Znaleziono 15 wyników

autor: wiesiek-1
niedziela, 15 mar 2015, 08:15
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5830

Re: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?

Dzięki serdeczne za podpowiedzi dużo mi pomogły uniknę wiercenia i zaspawywania ,męczy mnie jeszcze jedno pytanie 10 półka nie wiem jak liczyć bo nie miałem nigdy bufora.Czy wypełnienie w buforze też się bierze pod uwagę w wyliczaniu półek niby to element kolumny wypełnienie midziane ale ma.
autor: wiesiek-1
sobota, 14 mar 2015, 08:28
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5830

Re: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?

Mam jeszcze jedno pytanie 10 półka to 25 cm jeśli zle myślę to proszę o poprawę bufor ma 25 cm nie bardzo mam jak wstawić portu do pomiaru w buforze chyba,że umiescić 25 cm nad buforem ale tylko tak sobie myślę i nie wiem czy to będzie dobrze.
autor: wiesiek-1
sobota, 14 mar 2015, 07:20
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5830

Re: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?

Dzięki za info ,producent sterownika w instrukcji pisze żeby termometr był w kegu ale i ja zamontuję w buforze zobaczę czy kolumna będzie pracowała poprawnie .
autor: wiesiek-1
piątek, 13 mar 2015, 19:35
Forum: Łączenie
Temat: Spawanie TIG
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 39960

Re: Spawanie TIG

Jeśli chcemy pospawać stal ko to najlepiej to zrobić w kabinie argonowej wtedy jest 100% osłony. Ja spawam rurki karbowane 0,35 mm z 2 mm. Jeśli ktoś nie ma dostępu do kabiny, można stosować wpuszczanie gazu do środka, ale to już nie to samo.
autor: wiesiek-1
piątek, 13 mar 2015, 19:15
Forum: Problemy i pytania
Temat: Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 5830

Kolumna z buforem. Gdzie umieścić sondy termometrów?

Dodałem do kolumny bufor termometry miałem rozmieszczone 40 cm od dołu kolumny w połowie i trzy czwarte wysokości od góry.Czy jest wskazane zamontować termometr w buforze jeśli tak to jaką on będzie spełniał funkcję?
autor: wiesiek-1
sobota, 24 sty 2015, 08:52
Forum: Osprzęt
Temat: Sterownik Pamel
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5040

Re: Sterownik Pamel

Dzięki za odzew mam już wiedzę o firmie Pamel mam pytanie gdzie można nabyć sprzęt z takimi funkcjami jak Pamel tylko żeby się nie psuł tak często.Cena do dogadania.Pozdrawiam brać psocącą.
autor: wiesiek-1
piątek, 23 sty 2015, 08:59
Forum: Osprzęt
Temat: Sterownik Pamel
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5040

Sterownik Pamel

Witam serdecznie brać psocącą mam pytanie odnośnie sterownika Pamel- czy ten człowiek robi sterowniki o dużej awaryjności czy ja po prostu mam pecha? Po zakupie, w przeciągu pół roku 3 awarie, w ogóle sterownik został przysłany nie sprawny.
autor: wiesiek-1
środa, 2 kwie 2014, 19:57
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Problemy z temperaturą
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4607

Re: Problemy z temperaturą

Witam serdecznie brać psocącą :crazy:, dzięki za odpowiedzi. Przejdę do rzeczy. Kolumna 60,3, wypełnienie sprężynki od Piotra, katalizator siatka miedziana 1m 2 zwinięta w rulon. Po ustabilizowaniu kolumny zalanie pól wziernika. Odbierałem 1,5 litra na godzinę przy kraniku precyzyjnym do końca nic n...
autor: wiesiek-1
wtorek, 1 kwie 2014, 23:51
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Problemy z temperaturą
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4607

Problemy z temperaturą

Witam brać psocącą, mam pytanie. Wczoraj testowałem kolumnę z głowicą puszkową przeziernik też jest. Po zalaniu kolumny zabrałem się za stabilizację. Próg zalania i stabilizację osiągnąłem przy 79,2 zaś na drugim czujniku zamontowanym 5 cm od dołu kolumny 87 stopni. Pod koniec procesu na głowicy 79,...
autor: wiesiek-1
poniedziałek, 17 mar 2014, 12:51
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy grzałki
Odpowiedzi: 286
Odsłony: 105443

Re: Regulator mocy grzałki

Mam przykre doświadczenia z tymi sterownikami proponuję skontaktować się z dr.granatt na pewno ci coś doradzi.
autor: wiesiek-1
środa, 12 mar 2014, 21:54
Forum: Grzanie
Temat: Regulator mocy i podłączenie grzałki...
Odpowiedzi: 55
Odsłony: 26269

Re: Regulator mocy i podłączenie grzałki...

Nie podłączaj dwóch grzałek do tego sterownika bo go spalisz. Na 50l 2 kw jest mało, najlepiej podłącz jedną niech chodzi na stałe a drugą pod sterownik i nią reguluj moc. Powinno być ok.
autor: wiesiek-1
wtorek, 11 mar 2014, 21:28
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny do konsultacji
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3371

Re: Projekt kolumny do konsultacji

Do kolumny 60,3 i kega 50l wystarczy ci grzałka w zupełności 2x2000w możesz dokupić sterownik lub regulator mocy i powinno być ok. Do skraplacza w głowicy użyj rurki karbowanej, jest dużo wydajniejsza, możesz też zrobić pomiar temperatury wody.
autor: wiesiek-1
wtorek, 11 mar 2014, 20:48
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Pospolity bimber a refluks
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 4031

Re: Pospolity bimber a refluks

Wystarczy 0,5 metra rury - zasyp ją sprężynkami miedzianymi połącz z chłodnicą za pomocą śrubunku i powinno być ok. Przydałby ci się jakiś regulator mocy - wtedy panował byś nad temperaturą.
autor: wiesiek-1
niedziela, 17 lis 2013, 22:33
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt kolumny do konsultacji
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3371

Re: Projekt kolumny do konsultacji

Możesz użyć sterownika zaprogramowanego tak, że po osiągnięciu odpowiedniej temperatury będzie ci wyłączał jedną grzałkę.
autor: wiesiek-1
sobota, 29 cze 2013, 19:27
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: zmywaki miedziane
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 18935

Re: zmywaki miedziane

Jeśli chodzi o zmywaki miedziane to to jest z nimi problem.
Kupiłem firmy york i okazały się miedziowane i rdzewiały, nie polecam. Jako katalizator może siatka miedziana kwadrat 1m2.
Poddaję pod dyskusję ;)

Wyszukiwanie zaawansowane