Strona 1 z 1

Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 16 lut 2012, 20:12
autor: waz_2000
Tak sobie przeglądam ofertę zaprawek w naszym forumowym sklepie i czy ktoś próbował? Jakoś mało osób się wypowiada, czyżby to był jakiś straszny szajs. Mam na myśli jakieś Łiskacze czy rumy do drinków.

Masz jakieś doświadczenie w tej kwestii pisz!

Re: Zaprawki

: czwartek, 16 lut 2012, 20:22
autor: we125
Ostatnio kupiłem na próbę zaprawkę, burbon whisky amerykańska. Na prawdę miłe zaskoczenie.

Re: Gotowe Zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 08:40
autor: Qba
Ja próbowałem dwóch, Janek wysłał mi zestaw testowy :)

Zaprawka Smoked Whisky - http://alkohole-domowe.pl/product-pl-24 ... hisky.html - Bardzo dobra, po odleżeniu przeciętny amator nie poznałby różnicy ani pochodzenia trunku.

Zaprawka Tequila - http://alkohole-domowe.pl/product-pl-25 ... quila.html - Taka sobie jak dla mnie, smak nie przypadł mi do gustu, ale to tylko moje wrażenie.

Re: Gotowe Zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 09:28
autor: eeic39
Opisałem swoje doświadczenia z zaprawkami w tym poście: http://alkohole-domowe.com/forum/post43101.html#p43101. I tak jak Qba napisał
...po odleżeniu przeciętny amator nie poznałby różnicy ani pochodzenia trunku.
Ja jestem pozytywnie zaskoczony i zastanawiam się, czy naprawdę warto poświęcać czas na zacieranie (gdzie istnieje ryzyko zakażenia nastawu i dobieranie odpowiedniego Ph), później niekrótki okres leżakowania w celu wydobycia bukietu. Oczywiście satysfakcja z wykonanego od podstaw trunku jest bezcenna, ale efekty sądzę i tylko sądzę, gdyż jeszcze nie zacierałem są zbliżone, zważywszy że "łyskacze" na zaprawkach naprawdę nie odbiegają smakowo od markowych kupnych.

Pozdro.

Re: Gotowe Zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 10:30
autor: lenartm
Osobiście do tej pory miałem okazję wypróbować dwóch smaków, whisky Ballantine's, oraz jakiejś zaprawki o smaku limonki. Rozrobiłem to jak w opisie do rozrobionego destylatu 0,75l dodałem po buteleczce zaprawki, whisky była bardzo sztuczna i jechała jakby plastikiem, to samo z limonką sztuczność straszna. Osobiście najbardziej polecam przepalony cukier na patelni, smakuje wyśmienicie. A w drinku z colą smakuje praktycznie jak whisky.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 16:19
autor: we125
lenartm a ta zaprawka była jakiej firmy?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 16:29
autor: waz_2000
Dzięki za wszystkie opinie. Jak by Janek miał ochotę dać coś do przetestowania to i ja bym potestował i opisał co i jak :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 16:47
autor: JanOkowita
@waz_2000

Janek z przyjemnością wyśle 2 sztuki do testów, wystarczy złożyć drobne zamówienie na cokolwiek o łącznej wartości 50 zł w sklepie http://zdrowenalewki.pl

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 18:05
autor: waz_2000
Zamówienie z zeszłego roku na stówkę się nie liczy? :) :) :)
Trzymam cię za słowo, zamówienie złoże w ciągu najbliższych dni.
Wrażenia opiszę. :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 17 lut 2012, 20:31
autor: lenartm
To były zaprawki firmy Prestige, ja właśnie przed sekundą przepaliłem nowy cukier, zmieszałem z ostatnią produkcją i już jest pięknie :freak:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 28 lut 2012, 17:28
autor: gotiger
JanOkowita pisze:...z przyjemnością wyśle 2 sztuki do testów, wystarczy złożyć drobne zamówienie na cokolwiek o łącznej wartości 50 zł w sklepie
A ja nie dostałem nic do testowania - zamawiałem 2tyg temu :|
Za to otrzymałem firmowy długopis :P

Co do zaprawek ziołowych to osobiście polecić mogę trawkę na żubróweczkę i benedyktynkę (po tel i namowie Jana) :)
Co do zaprawki Whysky (kupowana w eurowinie), to raczej więcej się nie skuszę ... chyba, że te z Naszego sklepiku są lepsze ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 28 lut 2012, 19:46
autor: waz_2000
Na zaprawki eurowinu ja też się więcej nie skuszę, po prostu masakra...
Janie zgodnie z naszą umową zamawiać w forumowym sklepie czy na zdrowych nalewkach by dostać ugadany gratis?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 31 mar 2012, 17:49
autor: waz_2000
Na pierwszy ogień poszła ta: Jamaica Rum

Bardzo mi i innym smakowała, na pewno w najbliższym czasie zakupię i to nie jedną.

Potem ta: Smoked Whisky

Ta też spoko, czego nie powiem o tej : Whisky Tennessee

Po prostu mi nie smakowała, co nie znaczy że innym nie posmakuje.

Gdy spróbuje następnych an pewno opiszę.

Pozdrawiam

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 31 mar 2012, 18:05
autor: PETER29
Kiedyś zamówiłem zaprawkę "GRUSZKÓWKA". Całkowity niewypał. Nie pamiętam firmy ale w smaku pozostawia wiele do życzenia. Piłem kiedyś oryginalną gruszkówkę z Łącka i to była poezja. Chciałem z tej magicznej buteleczki osiągnąć to samo a wyszedł SZAMPON ( nie pomylić z szampanem).

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 17 cze 2012, 19:35
autor: SebasTTan
Ja sprawdziłem następujące (z "naszego" sklepu)

Zaprawka Paron Vodka:
specyficzny smak, dobrze smakuje jako drink z sokiem jabłko antonówka.

Zaprawka Currant Vodka:
bardzo dobry wyrazisty smak czarnej porzeczki, rewelacyjnie smakuje
z sokiem, oczywiście czarna porzeczka :)

Zaprawka Smakowa Ligt Rum:
klasyczny smak rumu bacardi, rewelacyjnie sprawdza się w drinku mojito.

Zaprawka Smakowa Jamaica Rum:
osobiście przypomina mi nieco w posmaku czeski rum tuzemski, bardzo dobry.

Zaprawka Whisky Tennessee:
co tu wiele pisać, rewelacyjny zapach i smak. Kolega stwierdził że to dokładnie
ta sama whiskey którą pił w Egipcie. Chyba zbieg okoliczności :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 23 cze 2012, 19:17
autor: Pustelnik
Ja od pewnego czasu zaopatruję się u Jana w sklepie. Nie miałem przekonania do zaprawek ale postanowiłem spróbować. I tak stwierdzam ze te zaprawki po zarobieniu powinny odstać z miesiąc zeby móc cokolwiek powiedzieć na ich temat:

- Zaprawka Whisky Tennessee:
Zwolennikiem wielkim nie jestem ale smakuje bardzo dobrze. Muszę poczęstować tym swojego wuja który to wręcz przeciwnie do mnie jest zwolennikiem takich trunków.

- Zaprawka Absynt:
Tutaj strzał w dziesiątkę jak dla mnie :D

- Zaprawka Gruszkówka:
Ehh, na początku bez smaku ale po 2 tygodniach ojciec stwierdził że smakuje dobrze :) miesiąca nie wytrzymała :P

- Zaprawka Cytrynowa:
Robię cytrynówkę z cytryn i na pewno na tą zaprawkę jej nie zamienie. Czuć w niej jakiś posmak plastiku tak jak ktoś wcześniej pisał przy innych zaprawkach.

Na razie przetestowałem tyle. Jan dał mi kupon i przy następnym zamówieniu dostane jakaś zaprawke w gratisie i pewnie domówię inne na spróbowanie :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 2 sie 2012, 12:50
autor: krejzol
Janie, czy zamówienia w forumowym sklepie też się liczą? Robiłem już 2 i nie dostałem nic w gratisie :) Dziś wieczorem, albo jutro składam kolejne zamówienie 8-)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 9 paź 2012, 13:26
autor: daqer
Witam

Ostatnio testowałem zaprawkę Whisky Tennessee firmy STRNDS i muszę przyznać że jestem bardzo miło zaskoczony, zrobiłem mały test na kolegach, nie mogli uwierzyć że to nie jest prawdziwy "Jack Daniel's" :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 9 paź 2012, 16:32
autor: JanOkowita
Przy przyrządzaniu trunków z zaprawek warto użyć syropu cukrowego również do tych zaprawek, które tego nie przewidują. Nawet pół łyżeczki cukru rozpuszczonego w niewielkiej ilości wody znacząco poprawi ostateczny wynik.

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 9 paź 2012, 16:40
autor: radius
Ja osobiście polecam dodatek syropu klonowego w ilości 10ml na 1 litr gotowego produktu. Przetestowane własnogardłowo :lol: :ok:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 10 paź 2012, 17:02
autor: Lucyferek
Zrobiłem sobie Zaprawka Smakowa Rum Malinowy, rozrabiając ze spirytusem i wodą tak, że wyszło koło 50%. Na razie tylko próbowałem... Stoi miesiąc i nie wiem czy długo wytrzyma. Polecam. :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 5 lut 2013, 23:57
autor: Teroon
Zaopatrzyłem się w następujące zaprawki i mam takie wrażenia:

Zaprawka Smakowa Jamaica Rum - http://alkohole-domowe.pl/product-pl-36 ... a-rum.html - jest rozdrobniona z czystą, stoi już miesiąc. Bardzo mi smakuje. Jest słodka i dobra, żadnej ciężkości, goście chętnie piją.
Oceniłbym tak 7/8 na 10

Zaprawka Bourbon Tennessee - http://alkohole-domowe.pl/product-pl-7- ... essee.html - jak dla mnie to z bourbonem nie ma nic wspólnego. Nie znaczy to jednak, że zaprawka jest zła. Powiedziałbym, że jest bardzo zbliżona do wcześniej wspomnianego rumu, z ukierunkowaniem na bourbon. Stoi już ponad miesiąc, i będę twardo się trzymał opinii, że z bourbonem ani whisky to nie ma nic absolutnie wspólnego, ale samo w sobie złe nie jest.
Oceniłbym tak 6+ na 10

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 14 lut 2013, 12:50
autor: Teroon
Zaprawka Whisky Tennessee - http://alkohole-domowe.pl/product-pl-33 ... essee.html

Niestety rozczarowanie i to bardzo duże. Po około 2-3 tygodniach (czyli zakładam, że się już alkohol przegryzł) alkohol smakuje, jakby do niego dać zwykłą esencję dębową. Bardzo podobny smak uzyskałem ostatnio wrzucając do wódki na 2-3 miesiące opalone mocno płatki z jabłonki. Rzekłbym smak prawie identyczny. Zatem smakuje jak wódka potraktowana esencją z dębu i do whisky niestety ta zaprawka ma bardzo bardzo daleko. Powiedzieć jednak, że sama w sobie jest zła nie mogę. Ale nie jest też dobra. Na tle tej zaprawki wersja Bourbon Tennessee wypada trochę lepiej.

