Strona 1 z 1

aabratek z tablicy

: wtorek, 10 wrz 2013, 22:49
autor: pbgruby1986
co szanowni koledzy powiecie na taką kolumnę czy jest ok? http://tablica.pl/oferta/destylator-aab ... 2LQA1.html tyle ze jest mozliwosc dorobienia dodatkowych portów na termometr, katalizatora 20cm i wziernika. czy taki sprzęt jest w porządku?

Re: aabratek z tablicy

: środa, 11 wrz 2013, 06:45
autor: PETER29
Cena wydaje być się przystępna. Jednak zaworek jest źle umiejscowiony. Po prostu za daleko i nie ma mozliwości opróżnienia jeziorka. Chłonnica też powinna być nieco dłuższa, bo 2 metry przy tej średnicy może nie wydolić. Ogólnie na twoim miejscu znalazł bym na forum kogoś kto zrobi ci maszynkę, według najnowszych trendów.

Re: aabratek z tablicy

: środa, 11 wrz 2013, 07:35
autor: panta_rei
@PETER29 z tą chłodnicą to Cię trochę poniosło ;-) Spokojnie wydoli, zwłaszcza karbowana.

Re: aabratek z tablicy

: środa, 11 wrz 2013, 08:05
autor: PETER29
Masz rację panta_rej, troche to za mało powiedziane. Tak to jest, jak człowiek po nocy w robocie siada do kompa. Coś zawsze może umknąć.

Re: aabratek z tablicy

: środa, 11 wrz 2013, 11:58
autor: silvio2007
Koledzy, mam głowicę do swojej kolumny (kolumnę sam zrobiłem) od tego faceta. Chłodnica daje radę w 100%.
Ja jestem ze swojego sprzętu bardzo zadowolony, a z producentem da się dogadać. Można dowolnie wybierać w opcjach takich jak podzielenie kolumny, dodatkowe mufy itd.

Re: aabratek z tablicy

: wtorek, 17 wrz 2013, 16:15
autor: czorny10
Ja wziałem od niego całość w wersji minimum. Spoko działa. Spiryt dałem do badania w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno - Spożywczego. Wynik zdziwił nawet pracownika wydającego mi papier. Wynik w zał. Psociłem wtedy materiał ponownie i urobku miałem ok. 10 l. więc maszyna przepuściła mi ok. 0,07 g metylu. Pewnie przez to nieopróżnialne jeziorko...