. C o do wziernika , to jeszcze muszę pomyśleć , koszta tego ustrojstwa są spore :( a jako wlew w kegu będę miał złącze SMS fi 10...
autor: wilo
sobota, 22 lut 2014, 18:14
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Re: Moja wizja budowy Abratka

Chłodnica do schłodzenia destylatu do temperatury ~20'C Papuga do kontroli % chociaż jak się człowiek nauczy na tym pracować będzie zbędna Widziałem na forum jak ktoś opisał stężenie alkoholu pod miernik coś koło 0,725 na 10% można nad czymś takim pomyśleć. Na dzień dzisiejszy interesuje mnie katali...
autor: wilo
sobota, 22 lut 2014, 17:29
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Moja wizja budowy Abratka
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 12347

Moja wizja budowy Abratka

Witam chcę zbudować swojego pierwszego abratka. Mam na razie bańkę po mleku :( kolumnę z ko fi 38 i "głowice" z 5 zimnymi palcami, wypełnienie zmywaki i wióry nierdzewne, chłodnica 5m rurki z ko 8mm w rurce 100mm. Jakość destylatu jaką otrzymuje ma specyficzny metaliczny posmak. Grzałka 18...
autor: wilo
piątek, 21 lut 2014, 09:42
Forum: Przywitaj Się!
Temat: wilo
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1207

wilo

Witam kolegów bimbrowników :) Mam na imię Sebastian mam 33 lata mieszkam w Polsce. Forum czytam już od dłuższego czasu i nawet udało mi się zrobić jakiś sprzęt z którego jestem prawie zadowolony . Wertując to forum stwierdziłem że poczynię nową aparaturę typu abratek, ale o tym w innym temacie :). N...

Wyszukiwanie zaawansowane