(Proszę o scalenie postów jako, że sam nie mogę tego uczynić.)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 14 lut 2013, 15:56
autor: neopsotnik
Nie miałem osobiście przyjemności spozywać alkoholu z zaprawką Whisky Tennessee, ale miał ją mój znajomy i podał na stół jakiemuś miłośnikowi tego rodzaju trunków. Dla efektu nalał zaprawiony produkt w jakąś oryginalna butelkę po whisky i żeby dopełnić oszustwa nakleił pasek akcyzowy. Wszystko prawie jak ze sklepu, wrobiony degustator się nie poznał i z zadowoleniem opróżniał kolejne kieliszki.
Sam, jak na razie testowałem tylko zaprawkę rumową Jamaica ROM (czemu nie rum?) i trunek był niezły. Miał słuzyć do drinków z colą i w tym zastosowaniu sprawdził się 100%. Powinienem go jeszcze sprawdzić z herbatą.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 14 lut 2013, 20:31
autor: Gitis
Witam, whisky pije od niedawna, ale bardzo przypadł mi ten trunek do gustu. Lubię Jasia, szczególnie czarnego :), Ballantine'sa, Famous Grouse, JB, Jacka Danielsa, słowem klasyki. Dzisiaj pod wpływem opinii forumowiczów zakupiłem zaprawkę Tennessee Whisky. Powiem szczerze - gdyby nie to, że mam degustować z kolegą, to łycha nie doczekałaby do jutra. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Pamiętać trzeba o jednym - dodajcie cukier. Ja rozpuściłem go w minimalnej ilości wrzącej wody. Na pewno trzeba dać łyżkę cukru, może więcej, myślę że to się okaże w miarę przegryzania się smaku, bo coś czuję, ze jak na Jacka Danielsa, może być za mało. Łycha już jest lepsza dla mnie niż Red Label, ale żeby miała udawać Jacka Danielsa, to trzeba pokombinować jeszcze z proporcjami. A ideałem zapewne byłoby (za radą innych forumowiczów) dodać z 50 ml oryginalnej whisky na 0,7l. Także, jestem zadowolony i wiem, że zaczynam przygodę z zaprawkami. Myślę, że po odpowiednio długim czasie przegryzania, odpowiedniej ilości cukru i zaprawki efekt będzie świetny. Na pewno długo nie kupie flachy ze sklepu. Pozdrawiam!

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 14 lut 2013, 21:10
autor: Teroon
Cóż....dodam cukier, może to coś zmieni chociaż wątpie. Inna sprawa, że każdy ma inne kubki smakowe :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 14 lut 2013, 21:51
autor: Gitis
Dodam tylko jeszcze, że zazwyczaj piję łychę z lodem i colą, zatem bezczeszcząc ten trunek. Z tego też może powodu, jak dla mnie zaprawka Jacka Danielsa jest niezła. Pozdrawiam!

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 15 lut 2013, 01:22
autor: mtx
Ja nie dawno (jakieś dwa miesiące temu) zrobiłem zcierek z kukurydzy, oddestylowałem go sobie
i do jednej butelki (0.7l) dodałem (na próbę) odpowiednią ilość zaprawki na tenesse whiskey:
http://www.destylacja.com/pl/p/TENESSEE-whiskey-50-ML/995 , dodatkowo do butelki poszlo
5gram mocno pieczonych płatków dębowych i kilka ml ciemnego syropu klonowego, postało to sobie
tak z 1.5miesiąca po czym przefiltrowałem i kolejne dwa tygodnie w butelce w piwnicy, wczoraj
postanowiłem posmakować i co tu dużo pisać, smak i aromat nawet fajny, ale do oryginału (jack daniels)
to temu bardzo daleko, a wszystkie wcześniejsze zabawy na "czystych" destylatach były żałosne i z oczekiwanym
efektem miały wspólny tylko kolor...
neopsotnik pisze:Nie miałem osobiście przyjemności spozywać alkoholu z zaprawką Whisky Tennessee, ale miał ją mój znajomy i podał na stół jakiemuś miłośnikowi tego rodzaju trunków. Dla efektu nalał zaprawiony produkt w jakąś oryginalna butelkę po whisky i żeby dopełnić oszustwa nakleił pasek akcyzowy. Wszystko prawie jak ze sklepu, wrobiony degustator się nie poznał i z zadowoleniem opróżniał kolejne kieliszki.
Jak dla mnie zaprawianie czystych destylatów (wódki, spirytus) to pomyłka i nigdy się nie otrzyma smaku
jak w oryginale, a pisanie, że ktoś nie rozpoznał (koneser) smaku zaprawki od oryginału to bajka, albo
koneser co tylko patrzy na banderole, a język ma jak drewniany kołek... ;) sorry ale do mnie to nie przemawia ;)
Gitis pisze:Witam, whisky pije od niedawna, ale bardzo przypadł mi ten trunek do gustu. Lubię Jasia, szczególnie czarnego , Ballantine'sa, Famous Grouse, JB, Jacka Danielsa, słowem klasyki. Dzisiaj pod wpływem opinii forumowiczów zakupiłem zaprawkę Tennessee Whisky . Powiem szczerze - gdyby nie to, że mam degustować z kolegą, to łycha nie doczekałaby do jutra... Łycha już jest lepsza dla mnie niż Red Label.
Albo to autosugestia, albo jak pisałem wyżej język "drewniany kołek"...

Zdrówko kukurydzianką na dębie i syropie klonowym - bez zaprawki :pije:

Ps. Choć może z colą i lodem faktycznie wszystko smakuje jak whiskey... tego nie wiem, bo dla mnie whiskey/whisky ma być czyste, a nie chrzczone amerykańskimi wynalazkami do odrdzewiania...

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 15 lut 2013, 09:43
autor: neopsotnik
Oj tam, zaraz drewniany kołek. Osobiście wielkim miłośnikiem whisky nie jestem, ale nie dlatego żeby mnie odrzucało. Zawartość portfela nie pozwala na zakup wyrobów z górnej półki, a ze sklepowych, które przyszło degustować żaden nie przypadł mi do gustu. Jeden raz tylko smakował mi Jack Daniels przywieziony dawno temu gdzies z zagranicy. Niby ten sam kupiony u nas smakuje gorzej.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 15 lut 2013, 13:20
autor: mtx
Ten drewniany kołek traktuj z przymróżeniem oka :) A co do jakości JD u nas to
masz absolutną rację :ok: Ja staram się robić różne zbożowe zaciery i wg. mnie
destylaty z nich są o niebo lepsze od "średnio markowych" (ale kupionych u nas)
whiskey... Hmmm... ale może to też tylko (własna) autosugestia :?:
A co do zaprawek to jak już pisałem wcześniej, da się taki alkohol pić, ale porównać
z oryginalnym whiskey już tego nie można, bo nawet najtańsza whisky z lidla (coś
chyba koło 30zł/0,7l) jest lepsza niż czysta z zaprawką, no, ale to tylko moje zdanie...

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 15 lut 2013, 14:07
autor: wiking
Bardzo mi się podoba twoje zdanie :ok: swojego czasu próbowałem wielu zaprawek i stwierdzam, że żaden alkohol uzyskany w ten sposób nie smakował jak oryginał co nie znaczy, że są nie dobre one są, po prostu inne. :mrgreen:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 2 kwie 2013, 20:30
autor: mario zlotow
powiem tylko tyle, że z trzech zaprawek typu Whisky które testowałem ,to najlepiej smakowała mi canadian whisky.Ciekawy aromat, lekko odbiegający od oryginału .POLECAM.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 6 kwie 2013, 20:43
autor: sztetyn
Panowie / mam nadzieję, że Pań tu nie ma/ !
Pewnie się Wam narażę / właścicielowi sklepu też /, ale jak czytam te posty, to wypadają mi resztki włosów i zębów na podłogę ...
W swoim czasie, jak byłem młodszy - chodziły mi po głowie takie głupie pomysły.
Sądziłem, że za 5 zł zrobię z podłej gorzały koniak czy śliwowicę za kilkaset złotych.
I nawet, jak czasami się udało oszukać kubki smakowe - to nigdy żołądek czy wątrobę! Jak Cię nie stać na sok - to pij dobrą wodę mineralną.
Żadne "legalne trucizny" na farbach, aromatach czy tp.
Te dodatki, łącznie z alkoholem to już prawdziwa katastrofa. Zdrowie łatwo stracić, ale trudno / i kosztownie/ odzyskać.
Cytuję mojego Kolegę z wyjazdów do Czech : " Rum tuziemski / same syntetyki - ohyda/ najlepiej nadaje się do haftowania !".
A co- w Polsce mało leży bezpańskich jabłek pod drzewami ?
A może brakuje nam żyta czy jęczmienia ? / jeszcze nie .../
Pozdrowienia z nad lampki wina porzeczkowego !


[Mod] Poprawisz to?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 11 kwie 2013, 14:13
autor: radius
Drodzy koledzy.
Dostałem od znajomego coś takiego. Wiem tylko, że są wyciągi alkoholowe z ziół. Czy ktoś z was miał już z nimi do czynienia :?: Czy to są zaprawki, czy też gotowce do wkropienia w gardło :?: ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 11 kwie 2013, 14:41
autor: major
Biorąc pod uwagę pojemność, nadają się tylko do pokropienia gardła...

Wygląda to na zwykłe "mieckie" małpeczki - ziołówki. Mnie one denerwują bardzo małą szyjką - lepiej użyć kieliszka.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 11 kwie 2013, 22:39
autor: ta_moko
Kolego Radius,
w Bawarii, gdzie kiedyś pracowałem, tych drugich (Boonekamp, jak i zresztą innych, np. Underberg) używają jako lekarstwa przy niestrawności i innych kłopotach żołądkowych. Pije się tego dosłownie łyżeczkę od herbaty, najlepiej z cukrem, bo inaczej nie da się tego przełknąć. Leczy w mgnieniu oka. To nalewka z ziół, bardzo mocna w aromacie. Stoi to w każdym markecie przy kasie. Do zaprawiania naszych wyrobów raczej się nie nadaje, ale to już rzecz gustu.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 12 kwie 2013, 07:40
autor: radius
Dzięki za informację. Rzeczywiście, przełknąć się tego nie da - takie cholerstwo gorzkie :) ale na żołądek może być dobre :ok:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 13 kwie 2013, 23:10
autor: PETER29
Dostałem w gratisie od Jana Okowity zaprawkę orzech laskowy. Zrobiłem zgodnie z receptą na buteleczce i na prawdę wyszła poezja. Po tygodniu od zrobienia smakmiodzio. Biesiadnicy stwierdzili że bardzo dobra SOPLICA orzech laskowy. Polecam tą zaprawkę bo warto.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 13 maja 2013, 20:19
autor: NUTI
Bardzo ciekawy wątek i odpowiedzi kolegów, pozwolę sobie dorzucić swoje 5 groszy

A wiec ja kupiłem do testów cztery zaprawki:
SZKOCKA WHISKY MALT , BRANDY / KONIAK FRANCUSKI, GERMAN BITTER i Metaxa

Do testów użyłem alkoholu 40% ( własnego ), zgodnie z instrukcją rozrobiłem każdy flakonik w 0,75l alkoholu. Trzymałem dłużej niż zalecane 24H bo aż 4 dni.

Po tym czasie przystąpiłem wraz z 2 dwoma "kiperami" do oceny, nasze wrażenia są następujące:
Każda z zaprawek ma swój aromat - który oceniliśmy pozytywnie :)
kolor - no i tutaj widać różnice w barwie - ale to chyba normalne
smak - i tutaj się zaczęło !!!! - każdy z nas próbował każdego alkoholu zarówno samego z kielonka jak i z kolą, odstępy ok 15min. Wrażenia negatywne, ponieważ zaprawki mają wspólną cechę , są mydlane i mdłe w smaku, wręcz podobne.

Podsumując jeśli robimy własny trunek z taką pieczołowitością, to uważam że nie warto go psuć tą chemią każda z zaprawek ma w składzie E150A - KARMEL i tu magia prysła o kolorze jak i E163 - barwnik.
Każda posiadan sztuczny aromat (flavourings) , gliceryne, tanine , destylowaną wodę, piołun (wormwood), oak extract ( wyciąg z dębu) i parę innych.

