Strona 1 z 1

Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: piątek, 22 lis 2013, 12:48
autor: studenciak
Witam

Planuję zakup takiej kolumny: http://www.allegromat.pl/aukcja147325

Proszę o opinie

Re: Nowa aparatura-proszę o opinie

: piątek, 22 lis 2013, 13:04
autor: MikeB
Nie ma reguacji mocy, ani systemu VM. Nie widze tez katalizatora miedzianego, bez miedzi w kolumnie będzie jajo. Poza tym wygląda ok.

Re: Nowa aparatura-proszę o opinie

: piątek, 22 lis 2013, 16:36
autor: Kula
Brak systemu VM nie jest wadą.
Brak zdjęcia jak wygląda głowica wewnątrz. Dość istotna informacja.
Termometr zdecydowanie za wysoko.
Poproś o wydłużenie kolumny o 20 cm. Będzie miejsce na miedź.
Zastanów się jeszcze nad średnicą kolumny. Fi50 wydajnością nie powala.

Re: Nowa aparatura-proszę o opinie

: piątek, 22 lis 2013, 20:16
autor: kubusiowy
Dwie grzałki to na oddzielnej instalacji zrobiłbym. Na jedną fazę 3,4 kw to trochę dużo.

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: sobota, 23 lis 2013, 12:00
autor: PETER29
Za tą cenę będziesz miał fajnego aabratka nawet z wziernikiem. Za mało w kolumnie za tę cenę.

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: sobota, 23 lis 2013, 13:52
autor: drgranatt
studenciak pisze:Witam

Planuję zakup takiej kolumny.......

Proszę o opinie
Powiem tak, w kolumnie brakuje parę rzeczy i dlatego cena nie jest wysoka. Gdybyś chciał jeszcze wypełnienie z miedzi, dzieloną kolumnę, odejście VM i regulator mocy to cena byłaby dużo wyższa przynajmniej o tysiąc zł. Katalizator miedziany musi być i w tym miejscu dzielona kolumna oraz regulator mocy grzania. Takie jest moje zdanie.

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: sobota, 23 lis 2013, 22:39
autor: studenciak
Destylator zakupiony i pierwsze psocenie za mną. Do kolumny dołożyłem system VM, mam możliwość u producenta dokupić element z wypełnieniem miedzianym, ale z wypowiedzi na forum które znalazłem i z podzielonych opini narazie się wstrzymam. Jeżeli chodzi o efekty to: 55 litrów zacieru z 10 kg winogron i 8 kg cukru, narazie zrobiłem z 21 litrów, wyszło ok. 4 litrów 96,3 procentowego trunku mierzonego w 20 stopniach, czas trwania 6,4 godziny(1,2 rozruch i stabilizacja, 4,2 praca i reszta na przyszłość). Smak oczywiście to kwestują gustu no i oczywiście czasu, ale już na początku porostu rewelacja. Dodam jeszcze że drożdże t3 jedno opakowanie, czas pracy 5 tygodni(bo szukałem sprzętu), system VM jest obniżony około 20cm pod głowicą.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, ja ze swojej strony mogę tylko gorąco polecić ten sprzęt. Do tej pory używałem zestawu szklanego z szybkowarem i kolumny pot still ze zmywakami i taboretem gazowym. :piwo:

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: sobota, 23 lis 2013, 22:52
autor: lesgo58
Chyba strzeliłeś byka? Na pewno 4 litry? A nie czasami 2,5 litra?

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: sobota, 23 lis 2013, 23:20
autor: studenciak
Właśnie jestem po dokładnych pomiarach, niemam cukromierza na razie, ani alkocholomierza do wina a więc niewiem jaki zacier wyszedł, ale wyszło dokładnie 3,7 litra spirytusu :shock: . A z drugiej strony, dlaczego akurat taka ilość?

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: niedziela, 24 lis 2013, 07:51
autor: lesgo58
Piszesz, że zrobiłeś nastaw z 8kg cukru i 10kg winogron. co po destylacji powinno dać - w przeliczeniu na spirytus 96.5% - brutto ok. 5 litrów.
Ty destylowałeś połowę nastawu tj. 21 litrów. A więc powinieneś teoretycznie otrzymać ok. 2,5 litra brutto spirytusu o mocy której piszesz. Tak więc 4 litry wydawały mi się przejęzyczeniem.

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: niedziela, 24 lis 2013, 08:57
autor: studenciak
Dzięki za informację, sprawdziłem ile płynu wlałem (było 25 z groszami) i sprawdziłem jeszcze dzisiaj na bardziej dokładnej pomiarce [???] i okazało się że miałeś rację, wynik to 2,8 litra (stary pojemnik został zutylizowany :D).

Re: Destylator Bokakob destylacja bimber keg GRZAŁKI - proszę o opinie

: niedziela, 24 lis 2013, 09:36
autor: KS2507
studenciak szybki jesteś w piątek 22.11 pytasz o opinie o sprzęcie a w sobotę 23.11 jesteś już po procesie :D