Strona 1 z 1

Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 18 paź 2008, 19:05
autor: amator
Heja widze ze pustka w tych działach, wiec zadam proste pytanko :

Jakie piwa oczywiście te dostępne na rynku lubicie i dlaczego ofkors :)

Ja dodam mam następującą hierarchię:
(dodam że mieszkam w kujawsko pomorskim)

1. SPECJAL - nazywany popularnie "SPEC" lub tez "DR. Specjal" - w skali 1-10 dla mnie 9
2. SPECJAL MOCNY - przydomki jak wyżej, ocena - 9
3. DĘBOWE MOCNE - ocena 8 (może nawet 9 bo 3 szybkie i leże :D )
4. ŻUBR - zwany przez przejezdnych (z ang. Dźiuber) - ocena 8
5. TATRA - ocena 7

reszty nie pijam :P

a jak u was punktacja?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 25 paź 2008, 21:16
autor: Juliusz
Głosuję na Tatrę.

Moje ulubione piwo to Guiness - porter, czarne, mocne.

Inne piwa dają mi kwas

J

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 14 lis 2008, 20:22
autor: Zbiornik BAKU
Coś tu przemysłem zalatuje jak jasna cholera :bardzo_zly: .

A kto zna:
- Fortuny w całej gamie (Czarna :P , Smoki itp.) z Miłosławia
- Lewki :evil: Zodiaka z Kłodawy
może chociaż Ciechana z Ciechanowa???

Moje ulubione to Pivo Platan Tmavy z browaru miejskiego Platan w Protivinie ĆR...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 15 lis 2008, 04:12
autor: Juliusz
Cóż gdyby było jedno najlepsze piwo wyszscy by to piwo pili i byłoby tylko jedno na półkach.

Ponieważ mamy różne gusta każdy z nas dzieli się tym co lubi a nie tym które najlepsze - ta część warzenia i sprzedawania piwa (najlepsze) to wynik marketingu mający wpływ na osoby które nie są pewne co właściwie lubią najbardziej.

Twój komentarz w stopce: "ŻYWIEC PRAWIE JAK PIWO" nie jest przyjazny. Np. Amerykanie twierdzą że Ich! piwo Budwiser jest lepsze od czeskiego Budejowickego Budwara. Tak twierdzi 80% Amerykanów czyli argument bardzo trudny do pobicia nawet dla czeskich browarników - bo to coś około 200 milionów ludzi - piłem obydwa i opinii nie wyrażę.

Piwo Żywieckie jest dobrym piwem ale ja go nie lubię - swoje osądy dobrze jest podzielić na obiektywne i subiektywne wtedy wymiana opinii na temat tego co lubimy najbardziej ma sens i staje się dyskusją.
A kto zna:
- Fortuny w całej gamie (Czarna :P , Smoki itp.) z Miłosławia
- Lewki :evil: Zodiaka z Kłodawy
może chociaż Ciechana z Ciechanowa???

Moje ulubione to Pivo Platan Tmavy z browaru miejskiego Platan w Protivinie ĆR...
Np o Fortunie czy Lewki nigdy nie słyszałem gdybym polegał na sugestiach i działaniu marketingu musiałbym tu stwierdzić że Fortuna czy Lewki warzą słabe piva bo ich nie znam i to dla mnie nie ma sensu.

Żyję już około 60 lat. Pijałem różne piwa po świecie dla mnie na pierwszym miejscu smakowo aromatycznych są piwa Irlandzkie - nie ma lepszych. Czy to coś znaczy dla czytających? Tylko tyle że JA lubię te piwa.

Guiness? Jest to wyjątkowe piwo ze względu na legendę powstania. Podobno słodarze susząc jęczmień zaspali (z pewnością po wypiciu piwka) i jęczmień ten kilka ton upiekł się na czarno. Postawnowili zrobić z tegop piwo choć nie wiele się spodziewali - miało być to piwo dla biednych (porter = tragażowy stout= silnie zbudowany facet). Okazało się że piwo to nabrało ogromnej popularności.

Dodam że odradzam krytykowanie Guiness'a jeśli się jest gdzieś w Irlandii może to być niebezpieczne.
Jules

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 15 lis 2008, 12:24
autor: Zbiornik BAKU
Nie marketing czyni piwo konkretnym. Bo ja nie kupuje marki tylko konkretne odczucia smakowe (i duchowe).
Zwiedzałem wiele browarów i degustowałem wiele gatunków.
Piwa są robione na wiele metod choć teoria piwa niby jest taka sama.
Mi osobiście nie leżą piwa przemysłowe, tym bardziej, że ich produkcja kojarzy mi sie z produkcją pasz dla bydła-gdzie czynnikiem produkcyjnym numer jeden jest cena i wydajność.
Wszech obecne w telewizji i na bilbordach ,,super'' piwa wyprodukowane na wodzie destylowanej, z minerałami dodawanymi wtórnie (tzw.krystalicznie czysta woda), w tanko-fermentatorach, gdzie warzenie zamiast dwa tygodnie trwa kilka godzin, a piwo nawet nie ma szans się spotkać z chmielem, bo dodawany jest tylko ekstrakt, a leżakowanie odbywa sie w puszkach, butelkach itp. może nawet i w czachę trzepią, ale wypije takie trzy, a następny poranek powoduje, że jestem abstynentem przez tydzień.
A piwo robione metoda tradycyjną-otwarte kadzie, leżakownie może być i mocne (tj.Primator Dubeltowy z browaru Nachod ekstr.24% alk.10% długo leżakowane-totalnie czarne), spożyć można w większych ilościach, może nawet z nóg zwalić, ale organizm na dzień następny funkcjonuje bez zarzutu.
Przykładowo Niemcy mają tzw.zasadę czystości piwa i tam byle co nie może być dodawane w celu polepszenia smaku i wydłużenia daty ważności.
Polacy w dużej części kupując piwo kierują się wielkością neonu z logo, ilością reklam na niebieskim ekranie, często ceną, a smakosze ilością alkoholu, często dolanego w niesamowitych ilościach. Bardzo ubolewam nad tym, że w naszym pięknym kraju niema kultury picia ,,złocistego trunku".


ps.a do Guinessa i piw Irlandzkich nic nie mam.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 15 lis 2008, 13:34
autor: Juliusz
Bardzo ubolewam nad tym, że w naszym pięknym kraju niema kultury picia ,,złocistego trunku".
W zasadzie nic nie ma tu do dodania.

Wypowiedziałeś ważną rzecz - komercjalność 'produkcji' piwa - bo tam nie ma mowy o prawdziwym warzeniu i leżakowaniu.

"Złocisty trunek"... "Słońce zamknięte w butelce"... gdy tak myślimy o piwie wtedy wiemy co jest w nim ważne.

Z tą kulturą picia piwa to kolejna tajemnica. Gdzie ona zginęła?

Pozdrawiam.

Jules

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 21 lis 2008, 15:30
autor: szczub
Komercjalizacje piwa widać na każdym kroku np. wchodzisz do baru po imprezie widzisz same lechy to prawie pewne ze przychodzą tutaj sami młodzi bo reklama tego piwa jest ukierunkowana w ich stronę. Wojaki, tatry mocne itp ludzie najczęściej piją żeby jak najszybciej zrobiło się "fajnie". Ja osobiście najbardziej lubię Okocima Ok beer, chciał bym też podkreślić ze wbrew pozorom niektóre piwa z marketów poniżej 2 zl tez dają rade np keniger z biedronki

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 22 lis 2008, 17:04
autor: Juliusz
Bardzo często piwa z mało znanych browarów są wyśmienite.

Być może piwo nosi taką samą ksywkę w Polsce: tu w Oz piwo nazywają 'butelkowanym bursztynem'.

W Oz produkuej się wiele piw, większośc z nich jest słabej jakości. Jest jednak jeden problem: piwa lokalne pija się tu bardzo zimne (aż zęby bolą) i traci sie (lub raczej zyskuje) na smaku aromacie... Zaś oryginalne, importowane piwa angielskie lub irlandzkie nie mogą być podawane zbyt zimne i są bardzo smaczne i aromatyczne.

Polski 'Okocim' czy 'Żywiec', często spotykane tu importy z Kraju, są drogie; w cenach razem z wybornymi belgijskimi czy czeskimi.

J

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 23 lis 2008, 00:26
autor: szczub
Niestety Okocim nie jest już Polski ;/ został wykupiony przez calsberg

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 23 lis 2008, 04:00
autor: Juliusz
... Okocim...? Szkoda, że sprzedany bo miałem do tego piwa szczególny sentyment z czasów wojska... No ale to właśnie ten przeklęty częściowo wolny rynek...

J

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 28 lis 2008, 22:40
autor: Zbiornik BAKU
Moja ulubiona Fortunka w rodzinnej miejscowości - OBRAZOWO
Choć wole model ,,Czarny Smok'', ale nie chciał pozować.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 gru 2008, 14:02
autor: marer
Mój głos oddaje na tatrę mocną ale kiedyś piłem nad morzem piwo żywe z browaru Amber i muszę przyznać że było pyszne, może dla tego że nie pasteryzowane.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 gru 2008, 18:18
autor: Calyx
W Lodzi jest taki fayny sklep Zofmar na ul. Pomorskiej.
Czasem udaje mi sie go odwiedzic.
Kupuje sobie wtedy Kozlaka z Browaru Amber albo Złoty Hrad Browaru Van Pur.
Zreszta wybor zlotych trunkow maja niesamowity a i niezdecydowanym
potrafia polecic, bo wiedza sporo na temat piwa :)

Calyx

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 gru 2008, 18:49
autor: marer
Calyx
Mówisz że Złoty Hrad Browaru Van Pur jest dobrym piwem ?
Kurcze ja do miejscowości Rakszawa gdzie znajduje się Van Pur mam 20 km a nigdy nie degustowałem tego piwa, jutro koniecznie muszę kupić i spróbować :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 gru 2008, 19:01
autor: Calyx
marer pisze:Mówisz że Złoty Hrad Browaru Van Pur jest dobrym piwem ?
Wszystko rzecza gustu, mnie smakuje :)

Pozdr. Calyx

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 gru 2008, 22:41
autor: marer
No w końcu zasmakowałem piwka Złoty Hrab i muszę ci powiedzieć że ma coś w swoim smaku.
Bardzo mi podeszło to piwko.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 1 cze 2009, 20:12
autor: Agneskate
Czas i na mnie...
Pijam piwko "żywiec". Przez nie których uważane "prawie" za piwo. Póki co jeszcze nie znalazłam innego piwa, które by mi smakowało. Choć nie powiem czasem lubię wypić "dębowe", "dog in the fog", "desperados", ale tych piwek nie dam rady wypić w większej ilości niż dwa (jakąś słabą główkę mam do nich...), stąd tylko od czasu do czasu pije. :P

A tak to czekam i czekam, i czekam, aż Janusz uwarzy piwko... :D

Re: Piwo miodowe

: poniedziałek, 21 gru 2009, 20:48
autor: Zygmunt
Jako, że post jest przeniesiony, to może słowo wporowadzenia- chodziło o piwka miodowe. Mam swojego faworyta- Miodowego Ciechana z browaru Ciechan.... w Ciechanowie ;)

Ciechan ma bardzo mocny (ale tak bardzo, bardzo) miodowy smak. Nie pieni się mocno- ale to zależy od butelki. Czasem jest mocno gazowane, czasem prawie wcale. Z uwagi na miód, piwo jest słodkie- ale jest to inna słodycz niż w przypadku np. Warki. Aromat typowo "piwny" w zasadzie w nim nie istnieje, piwo smakuje raczej jak nastaw na miodzie. Ciechan dostaje moce 9/10. Aha- ma 6,2% alk.

Dalej o sklepowych- piję właśnie "Miodowe" z browaru Koreb. Piwo ma 8%, miód czuć trochę mniej jak w Ciechanie, ale ogólnie smak jest bardzo ciekawy. Jedyna wadą był prawie zupełny brak nagazowania- nawej jak potrząsałem flaszkę ledwo co się pieniło... Nie mam porównania do innych butelek, ale patrząc na recenzje w sieci- problem występuje często.
Ciechan na u mnie 9/10, Koreb dostaje mocne 7.

Aha, jeszcze słówko- Ciechan nie filtruje "Miodowego", natomiast Koreb pisze o swoim "długo leżakowane" i "utrwalone naturalnie".

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 12 mar 2010, 16:07
autor: Maro.
Witam

Jeżlei chodzi o piwo Żywieckei to ja mieszkam niedalwko od browaru Grupa Żywiec S.A
I mam dużo znajomych co tam pracuja,kilka lat temu to przyznaje bulo to piwo bardzo dobre a nawet wspaniałe, wszyscy to pili w okolicach browaru, lecz od kilku lat zapotrzebowanie na to piwo wzrosło, wiec nie zwikszyli produkcji kupujac nowe kadzie tylko skrucili czas produkcji, kiedys proces produkcyjny trwal 50 dni teraz trwa 22dni.Dlatego w tym piwie czuc taka gorycz, ja osobiscie nie przepadam za tym piwem.
Ale każdy ma swój gust a o gustach sie nie dyskutuje bo z tego same problemy.


Pozdrawiam Maro ;)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 12 mar 2010, 19:05
autor: r4d3x
Jeżeli chodzi o moje ulubione piwka to tak:
Żywe 11/10 Jest to piwo nie pasteryzowane paru dniowe i jeżeli macie okazje spróbować to polecam bo smaczne jest ;]
Specjal 9/10 raczę się tym piwkiem od ładnych paru lat i 9 na 10 to troszkę tak z sentymentu bardziej taka ocena bo pogorszył się ostatnimi czasy piwa ale piję z chęcią zawsze
Tyskie 8/10 również piwko dobre ale ocenę 8 a nie 9 otrzymuję z powodu takiego że piwo często po otwarciu się bardzo pieni co nie zawsze spowodowane jest uprzednim potrząsaniem butelką. . .