Jeśli chodzi o mnie to mówię że to syf ( może ktoś ze mną się nie zgadzać to indywidualna sprawa)
ale stare sposoby barwienia i robienia zaprawek są najlepsze.

Pozdrawiam

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 14 sty 2014, 13:44
autor: marmos
Kiedyś miałem esencje Biowinu stary dąb. Na początku się zachwycałem smakiem i zapachem. Jednak po miesiącu pojawił się na dnie brzydki osad - zniechęciłem się do tego. Teraz jestem zwolennikiem samodzielnego palenia dębu. Dla szanownej małżonki miałem COCORUM ESSENS - zaprawka kokosowego rumu - bardzo przyjemny efekt coś na styl Malibu.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 28 lut 2014, 17:17
autor: andrzejb
Witam. Ja wykorzystałem zaprawkę"cognak" i za każdym łykiem ,powtarzałem-"ale to super wódeczka",Wykorzystałem również zaprawkę Burbon i to też wyszła super wódka.Zachęcam do korzystania z zaprawek,bo są naprawdę dobre.http://alkohole-domowe.com/forum/postin ... ef179051e1#

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 28 lut 2014, 20:30
autor: wawaldek11
Podniecałem się zaprawkowymi alkoholami do momentu kiedy sam zacząłem robić smakówki, zacierać zboże i poprawnie robić nalewki. Z tamtego okresu mam kilkanaście zaprawek i "starzeją" się ;)
Widocznie wielu z nas musi przez to przejść. Najważniejsze, że smakuje!

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 1 mar 2014, 07:54
autor: gr000by
Też kiedyś, na samiuśkim początku zabawy, zrobiłem wódkę porzeczkową na zaprawce i powiedziałem sobie - nigdy więcej takich "nalewek" i "wódek". Zanim to udało się wypić, to minęło sporo czasu. Teraz mam tylko absynt (3 rodzaje) z takich zaprawek i muszę stwierdzić, że smakuje i działa bardzo dobrze. Ale jest jedno ale - trzeba odstawić go do piwnicy i zapomnieć o nim przynajmniej na pół roku.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 1 mar 2014, 08:05
autor: lesgo58
A mnie kupne zaprawki bez względu na gatunek i rodzaj dają taki niepokojący posmak w wódce. Może to autosugestia, ale mi nie smakują. Dlatego zaprawki tylko własnej roboty. I alkohol na tych zaprawkach przygotowywany jest z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 1 mar 2014, 12:02
autor: janik
Kilka razy stosowałem zaprawkę "Metaza" z Eurowin i dla wielu alkohol był bardzo zbliżony do oryginału ;) .Jednak wszelkie zaprawki owocowe sam robię macerując owoce w destylacie coś jak nalewka i jest super efekt końcowy :shock: ,ale trzeba dać trochę czasu jak to wyrażali wcześniej koledzy .

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 1 mar 2014, 14:22
autor: Riakasz
Witam

Ja ostatnio zająłem się testowaniem tych gotowych zaprawek. Powód? ... Żona i Teściowa twierdzą, że czysty bimber jest za mocny i nie chcą go pić na imprezach rodzinnych, więc musiałem coś wykombinować :) do tej pory testowałem 3 smaki zaprawek z Biowinu. mała buteleczka zgodnie z opisem przeznaczona jest na 0,75 litra czystej wódki, ale za namową sprzedawcy zrobiłem na pełny litr. Testowane smaki:

Irish Cream - jak dla mnie bomba :) kobiety też z uznaniem pokiwały głowami i ciągle domagały się uzupełniania kieliszków :)
Malibu - podobnie jak wyżej,
Amaretto - tutaj zdecydowanie coś nie tak, smak prawie nie wyczuwalny i jakoś tak odbiera chęć spożywania.

Planuje testować kolejne smaki, więc w miarę możliwości będę zamieszczał kolejne informacje.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 4 mar 2014, 16:57
autor: brystal
Polecam likier śliwkowy z Biowinu. Mała buteleczka (chyba 40 ml) na 4 litry plus trochę cukru (zalecaną dawkę proponuję zmniejszyć). Można się zastanowić nad odwzorowaniem śliwowicy, jednak na pewno smak i zapach są bardzo przyjemne, nie trącą chemią i doskonale maskują "walory" produktu z pot stilla.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 11 kwie 2014, 21:18
autor: brystal
Próbowałem zaprawki z Biowinu w plastikowych buteleczkach o zawartości 40 ml z przeznaczeniem na 4 litry produktu właściwego. Ze względu na ich niską cenę mogłem pozwolić sobie na "rozrzutność" i zakup kilku smaków ;-). Oto krótka recenzja:
Likier wiśniowy - produkt toksyczny, należy omijać z daleka.
Limonka - jak ktoś ma mocne ssanie to wypije, ale nie będzie miał z tego przyjemności.
Pigwówka bieszczadzka - może być dla początkujących z przygodą, którzy nie znają lepszych smaków.
Stary dąb - tu mam wątpliwości z oceną. Nie czuć chemii, lekko trąci dębem ale to nie jest oryginał. Zaletą jest, że nie potrzeba cukru do wydobycia smaku, produkt jest lekko gorzki. Może być do ekspresowego "dębienia" dla zdesperowanych.
Likier śliwkowy - polecany w moim poprzednim poście, według mnie najlepszy smak z oferty. Połowa dawki cukru i mamy naprawdę smaczny likierek.
Wiadomo, że nie są to produkty naturalne, nikogo nie namawiam do używania. Nie biorę odpowiedzialności za efekt dnia następnego ;-)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 12 kwie 2014, 23:13
autor: pioszczep
Z produktów Biowinu ja za to polecam "Staropolską gorzką".

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 13 kwie 2014, 17:46
autor: mirek109
wawaldek11 pisze: poprawnie robić nalewki.
Co przez to rozumieć?
Jak je robić - wg. ciebie - by były "poprawne"

;)

Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 15 kwie 2014, 15:52
autor: forbik
Witam.

Polecam zaprawkę pieprzową, którą samemu robi się. Zalewamy 40g pieprzu 0.5l 50% alkoholem. Odstawiamy na 10 dni, codziennie mieszając całością. Po przecedzeniu pieprzu, mamy gotową zaprawkę do robienia wódki pieprzowej. Wystarczy 10-15ml wlać do 1l alkoholu (moc wedle uznania) i mamy gotowy produkt.

Pozdrawiam i smacznego.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 kwie 2014, 11:41
autor: pawgin
Witam, zrobiłem coś pysznego, co prawda na zaprawce ale nie tylko. Z mojego bimberku (skład nastawu: 15 l soku 100% jabłkowego - był w biedronce w promocji 1,50zł/l; 12kg cukru też biedronka rozmieszanego w 15l wody całość 35l nastawu + Moskwa Style 1/2 paczki; polecam zrobić z tych soków) przy odbiorze w pierwszym pędzie zlałem 3l między 70%-60%, pachniało jabłkiem niemiłosiernie. W słoju leżakowało tydzień z 250gr suszonej śliwki. Po filtracji dodałem zaprawkę RUM Jamajka (porcja na 1,5l bimbru). Minął kolejny tydzień i degustacja. :D kiperów ze mną 5 dodam że jeden smakosz RUMu Wynik - jednogłośny, "Najlepsze co piłem w życiu", nawet rumiarz powiedział że składa zamówienie bo wyszedł smaczny rum z posmakiem śliwowicy.
Cóż mogę tylko polecić do wypróbowania.

Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 kwie 2014, 19:23
autor: forbik
pawgin
Witam, zrobiłem coś pysznego, co prawda na zaprawce ale nie tylko.
To dlaczego nie wołałeś, że masz coś tak dobrego :piwo: . Takimi postami to tylko smaka robisz i apetyt. żeby mi to było ostatni raz :!:

Pozdrawiam.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 2 maja 2014, 21:09
autor: pioszczep
Jakiś czas temu dokonałem zakupu Strands TENNESSEE WHISKY oraz Strands Baltimore z zamiarem degustacji właśnie dzisiaj - tj z okazji ....kolejnych moich urodzin. Przy rozrabianiu Tennessee whisky zaprawiłem ją dodatkowo ok. 2 stołowymi łyżkami syropu cukrowego a Baltimore nie. Po degustacji w gronie kilku osób druzgoczące zwycięstwo odniosła Tennessee whisky za jej łagodny, wyrazisty i delikatny smak. Poprawę smaku Strands Baltimore przyniosły (w trakcie konkursu) dwie szczypty cukru trzcinowego ale nie zmieniło to wyniku końcowego. Jak dla mnie faworytem i celem dalszych zakupów będzie Tennessee whisky - którą gorąco polecam ale po potraktowaniu syropem cukrowym i stosownym leżakowaniem. Niech się święci 2 maja!!!

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 2 maja 2014, 21:22
autor: lesgo58
Wszystkiego najlepszego... :piwo:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 2 maja 2014, 22:24
autor: Kamal
Świętujesz bez braci z forum, hehe ;)
Najlepszego :pije: :piwo:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 2 maja 2014, 22:34
autor: pawgin
Sto lat ze sprzetem

Piszę z telefonu więc przepraszam za gramatykę :-)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 8 maja 2014, 09:17
autor: grzewo1
Koledzy mam prośbę. Jak opisujecie swoje spostrzeżenia to bardzo proszę o informację czy zaprawki były mieszane z bimbrem czy ze spirytusem bo to jednak ogromna różnica.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 8 maja 2014, 11:35
autor: kolpaw
Stosowałem kilka razy zaprawki śliwowica beskidzka strands, i byłem bardzo zadowolony, świetny aromat przypasował wszystkim domownikom.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 8 maja 2014, 14:01
autor: Ryba64
Często robię Calvadosa z zaprawki ze sklepiku forumowego (na rozrobionym spirytusie) i jest naprawdę pyszna - opinia nie tylko moja i żony, ale również rodziny i znajomych.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 7 cze 2014, 13:23
autor: grzewo1
kolpaw pisze:Stosowałem kilka razy zaprawki śliwowica beskidzka strands, i byłem bardzo zadowolony, świetny aromat przypasował wszystkim domownikom.

