Strona 1 z 1

AABRATEK 140cm, KEG, BIMBER, SOLIDNIE, TANIO 96%

: niedziela, 30 cze 2013, 18:31
autor: gos1978
Witam kolegów, czy mogli byście ocenić ten sprzęt chciałbym go zakupić, a jestem ciekaw waszej opinii.
http://www.allegromat.pl/aukcja139518

Re: Proszę o ocenę sprzętu, czy warto kupić

: niedziela, 30 cze 2013, 22:39
autor: PETER29
Sprzęt wydaje się być wykonany poprawnie. Jednak przydałby się katalizator miedziany w dolnej części. Wziernik też by nie zaszkodził, znacznie by to ułatwiło pracę. A i przynajmniej jeszcze jeden termometr w kegu to minimum.

Re: Proszę o ocenę sprzętu, czy warto kupić

: niedziela, 30 cze 2013, 22:56
autor: kubusiowy
Tamka zrobiona po spawie, zaworek precyzyjny nie w tym miejscu= nie poróżnisz jeziorka do zera.
Czy 2m rurki karbowanej w chłodnicy to trochę nie za mało do fi "głównej rury" i 50l kega?

Re: AABRATEK 140cm, KEG, BIMBER, SOLIDNIE, TANIO 96%

: poniedziałek, 1 lip 2013, 12:24
autor: gos1978
Witam.
W galerii widzę,że większość Arbatków ma zaworek w tym miejscu.
A,czy 2m rurki,to za mało nie wiem muszą wypowiedzieć się starsi koledzy/bardziej doświadczeni.
Koledzy na forum piszą,że termometr w kegu nie jest nie zbędny,
a na wziernik też przyjdzie pora,bo kolumna była by,rozwojowa.

Re: AABRATEK 140cm, KEG, BIMBER, SOLIDNIE, TANIO 96%

: poniedziałek, 1 lip 2013, 12:41
autor: Pretender
Zerknij na projekty z forum. Zaworek powinien być wspawany bardzo blisko tamki. Chociaż z drugiej strony możesz wypełnić jeziorko jakimś materiałem zmniejszając jego pojemność. Jak kupować taki sprzęt to od razu ze wszystkim. O ile bez wziernika da się koncertować to uważam, że termometry warto mieć od samego początku i uczyć się pracy na maszynie przy ich wskazaniach.

Re: AABRATEK 140cm, KEG, BIMBER, SOLIDNIE, TANIO 96%

: poniedziałek, 1 lip 2013, 14:46
autor: panta_rei
Chociaż z drugiej strony możesz wypełnić jeziorko jakimś materiałem zmniejszając jego pojemność.
Tu nie chodzi tylko o wielkość jeziorka! Jeśli rurka nie jest przy samej tamce to masz taką małą nieckę, w której nie będzie bezpośredniej wymiany i pogony bardzo długo będą się w tej niecce rozcieńczać, zamiast spłynąć. Jeśli rurka jest dobrze wspawana to nie ma tego efektu, a dodatkowo otwarcie całkowite zaworku na chwilę opróżnia całe jeziorko i pogony już się po "instalacji" nie plączą.

Re: AABRATEK 140cm, KEG, BIMBER, SOLIDNIE, TANIO 96%

: poniedziałek, 1 lip 2013, 16:04
autor: gos1978
Wielkie dzięki za opinie zdecydowałem się. Proszę o zamkniecie tematu