Takie są moje opinie i myślę że nie prędko się coś zmieni ;]

Dodam też że gdy mieszam piwo różnych mark podczas popijawy następnego dnia mam dziwnego kaca ?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 12 mar 2010, 20:57
autor: remogg
Moje ulubione piwko to Piast. Kiedyś smakowałem się Wrocławskim Fullem (naprawdę miał niepowtarzalny smak. szkoda, że już nie produkują :( ). Piast tak naprawdę też się zepsuł po przejęciu przez Carlsberg. Tyczy się to również piwa Książ i zaprzestaniu produkcji Wrocławskiego Jasnego i Mocnego.
I tu moje przesłanie do firmy Carlsberg :fuckyou:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 12 mar 2010, 21:20
autor: Dines
Piwo Noteckie browar Czarnków :piwo: W "granatach" 0,33l.
Jak żona jedzie do Bydgoszczy na studia obowiązkowo odwiedza Real, bo tylko tam spotkałem to piwko.
Gorąco polecam.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 12 mar 2010, 21:22
autor: Maciej_K
Jo! Noteckie bardzo dobre!
Piję też Leżajska i Warkę, ewentualnie Żywczyka. Raz piłem Fratera pszenicznego - mocno drożdżowy, ale mam wrażenie, że za trzecim-czwartym razem nauczyłbym się doceniać jego smak:).

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 16 lip 2010, 23:47
autor: pkac6
Witam smakoszy złocistego trunku.
Mieszkam na Dolnym Śląsku i trudno tu spotkać w każdym sklepie (ale da się znaleźć) Perłę Chmielową i Perłę Eksport, a te mi smakują i to bardzo. Niedawno w małym sklepiku na osiedlu kupiłem Ciechana, Gniewosza i Noteckie, tak na próbę, od tego czasu kupuję je częściej. Słyszałem jednak, że najlepiej smakuje piwo uwarzone przez siebie w domu, bo poza smakiem dla podniebienia jest jeszcze wymiar duchowy - a tego nie kupimy w żadnym sklepie. Sprzęt już skompletowałem, jeszcze tylko produkty i będę warzył sam. Wynikami na pewno podzielę się na forum.
Tymczasem życzę smacznego i pozdrawiam chmielowo.
Piotrek.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 17 lip 2010, 17:34
autor: Fidel
Mój ranking, bez ocen ale te piwa lubię:
Łomża niepasteryzowana, ale ta w 0,5 l butelkach, kupowałem w Augustowie
Okocim pszeniczny,
Heban,
Koźlak Amber,
Frater,
Lech Pils,
Tatra,
Noteckie też piłem do dostania w Piotrze i Pawle, całkiem dobre tylko dużo butelek trzeba się nanosić,
Żywe, jest niezłe ale nie warte swojej ceny, za drogie,
ostatnio wiedziony fajną reklamą spróbowałem Faxe Orginal, całkiem całkiem.
Moje największe rozczarowanie to Kasztelan niepasteryzowany, chyba, że trafiłem na zepsute.
Pzdr

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 17 wrz 2010, 10:53
autor: Kandydat
Moje największe rozczarowanie to Kasztelan niepasteryzowany, chyba, że trafiłem na zepsute.
Nie, nie trafiłeś ;) Faktycznie teraz coraz więcej browarów decyduje się na eksperyment z niepasteryzowanym i jednym to wychodzi (np. Łomża), a innym nie (Kasztelan właśnie).

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 17 wrz 2010, 11:51
autor: Zygmunt
Kasztelan jest odpowiedzią Carlsberga na obecną modę na małe browary i niepasteryzowane piwka. Za dużo zysku ich omijało, kupi sobie więc Kasztelana. Jest to tzw. piwo półpasteryzowane, raczej bez porównania z Ciechanem, Warnijskim, czy Lipcowym.

Wracając do tematu- ostatnio w ramach picia słodkich piw na tapecie mam Magnusa (ciemne, słodkie) i Czarne (ciemne, dosładzane miodem). Oba rewelacyjne:)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 17 wrz 2010, 19:14
autor: rozrywek
Jezusicku piwo Lipcowe, smak lat młodzieńczych, aż mnie coś drgnęło na samo wspomnienie o tym piwie.
Acha zapomniałbym, mój typ: w związku z powyższym iż aczkolwiek........ jesteśmy jednak skazani na piwa przemysłowe, nie licząc wyjątków warzenia w domu. Do rzeczy 1 miejsce -Perła Chmielowa.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 15 paź 2010, 16:16
autor: rozrywek
Zaprawdę powiadam wam Piwo Lipcowe z browaru Jagiełło.
Naprawdę rewelacja, niepasteryzowane, zakupiłem większą ilość będąc przejazdem i już brak. Szkoda. Etykietka dosyć ciekawa, nawiązująca do czasów Prl, piweczko dobre, wyważone, nie gorzkie i nie słodkie. W sam raz. Polecam. Zygmunt dzięki za naprowadzenie na właściwy azymut.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 15 paź 2010, 17:04
autor: marvet
Jak dla mnie najlepszym piwem jest Heineken,
chociaż nie powiem pije również Tatrę Mocną, Żywiec.

No a najlepsze piwo na ŚWIECIE to jest PIWO na KACa :)
Jak się popije trochę, to na drugi dzień z rana nie ma jak piwo HEIHEIHEIEHE

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 15 paź 2010, 18:59
autor: Zygmunt
Ja ostatnio mocno wspieram Chełmski browar "Jagiełło". Piwem Miodowym przebili Ciechana, a do wyśmienitego Magnusa dołączył Magnus Czekoladowy.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 15 paź 2010, 21:31
autor: rozrywek
marvet pisze:Jak dla mnie najlepszym piwem jest Heineken,
chociaż nie powiem pije również Tatrę Mocną, Żywiec.

No a najlepsze piwo na ŚWIECIE to jest PIWO na KACa :)
Jak się popije trochę, to na drugi dzień z rana nie ma jak piwo HEIHEIHEIEHE
Marvi ty to jesteś kolo wesołek, rozbawiłeś mnie tym na kaca, niezłe. Wiesz oprócz tych sklepowych wielkolitrażowych szczyn warto czasem spróbować czegoś innego, będziesz w sklepie to wyłap coś o nieznanej ci etykiecie i spróbuj, czasem warto. Ja kiedyś z zamkniętymi oczami za tzw gówniarza rozpoznawałem podstawowe piwa po smaku wygrywając litry wódki w zakładach, obecnie nie jestem w stanie, Zywiec smakuje jak Lech, Lech jak Tyskie, Okocim ma inny smak, ale ogólnie to wszystko szczyny diabła nie piwo. Jak masz możliwość spróbować lokalnego browaru to nie zastanawiaj się. Facet powinien wszystkiego spróbować no nie? no może z wyjątkiem drugiego faceta. Dobra wystarczy. Piwo na kaca? faktycznie gorycz przeradza się w słodycz kiedy w gębie trampek, oczy na wierzchu, kobita się wydziera, pościel porwana. Piwo ma specyficzny cudowny smak, ale spróbuj na kaciora po piwku strzelić setę, jak organizm przyjmie to będziesz w domu. Piwo Lipcowe - rewelacja, jak wszelakie piwa niepasteryzowane.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 15 paź 2010, 23:17
autor: rozrywek
Zygmunt ten Ciechan to ma bardzo barwną i ciekawą historię, nie próbowałem a powinienem zapoznać się dziedzictwem kultury jak pisze nasza wikipedia. Jak możesz to podrzuć miejscówkę w lublinie gdzie takowy trunek można nabyć, pojadę znowu to gdzieś zapewne wstąpię z przyjemnością. Co do Magnusa to właśnie mam w ręku flaszkę,t polecane czekoladowe nie było mi dane spróbować, późno przyjechałem i dwa sklepy otwarte były, a na stanie zero, ale skosztuję.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 27 paź 2010, 21:21
autor: pepo
Co do zakupu piwa w Lublinie to polecam osiedlowy sklep o nazwie - Wina świata
mieści sie on na ul. Romanowskiego (mniej wiecej po środku, nie pamietam numeru....)
osiedle Konstantynów.
Poza szeroką gamą win jakie oferuje ma też fajny wybór piwka.
Magnus, Nałeczowskie ciemne i jasne, Avitik bodajże z browaru w Radomiu,
Lwówek czasami bywa, sezonowo pojawia sie Bosman ze Szczecina - pyszota :)
Od czasu do czasu nowość.... jakieś Lipcowe albo wspomniany Aviatik (zamiast etykiety butelka owinieta w papier :roll: ).
Ja preferuje Nałeczowskie ciemne, piwo praktycznie w smaku jak Magnus, moze dlatego ze to ten sam browar :P

--
pozdrawiam piwosz
lublinianin

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 28 paź 2010, 14:49
autor: yoko
Moim ulubionym piwem jest "Kasztelan", a na drugim miejscu ex equo: Tyskie i Żubr.
Jednocześnie zgadzam się z opinią przedmówców na temat "Kasztelana" niepasteryzowanego, bo jest on przeważnie ochydny.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 28 paź 2010, 21:53
autor: Qba
Ja polecam Amber Niepasteryzowany

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 29 paź 2010, 10:47
autor: pepo
Amber?
Nie kosztowałem jeszcze tego piwka. Nazwa ta kojarzy mi się za to z browarem z Pomorza, produkującym piwo Żywe oraz Koźlaka (piękna rubinowa barwa i super smak)... Niestety drogawe :/. Jak się pojawi w marketach w promocji to można nabyć za ~3,50 a tak to koło 5 złociszy stoi ;/ .

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 9 kwie 2011, 10:47
autor: MaszynaDoPiwa
Przyznam że nigdy nie piłem Ambera. Chyba nie mam jednego,ulubionego gatunku lub marki piwa. To co zrobię sam,zawsze chętnie pijam,a ze sklepowych to naprawdę różnie.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 cze 2011, 20:55
autor: JanOkowita
Ostatnio polubiłem piwa litewskie. Dobry smak i wierność piwowarskiej tradycji.

Pozdrawiam

Jan Okowita

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 cze 2011, 21:17
autor: Diesel
Jak dla mnie to na razie najlepsza Tatra Pils, przy okazji muszę się pochwalić, że ostatnio koleżanka była w Turcji i przywiozła mi parę browarów Efes. Powiem wam, że dla mnie to były siki :womit: a n ie piwo, tak jakbyś wodę gazowaną pił, gdyby nie pisało na tym piwo to bym się nie domyślił.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 cze 2011, 21:56
autor: macius
Ale Ale z Corneliusa <3
jak na razie ulubione i wgl numer jeden :mrgreen:
A te buteleczki ze zdjęcia Jana wyglądają niezwykle smakowicie...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 10 cze 2011, 00:12
autor: lech14
Lech i to bezkonkurencyjnie, mogę go pić do woli. :) Chociaż, w Belgi piłem coś podobnie dobrego, Jupiler czy jakoś tak.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 10 cze 2011, 12:50
autor: witpol37
Witam smakoszy browarka. Pijam rodzime piwka i zauważyłem że pomimo ich barwnych nazw typu : wielokrotnie chmielone , chmielowe itp. rzadko w składzie pojawia się chmiel a przeważnie jest tylko słód jęczmienny. Paradoksalne jest że dopiero w piwach tych marketowych o dziwnych niemieckojęzycznych nazwach można doczytać się składu chmielu. Czasami niektóre browary też sezonowo stają się lepsze lub gorsze. Co do eksperymentowania polecam przetestować piwo jakie niedawno kupowałem w REAL z browaru Van Pur o nazwie Pilsener - czy coś podobnie brzmiące w butelkach bz. 0,66l. bo było niezłe. W ostatnich tygodniach w Biedronkach też pojawił się leżajsk niepasteryzowany w konserwie za coś powyżej 2 zeta, i też miłe zaskoczenie bo piwko było smaczne o ile ktoś preferuje konserwę.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 11 cze 2011, 02:16
autor: Marmur87
Co do biedronkowego Leżajska niepasteryzowanego to wziąłem na spróbowanie i miło się zaskoczyłem jak na razie chyba mój nr 1 wśród piw "grillowych" (czyli takich do wzięcia w plener, jednak wtedy konserwa wygodniejsza). A z takich do picia na spokojnie to poza domowym to bardzo lubię piwa z browarów Ciechan, Cornelius oraz Gostyniec (poza ciemnym Gniewoszem jakiś za słodki na mój gust). Ogólnie lubię eksperymentować z markami i gatunkami, ale jeśli już miałbym ulubione wybrać to na lato myślę Hoegaarden Witbier a na zimę mocne piwa trapistów lub Porter Lwowski.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 27 paź 2011, 20:43
autor: Jabol87
Hej,
Do moich ulubionych to zaliczam przede wszystkim piwa ciemne i pszeniczne. :)
Do ulubionych marek zaliczam:
- Primator Premium Dark
- Ciechan Pszeniczny
- Okocim Pszeniczny
- Żubr Ciemnozłoty
- Biłe Czernichowskie (Ukraińskie piwo pszeniczne, spolszczyłem nazwę bo nie wiem jak to po ichniemu napisać ).
- Tatra Pils
- Perła Chmielowa
- Leżajsk we wszystkich odmianach
Tak jak mój przedmówca z postu na górze również lubię eksperymentować z markami i gatunkami. Stąd tak długa lista moich ulubionych piw. Lista nie jest chronologiczna. :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 28 paź 2011, 20:52
autor: we125
Jasne pełne , harnaś jest jednym z najlepszych piw.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 06:03
autor: JerzyP
Paulaner, Obolon i inne wszelkie pszeniczne. Ze zwykłych ostatnio Perła chmielowa, Lech, Żubr

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 09:19
autor: Emiel Regis
Kasztelan niepasteryzowany :ok: :ok: :ok: :freak:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 12:50
autor: mtx
Niepasteryzowane, warzone przez siebie ze słodu i szyszek chmielu, fermentowane w piwnicy na drożdzach
dolnej fermentacji - taki domowy pilsner :D

A z kupnych (kiedy braknie swojego) Żywe od Ambera, Koźlak, Porter Bałtycki, jest jeszcze taki Rosyjski
poretr ale za cholere nie wiem jak się nazywa (nie znam rosyjskiego) taką ma czarno - zielono - złotą etykietę...
Z jasnych ostatnio Specjal (niestety od jakiegoś czasu gwałci go Grupa Żywiec) i PilsnerUrquell ale ten
czeski, oryginalny a nie to pseudo piwo robione przez Kompanie Piwowarską (Lech,Tyskie).