Zaprawka o której wspominasz jest bardzo dobra pod warunkiem ,że nie filtrujesz nalewki. Ja niestety zrobiłem ten błąd ponieważ dodałem troszkę dębu i musiałem przefiltrować. Cały smak i zapach pozostał na bibułce :(

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 7 cze 2014, 19:00
autor: JanOkowita
Dziwny przypadek z pozostawaniem smaku i zapachu na bibułce. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 7 cze 2014, 23:06
autor: Pretender
grzewo1 pisze:Zaprawka o której wspominasz jest bardzo dobra pod warunkiem ,że nie filtrujesz nalewki. Ja niestety zrobiłem ten błąd ponieważ dodałem troszkę dębu i musiałem przefiltrować. Cały smak i zapach pozostał na bibułce :(
dodanie dębu nie jest błędem, ale kupno kiepskiej jakości chipsów już tak. Dobrze przygotowany dąb (chipsy) nie powinny powodować zmętnienia, nic a nic. Kiedyś już pisałem, że kupiłem sobie chipsy od większego sprzedawcy z allegro i .... doopa, po pierwszym użyciu wylądowały w koszu. Wg mnie bardzo dobre są chipsy z Biowinu, nie powodują zmętnienia. Ale od tego czasu używam jedynie własnoręcznie opalonych (spalonych) szczapek dębowych. Na "wungiel". Do Jessiego super.
To samo tyczy się filtrów do kawy. Do filtrowania używam filtrów z brązowego papieru firmy Paclan, o takich
20140607_225222_PerfectPhoto.cz_2014-06-07 23-03-19.jpg
Nie wnoszą żadnych obcych posmaków.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 9 cze 2014, 15:56
autor: grzewo1
Używałem płatków ze sklepu od Janka. Musiałem przefiltrować ponieważ produkt miał trafić na wesele , a widoczne były maleńkie fragmenty chipsów.Pewnie z czasem wszystko by się pięknie wyklarowało, ale ja czasu nie miałem. Filtrowałem na białych filtrach nie wiem jakiej firmy, ale została na nich taka brązowa maź pięknie pachnąca śliwką.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 14 lip 2014, 12:44
autor: K-Zaq
Kupiłem likier śliwkowy z Biowinu, we wcześniejszych postach forumowicze go polecali. Będę nim zaprawiał bimber, by kobiety, które bimbru nie trawią, w domu też mogły posmakować domowych wyrobów :P I stąd pytanie: trzymać się podanych na opakowaniu zasad, że buteleczka na 4L? Próbował ktoś zrobić bardziej aromatyczny likier i podwoić dawkę zaprawki np. buteleczka na 2L?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 14 lip 2014, 14:31
autor: aronia
Ja raczej praktykuje coś odwrotnego czyli zamiast większej dawki to mniejsza - trochę mniej czuć to wtedy "chemią"(szczególnie jak się komuś "odbije"). Z buteleczki na 4l robię 5l, a z takiej na 0,75 robię 1l i większość jest bardzo zadowolona.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 lip 2014, 13:04
autor: ufik666
Aronia dodajesz cukier ?.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 lip 2014, 23:19
autor: aronia
Zawsze dodaje cukier - do stosowanych przeze mnie zaprawek mam mniej więcej ustalone optymalne ilości. Z racji tego, że preferuje "napitki" słodkie(dla niektórych aż za bardzo) - nawet jak robię czystą to dodaję trochę cukru.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 27 sie 2014, 22:43
autor: Czarny79
Witam. Na razie sprawdzilem 4 rodzaje zaprawek : śliwowice, rum, tennesy whisky i gold tequila. W skali od 1 do 10 oceniam : śliwowoca 8, rum 8, tennesy whisky 3, gold tequila 8. Tennesy wyszla beznadziejna. Hm a jak bym 0,7 l tego bimberku z zaprawką tennesy jeszcze raz dał w garnek np. z kolejna cukrówką ?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 28 sie 2014, 14:29
autor: pawgin
Jak się nie nadaje do gardła to jak najbardziej. Żadne aromaty z takiej ilości nie przejdą do gotowego produktu

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 14:25
autor: olo 69
Próbował ktoś ostatnio może gotowych zaprawek "whisky"? Jest coś warte polecenia? Która według was najlepsza? Interesuje mnie taka, żeby po dorobieniu z wódeczką dobrze smakowała z colą.
Znajomy pyta, a ja nie wiem co mu polecić.
Pzdr.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 18:34
autor: drgranatt
olo69, polecam Ci 4:
- Ambrosia Black label
- Grants
- Tennesee
- Grand regal

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 18:40
autor: gr000by
Próbowałem raz zaprawkę Tennessee, polecam ci dodać nieco nalewu na dąb średnio/mocno pieczony (nawet w formie płatków ze sklepu) oraz nieco karmelu - poprawi to walory smakowe zaprawki.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 19:23
autor: Ryba64
Ostatnio robiłem Pigwówkę z naszego sklepu AD (pozdrowienia dla obsługi) i wyszła naprawdę pyszna. Ważne aby nie dosładzać miodem bo wychodzi mętna. Drugi raz jak robiłem to dosłodziłem syropem cukrowym i jest o.k.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 21:34
autor: olo 69
@drgranat, dzięki na pewno sprawdzę.

@gr000by
Ja mam mocne nalewy na kostki zarówno francuskie, jak i amerykańskie.
Kostki najpierw przez 3 miesiące moczone w winie a potem zalane 50% alkoholem. Leżą w tym już z pól roku i jak potrzebuję, to taki nalew dolewam. Daje praktycznie od razu super efekt.
Zauważyłem, że karmel fajnie się z tym wszystkim też komponuje. Dobrze jest zrobić część karmelu delikatnie skarmelizowanego, a część bardzo mocno przypalić i to potem razem zmieszać. Ja stosuję proporcje dwie części lekko skarmelizowanego na jedną część mocno przypalonego. Wtedy moim zdaniem wychodzi najlepszy karmel.

Jeśli chodzi o zaprawki to nie polecam Schotch Jonny Reciple Whisky. Kumpel to kupił, rozrobił w wódką i są to jakieś dziwne perfumy, że nawet z colą ciężko sączyć.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 21:45
autor: gr000by
Karmel lekko skarmelizowany to po mojemu cukier topiony. Idealnie komponuje się do podróbek szkockiej, brandy i do przepalanki, szczególnie tej imitującej whisky z colą (przepis podałem w temacie z szybkimi przepisami). Jeżeli pójdziesz w kierunku zaprawek whiskey to rozważ dodanie odrobiny cukru wanilinowego lub nalewu na wanilię.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 26 lis 2014, 21:58
autor: olo 69
Z wanilią jeszcze nie kombinowałem, ale trzeba sprawdzić ;)
Ale bardziej chyba jako niewielki dodatek, bo w większej ilości może zdominować smak i zapach.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 29 lis 2014, 07:59
autor: zigi696
Jamaica rum - b. dobra
Tennesse Whisky - masakra, jakim cudem to ma w nazwie whisky? W ogóle nie smakuje jak ten zacny trunek. Śmierdzi chemią, dziwny zapach.. W drinku ma posmak rumu, pewnie baza ta sama.
Absynth- rewelacja!!! Słoma piołunowa + zaprawka dla wzmocnienia smaku i wychodzi niesamowicie esencjonalny, gorzki jak oryginał trunek.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 25 gru 2014, 11:59
autor: exodus
Z okazji świąt postestowałem 2 zaprawki, które już jakiś czas stoją u mnie na półce, obie z firmy Strand

Obie użyłem w ten sam sposób - swój spiryt ( troszke ostry w smaku - pierwsze kroki ;) ) rozrobiony do 45%, zamiast do 0,75 wg. przepisu, dodałem do 1 litra, dosłodziłem syropem cukrowym i zostawiłem na kilka dni.

Śliwowica - super ! bardzo mi smakuje, co prawda nie wyczuwam wyraźnej śliwki, ale jakiś owocowy aromat - bardzo przyjemnie się pije w drinku, jakby napisał Ramzol - "mlaskanie włącza się samo" :lol: - wypita solo w smaku dość ostra, pewnie przez użyty alko niezbyt wysokich lotów, i aromaty giną w procentach i ostrości.

Tennesse whisky - mieszane uczucia - pita sama smakuje średnio, wyczuwalny aromat dymu/węgla coś w tym guście, smakuje trochę gorzko i "chemicznie". Spróbuję ją dosłodzić jeszcze, może będzie smaczniejsza.
W drinku z colą smakuje całkiem przyjemnie. O dziwo jest w smaku ( z cola) znacznie łagodniejsza niż np rum Grand Imperial, z którego zrobiłem następnego drinka - gdyby tylko ten smak ciut bardziej naturalny, chętnie bym kupił jeszcze raz.

W następnym zamówieniu planuję inne rodzaje zaprawek whisky i polecany przez Was Jamaica Rum i orzech.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 10 sty 2015, 21:02
autor: kasprzakl
Zaprawki do alkoholi tylko po co? Dobra kilkunastoletnia whisky kosztuje dużo. Porównując taką kilka lat a kilkanaście to różnica w smaku jest wielka, chyba że to ktoś zbezcześci colą albo lodem (cola zniekształca, a lód tylko schłodzi i rozpuszczając się rozwadnia aromat - lepiej pić małymi łyczkami, ale delektować się a nie tak tylko wypić żeby z barku znikło). Co to ma do zaprawek? A no to, że gdyby to było takie cud i wspaniały wynalazek to tylko snoby kupowałyby whisky za set złotych a reszta piła whisky z zaprawek i niewielu by się pieprzyło żeby trzymać bimber w beczkach po kilka lat. Bimber z zaprawką (chemią) to tak jak by jeść czerstwy chleb z margaryną o smaku masła i świeżego pieczywa i udawać, że się je świeże pieczywko takie prosto z piekarni z masełkiem. Robimy trunki żeby nie pić tego dziadostwa sklepowego i będziemy wlewać chemie. Wg. mnie głupie.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 10 sty 2015, 21:58
autor: JanOkowita
@kasprzakl

Przecież to sprawa oczywista, że zaprawka będzie namiastką oryginału. Taką sama podróbką jak "ser żółty" za 9,99 zł, "szynka" za 11,99 zł, itp. Oczekujesz, że za kilka złotych zamienisz destylat w prawdziwą whisky lub inny markowy trunek?
To tak samo głupie jak jadanie produktów spożywczych, których koszty wytworzenia są podejrzanie niskie. Ser, który kosztuje poniżej 50 zł/kg nie jest 100% serem tak samo jak większość wyrobów wędliniarskich poniżej 30 zł/kg - może z wyjątkiem boczku (którego nie da się nastrzyknąć).

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 11 sty 2015, 13:05
autor: jajek12
Ale kolego kasprzakl wyluzuj. Nikt tu nikogo nie namawia do stosowania chemii czy innych wynalazków. Próbujemy, eksperymentujemy, "kombinujemy", ale nie narzucamy nikomu niczego. Sam jestem przeciwnikiem stosowania podobnych wynalazków, ale zdarzyło mi się zrobić "łyski" z taką zaprawką i stwierdziłem, że mi to ....... nie odpowiada i nie stosuję - proste. Powtórzę zdanie, które już milion razy było na forum: O gustach się nie dyskutuje. Tu wyrażamy swoje opinie, spostrzeżenia, sugestie itp. a nie przekonujemy "na siłę". Witam na forum i miłej lektury.
Pozdrawiam. jajek12

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 12 sty 2015, 12:15
autor: exodus
Kolego kasprzakl - w barku mam kilka różnych butelek z whisky, (w tym, Jack Daniell's Single Barrel, Johhny Walker Gold, czy np. mniej znane, a bardzo mi smakujące Tullamore Dew Phoenix Limited Edition - jak lubisz ten trunek to polecam - cena na poziomie single barrel lub niewiele więcej ).

Kiedy chcę się delektować whisky to do szklaneczki wrzucam kamienie chłodzące zamiast lodu i wlewam odrobinę z którejś z lepszych butelek. Natomiast jeśli mam ochotę napić się z żoną, która nie lubi 'on the rocks', to piję tańszą bo, jak wspomniałeś smak się zatraca.

I właśnie w zaprawkach szukam alternatywy dla tej tańszej do coli. Oczywiście mógłbym kupić w 'stonce' ichniejszą 'złotą lochę' za 30zł, ale wole swoje wyroby wykorzystać, a przy okazji posmakować różnych aromatów


Mógłbym jeszcze dorzucić jakiś uszczypliwy komentarz do tej jedynej poprawnej metody picia whisky i podziękować za uświadomienie użytkowników forum, że to jednak z zaprawek oryginalnej łychy się nie zrobi (o RLY?), ale mi się nie chce, więc sobie daruję :mrgreen:

pozdr.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 19 sty 2015, 14:39
autor: exodus
Testowałem kolejne zaprawki, więc opisuję spostrzeżenia.

Wszystkie zaprawki robię na 1 litr 40% i odrobinę dosładzam, przeważnie 1 łyżeczka cukru w syropie.

