Strona 1 z 1

Jak wyczyścić balon po ropie..

: niedziela, 31 maja 2009, 20:23
autor: ZoLTaR
Koledzy Jak w temacie mam wujka co posiada balon o poj. 30-40 litrów Tylko że jest z tym mały problem... A mianowicie wujek nalał do niego ropy... Dlaczego pytacie?? A więc nie wiem czy ktoś się z tym spotkał ale nalana do przeźroczystego pojemnika (szkło,plastik) ropa tzn olej napędowy wystawiony na długotrwałe działanie słońca zmienia barwe z czerwonej na zółtawą :mrgreen: WIęc można prawie bezpiecznie na niej jeździć nie bojąc sie o mondat (moje przypuszczenia) i tutaj pytanko czy da się jakos usunąć "smród" paliwa z wnętrza balonu tak żeby było można w nim zrobić zacier badź wino?? Może ktoś zna jakiś dobry sposób?? Czekam na sugestie

Pozdrawiam Zoltar

Re: balon po ropie..

: poniedziałek, 1 cze 2009, 10:01
autor: Calyx
ZoLTaR pisze:...Czekam na sugestie...
Hej Zoltar, mozesz niestety przekombinowac.
Jesli to szklo, to detergrnty prawdopodobnie sobie poradza.
Ile ich bedziesz musial zuzyc, tego nie wiem.
Jesli nie szklo, to zapomnij o tym pojemniku.

W necie lub w marketach dostepne sa pojeniki
fermentacyjne za ok 30zl. Na detergenty czyszczace
mozesz wydac podobna kwote zanim zapach ropy zniknie.

Lepiej kup taki pojemnik.

Pozdr. Calyx

Re: balon po ropie..

: wtorek, 2 cze 2009, 09:52
autor: jajek12
Witam
Calyx na rację. Nie da się usunąć tego zapachu nawet ze szklanego pojemnika. Wlej sobie do butelki trochę ropy potem wymyj, wlej wody i spróbuj wypić. Nie wiem jak to jest, ale nawet szkło tym przechodzi. Pracowałem kiedyś w rozlewni wody mineralnej i ktoś oddał do skupu butelkę(szklaną) po ropie lub benzynie..... zapaprała 2000 litrów wody w myjce. Jedyne wyjście nowy zbiornik.
Pozdro.

Re: balon po ropie..

: środa, 3 cze 2009, 17:44
autor: ZoLTaR
No chyba będe musiał tak zrobić. nie liczyłem że uda się usunąć ten smród ale spróbować warto. Pozdrawiam!

Re: balon po ropie..

: sobota, 20 lut 2010, 21:43
autor: Coorp.pl
Zoltar zbij ten baniak, żeby Cię nie kusiło. Fakt. Szkło przechodzi. Spróbuj zrobić nalewkę w słoju po ogórkach kiszonych. Polecam jeśli ktoś lubi, jednak mi nie smakuje. Najlepsza nalewka będzie jechać kwachem z ogórów.

Re: balon po ropie..

: poniedziałek, 9 maja 2011, 01:42
autor: bestia
Nie taki diabeł straszny. Ja mam balon 25 litrów w którym kiedyś stał olej silnikowy. Wyczyściłem go dobrze płynem do naczyń, szczotkami, gorącą wodą i żwirem. Od lat wychodzi w nim świetne wino. Nikt nie powiedział że śmierdzi. Jest szansa na wyczyszczenie tego, tylko starannie.

Re: balon po ropie..

: poniedziałek, 9 maja 2011, 10:23
autor: JanOkowita
Coorp.pl pisze: Fakt. Szkło przechodzi. Spróbuj zrobić nalewkę w słoju po ogórkach kiszonych. Polecam jeśli ktoś lubi, jednak mi nie smakuje. Najlepsza nalewka będzie jechać kwachem z ogórów.
Tutaj akurat bym polemizował. Słój po ogórkach kiszonych wystarczy potraktować pirosiarczanem potasu i uporczywy zapach znika. Natomiast nie da się tego zapachu wywabić z zakrętki i trzeba użyć nowej.

Pozdrawiam

Jan Okowita

Re: balon po ropie..

: poniedziałek, 9 maja 2011, 12:23
autor: Kerry
Coorp.pl pisze:Spróbuj zrobić nalewkę w słoju po ogórkach kiszonych. Polecam jeśli ktoś lubi, jednak mi nie smakuje. Najlepsza nalewka będzie jechać kwachem z ogórów.
Z tego co wiem, to bardziej zapachem przechodzi zakrętka od słoika, a samo szkło da się umyć po ogórach i ogólnie - spożywce.