Ps. Emiel jako ciekawostkę dodam, że Kasztelan wcale nie jest tak w pełni niepasteryzowany...
Nie zagłębiając się w technelogię konserwacji tego piwa wystarczy spojrzeć na okres przydatności do spożycia,
jest jednak dość długi w porównaniu do innych piw niepasteryzowanych gdzie ten okres średnio wynosi 2-3tygodnie.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 15:09
autor: Zygmunt
Jest niepasteryzowany- za to jest mikrofiltrowany.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 15:32
autor: klodek4
W Hiszpanii /moim skromnym zdaniem/ nie ma dobrych piw, a jeśli miałbym jakies wskazać to Alahambra z wyższej półki, reszta to niestety psióry, piwa nie pije juz od roku bo za każdym razem po dwóch, trzech, rano mnie glowa bolała a poza tym rosnie miesień piwny, najlepsze w/g mnie piwa jakie pijałem i jakie mi smakowały to piwo belgijskie, tam prawie każda wiocha ma swój browar, potem miałem odrzut do prawie wszystkich piw, jedynie we Wrocławiu na początku, lubiłem piwo ze Spiża, niepasteryzowane pszeniczne, ale potem popsuł sie smak, z tych że powodów zamierzam w przyszłości zabrać się za robienie piwka własnego, tylko wieczny brak czasu...., pozdrawiam :punk: :piwo: :ok:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 15:59
autor: Emiel Regis
@klodek4 z tymi belgijskimi to racja, polecam jeszcze alzackie. Próbowałem ich dużo, na szczęście wybór tutaj spory, jest dużo takich klasztornych, z wiekowymi tradycjami (nawet potrójnie fermentowane- cokolwiek by to nie oznaczało :( ) ale wszystkie te piwa są 'gęste' i mocne, dobre do małych degustacji, a kasztelan niepasteryzowany jest po prostu smaczny i lekki- wypijam 2 i włącza się pompa ssąca ;) , trzeba się czasem mocno hamować żeby nie przesadzić ;P .

Ps. Z takich cięższych to guinness nalewany z beczki (ahhh ta pianka :odlot: ) i całkiem ciężkie- nasz żywiecki porter- nalałem kiedyś pewnemu Czechowi, smakoszowi piwa, poważnemu facetowi grubo po 60-iątce.
Uprzedził mnie że nie przepada za takimi, zrobił łyka, spojrzał mi głęboko w oczy i powiedział; ''kurwa dobre to piwo''

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 16:36
autor: mtx
Żywiecki porter niestety się popsuł ostatnio (jak wszystko z Żywca zresztą).
Emiel jak będziesz miał okazję to spróbuj takie jak na fotkach poniżej.
Są naprawdę smaczne ale trzeba uważać ;) bywają zdradliwe :freak:
Kiedyś jeszcze dobry był Okocim Palony ale teraz już dawno go nie widziałem, nawet nie wiem czy jeszcze
go produkują, a jeśli nie to szkoda...

Zygmunt - to ta mikrofiltracja odpowiada za tak długi (jak na niepasteryzowane)
okres przydatności do spożycia?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 16:53
autor: JanOkowita
25 lat temu pomieszkiwałem w Belgii u kumpla, którego ojciec był właścicielem restauracji. Akurat przed moim przyjazdem restauracja została zlikwidowana - właściciele zdecydowali się na nowy rodzaj działalności.
Przypominam, że to były siermiężne czasy PRL-u. Bylem studentem, a dostawy piwa do pobliskiego Megasamu na Ursynowie odbywały się raz w tygodniu. Wówczas też udawaliśmy się z kumplami po zakupy pakując do plecaków "zdobyte" piwo.

Po przyjeździe do Belgii (Antwerpia) usłyszałem od kumpla, że w piwnicy jest ok. 3,5 tys. butelek piwa, które mają już krótki termin ważności (co akurat w przypadku piw górnej fermentacji jest mało ważne). Opcja była PROSTA - albo się to wypije - albo wyrzuci.

No i się zaczęło... :freak: Na śniadanie Trappist, na obiad Duvel, na podwieczorek coś z Lambertów, na kolację znowu Duvel (bo to mocny pils i miał szansę zepsuć się najszybciej).

To był piękny czas, od tamtej pory nikt mi nie powie, że są lepsze piwa niż belgijskie. Żaden Harnaś, Stella Artois, Heineken czy inny Lech.

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita

P.S. W tamtych latach (1986-1987) odwiedzałem w Antwerpii knajpę, która słynęła z dużego wyboru piw. Było tego 1300 gatunków - jako ciekawostkę podam, że wówczas w tej knajpie z polskich piw było dostępne jedynie piwo Żywiec Export, w butelce 0,5 l (puszki były tylko w Pewexie).

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 17:21
autor: Zygmunt
Zygmunt - to ta mikrofiltracja odpowiada za tak długi (jak na niepasteryzowane)
okres przydatności do spożycia?
Mikrofiltracja to przepuszczanie piwa przez membranę z porami o średnicy <10um. Tak obrobione piwo nie zawiera już praktycznie żywych komórek, więc nie ma się jak zepsuć. Obecnie stosuje się metodę mikrofiltracji cross-flow, w którym ciecz przepływa stycznie do membrany- wtedy o wiele rzadziej wymienia się filtry.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 18:28
autor: wawaldek11
Ostatnio z chęcią spożywam miodowe - Ciechan (piszą, że na naturalnym miodzie) i Raciborskie - podobne w smaku.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 20:14
autor: Partyzant
A ja powiem jeszcze inaczej:
- Filtracja to kastracja!
Piwo dobrze zrobione wytrzymuje do trzech lat, i to bez filtrowania.

Moje ulubione to Paulaner, Franziskaner Hoegarden itd... Ale własne jest najlepsze.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 10 lip 2012, 20:43
autor: Emiel Regis
Sprzedam Wam fajny patent, podpatrzyłem go u wspomnianego Czecha i wydawało mi się to dziwne na początku, teraz sam tak robię.
Otóż przy nalewaniu dobrze schłodzonego piwa do szklanicy miał on w zwyczaju nalewać bezpośrednio na środek, nie po ściance co doprowadzało do pienienia się piwa i pozbycia się większości gazu.
Jeśli ktoś tego nie robił to polecam, czuć bardziej smak piwa i nie 'rozpycha' ono tak szybko zbiorniczka na piwko ;)

Ps. zapomniałem jeszcze dodać- Perła- przyzwoite piwo, niezły smak, no i te powiązania z Jakubem Wędrowyczem :smiech:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 11 lip 2012, 01:35
autor: rozrywek
Dobre piwo.....hmmm, tak naprawdę to jesteśmy skazani na wielko-hektolitrażowe badziewia.
Nie neguję smaków,gustów, sam pijam Grolscha, Hertog Jan, Jupiler, No i Tyskie, ale to bardziej dla patriotyzmu , nie dla smaku.
Niestety sklepy wielkometrażowe, na które jesteśmy skazani nie prowadzą sprzedaży, wspaniałych, prawdziwych lokalnych browarów. W Belgii są ich dziesiątki tysięcy, w Holandii tysiące. A i wiele Niemieckich na uznanie zasługuje.
Kiedyś piwo się warzyło, teraz się gotuje...smutne

Taniej więcej, szybciej..także jak mam możliwość chwycenia w ręke nieznanej mi etykiety, bądź zatrzymania się na chwilę w jakże rozpoznawalnym z daleka lokalnym browarze, to nie ma zmiłuj.
Szczególnie że "po jednym"mogę jechać dalej.
A cieszy tak naprawdę mnie to że u nas, w Polsce, tworzą się, powstają,odradzają prawdziwe, tradycyjne lokalne browary.

Panie Janie żądam adresu knajpy, kto wie ....może jeszcze istnieje, sprawdzę osobiście. Pozdrawiam

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 11 lip 2012, 11:46
autor: JanOkowita
rozrywek pisze: Panie Janie żądam adresu knajpy, kto wie ....może jeszcze istnieje, sprawdzę osobiście. Pozdrawiam
Aż tak dobrej pamięci to nie mam - w końcu minęło ćwierć wieku ... W każdym razie było to przy Antwerpeńskim deptaku.

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 11 lip 2012, 13:36
autor: radius
A ja odpowiem krótko i na temat :lol:
"Jakie piwo lubię najbardziej :?: " - Zimne koledzy, zimne :!: :smiech:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 11 lip 2012, 13:51
autor: Partyzant
Koncerny pije się tylko zimne, bo inaczej :womit: :mrgreen:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 11 lip 2012, 15:06
autor: klodek4
W 40 stopniach C, czy koncernowe czy swojskie to na pewno zimne!!! ciepła zupa, w upał, bleee :mrgreen:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 11 lip 2012, 15:38
autor: szabix
Klodek jak ja Ci zazdroszczę ciepełka!!! Mnie od deszczu w Irl dopada deprecha i nie pomaga nawet smaczniutki guinness.
Ad vocem:
Z takich cięższych to guinness nalewany z beczki
Akurat guinnessa uważam za lekkie, przyjemne piwko (tym bardziej, że nie rozdyma dwutlenkiem).
Na urlopie w Polsce piłem skrzynkami Perłę Niepasteryzowaną - bardzo dobre piwo.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 31 lip 2012, 11:48
autor: Neutralizatory
Na pierwszym miejscu jest Desperados oczywiście, potem Lech zwykły i Lech Shandy. Teraz weszła jakaś nowa Warka Cytrynowa ;p też muszę spróbować!

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 31 lip 2012, 20:35
autor: JerzyP
Ten nowy desperado guarana całkiem ok

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 7 sie 2012, 18:49
autor: kord284
He, he, he:) Ale się uśmiałem:)
Tatra, Żubr, Heineken, Lech... Toż to nawet koło piwa nie stało.
Komu to piwo smakuje, to znaczy, że nie pił złocistego płynu z Lwówka, Ciechanowa, Czarnkowa, Bielkówkowa, Miłosławia i innych tego typu browarów, albo nie ma pojęcia o smaku piwa. Nie wspomnę juz o piwach czeskich.
He, he, he:) Żubr:) Nie mogę:)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 sie 2012, 09:21
autor: Emiel Regis
@kord284,
Cóż. Być może nie wszyscy mają tak wysublimowane gusta i wyrafinowane podniebienie...
Pozazdrościć, pozazdrościć..
Istnieją w moim przekonaniu piwa do degustacji i do 'masowej' konsumpcji np przy grillu, a o gustach się nie dyskutuje, wyśmiewanie cudzych świadczy o Tobie.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 sie 2012, 09:36
autor: kord284
Emiel Regis pisze:@kord284,
Cóż. Być może nie wszyscy mają tak wysublimowane gusta i wyrafinowane podniebienie...
Pozazdrościć, pozazdrościć..
Istnieją w moim przekonaniu piwa do degustacji i do 'masowej' konsumpcji np przy grillu, a o gustach się nie dyskutuje, wyśmiewanie cudzych świadczy o Tobie.
Ok. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.
Zachęcam jednak do picia piwa, a nie napojów piwopodobnych.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 sie 2012, 12:17
autor: sliwowica
Emiel Regis masz rację o gustach się nie dyskutuje lecz gdy przeczytałem o tych Żubrach i Tatrach mimo woli uśmiech u mnie też się pojawił. Gdy zaś przeczytałem, jak niżej ktoś pisze, że harnaś to jedno z najlepszych piw to zacząłem się już śmiać i to nie dlatego że śmieszy mnie czyjś smak czy gust ale dlatego że uważam to za żart.
Chyba, że to nie żart wtedy moim zdaniem Kord284 ma rację, tak napisać można tylko gdy nie piło się piwa z małych browarów a na pewno tego robionego w domu.
I w takim razie wychodzi że również mam wysublimowany gust, na szczęście bo chyba lepiej mieć taki niż nie mieć go wcale.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 9 sie 2012, 12:41
autor: Emiel Regis
kord284,sliwowica,
Jak pisałem, widzę różnicę między piwami z górnej półki, tworzonymi z pasją i oddaniem, wg. pieczołowicie dobranych, nierzadko kilkusetletnich receptur (np. niektóre klasztorne belgijskie, alzackie) a piwami do picia na ''co dzień''.
Być może osoby, którym smakują te drugie nie miały po prostu szczęścia spróbować tych pierwszych, co nie znaczy że wśród tych 'zwyczajnych' nie zdarzają się smaczne, choć być może na kolana nie powalają.
Czy najlepsze dostępne rarytasy jadacie na co dzień , czy raczej cieszycie się nimi z jakiejś okazji, czy też w chwilach szczególnej na nie ochoty?
A jeśli ktoś tych rarytasów nie zna, albo nie może sobie na nie pozwolić to trzeba się śmiać?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 19 sie 2012, 18:27
autor: kochanek Kranei
Każde piwo byle nie z colą czy inną lemoniadą. Pod tym względem jestem gorszy od szwaba czy innego bawarskiego. Jak widzę te radlery i te smakówki z opuncją czy innym badziewiem, to mnie zbiera... Jak ja zazdroszczę mojemu kumplowi. Ten kupił sobie wycieczkę po Bawarii śladami małych browarów. Jeździł na motorku w dobranej kompanii, z żoną! od wsi do miasteczka, nocowali w małych hotelach czy zajazdach i degustowali. Ja tego szczęścia nie mam. Do żony i do motorka. Ale jak chodzę po górach w okolicy Alp, to lubię ich niefiltrowane piwa piwniczne, cokolwiek to znaczy, jak to:

http://www.engelbraeu.de/176.html

Ciemnobursztynowe i z zawiesiną.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 19 sie 2012, 20:30
autor: rozrywek
Nawet pokusiłem się o przeprowadzenie małego testu odnośnie piwa, podczas wspólnej grillowej imprezy.
Padały różne opinie, o dolnej fermentacji słyszała 1 (słownie jedna) osoba.
Ale że temat ciekawy, padały różniaste opinie. Oczywiście górowały piwa polskie....
Z racji tego że ich tu nie ma.
Ale byłem zaskoczony faktem znajomości naprawdę ciekawych mało znanych browarów.
Wsród młodzieży.
A zaskoczył mnie sympatyczny kolega który rozwalił i mnie i resztę gości opinią:
"najlepsze piwo na świecie to jest takie jakie mi stawiają"
I położył imprezę dokumentnie.
Pozdrawiam.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 26 wrz 2012, 13:40
autor: Anderson
Zdecydowanie kiedyś byłem zwolennikiem perły. Teraz jakoś przestała mi smakować, nie wiem czemu. Czy jest to spowodowane zmęczeniem smaku? Możliwe, w każdym razie, teraz przerzuciłem się na piwa słodkie, typu warka strong. Nie jest to piwo regionalne, ale jakoś tak pije mi się doobrze ^^

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 9 paź 2012, 13:29
autor: TomekM12
Ja uwielbiam Raciborskie ;)))

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 lip 2013, 15:21
autor: domx395
Coś przycichło tutaj... Ja chciałem zapytać jak wam podchodzą smakowe, te nowe które wypłynęły na rynek przez ostatni czas, macie jakieś preferencje?