Rum malinowy - zapach samej zaprawki po otworzeniu przyjemny, słodki i malinowy.

Po zrobieniu z ilością cukru wg przepisu, ale na 1 litr 40% - smak mocno owocowy, w drinku z pepsi bardzo słodki. Żonie smakuje, jak dla mnie ciut za dużo cukru - popróbuję następnym razem dać połowę porcji - smaczna - polecam.


Chivas - wg opinii mojej i żony - jedyna zaprawka z do tej pory testowanych, która smakuje jak z półki sklepowej, choć moim zdaniem nie jak chivas, ale jak czerwony Johnny Walker. Kolor, zapach, smak w drinku bardzo dobre - polecam.

Cognac - nie jestem amatorem koniaków i brandy, zrobiłem dla mamy, która oceniła pozytywnie.

C. D. N - mam jeszcze sporo do potestowania to opisze - chyba, że Wam się znudzi - to i tak opisze :P

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 2 lut 2015, 16:07
autor: unguided1989
Siemka,
ostatnio zakupiłem kilka zaprawek z Biowinu na 4L alkoholu, więc dorzucę coś od siebie:)

Wiśnia- mocno chemiczny smak, jak dla mnie bardzo słaba zaprawka (chociaż niektórym smakuje);

Gruszkówka - raczej mało w tym czuć gruszki, jak dla mnie również słaba;

Pigwa Bieszczadzka - zapach fajny, smak nie najgorszy, ogólnie można polecić;

Likier Śliwkowy - zapach jak i smak jak dla mnie i znajomych okropne.

Ogólnie to te zaprawki to chyba tylko na szybko jak ktoś nie chce pić czystego i potrzebuje za 2-3h coś smakowego do wypicia, chociaż i tak mało która jest dobra.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 3 lut 2015, 10:50
autor: exodus
Testowania ciąg dalszy.

Calvados - smaczny, owocowy, ale czy jabłkowy? Trudno powiedzieć. Generalnie smak mniej intensywny niż śliwowica. Smaczne.

Jamaica Rum - Bardzo dobry, odrobinę dosłodzić i z colą smakuje super.

Jim Beam - aromat troszkę mocniejszy niż chivas, zbliżony w smaku.
Z kilku zaprawek Whisky wybrałbym kolejny raz właśnie Jim Beam, jako scotch i tennessee whisky jako bourbona - po odstaniu ok miesiąca tennessee zrobiła się znacznie przyjemniejsza w smaku niż początkowo opisywałem.

Wszystkie zaprawki robione w proporcjach na 1 litr 40% + odrobina cukru.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 3 lis 2015, 10:59
autor: cviat
To i coś ode mnie:
http://bimbrownicy.pl/userdata/gfx/044c44676cd78165943c58f1b9590e91.jpg Strands bourbon rozrobiłem w butelce po Jacku Danielu i mi się bardzo podoba.

http://www.swiatdrozdzy.pl/app/upload/images/cache/59e653be-e48a-5de7_800x600.jpeg Strands Pigwa essense według mnie nienaturalny smak chemiczny ale zapach całkiem fajny.

http://oid.pl/media/catalog/product/cache/1/image/465x465/6e44e6b43cde9d14ee99805f068bc18b/_/d/_dsc5544_2.jpg - Biowin likier mmalinowy niestety kompletna porażka - kolor różowej landrynki, zapach przeciętny, smak nijaki. Podrasowałem sokiem z malin ale wiem, że hit to nie będzie.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 3 lis 2015, 18:21
autor: Roger
A ten Burbon nie walił Ci chemią ?
Dla mnie to jest niepijalne :( ;)

Tapniete z GT-I9500

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 3 lis 2015, 19:56
autor: golec269
Burbona nigdy nie piłem,rozrobiłem go na 1l wódki 50% i muszę powiedzieć,że ten smak mi się podoba i jest lepszy z każdym kolejnym dniem-według mnie chemią nie wali :D

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 3 lis 2015, 21:08
autor: olo 69
Kupowałem szwagrowi zaprawkę Ambrosia Scotch Whisky i szwagier ją mocno chwalił. Ostatnio mu kupiłem dwie buteleczki i towar trefny, jakby rozcieńczony. Smaku i zapachu bardzo mało. Zupełna porażka.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 3 lis 2015, 22:43
autor: david81z
Używałem kilku zaprawek, prestige czy to strands i żadna mi nie podeszła, ale ta
http://www.amazon.co.uk/Essencia-Tequil ... B00EECWOD6
nawet więcej niż spełniła moje oczekiwania, bardzo miło mnie i wszystkich degustujących zaskoczyła. Dodam, że była zmieszana z wódka żynią, a nie cukrówką.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 4 sty 2017, 14:18
autor: Zloty
Witajcie z braku zajęcia (mało składników na wino) oraz smaka na whisky wrzucam na tapetę zaprawki. Na wstępie moje preferencję smakowe: Najbardziej lubię burbony Jim Beam, nie pogardzę też Jack Daniels, Johny Walker -red (z dobrego źródła nie z Biedry). Ładnie wchodzi też Wild Turkey, Tullamoore, Grants. Głownie z colą 50/50, ostatnio również z minimalnym dodatkiem coli light lub samym lodem. Od tak wieczorem strzelić sobie drina zamiast piwka i pod takim kątem będę je testował. Ktoś mądry mówił, że w drinku smakują tak samo, to po co przepłacać? Zaprawek mam 4 od Strands i jedna VIP flavour.
Mieszane z domowym wyrobem- bimber 55% bez smaku, zapachu, dobry destylat. Rozrabiane do 40% będą dopiero przed zlaniem do butelek czyli po przegryzieniu się (docelowo miesiąc). Dodatek 1-2 łyżeczki cukru. Obrazek
Na razie oceniam zapach samej zaprawki.
Tennessee Whiskey- mocno czuć dębem, dymem i delikatny zapach czegoś w stylu szkockiej.
Irish whiskey- jak perfumy, słodkawo, bardziej jak nalewka niż whisky. Miałem już ją kiedyś- miaszaną ze spirytem. Po miesiącu dopiero nadawała się do picia. Mocno się rozwarstwiała, alkohol swoją drogą inne smaki swoją. Z colą wchodziła nieźle ale spodziewałem się czegoś lepszego.
Bourbon- pachnie jak amaretoo, tak również smakuje, miałem go wcześniej puki co nie polecam. Dam mu jednak szansę w połączeniu ze swojakiem żeby być obiektywnym.
Baltimore- lekki zapach, nic nie wychodzi na pierwszy plan. Słodki bezpłciowy.
Vip 12 special blend- również lekki zapach ale najbardziej przyjemny- najlepiej go oceniam na razie.
Jak to mówią wódki i ci$%^ się nie wącha, musimy poczekać na werdykt smakowy.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 21 sty 2017, 11:05
autor: Bayanus
Zloty pisze:Jak to mówią wódki i ci$%^ się nie wącha, musimy poczekać na werdykt smakowy.
E tam, jakieś zabobony. Ja staram się robić pełną próbę organoleptyczną - na wygląd, zapach i smak :D
Ale zmartwiliście mnie tym rozwarstwianiem alkoholu. Fakt, nie wygląda to dobrze i wstyd podać coś takiego gościom. Po raz pierwszy będę korzystał z zaprawek, mam zamiar rozrobić je samowyrobnym destylatem na zwykłej cukrówce i kupną żytniówką. Kupiłem 12 zaprawek, ale czekam aż żona zniknie z radaru, bo jest wielkim wrogiem półproduktów i wszelkiego "instant". Nawet wino robi na dzikusach i nijak nie mogę jej przekonać do winiarskich.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lut 2017, 18:26
autor: Zloty
Właśnie delektuję się szklaneczką Vip 12 special blend i z radością muszę wam powiedzieć, że jest fantastyczna, ale zacznę od początku.
Zaprawki z bimberkiem 55% na starcie biły na głowę te mieszane ze spirytusem... Po 24h nadają się do picia, docelowo miałem je rozcieńczać do 40%, ale dałem sobie spokój. Jedynie na 0,7 dodałem 100ml wody aby rozmieszać w niej cukier- 2 łyżki stołowe. Lubie słodkie i taka mikstura trafiła do każdej flaszki.
Strzeliłem po jednej szklaneczce z każdej flaszki na wieczór przez kilka dni dla testu i teraz po ponad miesiącu zajrzałem do nich znowu. Podsumuję wszystkie jednym zdaniem - SĄ FANTASTYCZNE, ale mają jeden minus! Po wypiciu drina z zaprawki, nalałem sobie w takich samych proporcjach Wild Turkey i po pierwszym łyku skrzywiłem się myśląc co to za shit. I już zaczynam żałować każdej 100 wydanej na sklepowe trunki (w cenie do 100-150zł to co można dostać w markecie na wyższą półkę dopiero strzępie pazurki).
Pijąc nic się nie rozwarstwia, smak jest przyjemny, słodkawy, specyficzny dla poszczególnej zaprawki, bardziej intensywny. Rozlewając do 2 szklanek alkohol z zaprawki Tennessee Whiskey a Danielsa z łatwością rozpoznasz, który jest oryginalny, nie dla tego że jest gorszy, absolutnie. Dlatego, że jest po prostu inny. Ktoś kto zna smak Jack'a nie da się oszukać, ale jeśli miałbym wybrać lepszego drina, bez uprzedzeń, obiektywnie patrząc, stawiam je na równi (ale tylko z Danielsem) na głowę biją Johny Walkera, Indyka, Bushmillsa - długo by wymieniać. Do wieczornego strzelenia drina przed snem, na imprezę, i inne posiadówy śmiało róbcie swojaka. Na pewno nie będziecie żałować. Mnie kosztowało to 24zł - litr bimbru 55%+ zaprawka w tej półce cenowej a nawet i o 100zł wyższej ciężko znaleźć coś lepszego. Na pewno nastawie z 10 litrów do dłuższego leżakowania.
Minusem może być to że smakują inaczej jak whisky którą mają naśladować - przynajmniej te które testowałem. Krócej również znika posmak w ustach, bierzesz łyczka - jest ładnie, pięknie czujesz różne smaki, połykasz i po chwili zero posmaku. Płytszy bukiet? Młody alkohol? Jeszcze zobaczymy.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lut 2017, 18:43
autor: Doody
Dla mnie gotowa zaprawka (kilka przetestowałem) zawsze będzie "chemiczną nędzą" w porównaniu do domowej zbożówki destylowanej ze swojego zacieru. Takimi tam "zabaweczkami" można częstować laików w proporcjach mało "zabaweczki" - dużo coli.. ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lut 2017, 23:55
autor: Kamal
Zaprawki te "tanie" znajomi kupują bo cena w stosunku do ilości. Ja unikam ich, próbki miałem i nie podchodzą mi.
Polecam firmy strands i prestige. Mają dobre cenowo w stosunku do smaku.
K.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 22 sie 2017, 15:43
autor: zgoda
Nikt się nie pochwalił, ale może testował - zaprawka Prestige Angostura (na Alle występuje również jako "gorzka żołądkowa"). W sklepach stacjonarnych oryginał kosztuje niemożebne pieniądze. Ktoś próbował?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lis 2017, 10:40
autor: psotamt
Niedawno dostałem buteleczkę śliwowicy. Bez wątpienia był to zwykły alkohol doprawiony zaprawką, dosłodzony, o jakimś 35% woltażu. W smaku rewelacja; pachnie i smakuje doskonałą śliwką. Postanowiłem więc kupić dwie zaprawki firmy Strands, takie jak w załącznikach. Niestety, porażka. Żadna nawet na odległość roku świetlnego nie zbliżyła zrobionego na niej alkoholu to tej śliwowicy. Powiem więcej, żadna z tych zaprawek śliwowicy nie przypomina. Może ta Plum jest jakaś bliższa, ale raczej kojarzy się z jabłkiem i mocno zalatuje migdałami.
Jeśli ktoś ma zamiar skorzystać z tych dwóch zaprawek licząc na aromatyczną śliwowicę, to stanowczo odradzam.
Nie zmienia to faktu, że mam zamiar dalej szukać "tego czegoś" z czego była zrobiona ta wódka, którą dostałem.
Plum.jpg
Beskid.jpg

