Strona 1 z 1

panta_rei

: niedziela, 14 paź 2012, 18:24
autor: panta_rei
Dzień dobry...
Mam na imię Sławek, mam 40 lat, przyjechałem do Was z... Internetu ;-)
A tak na poważnie to postanowiłem dołączyć do tego grona. Mówią że człowiek dorasta w różnym wieku, no i chyba dorosłem do destylacji ;-)

Z zamiłowania jestem... oj jak bym miał wszystko wymieniać... OK kulinaria to mój konik, wewnątrz kulinariów jest szereg pomniejszych koników, między nimi nalewki. Od dawna drażniła mnie loteria z zakupem spirytusu, kupuje teoretycznie ten sam, a smak i zapach za każdym razem inny :-/ Dość, czas na nowe wyzwania.

Z racji wykonywanej obecnie profesji mam spore możliwości, dobry warsztacik i jakieś tam umiejętności. Spawam TIGiem i po przestudiowaniu kilku wątków na tym forum podjęłm decyzję budowania sprzętu, tak na poważnie, bez kompromisów, bez zmywaków itp ;-)

Na tym Forum udało mi się dużo dowiedzieć za co serdecznie dziękuję!

Na pierwszy ogień poszła produkcja prasy do owoców, niestety w wyniku wyjazdu nie udało mi się załapać na winogrona, szpaki objadły i winka w tym roku nie będzie ze swoich winogron (robię czasem do celów kuchennych). Jabłuszka dziś się wyciskały, rewelacja- dwie godziny 18l soku, drożdże dodane i pierwszy Fortis cirder zaczął swój żywot.

Kolumna pomału zaczyna sie robić, fotki będę mógł niebawem dołączyć. Ogólnie to bedzie CM z tego tematu: http://alkohole-domowe.com/forum/cm-lm- ... t2945.html Nie pytajcie czemu akurat taki wybór, tak postanowiłem ;-) Później poeksperymentuję z innymi głowiczmi... a co, kto mi zabroni ;)

Na razie dziękuję za to co tu znalazłem i do zobaczenia niebawem!

Pozdrawiam, panta_rei

Re: panta_rei

: niedziela, 14 paź 2012, 18:38
autor: Wald
Witaj między pasjonatami. Konkretny i zdecydowany. Wreszcie ktoś, kto wie czego chce.
Wybrałeś wymagający sprzęt :respect: , ale nie każdy idzie na łatwiznę.
Czytać widać umiesz, dasz sobie rade. Jak coś to pomożemy.
Powodzenia, albo powódzenia jak pisał nasz kolega.

Re: panta_rei

: niedziela, 14 paź 2012, 18:59
autor: goracy_kubek
Sam zrobiłeś tę prasę? Chapeaux bas!

Re: panta_rei

: niedziela, 14 paź 2012, 22:05
autor: panta_rei
Prasa oczywiście mojej konstrukcji, i mojego pomysłu oczywiście też, nie rozumiem czemu sprzedawane prasy mają dwie "nogi" ;-)

Pozdrawiam