Re: Odp: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 lip 2013, 16:38
autor: pabloxprt
Najlepsze jest piwo które warzy się samemu lub dostanie od domowego piwowara.
Dawno dawno temu odróżniałem piwa polskie źywiec, warka , eb, perła, tyskie , lech.
Co z tego były to wszystkie piwa typu lager i tak naprawde to tylko maluśki procent piw jakie są i ludzie piją na całym świecie.
Jazda zaczyna się kiedy spróbujemy np. St peters red ale, golden ale lub jakiegoś piwa górnej fermentacji.
Dobrze że w polse wzrasta swiadomosc w tym temacie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 lip 2013, 20:57
autor: Marcin.U
Odkąd zacząłem warzyć to mi najbardziej smakują piwa spod własnej ręki :) Posmakował mi bardzo Milk Stout. Żal, że już się kończy.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 19 lip 2013, 21:40
autor: panta_rei
U mnie Stout kawowy fermentuje, Ale PL czeka na kapslownicę ;-) w szybkim planie pszeniczne, czyli za czas jakiś zakończę kupowanie piwa i w końcu będę miał się czego napić ;-)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 20 lip 2013, 01:48
autor: zarim
- Perła Chmielowa
- Leżajsk
Takie dwa fajne piwa, których można wypić większą ilość :). Jeśli ktoś wybierał by się do Grecji to niech do torby spakuje jakieś piwko :P. To co można tam kupić jest niemożliwe... jakieś takie bez smaku, trzeba się ratować Amstelem, czy jakimś innym importowanym. 2 miesiące musiałem się chyba przyzwyczajać by wypić spokojnie np. Magnus Magister to przynajmniej jakieś drobne ilości chmielu posiadała :D
A przypomniały mi się jeszcze dwa ciekawe piwa z Ukrainy, Bile no i tradycyjny zakup w mym ulubionym mieście piwo Lwowskie ;)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 20 lip 2013, 07:58
autor: maro_1955
Nie marudzę, choć jestem "marrro" :D i lubię każde piwo z lodówki. Ale wszystkich nie piłem :cry: .
Zdrówka :piwo: .

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 2 sie 2013, 13:26
autor: gaszix
Najczęściej pije Łomżę. Ciągle poszukuje :)
Ostatnio wyczaiłem świetne piwko z Okocimia - Okazjonalne Świętojańskie. Lekko mętne, lekkie w smaku. Narazie mój No. 1 z polskich piwek.

Najbardziej mi podchodzą niemieckie i czeskie pislnery.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 5 sie 2013, 12:04
autor: Marcin.U
Również spróbowałem ostatnio Świętojańskiego i powiem, że spodobała mi się jedynie..etykieta. Nic charakterystycznego w tym piwie. No chyba, że lekkość, a raczej wodnistość.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 5 sie 2013, 12:26
autor: soltys
Dwa browarki, które podchodzą mi najbardziej:

1. CK Jasne w krakowskiej knajpie CK Browar.
2. Piwko o nazwie Valmiermuižas - produkt małego łotewskiego browaru - kiedyś przypadkowo wpadło mi w ręce. Jeśli ktoś wybiera się w tamte strony to gorąco polecam!

Jakoś do tej pory nie miałem przyjemności wytworzyć piwka samemu ale jak tak czytam jak zachwalacie domowe produkcje to nabieram ochoty na coś swojskiego...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 07:43
autor: drgranatt
Nie zaliczam się do wielkich znawców tego napitku ale dobrze smakuje mi czarny "SPECJAL" .

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 09:40
autor: olo 69
Na ugaszenie pragnienia polecam Okocim Radlers. Dobre też jest na przepitkę ;)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 10:55
autor: Olew
Nie wiem jak wam, ale mi nie podchodzą te smakowe, który pojawiają się coraz częściej na półkach. Moim zdaniem najlepsza jest Łomża Podkapslowe, solidne piwo. W małej butelce, więc trzeba brać od razu więcej.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 14:19
autor: calexico
Ostatnio przeczytałem artykuł na jednym z portali internetowych jak to koncerny piwowarskie mamią nas niby "browarami regionalnymi". Mi w każdym bądź razie podchodzi Kasztelan niepasteryzowany, polecam też Brackie browaru Cieszyn jak będziecie w Beskidach.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 14:28
autor: gr000by
Jako piwo "komercjalne" pijam Leżajsk, a z mniejszych lub regionalnych browarów Magnus.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 14:48
autor: soltys
Jeśli chodzi o dobre opinie o browarach to zauważyłem, że chyba każdemu podchodzą te lokalne, produkujące piwo często tylko na potrzeby przyfabrycznych pijalni lub sklepów w najbliższej okolicy. Na szczęście takich miejsc przybywa!!!

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 6 sie 2013, 14:54
autor: calexico
Kolega z Rzeszowa to jakie może pić piwo :). Najlepsze piwo to Leżajski full gul gul gul...:)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 19 sie 2013, 10:44
autor: gaszix
calexico pisze:Ostatnio przeczytałem artykuł na jednym z portali internetowych jak to koncerny piwowarskie mamią nas niby "browarami regionalnymi". Mi w każdym bądź razie podchodzi Kasztelan niepasteryzowany, polecam też Brackie browaru Cieszyn jak będziecie w Beskidach.

Brackie można spotkać w Tesco :) smaczne polecam!!

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 19 sie 2013, 11:32
autor: banksyman
Jeśli chodzi o smakowe, to moim faworytem jest Perła summer. Bardzo trafione mają to połączenie jabłka z miętą. I poza tym ma tyle samo procent co normalne piwa.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 22 sie 2013, 16:53
autor: JanOkowita
Właśnie otworzyłem "Olsztyńskie" z browaru Kormoran :piwo: i przyznam, że wyszło im wyśmienicie !

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 22 sie 2013, 17:38
autor: Emiel Regis
Jak pisałem już wcześniej, moim faworytem był Kasztelan Niepasteryzowany.
Ostatnio jednak dorwałem w łapy piwo Łomża Niepasteryzowane Export i ...faworyt spadł nieco w dół.
Spróbowałem też Żywca i muszę przyznać że to piwo smakuje dużo lepiej niż jeszcze przed kilkoma m-cami.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 22 sie 2013, 20:05
autor: panta_rei
Ehhh, myślę, że powinniście się napić prawdziwego piwa ;-)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 22 sie 2013, 20:24
autor: JanOkowita
Hmmm, typowe zagranie typu "wiem, ale nie powiem". :bicz:

Właśnie otworzyłem Konstancin Czarny Dąb Ciemne Specjalne, extrakt 16,1, alk.7,3. Powiem, że niedużo mu brakuje najlepszych stoutów.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 22 sie 2013, 20:51
autor: panta_rei
Prawdziwe to takie które sam zrobisz ;-) ewentualnie kolega/ żona/ kochanka... Właśnie zakończyłem mały cykl degustacji wymiennej, portery, ale, rosanke, trochę tego było. Same prawdziwe piwa, w piwnicy jeszcze kilkadziesiąt flaszek własnych, w fermentatorach pszeniczne i leciutkie ale, w sobotę warzę "piwo marki Piwo" Próbuję dogonić spożycie, jak nigdy wcześniej nie pijałem piwa to teraz wciągam jak nałogowiec ;-) Ojciec wydajnie pomaga, jest wesoło.
Zajefajnie warzenie komponuje się z destylacją... byle do soboty

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 22 sie 2013, 23:31
autor: ta_moko
Ja polecam pysznego dunkela "Miłosław Pszeniczne" z Fortuny. Ciemne pszeniczne, z osadem na dnie. Browarowe, a cicha fermentacja prowadzona jak w domowych w butelce. I naprawdę pyszne, jak własne. ... No!, może przesadziłem :smiech: ale wchodzi jak "do zlewu".... :D

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 23 sie 2013, 00:08
autor: panta_rei
Nie "cicha fermentacja" w butelce, tylko refermentacja.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 23 sie 2013, 00:34
autor: ta_moko
Jasne panta_rei - chodzi o wtórną fermentację, nie cichą. Dziękuję za zwrócenie uwagi. :piwo:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 3 wrz 2013, 12:42
autor: radekwozny
Po pierwsze witam na forum :) Polecam piwo Miłosław Pilzner. Wyraźnie czuć goryczkę, ciemna, ale klarowna barwa i bardzo dobrze się pieni. Pozostałe rodzaje mnie nie przekonują, ewentualnie niefiltrowany, jednak tylko dobrze schłodzony. Kiedyś zachwalałem Kasztelana niepasteryzowanego jednak ostatnio odniosłem wrażenie, że to już nie to piwo co na początku : >

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 3 wrz 2013, 18:10
autor: calexico
radekwozny pisze: Kiedyś zachwalałem Kasztelana niepasteryzowanego jednak ostatnio odniosłem wrażenie, że to już nie to piwo co na początku : >
Też mam takie odczucia :piwo:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 3 wrz 2013, 18:55
autor: gr000by
Ja mam podobnie, tylko tyle, że odświeżając sobie co jakiś czas pite piwa ("rundka" po większości koncerniaków z półki), to czuję zmiany, zazwyczaj na gorsze :(. Tradycję utrzymują tylko Leżajsk, Żywiec, Okocim O.K. Beer, Warka Strong i Porter Żywiecki (w moim subiektywnym odczuciu).

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 3 wrz 2013, 19:37
autor: calexico
Jeśli chodzi o Żywiec to bym polemizował, Leżajsk i Okocim zgodzę się a co do mocnych piw to się nie wypowiadam bo nie lubię i nie piję :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 4 wrz 2013, 00:36
autor: Trener
Z czasów gdy byłem nastolatkiem, pamietam że pijałem co było dostępne (i co udało się kupić bez dowodu), ale w pamięci na zawsze zapadło mi piwo o nazwie Dortmunder. Miało gęstą, śnieżnobiałą i trwałą piankę, a jego słodycz wspaniale harmonizowała z nutką goryczy. Było dostępne w Polsce przez kilka lat, a potem nagle zniknęło... Wielka szkoda.
Ostatnimi laty uwiebiam Noteckie Eire (ciemne). Szkoda, że browar ma dość mały zasięg i w moich okolicach ciężko je dostać (choć ostatnimi czasy następuje w tym względzie poprawa).
A z najnowszych odkryć, jeśli bedziecie nad polskim morzem to koniecznie spróbujcie regionalnego Łebskiego. Naprawdę daje radę!

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 4 wrz 2013, 14:19
autor: radekwozny
Noteckie, mocno schłodzone, nie zamula tylko świetnie orzeźwia jak są upały. Również polecam.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 8 wrz 2013, 20:08
autor: grzesieksz7
Mi smakuje belgijski, lecz dostępny w Polsce Grolsch, Budweiser też dobry, w Estonii dobry był Hard Rock 12 % :D

Grolsch jest holenderski - http://pl.wikipedia.org/wiki/Grolsch - MANOWAR

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 8 wrz 2013, 21:39
autor: ta_moko
radekwozny pisze:Noteckie, mocno schłodzone, nie zamula tylko świetnie orzeźwia jak są upały.
Rzeczywiście dobre piwo, ale pewnie niejeden z Was pamięta, jak smakowało przed prywatyzacją browaru (obecnie to Browar Gontyniec, wcześniej ostatni państwowy browar w Polsce). To naprawdę było wspaniałe, wyjątkowe piwo. Choć i dzisiaj trzyma poziom.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 15 wrz 2013, 11:25
autor: Kamal
Jako nastolatek piłem warkę strong :piwo: i nadal mi smakuje najbardziej. :D