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lis 2017, 19:22
autor: michal278
Ja użyłem tej drugiej i była ok. Tylko moja pochodziła od producenta bezpośrednio.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lis 2017, 20:32
autor: jaro11043
Na początku mojej przygody także eksperymentowałem z zaprawkami i niewiele mi podeszło. Biowin szybko sobie darowałem takie plastykowe smaki co innego Strands exclusive whisky 12YO oraz cheval, z tym że na 0,7 litra dodawałem 50 ml oryginału, to znaczne poprawiało smak.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 6 sty 2018, 21:07
autor: Marian_jl
Czytając temat i różne opinie w tej kwestii sam postanowiłem spróbować .
Ludzie różnie dają tą działkę 25ml , jedni na 1000 inni na 750 ml . Jedni dosładzają inni nie .
Zamierzam kupić kilka rodzajów zaprawek do Whisky po 2 buteleczki każdej i pomieszać w proporcjach i smaku
1. 25/750 ml
2. 25/1000 + dosłodzić

Będę i ja miał własne zdanie

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 7 sty 2018, 13:30
autor: olo 69
Co prawda było to dawno temu, ale piłem różne i polecam szczególnie AMBROSIA SCOTCH WHISKY.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 7 sty 2018, 13:52
autor: radius
Brat kupił ostatnio dwie zaprawki cytrynowe, jedna z firmy STRANDS, druga PRESTIGE. Jeszcze nie próbowałem gotowego wyrobu, ale to dwa różne zapachy. PRESTIGE to delikatny kwaśno słodki, STRANDS w zapachu bardziej wytrawny z gorzką nutą pestek lub albedo.
Degustacja w niedługim czasie :mrgreen:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 7 sty 2018, 14:43
autor: psotamt
radius pisze:PRESTIGE to delikatny kwaśno słodki, PRESTIGE w zapachu bardziej wytrawny z gorzką nutą pestek lub albedo.
A STRANDS jaka jest? ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 7 sty 2018, 15:27
autor: radius
Mała pomyłka ;) Już poprawiałem :D

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 7 sty 2018, 20:15
autor: chudi
"STRANDS" to chyba jest marka. Polecam z Whisky Canadian,Tennessee, Smoked, a dla kobiet Cocos Rum. Dla mnie Irish whiskey :womit:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 7 sty 2018, 22:39
autor: michal278
Strand i Prestige to ta sama fabryka..

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 8 sty 2018, 18:24
autor: Marian_jl
Są też zaprawki typu exlusive droższe o 70% od zwykłych . Warto, czymś się różnią czy tylko nazwą ?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 9 sty 2018, 23:04
autor: kolodziej25
Ja mogę osobiście polecić zaprawkę alkoholu BLUE CURACAO strands na czystej ze spirytusu. Tylko moim zdaniem trzeba zmniejszyć ilość cukru jak w instrukcji albo pić tylko z gorzkim tonikiem a nie sprite. Kobiety oszalały :)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 10 sty 2018, 08:00
autor: Riddick
Irish cream u mnie idzie wiaderkami.
Najlepszy efekt z prestige, stosuję 160-170g cukru pudru i mleko skondensowane niesłodzone.
Dzięki mleku nie rozwarstwia się na śmietance raz zrobiło się mi masło.
Ten sam produkt od strand by efekt był porównywalny trzeba dać ok. 30-40ml. Pewnie dlatego jest o połowę tańszy.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 17 sty 2018, 21:33
autor: ostry1310
Witam,
a więc od niedawana zaczynam swoją przygodę z jak na razie najprostszym sposobem domowym whiskey. W tym celu zakupiłem od zaprzyjaźnionego znajomego 2l spirytusu 93% jak również płatki dębowe francuskie oraz amerykańskie oraz dwie esencje do testów tj: TENNESSEE WHISKEY i Strands IRISH WHISKEY.

1. Podzieliłem to w następujący sposób: rozrobiłem dwie butelki do 37,5% następnie w jednej i drugiej dodałem esencji. Do tego dorzuciłem po 7g płatków dębowych na 0,5l. Do każdej z nich dodałem, również oryginalny produkt 20ml. Czas na jaki zamierzam pozostawić ten trunek to koniec lutego wtedy według planu przefiltruje gotowy trunek, dodam bądź syropu klonowego bądź po prostu syropu cukrowego i ok. tygodnia gotowy trunek już poleży w piwnicy. Co o tym myślicie jakieś sugestie, rady starszych doświadczonych kolegów?

2. Do trzech butelek 93% spirytusu dodałem odpowiednia na 0,5l po 8g płatków dębowych na jedną butelkę i 8g francuskich do drugiej. W 3ciej butelce mix 4g tych i tych. Tak przygotowaną mixturę, również planuje zostawić do końca lutego (jak widać na foto już płatki oddają charakterystyczny kolor - dodam, że są to płatki mocno opiekane). W planach miałem rozrobienie ich do 38% i butelki 0,5 zostawić nic nie dodając natomiast 0,7 chciałbym do każdej z nich dodać skórki od pomarańczy i też na ok. tydzień do piwnicy. Nie wiem czy tutaj też dodawać coś słodkiego na przełamane spirytu.

Proszę o jakieś cenne rady.
Pozdrawiam :ok:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 18 sty 2018, 22:41
autor: herbata666
olo 69 pisze:Co prawda było to dawno temu, ale piłem różne i polecam szczególnie AMBROSIA SCOTCH WHISKY.
Dokładnie i PRESTIGE AMBROSIA FRENCH BRANDY
Dwie najlepsze zaprawki jakie próbowałem z kilkudziesięciu rodzajów.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 19 sty 2018, 15:40
autor: michal278
Po swoich zabawach z zaprawkami, ilość cukru trzeba zmniejszać o 50% minimum.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 19 sty 2018, 19:03
autor: Marian_jl
Opinie na temat zaprawek są różne aby mieć zdanie należy samemu spróbować. Próbę robię na Whisky.
Ostatnio byłem poczęstowany Beskid Slivovitz i jestem pod wrażeniem. Chciałbym żeby moja Whisky tak mi smakowała

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 8 cze 2018, 08:46
autor: debros
Dołożę swoje 4 grosze.

Zaprawki Biowinu, alkohol co prawda robiony i wypity w ubiegłym roku, ale pamięć (i nauka z tego płynąca) pozostała do dziś.
Każdorazowo 2 litry rozcieńczonego do 40% samogonu zaprawione połową buteleczki + ewentualnie cukier i inne dodatki według upodobań.

Biowin Esencja Wiśniówka - świństwo jakich mało. 100% chemiczny smak, aż odrzuca. Po kilku mniej lub bardziej udanych próbach jego usunięcia zalałem tym suszone maliny i macerowałem dłuższy czas. Ostatecznie dało się wypić w drinkach, uraz jednak pozostał na zawsze.

Biowin Esencja Śliwowica - zapach bardzo przyjemny i wręcz naturalny, ale zupełnie puste w smaku. Dodałem paczkę suszonych śliwek i zostawiłem na dłużej. Po dosłodzeniu przyzwoity trunek, zbliżony do soplicy śliwkowej. Esencja nadaje się więc ewentualnie do dodatkowego aromatyzowania.

Biowin Pigwówka Bieszczadzka - to samo, co śliwowica. Zapach ok, smaku brak. Doprawiłem suszonym bzem (bo pigwy akurat nie miałem) i zostawiłem na 2 miesiące. Po dosłodzeniu pijalne.

Biowin Esencja Gruszkowa - najmniej intensywna ze wszystkich, trochę mdła. Po doprawieniu do smaku cukrem i odrobiną kwasku cytrynowego nawet niezłe.

Na tym rozpocząłem i zakończyłem swoją przygodę z zaprawkami Biowinu.
Cena odpowiada jakości, cudów nie należy się spodziewać.
Na pewno są osoby, którym one odpowiadają, ja jednak postawiłem na naturalne składniki z korzyścią dla podniebienia.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 8 cze 2018, 14:34
autor: johnex
@debros spróbuj zaprawek firmy Strands/Prestige. Ostatnio z nimi eksperymentuję jestem zadowolony. Mój faworyt to BESKID SLIVOVITZ i TENNESSEE WHISKY. Mile zaskoczyła mnie też HONEY WHISKY. Druga Połowa zachwycona była Likierem Bananowym, Amaretto, Rumem Jamajca. CURACAO BLUE też zrobiło furorę wśród pań.
Tylko alkohol musi trochę poleżakować. Już po tygodniu może trafić na stół. Po dwóch jest super.
Ogólnie zaprawki trochę droższe ale warte swojej ceny.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 8 cze 2018, 23:53
autor: michal278
Ja testowałem Strand pl kontra ten kupiony u producenta. Niemal każdy od producenta jest lepszy. Nie wiem czy to wina świeżości towaru czy czegoś innego. Tak czy tak też z ręką na sercu polecam.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 11 cze 2018, 08:03
autor: debros
No właśnie sporo pochlebnych opinii przeczytałem na temat tych zaprawek, a teraz mam potwierdzenie z "pierwszej ręki" - dziękuję! :-)
Powiedzmy sobie szczerze, zaprawki Biowin to zupełnie inna półka cenowa / grupa docelowa i po prawdzie to skondensowane, bezsmakowe aromaty.
Dodatek cukru ma na celu jedynie ich podbicie i ewentualne wrażenia organoleptyczne.
Kojarzą mi się z aromatami do e-papierosów pewnej polskiej firmy, tyle, że liquidy dosładza się etylomaltolem co ostatecznie smakuje dużo lepiej.
Owszem, Biowin ma trochę dobrych rzeczy, ale za zaprawki dziękuję.
A polecanymi przez Was zainteresuję się bliżej jesienią, gdy skończą się owocki na nalewki ;-)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 22 sie 2018, 15:11
autor: adamus1
Straciłem prawie 3 l destylatu na zaprawki Biowinu. Wszystko musiałem wylać bo nikt nie chciał tego pić.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 22 sie 2018, 21:36
autor: wawaldek11
A nie mogłeś tego przedestylować?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 23 sie 2018, 09:02
autor: debros
Nie warto, próbowałem po "wiśniówce". Tylko sprzęt sobie zasmrodzisz a i tak częściowo pozostanie. Jedyna w miarę naturalna esencja (a w zasadzie aromat) to śliwowica, później pigwówka bieszczadzka i na koniec jakby nieco zwietrzała gruszkowa. Więcej nie próbowałem bo wzdryga mnie na samo wspomnienie wiśniówki.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 23 sie 2018, 09:19
autor: Kamal
Lepiej puścić na kolumnie, aby alkohol odzyskać. Ostatecznie węgiel aktywny + kolumna.
K.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 27 sie 2018, 20:37
autor: michal278
Biowin dokładnie śliwka, gruszka, pigwa, tylko, że ja ulepszalem je suszonymi owocami.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 5 wrz 2018, 20:28
autor: krymio
Kilka słów ode mnie.
Ostatnio kupiłem kilka zaprawek efekt mniej lub bardziej zadowalający.
Osobiście polecam COCOS RUM od STRANDS. Drinki wychodzą pyszne i smak jest prawie nie do odróżnienia. Od tego producenta mogę polecić jeszcze Honey Whisky i Tennessee, sprawdzone i godne polecenia. Natomiast odradzam porzeczkę od BROWIN, tragedia tylko zmarnowany bimberek. Smak strasznie chemiczny, plastikowy zero aromatu.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 9 paź 2018, 21:42
autor: adamus1
COCOS RUM od STRANDS smakuje identycznie jak malibu. Zaprawek biowinu nawet nie komentuję bo szkoda palców...