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 20 paź 2013, 15:26
autor: gary1966
Ostatnio pozytywne zaskoczyły mnie dwa piwa "Lubuskie Jasne" i "Namysłów Niepasteryzowane" :klaszcze:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 20 paź 2013, 17:19
autor: grzewo1
A ktoś pamięta piwo Papieskie? Jakieś 30 lat temu przywiózł wujo który pracował w Polmozbycie, a wtedy tam dostawali wszelkie najlepsze łapówki. Miałem kilkanaście lat, ale doskonale pamiętam ten smak. Miało taką żółto-niebieską etykietę . Niestety nie wiem kto był producentem. Prawdopodobnie była to jakas seria okolicznościowa nie do dostania w polskich sklepach.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lip 2014, 12:59
autor: K-Zaq
Jako nastolatek (oczywiście oficjalnie to jako 18-latek, bo wcześniej alkoholu pić nie wolno! :mrgreen: ) pijałem najczęściej takie piwo jak Grunengold, bo było w miarę tanie i dobre. Od nastolatka też lubiłem i lubię do dziś (jeśli chodzi o piwa dużych koncernów) Żywca. Miałem etap fascynacji Dębowym i Lechem, za to nigdy nie przepadałem za piwem Tyskie w żadnej postaci. Teraz w zasadzie okazjonalnie Żywiec z piw "popularnych", a tak to staram się wspierać małe browary i kupuję ciekawe lokalne piwa. Nigdy jakoś nie mogłem się przekonać do Perły, którą wiele osób chwaliło. Przylgnęła do niej łatka jakieś 10 lat temu w naszych okolicach, że to piwo "damskie", bo zawsze dziewczynom się je na imprezy kupowało i od tamtej pory nigdy mnie nie przekonało jako piwo "dla mnie" :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 21 lip 2014, 13:52
autor: Takeda
radekwozny pisze:Noteckie, mocno schłodzone, nie zamula tylko świetnie orzeźwia jak są upały. Również polecam.
O, obywatel z moich stron? Co prawda wole Eire, schłodzone jest idealne, lub wiśniowe też nieźle wyszło im, w sumie teraz chyba browar czarnkowsko-gontyniecki (kto dojdzie co gdzie robią i jak to wygląda od strony prawnej) robi z 10 odmian tego trunku.
Rzadko pijam piwo poza sezonem letnim praktycznie wcale, z reguły ograniczam się do lokalnego browaru. Jeśli jestem gdzieś w kraju zawsze staram się spróbować coś miejscowego, bo ujmijmy szczerze masówki to słabo wyglądają. Praktycznie taki Lech i Żywiec to dla mnie już jedno równie smakujące dziadostwo, kwaśne ze zbyt wielka ilością gazu. Carlsberg czy Heineken znów wodniste, po Harnasiu kac jak po wódzie i wystarczy wypić 2 butelki. Na plus zaliczyłbym Tyskie klasyczne, nawet przyjemnie się to pije. No ale faktycznie, by spróbować czegoś nowego i oryginalnego to trzeba znaleźć mały browar nie należący do koncernu, nie mówię, że ich produkt będzie dobry, ale jest duża szansa, że będzie inny niż standard oferowany przez tuzów rynku.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 21 lip 2014, 17:48
autor: Pretender
Jak zaczął się mundial, w Biedrze odkryłem Leżajsk rześkie. Całkiem przyjemne, lekkie piwko.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 21 lip 2014, 18:36
autor: gr000by
Jak Leżajsk Rześkie lub Leżajsk Export ci posmakował, to spróbuj dorwać Leżajsk Pełne (najlepsze z nich wszystkich) - na mój jęzor jest to to samo piwo, tylko bardziej rozcieńczone niż Pełne. Odkąd Stonka przerzuciła się na Export i Rześkie, to ciężko mi znaleźć Leżajska Pełnego poza Podkarpaciem, a jest to moje ulubione koncernowe piwo, które mogłem znaleźć w całym kraju właśnie dzięki Stonce.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 21 lip 2014, 21:58
autor: manowar
Pretender pisze:Jak zaczął się mundial, w Biedrze odkryłem Leżajsk rześkie. Całkiem przyjemne, lekkie piwko.
Jak kojarzę to oni cztery razy w roku wprowadzają do oferty piwa sezonowe - rześkie było już w zeszłym roku.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 21 lip 2014, 22:04
autor: Pretender
Tylko ostatnio, po mundialu, nie mogę kupić rześkiego. Za radą spróbuję i pełne i export ;D

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 23 lip 2014, 19:01
autor: K-Zaq
Skusiłem się ostatnio na Rześkie z Kasztelana... bleeeee....

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 25 lip 2014, 12:35
autor: ciekawa.forumowiczka
Trybunalskie Miodowe ;)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 27 lip 2014, 21:54
autor: Rusin
Polecam Namysłów Pils.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 12 sie 2014, 17:35
autor: LeoNike
Przeczytałem temat od deski do deski. Pierwsze myśli związane były z tym, że ja chyba smak mam upośledzony przez fajki bo Kasztelan mi podchodzi, Warka, Królewskie... Dziś będąc w mieście, bo na mojej wsi można zapomnieć o niereklamowanych piwach, rozejrzałem się trochę i mając w pamięci o czym tu wspominaliście wypatrzyłem Namysłów Pils. Kupiłem dwie buteleczki i po powrocie do domu do lodóweczki. Przed chwilą otworzyłem, przelałem do szklaneczki, pierwszy łyk... nie, nie mam chyba upośledzonego zmysłu smaku. Przypomniały mi się wakacje nad morzem, wakacje na mazurach, wszystkie te miejsca, w których, jako nastolatek, popijałem fantastyczne, z trudem zdobyte piwo (lata 80-te). Teraz jeszcze czekam czy, jak to po tych pospolitych "sikaczach", łeb mnie zacznie napie... boleć. Dzięki wszystkim za cenne wskazówki, które wyprostowały moje skrzywione odczucie piwa.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 12 sie 2014, 20:53
autor: gary1966
Na wakacjach pozytywnie spędzałem czas z piwem Irlandzkie Mocne- Browar KRAJAN.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 12 sie 2014, 23:14
autor: Scorpius3
Obecnie bardzo mi smakuje piwko z małego lokalnego browaru - Lager z Browaru Wojkówka

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 13 sie 2014, 02:23
autor: kolpaw
Lubie Mild Lager z koncentratu od Gozdawy i jakieś lekkie pilsnery. Najmniej podchodzą mi ciemne piwa typu Guiness.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 13 sie 2014, 14:12
autor: K-Zaq
Czy ja przespałem jakiś okres czasu, w którym było podane do publicznej wiadomości, że 10,5 wraca na rynek? Robię dzisiaj zakupy, wszedłem na piwa, a tu cała półka wypełniona tym piwem.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 13 sie 2014, 16:55
autor: gr000by
Weszło na półki dość cicho, ale przypominam sobie 1-2 reklamy w tygodniu, że takowe powraca. Może dlatego tak "skrycie" wskoczyło na półki?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 13 sie 2014, 18:53
autor: K-Zaq
Przypominając sobie jego smak z młodości nie skusiłem się jednak :) I całe szczęście bo włożyłem do koszyka Jantar Bursztynowe i pomimo niezbyt pochlebnych opinii, jakie przeczytać można na niektórych stronach internetowych, mnie smakowało. Za to drugi eksperyment - Wexford, totalny niewypał...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 13 sie 2014, 22:34
autor: gr000by
Z eksperymentów polecam Triple Blond z Corneliusa. Ciekawie smakuje i ma ukrytą moc w sobie :D.
Obrazek

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 14 sie 2014, 21:47
autor: frezer
Książęce Jasne Ryżowe

lub

Czerwony Lager

Wiosną byłem dwa miesiące na saksach w Holandii. Mój ranking dostępnych tam browarków :
1 miejsce Warsteiner Premium Verum
2 miejsce Grolsch
3 miejsce Heineken
4 miejsce Amstel
Oczywiście wszystkie mała butelka 0,25l. U as też są dostępne ale to całkiem inne piwa.

Dodam, że kratę (skrzynkę) 25sztuk mogłem kupić za godzinę pracy, a w PL ? :-(

Re: Odp: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 20 sie 2014, 09:22
autor: michal278
Z pl to laleczki - łomza export, tyskie książęce, heweliusz. Z Słowacji kozel ciemny, z Chorwacji tomislav, z UK ale - np goblin, z DE zaś pszeniczne.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 15 wrz 2014, 14:36
autor: brewit
Z naszego kraju to najczęściej tyskie, jednakże ostatnio coś mi nie podchodzi, dlatego częściej wybieram się po żubra. No i z Niemiec to najczęściej Bitburger, rzadziej jakiś paulaner, chociaż zły nie jest. A, zapomniałbym o jednym z lepszych w tej chwili (dla mnie) czyli o czeskim Budweiserze :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 5 paź 2014, 19:30
autor: Szym
Powiem tak, codziennie piję lecha bo mi smakuje, a od czasu do czasu Kinhg of Hop z ale browaru

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 18 maja 2015, 12:28
autor: Aalko
Żywiec i Kasztelan wchodzi najlepiej.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 18 maja 2015, 23:08
autor: Lootzek
Będąc ostatnio na Warszawskim Festiwalu Piwa, doświadczyłem prawdziwego objawienia ;) Piwka były różne, przynajmniej poprawne, choć bez tego "czegoś", przez dobre, aż w końcu litościwa opatrzność skierowała me kroki w kierunku stoiska Browaru Dukla i tam nastąpiło trzęsienie ziemi :D
Gusta są różne, ale jak dla mnie, TO JEST TO! Nie wiem jak to opisać, ale jako jedyne to właśnie ich wyroby śmiało nazwałbym piwem z duszą. Polecam!

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 18 maja 2015, 23:36
autor: Zbynek80
Jak piłem jeszcze piwa koncernowe to głównie Żywca a i często Kasztelana.
Od kilku sezonów warzę własne piwo i już tamtych nie pijam. A i rzadko już kupuję piwo sklepowe. Za znośne uważam Namysłów Pils, i co odkryłem niedawno Piwo Zduńskie Export z browaru w Zduńskiej Woli. Myślę, że w kategorii popularnych piw koncernowych nie ma lepszego. I cena 2,2 za sztukę to super cena. I w składzie ma słód jęczmienny i chmiel a nie jak to najczęściej bywa "zawiera słód jęczmienny"
Chwalone ostatnim czasem piwa z małych browarów rzemieślniczych są całkiem ok, ale w mojej ocenie zupełnie nie są warte swej ceny ok 6-8zł Jak mam coś kupić wybiorę Zduńskie Export na prawdę polecam.
Ostatnio też kupiłem wskrzeszone wychwalane EB -zwykły tani szczoch.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 18 maja 2015, 23:51
autor: matt_matt
Mi bardzo smakuje piwo pyszne z browaru zofmar bis.
I nigdy nie kieruje się ceną.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 19 maja 2015, 22:01
autor: pitz
1. Pilsner Urquell po nim każde smakuje kiepsko
1. Jever nie wypiłem go zbyt dużo i nie miałem okazji go porównać z innymi jedno po drugim dla tego ex aequo z Pilsnerem.
2. Budweiser 4% tanie i pyszne
3. Książęce ryżowe rzadko kupuje chyba że w promocji.
4. Żubr jak niema kiedy skoczyć do Czech

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 2 cze 2015, 20:16
autor: CraftBeerCamp
Zbynek80 pisze:w składzie ma słód jęczmienny i chmiel a nie jak to najczęściej bywa "zawiera słód jęczmienny".
Każde piwo zawiera wodę, słód, chmiel i drożdże. A to, że jest napisane, że zawiera słód jęczmienny nie oznacza, że nie mam tam chmielu. W Polskim prawie producent, ma za zadanie napisać wszystkie składniki albo tylko wypisać alergeny. Z tytułu, że jęczmień zawiera gluten którzy jest nie przyswajalny dla osób chorych na Celiakię. A wielkie koncerny unikają wypisywania całego składu gdyż np. dodają niesłodowany jęczmień, który jest tańszy, cukier czy syrop z fruktozy. Nie odpowiadam już na następne pytanie wódki, spirytusu i ukochanej przez wszystkich byczej żółci nie było nie ma i nie będzie.

Pozdrawiam :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 2 cze 2015, 21:01
autor: exodus
Mnie smakuje większość niepasteryzowanych, ostatnio Żywiec Apa, taki zielony cytrusowy troche, ale przed niepasteryzowanymi musza byc ze 2 mocne :mrgreen: strong, ostatnio kasztelan mocny tez, chociaz on jakiś taki posmak ma - nie mogę się zdecydować - pogon czy owoce :odlot:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 3 cze 2015, 02:14
autor: Zbynek80
Pisząc to co napisałem miałem właśnie na myśli, że najprawdopodobniej piwo jest na słodzie a nie tylko z dodatkiem słodu a reszta to niesłodowany jęczmień.
Coś to musi znaczyć skoro jeden producent na swoich piwach różnie pisze.

Mod.
Nie cytuj za każdym razem całych postów!

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 3 cze 2015, 07:39
autor: jpiwek
Niesłodowany jęczmień to nie zawsze zły dodatek. Często dodaje sie go nie ze względu na obniżenie kosztów tylko poprawienia treściwości czy piany.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 5 cze 2015, 13:09
autor: soltys
Ludzie wy tak na serio z tymi koncerniakami? Tykie, Żywiec, Heineken, Kasztelan... Wam to smakuje?
To tak jakby na forum kulinarnym pisać, że "moją ulubioną potrawą jest parówka albo BigMac".
exodus pisze:Mnie smakuje większość niepasteryzowanych, ostatnio Żywiec Apa, taki zielony cytrusowy troch
No to ciekawe bo Żywiec APA akurat jest pasteryzowane:)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 24 cze 2015, 10:55
autor: michal278
A mi smakuje sarmackie z Biedronki.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 24 cze 2015, 13:03
autor: gr000by
W pół godziny dwa Sarmackie w plenerze,
co żołądek mój wyprawia - nie wierzę :odlot:.
Skusiłem się kiedyś (studenckie oszczędności - taniej wyjdzie się napić samego piwa, lepiej klepnie i na powrót będzie), nawet chłodno było i wracałem piechotą po spotkaniu dobry kawałek drogi, tak że wytrzeźwiałem, ale rano myślałem że żołądek wyjdzie mi przez gardło i nigdy nie wróci. Jak komuś smakuje - na zdrowie, ja miałem tylko zatrucie pokarmowe po piwie, czego jeszcze nie doświadczyłem nawet z podlejszymi piwami i mieszankami różnych alkoholi. Dwa Sarmackie złożą każdego, nawet zaprawionego w bojach studenta ;).

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 24 cze 2015, 13:33
autor: JanOkowita
Prezent od córki na Dzień Ojca wczoraj. Znowu poczułem się jak Dyrektor :freak:
piwo-directors.JPG

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 24 cze 2015, 18:39
autor: michal278
Ja nie zapomne nigdy smaku Warki Wine. Dawne czasy.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 24 cze 2015, 21:24
autor: Pułkownik Dowgird
pitz pisze:1. Pilsner Urquell po nim każde smakuje kiepsko
1. Jever nie wypiłem go zbyt dużo i nie miałem okazji go porównać z innymi jedno po drugim dla tego ex aequo z Pilsnerem.
2. Budweiser 4% tanie i pyszne
3. Książęce ryżowe rzadko kupuje chyba że w promocji.
4. Żubr jak niema kiedy skoczyć do Czech
Kolego, odnośnie pkt. 4 - Niekoniecznie musisz jechać do Czech, ponieważ "nasz" Żubr jest również produkowany i rozlewany w Czechach na potrzeby polskiego rynku (konkretnie w Browarze Radegast w Nošovicach), być może także w Pilźnie i Browarze Šariš na Słowacji - należących do koncernu SABMiller, podobnie jak Dojlidy i cała Kompania Piwowarska. W każdym bądź razie na 100% w Radegaście go rozlewają na nasz rynek - sam widziałem i byłem trzeźwy :twisted: .

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 17:15
autor: rozrywek
michal278 pisze:A mi smakuje sarmackie z Biedronki.
Kiedyś jak prowadziłem handel, pojechałem bezpośrednio do pewnego browaru( tajemnica handlowa) w celu zakupu pełnego zestawu, na dwa busy po 8 palet. Otóż pan kierownik dystrybucji uprzejmie nas poinformował że jeszcze nie etykietowane i paletowane, musimy poczekać. Ja na to że przecież stoi w rogu..to nie na handel, to dla biedronki. Pytam grzecznie..to może my to zabierzemy, a Tir biedronkowy niech zabierze resztę produkcji...Panie wy po piwo przyjechaliście? Tak. To poczekajcie, przestawią rozlewnik, etykiety i pójdzie normalne...co to przepraszam znaczy normalne/ Kolega się wzburzył. Piwo to piwo. Panie!!! jak idą dyskonty to my przez miesiąc własny alkohol przynosimy, tego nie idzie kosztować.
Poczekaliśmy do wieczora, dostaliśmy piwo, w ramach przeprosin za czekanie po dwie skrzynki do kabiny. Ale piwo gratis znaczenia nie miało, o wiele większą wartość miała lekcja prawdy. Michał smacznego.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 20:11
autor: greg0004
O żesz w mordę! Ciekawe czy dotyczy to tylko tych tańszych piw, czy też wszystkich marketowych?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 21:15
autor: panta_rei
Że tak powiem, bzdury na resorach. Poszukajcie sobie w internetach ile kosztuje wyprodukowanie butelki piwa, a potem odpowiedzcie sobie na jedno pytanie- Po co? Jedyne co opłacałoby się browarom i było ekonomicznie sensowne to gmeranie przy HGB, ale w kraju w którym 99,9% pijących piwo najpierw patrzy na zawartość alkoholu, nie ma szans powodzenia.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 21:34
autor: pitz
te Rei a nie zdarzyło ci się kiedyś że coś co szykowałeś nie do końca wyszło tak jak zawsze czy tak jak sobie wymarzyłeś? Ja tym obdarowuje teścia, nie wylewam inni dają do dyscontu na promocję. O polskich piwach słyszałem o różnicach w smaku. Aczkolwiek pijąc żubra w skrzynce z hurtowni nie mogę tego stwierdzić. Jedyny ewenement to jak w było w polsce jakieś igrzyska w noge niepowiem dokładnie co to było bo nie kibicuje ale żubr walił drożdzami. No a Budweiser z czech za 6,9 korony z kauflandu był gorszy od tego za 8,90 z alberta.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 22:02
autor: panta_rei
W dużym browarze nie ma opcji, że coś wyszło nie tak jak potrzeba, takie coś może się zdarzyć w nowo otwartym zakładzie, gdzie trzeba poznać sprzęt, ustawić proces fermentacji, ale w normalnej sytuacji robi się cały czas ten sam chłam. Różnice w smaku biorą się stąd, że te same z pozoru piwo, robione jest w różnych browarach. Jeśli mówimy o markach ogólnie znanych, to butelka kupiona w Biedronce/Lidlu/itp będzie taka sama jak butelka kupiona w sklepie osiedlowym, jeśli oczywiście pochodzi z tego samego zakładu. Obniżenie ceny uzyskuje się przez pominięcie kilkustopniowej dystrybucji, kosztów marketoidów itp. Należy też pamiętać o tym, że na jakość piwa bardzo duży wpływ mają warunki przechowywania.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 22:10
autor: karkan
Warunki przechowywania to raz, dwa, że jak ktoś dwa miesiące pije żubra to jak dziabnie nagle tyskie to smakuje jak nektar. Zresztą na tym forum dyskutuje się czy lech jest lepszy niż tyskie a na forum piwnym się zastanawiają czy bols czy wyborowa :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 25 cze 2015, 23:54
autor: piotrunia24
Coś w tym musi być, rozmawiałem kiedyś z przedstawicielem handlowym pewnego dużego browaru, otwarcie przyznał że produkują dwa gatunki piwa a w sumie to trzy. Export to pierwszy gatunek, butelka drugi a do kegów trzeci. Ciekawe ile w tym prawdy

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 00:41
autor: rozrywek
greg0004 pisze:O żesz w mordę! Ciekawe czy dotyczy to tylko tych tańszych piw, czy też wszystkich marketowych?
Nie. Nie dotyczy to wszystkich piw. Sprawa dotyczy pewnych z nazewnictwa nie wymienię, bo w sądzie bym wylądował, do sceptyków, a nie mam zamiaru każdemu z osobna odpowiadać..... otwórz puszkę i spróbuj.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 06:44
autor: chprzemo
rozrywek pisze:
michal278 pisze:A mi smakuje sarmackie z Biedronki.
Kiedyś jak prowadziłem handel, pojechałem bezpośrednio do pewnego browaru( tajemnica handlowa) w celu zakupu pełnego zestawu, na dwa busy po 8 palet. Otóż pan kierownik dystrybucji uprzejmie nas poinformował że jeszcze nie etykietowane i paletowane, musimy poczekać. Ja na to że przecież stoi w rogu..to nie na handel, to dla biedronki. Pytam grzecznie..to może my to zabierzemy, a Tir biedronkowy niech zabierze resztę produkcji...Panie wy po piwo przyjechaliście? Tak. To poczekajcie, przestawią rozlewnik, etykiety i pójdzie normalne...co to przepraszam znaczy normalne/ Kolega się wzburzył. Piwo to piwo. Panie!!! jak idą dyskonty to my przez miesiąc własny alkohol przynosimy, tego nie idzie kosztować.
Poczekaliśmy do wieczora, dostaliśmy piwo, w ramach przeprosin za czekanie po dwie skrzynki do kabiny. Ale piwo gratis znaczenia nie miało, o wiele większą wartość miała lekcja prawdy. Michał smacznego.
Bzdury kolego piszesz w tym poście, żaden szanujący się browar nie wypuści piwa prosto z linii na sprzedaż to raz, a dwa rozdzielanie piw na dyskonty i "normalne" jest zbyt skomplikowane logistycznie żeby było opłacalne.
Chyba, że piszesz o browarku który produkuje 50 palet na zmianę i sytuacja miała miejsce 20 lat temu to może i takie anomalie występowały...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 07:33
autor: michal278
Wiem że kiedyś bardziej opłacało się zrobić linię dla Tyskiego w Poznaniu niż ho wozić z Tych. Więc dziwna sprawa z tym Źubrem.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 16:40
autor: rozrywek
chprzemo pisze:
Bzdury kolego piszesz w tym poście, żaden szanujący się browar nie wypuści piwa prosto z linii na sprzedaż to raz, a dwa rozdzielanie piw na dyskonty i "normalne"
Bzdury powiadasz? Siedziałem w handlu, detalicznym oraz Hurtowym i od razu napiszę:
Nie ma szanujących się browarów, praktycznie. Nie ma firm szanujących się. Też praktycznie. Każdy niestety dąży za zyskiem, nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo jesteś oszukiwany. Podać przykład? A proszę bardzo. Biedronka, Ketchup marki XXX, opakowanie 380g, a normalnie do dystrybucji w Polsce 420g. MINIMALNIE węższa butelka, wystarczy?. Tak się rąbie klienta.
A jak już rozmawiamy o pomidorach, to weź sobie w litrowym słoiku rozrób z wodą ten sam koncentrat z dyskontu, i normalny ze sklepu...jedno czerwone, drugie różowe
A jesli chodzi o twoje raz.... to udaj biznesmena, zaproponuj konkretną cenę i zobaczymy co ci uwarzą.
Z całym szacunkiem dla ciebie, siedzę w handlu oraz w produkcjiiod wielu lat, i naprawdę nie piszę bzdur. Pozdrawiam serdecznie.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 19:29
autor: sylwestro150
Najczęściej piję piwa z BRJ (Ciechan, Lwówek), Raciborskie i okazyjnie inne regionalne. Dziwi mnie jak ktoś może pić koncernowe siuśki i jeszcze je zachwalać. Po pierwsze są one niedobre, źle się po tym czuję i nie ma żadnej przyjemności z ich picia- wręcz przeciwnie.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 22:29
autor: soltys
OK, a ja odpowiem nieco inaczej. Pytanie w wątku brzmi "jakie piwo lubicie najbardziej". Ja najbardziej lubię piwa te, których jeszcze nie piłem; lubię piwa polskiego kraftu - kupić, poczekać, poczytać informacje nt składu, użytych drożdży, surowców. Lubię piwa zagraniczne ale nie pierwsze lepsze - o każdym chcę troszkę poczytać, dowiedzieć się coś więcej. Piwo to nie tylko napój który wlewasz do japy i zaraz biegniesz wysikać. To jest coś więcej. Fascynujące jest poznawanie stylów piwnych z całego świata, również tych rzadszych, lokalnych. Fascynujące jest uczenie się piwnej sensoryki, poznawanie składowych aromatów, smaków w piwie, nauka ich rozróżniania. I wreszcie na koniec - lubię piwa swoje, które zacząłem warzyć w domu. Tak - w domu można uzyskać piwo o niebo lepsze od tego koncernowego badziewia, którego reklamami wielkie koncerny piwowarskie starają się nam robić wodę z mózgu - niestety z dużą skutecznością.

Jakie? Jasne orzeźwiające ale: te lekkie (golden/summer ale) i te bardziej chmielone (IPA, również w wersji imperial). Lubię pilsnery - ale tych prawdziwych w Polsce ze świecą szukać - zarówno bohemskich jak i niemieckich. Miłe są stouty owsiane, słodkie i RIS-y, również barleywine, szkockie wee heavy. Ciekawe są wersje piw chmielone amerykańskimi chmielami chociaż nie jestem ich specjalnym fanem. Nie przepadam za piwami z nutami fenolowymi - duża część belgów, weizeny, etc...)
Takie piwa lubię - prawdziwe piwa a nie eurolagerową masówkę, którą nam wciskają z każdej strony.
Zachęcam gorąco do próbowania różnych gatunków piwnych bo na prawdę - można kupić dobre piwo, po spróbowaniu którego po ten wielkonakładowy syf już się nie sięga.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 26 cze 2015, 23:36
autor: Kamal
Ja ostatnio zasmakowałem się w Corona extra :-)
K.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 29 cze 2015, 12:32
autor: chprzemo
@rozrywek- wszędzie są wałki, w każdej produkcji wszyscy tną koszta jak mogą ale z piwem mogę z pełną świadomością Wam powiedzieć, że browar który idzie do sieciówek i do zwykłych małych sklepików jest taki sam- może kiepskiej jakości, marny w smaku ale taki sam.

A skąd to wiem? Otóż pracuje prawie 4 lata w sporym (wydajność 2,5 mln hl rocznie) browarze jako automatyk, mam dostęp do takich danych jak recepty warzelni i fermentacji oraz w zasadzie wszystkich urządzeń sterujących procesem produkcji i uwierz mi, że nie ma nigdzie rozgraniczenia na dyskont i małe sklepy. Oczywiście są wszędzie oszczędności i kombinowania o których nie mogę pisać ale rozgraniczeń nie ma. Jedynie co jest zmieniane dla biedronki to palety na które się pakuje- biedronka życzy sobie tzw. półpaletki bo takimi mogą jeździć sobie po sklepach. Poza tą zmianą nie ma różnic w piwie które produkujemy dla biedronek i innych sklepów.

.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 30 cze 2015, 01:17
autor: rozrywek
Nie zamierzam się wycofywać z tego co napisałem. Opisałem jedynie sytuację jak miała faktycznie miejsce. A czy kierownik zadrwił sobie, czy minął się z prawdą, tego się nie dowiemy. W każdym razie również kierowca z bardzo dużej hurtowni alkoholi opowiadał mi jak to w browarze przestawiają jedynie etykiety a piwo leci to samo, tylko pod inną marką. A było to dokładnie 4 lata temu. Browar przyznaję lokalnie znany, ale niewielki. nie rzędu Grupy Żywiec. Nazwy jednakże wolę nie wymieniać, ponieważ nigdy nie wiadomo kto to czyta, oraz o pomówienie posądzony być również nie zamierzam.
W każdym razie pozazdrościć koledze miejsca pracy. Pozdrawiam serdecznie.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 30 cze 2015, 08:13
autor: Szymciu
Ja w tym temacie mogę napisać, iż często spożywam piwa z popularnych kompani piwowarskich z naszego kraju.
Pomijając fakt, że ich produkcja jest taka a nie inna - na tle sąsiednich państw wcale źle nie wypadamy.
Przez większość czasu omijałem grupę ŻYWIEC, ale teraz chętnie sięgam po piwa tej kompani piwowarskiej.
Odkąd na rynku pojawiła się szersza gama do wyboru, naprawdę jest w czym wybierać. Z racji tego, że mniejsze i może lepsze browary do mojej okolicy nie docierają, zadowalam się tym co jest dostępne.
Ostatnio polubiłem:
1. Żywiec APA
2. Łomża wyborowe
Bardzo chmielowe i oryginalne w smaku piwa.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 30 cze 2015, 15:26
autor: boxer1981228
Ja generalnie nie przepadam z browarem ale ostatnio zostałem poczęstowany przez Irlandzkiego szefa kuchni (został wybrany najlepszym kucharzem naszego województwa), piwem IPA oraz Porterem. Porter mi nie podszedł za to IPA poprostu szał. Gość warzy piwko na swojej kuchni ale nie chciał zdradzić przepisu.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 15 wrz 2015, 23:15
autor: Marek66
Jakie piwo koncernowe?