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 16 sty 2019, 15:27
autor: Garstka
Czy mogę prosić o zasugerowanie zaprawki na tequilę - tego trunku mi brakuje.
I chyba istotne, że pozostały mi różne destylaty
Do zaprawiania mam destylaty z:
- winogron (z moszczu) bardzo aromatyczny,
- śliwowicę,
- KZWJ (kukurydza) - z pierwszego gonienie,
- cukrówkę.
Tequile lubię solo jak i w drinku.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 01:04
autor: dejwo2
z czego skladaja sie zaprawki? czy jest to zdrowe?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 07:46
autor: psotamt
dejwo2 pisze:czy jest to zdrowe?
Ciekawe pytanie w kontekście dosmaczania substancji szkodliwej dla zdrowia :odlot:
A na serio, to zaprawki powinny być na bazie surowców posiadających dopuszczenie do spożycia, czyli pierdylion różnych E. I tu można by przejść do szerszej dyskusji, które z tych E są mniej lub bardziej szkodliwe. Ogólnie rzecz biorąc w otaczającym nas świecie nie ma rzeczy nieszkodliwych, to tylko kwestia dawki. Nawet w przypadku jadu grzechotnika czy zwyczajnej wody :D
Stosuj skoro smak Ci odpowiada.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 07:57
autor: johnex
Garstka pisze:Czy mogę prosić o zasugerowanie zaprawki na tequilę
Testowałem TEQUILA GOLD od Strands. Trunek wyszedł dobry, domownikom smakował. Tyle, że jest jeden problem. Wstyd się przyznać ale nikt z nas wcześniej nie pił oryginalnej tequili.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 08:43
autor: Doody
Czas posadzić niebieską agawę w ogródku :D

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 09:40
autor: Garstka
johnex pisze: Wstyd się przyznać ale nikt z nas wcześniej nie pił oryginalnej tequili.
Miałem ta przyjemność posmakowania kilku oryginałów - sąsiad przywiózł z Meksyku (nie sklepowa - tylko ze pueblo) - wymiata.

Moim celem jest uzyskanie substytutu tequili do drinków - stąd pytanie o sprawdzone zaprawki.
Dodatkowo wymieniłem czym dysponuje bo zaprawienie cukrówki da całkiem inny efekt niż zaprawienie KZWJ, psoty gronowej lub śliwowicy.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 12:06
autor: wawaldek11
Ja bym się pokusił o zaprawienie śliwowicy, tylko rozcieńczonej, żeby nie zdominowała trunku. W jakiej proporcji, to już musisz sam ustalić. Jak będziesz miał zaprawki - kup kilka - to możesz poeksperymentować z różnymi destylatami i ich stężeniem. Nie myślę o % tylko o stopniu rozcieńczenia czystą wódeczką.
Na początku "kariery" popełniłem zaprawkową tequilę i żona oceniła, że lepsza od złotej sierry. Ja uważam, że w 30% przypominała tequilę, ale była zrobiona na czystej cukrówce.
Garstka pisze: Miałem ta przyjemność posmakowania kilku oryginałów - sąsiad przywiózł z Meksyku (nie sklepowa - tylko ze pueblo) - wymiata.
Ciekawe czy tam mają receptury jak dla turystów w Łącku? ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 17 sty 2019, 13:15
autor: Garstka
Tak też uczynię

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 21 lut 2019, 22:00
autor: adamus1
A czy stosuje ktoś zaprawki uszlachetnienia smaku ? Np. dodanie zaprawki śliwkowej do śliwowicy ? Na aabratku jest przepis na rum gdzie trzeba dodać troszkę zaprawki rumu. Oczywiście nie mówie tu o biowinie….

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 21 lut 2019, 22:04
autor: czytam
Nie idź tą drogą.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 21 lut 2019, 22:14
autor: wawaldek11
Adamus, te sklepy i ich fora nieraz przesadzają. Takie przepisy podają, żeby zachęc ić początkującego do zakupu zaprawek i innych zbędnych badziewii.
Prawdziwa śliwowica obroni się sama. Inne smakówki też. Ale dobrze jest mieć porównanie z zaprawkowymi trunkami. Mam z początku hobby pół kartonika zaprawek i za bardzo nie wiem co z nimi zrobić :bezradny:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 21 lut 2019, 23:46
autor: doncarlito206
Probowalem kilka od strands wszystko mieszane ze zwyklym, czystym spirytusem rozrobionym do 40-50%, jak kto lubi;) i tak:
1. Coco rum dla mnie super, prawie jak oryginalne malibu
2. Tequila rowniez spoko. Nie pilem nigdy oryginalnej z meksyku itp ale probowalem jakas tania z lidla i ta z zaprawki o niebo lepsza;)
3. Jamaica rum polecam, dla mnie super
4. Absynth jeszcze byl w miare ok z tego co pamietam.
Nie polecam jakichs wynalazkow typu tennesy whiskey czy inne whisky. Mi nie podchodzily. Ale smakowki jak wyzej calkiem spoko.

Wysłane z mojego VKY-L09 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 3 mar 2019, 20:02
autor: adamus1
No właśnie whisky. Nie znam się i nie pijam. Jednak żona lubi i prosiła mnie o taki trunek. Dotychczas zrobiłem z zaprawki tylko whisky scotch firmy Prestige i osoby pijące ten trunek uznały że jest nawet dobre. Żona jednak lubi bardzie słodkie z nutą wanilii i miodu ( coś a'la bushmills). Która zaprawka jest najbliżej tego smaku ?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 12 mar 2019, 23:25
autor: doncarlito206
W ten weekend poczyniłem likier kawowy ala khalua z zaprawki strands kaffelikor, buteleczka 250ml za 29.99zl na znanym portalu i z czystym sumieniem mogę polecić ;) white russian wychodzi elegancki z tego ;)

Wysłane z mojego VKY-L09 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 13 mar 2019, 06:53
autor: lesgo58
adamus1 pisze:No właśnie whisky. Nie znam się i nie pijam. Jednak żona lubi i prosiła mnie o taki trunek. Która zaprawka jest najbliżej tego smaku ?
,
Nie kupuj żadnych zaprawek. Zrób sobie sam np. taką:
https://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=4029
A będziesz zadowolony Ty i Twoja żona.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 20 kwie 2019, 17:46
autor: radius
Jakiś czas temu, dostałem taką oto zaprawkę do testu
Obrazek
Jeszcze jej nie użyłem i mam pytanie. Czy ktoś już robił na niej "Whisky" i jaki ma odczucia ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 20 maja 2019, 21:23
autor: użytkownik usunięty
lesgo58 pisze: Nie kupuj żadnych zaprawek. Zrób sobie sam np. taką:
https://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=4029
A będziesz zadowolony Ty i Twoja żona.
Ale jak potrzebuję mieć już na teraz, a do tego, żeby gorzałka była klarowna, a nie jak po zaprawce własnoręcznej.
Jaką firmę polecacie z gotowych zaprawek cytrynowych, ale również innych smakowych.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 20 maja 2019, 23:31
autor: Kamal
Strands i Prestige :) sam używałem, i czasami używam i są godne polecenia. :)
K.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 31 maja 2019, 01:36
autor: użytkownik usunięty
Riddick pisze:Irish cream u mnie idzie wiaderkami.
Najlepszy efekt z prestige, stosuję 160-170g cukru pudru i mleko skondensowane niesłodzone.
Dzięki mleku nie rozwarstwia się na śmietance raz zrobiło się mi masło.
Ten sam produkt od strand by efekt był porównywalny trzeba dać ok. 30-40ml. Pewnie dlatego jest o połowę tańszy.
A jak długo można trzymać taką wódkę rozrobioną tą zaprawką i doprawioną mlekiem?
I jeszcze jedno, te objętości zaprawka/wódka na alledrogo to jedna wielka pijarowska ściema i zmowa wszystkich sprzedających.
Poniżej prosty przykład Irish cream.
Handlowcy na aukcjach reklamują je tak:
Sposób otrzymania alkoholu jest bardzo prosty: wystarczy wlać zawartość zaprawki do butelki o pojemności 750 ml, a następnie dopełnić całość wódką o mocy 40%.
Można to interpretować, że zaprawka jest na 750ml alkoholu 40%
Jednak jak już towar do ciebie dotrze, to na opakowaniu pisze:
Zawartość buteleczki wymieszać z 200ml syropu zawierającego 155g cukru, dodać 200ml śmietanki i dopiero dopełnić wódką 40% do 0,75l.
To ile jest tej wódki w wódce 40% :D
Z tego wychodzi, że zaprawka jest na 350ml wódki 40%, a jak dobrze policzyć, to na 200ml :( , gdyż rozpuszczony cukier w wodzie podniesie nam objętość o ok. 150ml. Z tego wszystkiego wychodzi, że trzymając się przepisu zamieszczonego na butelce otrzymamy 0,75l wódki 17% , to zacz nie można nawet likierem nazwać 8-)

Re: RE: Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 19 lip 2019, 21:07
autor: aakk
lesgo58 pisze:
adamus1 pisze:No właśnie whisky. Nie znam się i nie pijam. Jednak żona lubi i prosiła mnie o taki trunek. Która zaprawka jest najbliżej tego smaku ?
,
Nie kupuj żadnych zaprawek. Zrób sobie sam np. taką:
https://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=4029
A będziesz zadowolony Ty i Twoja żona.
Czy możesz polecić jakiś winiak/koniak który warto użyć? Obrazek Wini gronowe, domowe obojętnie z jakich winogron się nada? Mam jakieś 10 letnie z czerwonych winogron..

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 24 lip 2019, 19:39
autor: użytkownik usunięty
Jaką polecacie zaprawę whisky. Chodzi o zaprawkę, która najbardziej przypomina oryginał.