Bracki Browar Książęcy w Cieszynie - wszystkie piwa jakie produkują
Porter Żywiecki - nawiasem mówiąc też produkowany w browarze Brackim.
Atak Chmielu - z browaru Pinta

to po krótce

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 29 lis 2015, 14:43
autor: saxon
Podpisuję się obiema rękoma pod postem sołtysa , z tym że ja przepadam za amerykańskimi chmielami.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 2 gru 2015, 16:21
autor: ustianowski
Ja bardzo lubię piwo KSU nie wiem czy słyszeliście?. Jak będziecie w Bieszczadach to warto posmakować, po mimo że jest dość drogie. A z przemysłu to Kasztelan jest bardzo smaczny, oczywiście jak dla mnie. :piwo:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 2 gru 2015, 20:37
autor: 9kaczor6
Jak piwko to tylko z chmielem w składzie. Polecam browar namysłów, pije od jakiś 4 miesięcy, jeszcze się nie popsuł. Oby tak dalej.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 2 gru 2015, 21:44
autor: panta_rei
Oj daleka przed Tobą jeszcze droga ;-)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 23 lip 2016, 14:31
autor: WaltiM
Jestem wierny piwom tradycyjnym dlatego od dawna pijam Konstanciny, a najbardziej Dawnemu.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 26 gru 2017, 15:02
autor: JanOkowita
Odświeżam temat. Właśnie degustuję Grodziskiego Portera. Pełen smak.
porter-z-grodziska.jpg

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 26 gru 2017, 16:28
autor: Doody
Bardzo fajne piwo. Lubię zarówno Grodziskiego portera jak i portera Komes.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 26 gru 2017, 19:33
autor: Drupi
Ja lubię słodsze piwa. Bardzo lubię " Karpackie Mocne", kopie 9% :freak: ale to mi nie przeszkadza w smaku tego nie czuć. A sam smak to mnie mile zaskakuje, wolę to bardziej niż Okocim. Karpackie ma niezbyt dobre recenzje, ale w moim rodzinnym miasteczku, na ok. 30 sklepów z alkoholem tylko jeden to sprowadza, nie dość tego to ciągle go brakuje, bo co się pojawi to zaraz go wykupią, a mnóstwo innych popularnych marek zawsze stoi, i nigdy nie brakło. To piwo nie jest w aluminiowych puszkach tylko w stalowych. Może to zdrowiej, bo aluminium jest ponoć szkodliwe.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 26 gru 2017, 20:03
autor: wawaldek11
To nie jedz puszki po wypiciu :D
Ja też lubię słodkie, miodowych szukam - najlepsze, które udało mi się spożywać, to Miodowy Ciechan.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 26 gru 2017, 20:57
autor: blade1231
Puszki są lakierowane od wewnątrz właśnie po to żeby nie było kontaktu piwa z metalem.
Co do piw to tylko domowe. Jak się już kilka swoich warek wypije to niestety później większość piw koncernowych smakuje jak woda.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 27 gru 2017, 17:27
autor: DoktorPio
A ja najbardziej lubię swojskie piwko :) Co roku warzę od 8 do 12 warek. Z każdej warki otrzymuję około 50-60 półlitrowych butelek co daje 400-600 piwek jakoś mi starcza na sezon :D
Warzę kilka warek górnej fermentacji i kilka dolnej. Śmiało mogę stwierdzić że warzenie piwa jest zdecydowanie wyższą szkołą jazdy niż produkcja wina czy mocniejszego alkoholu.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 27 gru 2017, 18:20
autor: jacoslaw
Mi podchodzą piwka z amerykańskimi odmianami chmielu, jeśli chodzi o cenę do jakości to u mnie faworytem jest Cornelius APA i IPA, z porterów to z Perły mimo, że alkohol tam w ogóle nie jest ułożony to ma fajny smak których poszukuje w tym rodzaju piwa. Typowych lagerów to się nie da już pić - zero smaku i jeszcze mniej przyjemności.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 5 lip 2018, 12:13
autor: afrycki
Tylko Cornelius, nic innego mu nie dorównuje

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 25 lip 2018, 20:12
autor: miniature
Moje serce ostatnio podbił Miłosław. Co za nadpiwo.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 4 sie 2018, 19:37
autor: Aveczek
Hej
Mi bardzo pasują piwa browaru Fortuna np: Miłosław Pszeniczne albo Koźlak :) bardzo polecam

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 5 sie 2018, 00:25
autor: Imbir
Krótka historia browaru Miłosław https://www.youtube.com/watch?v=jMbjYxeS3jA A i polecam Grodziskie https://www.youtube.com/watch?v=JJ9fX1EGaC4. To takie moje okoliczne "krafty"

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 5 sie 2018, 09:32
autor: wojs40
Ja odpowiem przewrotnie: zimne. :piwo:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 5 sie 2018, 13:28
autor: Pretender

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 10 sie 2018, 20:04
autor: l3onsjo
Piwa z browaru fortuna polecam. Kiedyś kupiłem 2 różne zestawy i nie zawiodłem się :piwo: Teraz jak przejeżdżam prze Miłosław, to zatrzymuję się w lokalnym sklepie i biorę kilka na wynos.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 2 lut 2019, 17:58
autor: kaszub66
Jak dla mnie to Książęce Złote Pszeniczne, piję je od dłuższego czasu i niezmiennie jest pyszne.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 17:16
autor: JanOkowita
Kilka miesięcy temu obejrzałem relację z wizyty Makłowicza w browarze i była m.in. mowa o produkcji tego piwa. Dzisiaj z ciekawości je kupiłem. Jest ciekawa nuta smakowa cherry w tle, samo piwo mniej czekoladowe, mniej gęste niż porter żywiecki. Za to moc 9% i ekstrakt 21% robią ciekawy charakter.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 20:39
autor: jakis1234
To jest bardzo dobrze zrobiony porter . Jak dla mnie jedno z najlepszych piw kratowych.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 20:43
autor: Doody
Piłem i smakował mi. W ogóle lubię Komesa i to zarówno Portery, RISa jak i Barly wine.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 21:16
autor: ollo
Browarki lecą głównie wiosną i latem. Przez lata Żywiec szkło aż kiedyś ktoś powiedział mi ,,Namysłów'' To już wiele,wiele lat Namysłów i nic innego. Łagodny i pełen słodyczy. Noo..może czasem Łomża w bączkach i Raciborskie zdaje się też jest smaczne. Jednak nie trafiłem nic co podchodziłoby mi bardziej niż Namysłów. Nie traci na jakości z biegiem lat sprzedaży i jest dostępny wszędzie. Nie wyobrażam sobie np.jak można pić piwo Lech...ale pewnie znajdą się tacy co na Namysłowie będą psy wieszać...aaa i raz piłem lata temu piwo Harnaś w puszce i do dziś pamiętam jaka to była lipa. Pozdrawiam piwoszy.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 21:21
autor: artur.sukiennik
Ja nie wiem jak można mówić że koncerniak to cud miód malina. Tak jakby mówić, że bimberek z odstojników raz destylowany to prima sort i po co się bawić w jakieś alembiki czy kolumny

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 21:48
autor: jakis1234
O, Ollo, czyżby jakieś związki z Opolszczyzną?
Artur, ja też nie lubię koncerniaków, zwłaszcza od czasu, jak zacząłem robić swoje piwo, ale daj prawo każdemu, do jego gustu.
A koncerniaki też są lepsze i gorsze i nie każdy musi być od razu miłośnikiem kraftu czy własnego piwa.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 9 lut 2022, 22:35
autor: gary1966
Kiedyś w Auchanie oddawałem skrzynkę z butelkami po porterze z Żywca, mówię: wie Pani trochę trzymałem, ale ogólnie to ok 1000 (z dumą) w roku wypijam. Na to Pani za lady: ja 4 dziennie...
Wie Pan jak cierpiałam jak w ciąży byłam :ok:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 10 lut 2022, 23:17
autor: boxer1981228
JanOkowita pisze:Kilka miesięcy temu obejrzałem relację z wizyty Makłowicza w browarze i była m.in. mowa o produkcji tego piwa. Dzisiaj z ciekawości je kupiłem. Jest ciekawa nuta smakowa cherry w tle, samo piwo mniej czekoladowe, mniej gęste niż porter żywiecki. Za to moc 9% i ekstrakt 21% robią ciekawy charakter.

A czy Ty czasem Janie nie obiecywałeś odejść ostatnio?

Moje najbardziej ulubione piwo to swojskie pszeniczne z przepisu kolegi gr000by :) Nie ma lepszego piwa.

Pozdo Box

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 11 lut 2022, 20:06
autor: JanOkowita
@boxer1981228

Obiecywałem odejść. Wróciłem. Martwi Cię to?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 12 lut 2022, 07:11
autor: mirek-swirek
boxer1981228 pisze: Moje najbardziej ulubione piwo to swojskie pszeniczne z przepisu kolegi gr000by :)
Czy mogę prosić o ten przepis ?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 12 lut 2022, 08:29
autor: boxer1981228
JanOkowita pisze:@boxer1981228

Obiecywałem odejść. Wróciłem. Martwi Cię to?
No trochę. Bo to znaczy że nie Twoje słowo... ;)

Box

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 12 lut 2022, 14:56
autor: drgranatt
Ja tam lubię każde piwo, które mi smakuje... :piwo:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 13 lut 2022, 06:24
autor: ollo
jakis1234 - taaaa....ja z opolskiego. Z Kędzierzyna dokładnie, nie mieszkam tam jednak od lat. Zamiast widoku pustych witryn w niewynajmowanych od lat sklepach w centrum miasta, pustych ulic i zakładów azotowych - wolę nadmorskie lasy i wydmy. Tu również pusto ale przyroda rekompensuje braki barwnych tłumów z nawiązką. W piwie namysłów pasuje mi stosunek goryczki do słodyczy choć czasem zdarza się gorzkawe. Pamiętam jak kiedyś mieszkając koło Poznania, a było to zanim spróbowałem piwa Namysłów- chodziłem rozgoryczony po sklepach szukając napitku który by mi podpasował...bezskutecznie. Pamiętam,że lubiłem wtedy wpaść do tej i owej kufloteki do których browar dostarczały lokalne browarnie i kupić sobie do słoja parę litrów. Takie piwko było o niebo lepsze niż butelkowe. Myślę, że nieraz wolałbym je teraz o wiele chętniej wypić niż Namysłów ale mieszkam na bezludziu prawie i o kuflotekach poza okresem letnim to nikt tu nie słyszał a do miasta ze słoikiem nie chce mi się jezdzić,poza tym trzeba by jeszcze taką kuflotekę trafić gdzie nie podają Lecha itp. Takie piwko z lokalnych browarów z kija to miało o wiele więcej treści w sobie niż butelkowe...Ech rozmarzyłem się...na Wiosnę muszę sobie sam jakiegoś browara uwarzyć bo ostatnio to tylko okowita i okowita...Pozdrawiam

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 13 lut 2022, 07:55
autor: mirek-swirek
ollo pisze: Takie piwko z lokalnych browarów z kija to miało o wiele więcej treści w sobie niż butelkowe...Ech rozmarzyłem się...na Wiosnę muszę sobie sam jakiegoś browara uwarzyć bo ostatnio to tylko okowita i okowita...Pozdrawiam
Jesteś idealnym materiałem na domowego piwowara.
Bierz się za to, bo świat dobrego piwa to w porównaniu do mocnych alkoholi zupełnie inny, lepszy kosmos.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 13 lut 2022, 10:13
autor: jakis1234
W KK, już nie jest tak źle, trochę się zmieniło.
Faktycznie ollo, spróbuj zrobić swoje piwo, najlepiej z pełnym zacieranie, zobaczysz, potem już nie będziesz miał ochoty na inne.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lut 2022, 05:48
autor: ollo
Zrobię na pewno z pełnym zacieraniem ze dwa razy minimum. Dla siebie pilsa a dla mojej LP pseudo Ginesa bo lubi. Zastanawiam się tylko nad jedną sprawą...Piwo zabutelkuję i poddam refermentacji tak??? Piwa jeszcze nie robiłem i nie czytałem jeszcze prawie nic na ten temat,,,Robiłem parokrotnie cydry takie po 8%, 6%, ok4% z dodatkiem cukru do fermentacji i z czystego soku jabłkowego też. Refermentacja w butelkach z dodatkiem niewielkiej ilości cukru. I tak właśnie kończę przygodę z cydrem na zawsze chyba już ponieważ po tym gazowanym cydrze zawsze boli mnie łeb. Autentyk- wystarczy jedna butelka słabego 5cio % cydru i zwała A jak wypiję dwie to już dramat. Cztery--lepiej nie mówić.Piłem w pubie w UK z nalewaka lekko gazowany i też bolący łeb. Za to jak wypiłem litrowego cydra lubelskiego - no problem. Piwka sklepowe i z kufloteki czyli podejrzewam że gazowane dwutlenkiem sztucznie - spoko, bez cydropodobnych sensacji. Zastanawiam się jak będzie z refermentowanym w butelkach piwkiem? Czy będzie podobna zwała czy też nagazowywać jakoś sztucznie? Dziwna sprawa - po nagazowanym naturalnie łeb boli a po nagazowanym sztucznie- nie... To problem do tego stopnia że teraz do przepsocenia idzie ze 100 butelek cydru albo i 200 bo nie wiem ile tam jest...Kończę z cydrem definitywnie , zobaczymy jak będzie z piwkiem...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lut 2022, 14:53
autor: art81
Mi najlepiej podchodzi pszeniczne. Ostatnio postanowiłem spróbować zrobić piwo domowe, pszenicznego Weizena. Robiłem z brewkita Gozdawa, wyszło smaczne. Polecam wszystkim tym co się wahają, nic trudnego tylko trochę dobrych chęci.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lut 2022, 16:56
autor: jakis1234
A jak jeszcze zrobi się z pełnym zacieraniem, to już mistrzostwo świata.

Re: RE: Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lut 2022, 19:17
autor: zbyrak
Doody pisze:Piłem i smakował mi. W ogóle lubię Komesa i to zarówno Portery, RISa jak i Barly wine.
Barley Wine jak dla mnie z tych, które wymieniłeś the best.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lut 2022, 22:29
autor: ollo
Ja ze dwa razy chyba o ile dobrze pamiętam...albo trzy razy robiłem z brewkita...raz wyszło prawidłowo ale jak na moje to jakość była kiepska(tani brewkit kupiłem hehehe) drugi raz robiłem z innego nie pamiętam jakiego ale sterylizacja zbiornika była na lenia, coś tam popłukałem wodą tzw. ciepłą ...wiadomo- ( jak przed dodaniem drożdży turbo do nastawu 20 Blg ,,polski cukier'' które to drożdże przy tej ilości słodkości- wystartują i pokonają w przedbiegach - wszystkie pasożyty których nie chcemy...) ----- i nastaw się zakaził i wyszło jakieś gówniane poidło a za trzecim razem to chciałem zrobić pseudoginesa dla mej LP i wyszło takie coś że w ogóle nic nie napiszę na ten temat...no to mam jakieś złe wspomnienia z brewkitami no to teraz i pozacieram słody i powysładzam ze sraczwężykami itd...zobaczymy co to wyjdzie...tylko ta higiena!!! to mnie boli dopiero!! Niemożliwe rzeczy---ta higiena...jobtwojumać

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 14 lut 2022, 22:35
autor: ollo
TakTak wiem Rozrywku, że będziesz miał dla mnie puentę nt. higieny...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 19 lut 2022, 15:28
autor: JanOkowita
Taki zestaw dostałem wczoraj w prezencie. Jeszcze nie próbowałem, ale zapodaję fotkę jako ciekawostkę powiązania piwa z polityką :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: sobota, 19 lut 2022, 19:01
autor: mirek-swirek
Jakiś strasznie wolnościowy ten browar.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 21 lut 2022, 08:22
autor: boxer1981228
JanOkowita pisze:Taki zestaw dostałem wczoraj w prezencie.
Chyba sporo muszą popracować nad ilością napełnianego piwa bo we wszystkich butelkach inaczej. BTW co post wnosi do tematu jakie piwo lubimy najbardziej? :scratch: Chyba powinien powstać nowy temat jakie piwo sobie kupiłem/dostałem.

Box

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: wtorek, 21 cze 2022, 15:00
autor: Olka88
Ja sluchajcie ostatnio miałam okazję pić pyszne piwo rzemieślnicze z ananasem ;) Jak Admin wyrazi zgodę to powiem skąd dokładnie ;)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 10:54
autor: szybkiS4
CIECHAN że względu iż pracuję przy źródełku

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 13:21
autor: wawaldek11
Lubię ogólnie piwa miodowe, a Ciechan Miodowe był wysoko w moim rankingu.
Warzą jeszcze to piwo, bo nie spotykam w sklepach? Za mocno nie szukam, ale jak widzę, to do koszyka wędruje.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 13:33
autor: Alien844
Panowie byłby ktoś chętny wysłać takie robione piwo żeby spróbować ?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 14:46
autor: kiwitom23
wawaldek11 pisze:Warzą jeszcze to piwo, bo nie spotykam w sklepach?
A co za problem zrobić sobie takie pifko samemu? Wychodzi o niebo lepsze niż te ze sklepów.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 15:05
autor: jakis1234
Alien844 pisze:Panowie byłby ktoś chętny wysłać takie robione piwo żeby spróbować ?
To nie takie proste, IPA, porter, stout, hefeweizen, koźlak i tak dalej - można długo wymieniać.
Każde jest inne, różny smak, wygląd, zapach.
To nie koncerniaki, gdzie jedna warka od drugiej różni się głównie nazwą.
Poczytaj trochę o rodzajach, spróbuj, nawet kupnych, ale oczywiście porządnych, rzemieślniczych i zorientuj się jakie typy najbardziej Ci odpowiadają.
I tak jak Kiwitom radzi, spróbuj zrobić, można kupić gotowe zestawy z dokładną instrukcją na 10 l.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 15:09
autor: wawaldek11
Gdybym warzył, to i miodowe byłoby na rozkładzie. Ale nie warzę - nie można zbyt wielu srok za ogonek...
Te tańsze, to chyba z aromatem identycznym z naturalnym robią. Ciekawe czym słodzą? Muszę bardziej zainteresować się etykietami. Ale po co? Ja zerojedynkowy smakosz jestem :mrgreen:
Kiwitom23 - warzysz miodowe?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 15:28
autor: jakis1234
Piwa się nie słodzi, słodkość wynika z niecukrów, które zostają po fermentacji.
Odrobinę cukru czy glukozy daje się tylko do refermentacji, nagazowania, ale ona i tak zostaje przerobiona.
Wawaldek, w porządnym piwie żadne aromaty - smaki albo powstają ze słodów i drożdży, albo z dodatków naturalnych.
A czasami aż trudno uwierzyć, że takie smaki wychodzą tylko z tych składników.
Piłem ostatnio piwo o smaku wiśniowym, w którym nie było ani grama wiśni :)
Oczywiście w tych tanich napojach piwopodobnych to tak, tam się daje aromaty, ale kto popróbował porządnych, domowych piw, ten do koncerniaków już nie wróci.
Zresztą tak samo jak i z innymi naszymi wyrobami,

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 15:30
autor: kiwitom23
wawaldek11 pisze:Kiwitom23 - warzysz miodowe?
Jasne, to idzie w dużych ilościach u mnie, płeć piękna pochłania je momentalnie, choć niby piwa nie pijają. Robię zawsze na miodzie gryczanym, bo daje super aromaty i jest po prostu mega smaczne. Mogę podrzucić Ci przepis, to naprawdę nie takie trudne.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 19:33
autor: Alien844
kiwitom23 pisze:
wawaldek11 pisze:Warzą jeszcze to piwo, bo nie spotykam w sklepach?
A co za problem zrobić sobie takie pifko samemu? Wychodzi o niebo lepsze niż te ze sklepów.
Za piwem średnio przepadam ale jestem ciekawy jak takie robione w domu smakuje i myślałem iż nie będzie problemu żeby ktoś mógł odstąpić.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 19:58
autor: Alien844
Gdzie można ataki zestaw ma 10l kupić ?
Możecie coś polecić o łagodnym smaku ?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 22:18
autor: Alien844
https://alkohole-domowe.com/forum/przep ... 53-20.html
Z tego przepisu będę robił na probey.
Czy butelka z nakrętka na wódkę może być czy koniecznie kapsel ?
Mam słód karmelowy jasny 20-30 jest sens zmieszać pół na pół z pilznieńskim ?

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 22:22
autor: jakis1234
Alien, nie ma problemu, mogę Ci wysłać.
A zestawy na 10 l możesz kupić chociażby tutaj: https://homebrewing.pl, ale sądzę, że w innych sklepach dla piwowarów również.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 23 cze 2022, 22:25
autor: jakis1234
Alien844 pisze:https://alkohole-domowe.com/forum/przep ... 53-20.html
Z tego przepisu będę robił na probey.
Czy butelka z nakrętka na wódkę może być czy koniecznie kapsel ?
Kapsel lepszy, butelki z zakrętką często są za mało szczelne. Pamiętaj, że piwo się nagazowuje i wytwarza ciśnienie.
Jeżeli nie chcesz kupować kapslownicy, to już lepsze będą butelki plastikowe, jakie można kupić w sklepie z piwem.
One są przeznaczone do piwa i mają odpowiednie parametry.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 00:00
autor: rastro
Cóż, na próbę można spróbować z butelkami po jakimś napoju gazowanym, zakrętki na szklanych butelkach po napojach alkoholowych odpadają. Można też poszukać gdzieś butelek z zamknięciem patentowym po jakichś Grolschach (albo smak m się tak zmienił, albo naście lat temu to nie był taki syf).

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 00:46
autor: Doody
Kolega @jakiś1234 robi naprawdę dobre piwo :ok:
Piłem piwa domowe z kilku źródeł, ale to które piłem na zlocie, było jak najlepsze piwo rzemieślnicze z profesjonalnych browarów. Czyli ma prawo udzielać dobrych rad :respect:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 07:02
autor: Alien844
Zamówiłem butelki pet do piwa :)

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 11:21
autor: Skir
Polecam dwa moje ulubione browary:
https://ursamaior.pl/
https://browarpolczyn.pl/oferta/

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 11:56
autor: jakis1234
Piw z browaru Ursa Maior nie znam. Przejrzałem ich ofertę i opinie i widzę, że są bardzo zachęcające.
Wygląda na mały, kraftowy browar.
Będę we wrześniu w Bieszczadach, to chętnie spróbuję. :piwo:
Natomiast browar Połczyn to koncerniak. Piwa znane. To już nie moje klimaty.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 12:14
autor: radius
Z Ursy, piłem "Dwa misie" i "Watahę". Oba godne polecenia :piwo: :ok:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 14:48
autor: Skir
jakis1234 pisze:Piw z browaru Ursa Maior nie znam. Przejrzałem ich ofertę i opinie i widzę, że są bardzo zachęcające.
Wygląda na mały, kraftowy browar.
Będę we wrześniu w Bieszczadach, to chętnie spróbuję. :piwo:
Natomiast browar Połczyn to koncerniak. Piwa znane. To już nie moje klimaty.
Mimo wszystko polecam Połczyn. Ale .... w ich sklepie. Nie ten szajs, co idzie na Dino. Chmielowe, Zdrojowe, Ciemne zasługują na uznanie. Czuć inną wodę.
Co do Ursy: wiadomo, wyższa półka. Warto zwiedzić browar, ale ceny w browarze są o 1/3 wyższe niż w sklepiku np. w Cisnej.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 15:29
autor: Zygmunt
Za to na miejscu jest klimat i deski degustacyjne, więc można spróbować w zasadzie wszystkich od razu, a potem wybrać to, które nam najlepiej smakuje. Sklepik przybrowarowy ma pełno lokalnych produktów, nie tylko alkoholowych- od czekolad, przez sery do rękodzieła lokalnych artystów. Są też chińskie magnesy :) Z rzeczy, które mogą zszokować- 100ml butelkowanego bierbrandu za 60zł. Taka "ekskluzywna" małpeczka.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: piątek, 24 cze 2022, 15:53
autor: Olka88
Ostatnio słuchajcie miałakm okazje pić piwo niepasteryzowane i niefiltrowane z ananasem 5% ;) Bardzo dobre

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 21 lip 2022, 16:05
autor: ollo
ooo kiwi....!!!!! ja też chcę ja też chcę bo moja LP uwielbia... poproszę... wyślij na pw lub zrób temat pliz...

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: czwartek, 21 lip 2022, 19:10
autor: rozrywek
Ja lubię Chimay, Belgowie to mają wspaniałe browary, typu Trappist.
Nie do kupienia tutaj.
Ale czasem udaje mi się dostać w prezencie Abbey, bardzo dobre, craftowe piwo.
Ja polecam.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 14 wrz 2022, 10:23
autor: Olka88
Jakiś czas temu a dokładniej w czerwcu byłam na delegacji z pracy. Event odbywał się w jednej z krakowskich restauracji gdzie ci z kolei robią swoje włąsne piwo. Tak się złożyło, że zakupiłam dwie butelki piwa - jedno było z ananasem - jak dla mnie mistrzostwo świata, drugie było z pomarańczą. Miałam też okazje pić piwo gruszkowe. Mega dobre.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 18 lut 2024, 18:47
autor: JanOkowita
Pite ze szklanki z własnym imieniem :D

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 18 lut 2024, 21:16
autor: rozrywek
Staropramen. Pilzner Urguell.
To są browary rewelacyjne.

Jak na piwo wyskoczyć. To do Pragi.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 18 lut 2024, 22:19
autor: JanOkowita
Czeskie piwa to zwykłe pilsy, a w Pradze kelnerzy mają w dupie gości w knajpach.
Jeśli jechać na piwo to Antwerpia - jest tam knajpa, w której można spróbować piw z całego świata. Gdy byłem tam kiedyś, to mieli do wyboru ponad 1500 rodzajów piwa z różnych krajów - łatwo policzyć, że pijąc trzy dziennie trzeba tam chodzić przez prawie 1,5 roku aby spróbować każdego z nich.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 18 lut 2024, 22:28
autor: maniek2939
Najlepsze piwo ? Hmm swojskie :) Sam zacieram, sam chmielę, sam fermentuję. W tym roku jeszcze chcę spróbować sił w słodowaniu jęczmienia i pszenicy Obrazek

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka


Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: niedziela, 18 lut 2024, 22:59
autor: marian.naworski
Najlepsze jakie udało się dotychczas uwarzyć , to APA na limitowanej edycji drożdży Koktajl Transantlantycki. Nuty ananasa i brzoskwini w świeżym piwku były przepyszne .

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 19 lut 2024, 02:50
autor: rozrywek
@JanOkowita
A piłeś Wesvtleteren.
To jest dopiero piwko super.

Pychota.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 19 lut 2024, 10:23
autor: Qba
Moim ostatnim odkryciem jest piwo Trybunał z Browaru Piotrków, jest dostępnych kilka rodzajów ale ja głównie żłopię Pilsa i Eksport.
Cena za te dwa waha się w granicy 4-5zł.
https://www.trybunal.com.pl/pils
Można nabyć w Dino, Auchan i wielu innych.
POLECAM! :=

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 19 lut 2024, 14:16
autor: marian.naworski
To jeśli chodzi o kupne piwa , miłym zaskoczeniem jeśli chodzi stosunek ceny i jakość jest Lidlowy Perlenbacher. Jest to piwko idealne w swoim stylu czyli Pils . Zapewne nigdy bym się nie odważył kupić piwka w cenie 2zl , gdyby nie test Kopyra . Produkowane w Niemcowni latem wchodzi gładziutko ... jeśli świeże.

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: poniedziałek, 19 lut 2024, 16:12
autor: tanczacy-z-drozdzami
Jakie piwo jest najlepsze? Otwarte :mrgreen:

A tak na serio najlepsze piwo jakie piłem w życiu to był hefeweizen z czeskiego browaru Svijany. Niestety przez ostatnie pół roku straszliwie się zepsuł i sprzedają w kegach piwo które każdy początkujący piwowar by wylał do kibla gdyby mu coś takiego wyszło.
Nawet próbowałem kilka razy w odstępach czasu aby wykluczyć trefną partię - niestety jest coraz gorzej.

Więc pewnie w tym roku będę pił tylko piwo które sam nawarzę :evil:

Re: Jakie Piwo lubicie najbardziej?

: środa, 21 lut 2024, 19:42
autor: rozrywek
Złoty bażant. I Saris.
To są dobre piwa.
Polecam.