Re: RE: Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 24 lip 2019, 23:02
autor: doncarlito206
japitole pisze:Jaką polecacie zaprawę whisky. Chodzi o zaprawkę, która najbardziej przypomina oryginał.
Parę dni temu zakupiłem Canada whisky essence od prestige i właśnie przed chwilą spróbowałem i powiem że mi smakowalo baaaardzo :) taka lekko slodkawa, jakby syrop klonów czuć ale delikatnie. Dla mnie spoko, a próbowałem wcześniej inne strandsa i mi nie pochodziły.
Dodatkowo z tą samą dostawa zakupilem od prestige też:
- ouzo grecka anyzowka - bardzo dobra, łagodna z delikatnym posmakiem anyzu, nie przesądzony :)
- cocorum - wcześniej już polecalem od strands, ale ten też bardzo dobry i znalazłem w większych pojemniczkach. Trzeba dodać cukru. Wg przepisu 200g na 0.7 ale ja dałem 150g i jeszcze ciut za słodkie. Następnym razem zejdę do 100g i powinno być ok.
Także z doświadczenia własnego polecam ;)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 4 lis 2019, 23:50
autor: endi251l
Ludki teraz pytanie
Która zaprawka rumowa będzie odpowiednia dla Kubańskiego Rumu LEGENDARIO ??? Tu jest link do tego rumu https://swiat-whisky.sklep.pl/rum/1245- ... -07-l.html

Także chciałbym uzyskać zaprawkę do znanego Whisky w zielonej butelce J&B i dla żonki Ballentajs

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 21 sty 2020, 22:27
autor: Bubi
Czy ktoś ma namiary do sklepów gdzie można kupić zaprawki rum i gin o objętości 250 ml marki Strands . Przeczesałem Allegro i są tylko o pojemnościach 25 ml, co jest bardzo nieekonomiczne. Jedna jest tylko o objętości 250 ml „ ZAPRAWKA STRANDS JAMAJKA RUM CIEMNY”. Tej akurat nie próbowałem, więc nie chcę zamawiać w ciemno. Jamajka strands biały rum jest bardzo dobra, ale też jej nie ma. Może coś poza Allegro będzie?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 21 sty 2020, 23:05
autor: radius

Re: RE: Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 21 sty 2020, 23:25
autor: doncarlito206
Wpisałem w allegro: strands 250ml i wyskoczylo mi 396 aukcji z zaprawkami strands o poj 250ml więc chyba słabo przeczesywałeS ten portal ;)Jeżeli chodzi o gin to polecam jałowcówka gajowego;) macerowane owoców jałowca z odrobiną miodu i wychodzi super gin ;)
pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 22 sty 2020, 05:21
autor: AndrzejGdz
Czy uzywał może ktoś tych zaprawek do alkoholu ? https://www.inawera.com/zaprawy-do-alko ... tml?str=50
Hmmm zaprawki po 30 ml i rzekomo wystarczy 5 do 6 kropli do zaprawienia 0,5 l alkoholu.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 22 sty 2020, 19:41
autor: Bubi
Dzięki Radius i doncarlito206 za pomoc, tak czy siak jestem w punkcie wyjścia mojego pytania. Wiem, że na Allegro jest kilkaset aukcji z zaprawkami „Strands” 250 ml, ale ja pytałem nie o wszystkie tylko o rumowe i do ginu. Ten link co podałeś Radius wskazuje na ciemny rum Jamaika. Ten rum akurat wiem, że jest dostępny , bo jest jako jedyny w tej pojemności, pisałem o nim, nie wiem tylko jak smakuje? Zamówię więc ten ciemny Jamaika małą buteleczkę i jak będzie dobry tak jak 2 inne, które próbowałem, to zakupię większą butelkę 250 ml. Za radą doncarlito206 zrobię "jałowcówkę gajowego" i zobaczę jak się ma jej smak do ginu, a jak będzie smakować, to w sezonie do lasu wycieczka po świeże owoce jałowca. Takie widzę obecnie rozwiązanie.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 23 sty 2020, 07:52
autor: krzysiek1404
Ja mogę polecić zaprawkę Whisky Ballantines, taką: https://allegro.pl/oferta/esencja-smakowa-ballantine-50ml-do-alkoholu-whisky-5374313075, mi bardzo smakuje rozrabiam ok 25 ml na litr alkoholu 40% i do butelki dorzucam płatki dębu, jak dla mnie smak baardzo podobny do oryginału. Używałem jeszcze wielokrotnie jegermeister z tej firmy i też mi smakował.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: czwartek, 23 sty 2020, 11:03
autor: johnex
@Bubi w kwestiach smakowych każdy ma inne odczucia. Jednym smakuje to a drugim tamto. To, że ja napiszę że dana zaprawka jest dobra wcale nie znaczy, że tobie ten smak podejdzie. Ostatnio kupiłem Prestige GIN KLASYCZNY i jak dla mnie OK.
Z serii Prestige masz również DRY GIN, który występuje w większych opakowaniach (na 10,5l). Po prostu musisz na początek eksperymentować z małymi butelkami i określić, które smaki ci pasują a które nie.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 1 lut 2020, 18:06
autor: michal278
Duze opakowanie to są u producenta do kupienia w Szwecji.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: sobota, 14 mar 2020, 18:27
autor: kzyhu
Zaprawka strands scoch whisky jak dla mnie ok
ta sama prestige scoch whisky katastrofa, zapach jakichś lekarstw
jamajka rum prestige smak i zapach ok
koffelikoor strands smak i zapach ładny
schery brandy strands również mi odpowiada
abstnth strands orginału nie piłem, smak i zapach anyżowy,

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 16 mar 2020, 14:26
autor: Bubi
Chciałem się podzielić moimi testami (oczywiście subiektywnymi ) zaprawek smakowych:
Wszystkie zaprawki mieszane były docelowo ze spirytusem i wodą do stężenia 40 % alk.
HONEY WHISKY oraz CALVADOS pite były z kieliszków nierozcieńczane.
Rum podawany był z Colą lub Pepsi, gin podawany z Tonikiem
ZAPRAWKA KOKOSOWA COCOS RUM 25ml STRANDS –ocena bardzo dobra
ZAPRAWKA CIEMNY RUM CUBA DARK RUM 25ml STRANDS – ocena bardzo dobra
Zaprawka do alkoholu STRANDS JAMAICA RUM 25ml - ocena dobra, ma lekki zapach esencji rumowej do ciasta. Jeżeli ktoś nie lubi tego smaku to trzeba się zastanowić.
Zaprawka do alkoholu STRANDS CALVADOS 20ml – ocena bardzo dobra
ZAPRAWKA DO ALKOHOLU HONEY WHISKY 250ml STRANDS - ocena dostateczna ( pomimo zmniejszenia ilości zaprawki z 35ml do 28 ml na butelkę 0,75, nadal coś przebija w smaku , coś mi nie pasuje). Inni którzy smakowali, byli zadowoleni ze smaku.
Strands LONDON GIN 25ml STRANDS – ocena bardzo dobra
Strands ENGELSK DRY GIN 25ml STRANDS- ocena bardzo dobra
STRANDS JAMAICA RUM BIAŁY 25ml STRANDS- ocena bardzo dobra
JAMAICA RUM 50ML esencja smakowa do alkoholu RUM -ocena bardzo dobra
Esencja smakowa DRY GIN 50ML do alkoholu zaprawka - ocena bardzo dobra
BACCARA RUM 50ML bacardi esencja smakowa zaprawka - ocena bardzo dobra, porównywałem do oryginalnego Baccardi i przyznam, że wypada naprawdę pozytywnie i cenowo w stosunku do Strandsa również.
Zaprawka do alkoholu BROWIN RUM 40ml –niestety jakiś dziwny chemiczny posmak- da się wypić, ale moja ocena to jedynie-dostateczna
Za poradą forumowicza zrobiłem kilka butelek a’ la ginu. Te moje a’ la giny, a właściwie jałowcówki smakują z tonikiem doskonale. Przepis mój zmodyfikowałem o liczbę owoców jałowca, gdyż przewidziane 20 ziarenek na 0,5 l wódki zbyt mocno jak dla mnie oddawało zapach jałowca. Mój przepis to 10 suszonych ziarenek jałowca + 0,5l spirytusu rozcieńczonego do 40% i to wszystko. Ziarenka należy zgnieść przed wrzuceniem do alkoholu i po 4 tygodniach odcedzić. Praktycznie po 4 tygodniach a’ la gin jest gotowy i można dodać do toniku celem konsumpcji. Biorąc pod uwagę smak tak zrobionego a’ la ginu z tonikiem, nie warto kupować gotowych zaprawek ginu.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 16 mar 2020, 16:39
autor: Erazer
@Bubi a testowałeś może zaprawki Prestige? Ceny malutkich buteleczek porównywalne ze zaprawkami Strands - duże opakowania natomiast mają ogromną rozpiętość cenową porównując obie marki.
Zaprawki Strand 250ml to koszt w zależności od aromatu 30-40 PLN (7,5l wódki)
Zaprawki Prestige 280ml to koszt w granicach aż 75 PLN (10,5l wódki)

Niby ten sam producent, być może zaprawki Prestige są lepszej jakość, ale wtedy najmniejsze wersje także powinny odpowiednio kosztować więcej

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 17 mar 2020, 00:08
autor: Bubi
Nie miałem okazji testować zaprawek Prestige, choć opinie są raczej o nich dobre. Niestety ceny zaprawek marki Prestige są dość wysokie, dlatego poszedłem w kierunku innych producentów.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 17 mar 2020, 00:16
autor: Kamal
Jakich? Browin?
K.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 21 cze 2020, 01:43
autor: czarny_000
W instrukcji jest napisane aby fiolkę 0,25 ml zmieszać z 0,75 wódki. Co myślicie o zmieszaniu z 0.50 dm3 wódki ? Wyjdzie bardziej aromatyczne czy wyczuwalnuejsza chemia ?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 21 cze 2020, 08:09
autor: robert4you
Sprawdź i napisz, przecież nic nie ryzykujesz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 21 cze 2020, 10:07
autor: drgranatt
czarny_000 pisze:W instrukcji jest napisane aby fiolkę 0,25 ml zmieszać z 0,75 wódki. Co myślicie o zmieszaniu z 0.50 dm3 wódki ? Wyjdzie bardziej aromatyczne czy wyczuwalnuejsza chemia ?
Bardziej bym optował zmieszać z 1l wódki zamiast 0,5.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 22 cze 2020, 16:45
autor: Kamal
Może nie z 1L, a 975ml wódki. ;). Wszędzie piszą aby, uzupełnić do danej pojemności, a nie tyle użyć.
K.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 29 cze 2020, 22:36
autor: Bubi
Tym razem dodam recenzję zaprawki firmy STRANDS - GREMAXA (GRECKIE BRANDY).
Osobiście zawsze lubiłem grecką METAXĘ i inne greckie brandy, chociażby np. kupowaną w ALDI Akropolis, dlatego też zamówiłem małą próbkę, a potem butelkę 250ml.
Osobiście oraz moi 3 domownicy oceniam smak na bardzo dobry ( nie porównywałem do oryginałów bo nie miałem akurat takiej możliwości). Dziadek mój ( 84 l.) , choć rzadko mnie chwali w kwestii trunków , określił GREMAXĘ jak bardzo dobrą.
Kiedy przyjechała moja siostra z zagranicy zaoferowałem jej GREMAXĘ jako à la METAXĘ. Z uwagi na to, że siostra ze szwagrem kupują często trunki kilku lub kilkunastoletnie, miałem spore obawy co do oceny mojego trunku. Nie było jednak tak źle. Siostra oceniła smak jako delikatny i słodki, no i poprosiła o mały prezencik pod postacią butelki do domu.
Zaprawkę rozrabiałem w proporcji 22,5 ml na 0,7 litra spirytusu własnej produkcji, rozcieńczonego do ok. 40% .
Proporcje: 292 ml spirytusu 95,5 %, 22,5 ml zaprawki+ 385,5ml wody niegazowanej Żywiec.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 30 cze 2020, 08:13
autor: drgranatt
Kamal pisze:Może nie z 1L, a 975ml wódki. ;). Wszędzie piszą aby, uzupełnić do danej pojemności, a nie tyle użyć.
K.
Dokładnie :ok:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 3 sie 2020, 14:34
autor: Martin11
Witam, ja osobiście polecam zaprawki Topshelf

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 1 wrz 2020, 13:41
autor: karol659
Martin11 pisze:Witam, ja osobiście polecam zaprawki Topshelf
ok ale gdzie je kupujesz?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 1 wrz 2020, 14:44
autor: radius
A to tak trudno użyć wyszukiwarki :scratch:
https://twojbrowar.pl/pl/zaprawki-smakowe

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 22 mar 2021, 22:06
autor: Narayaan
Bubi pisze:Tym razem dodam recenzję zaprawki firmy STRANDS - GREMAXA (GRECKIE BRANDY).
Spróbowałem. Rozrobiłem wpierw do 0,7l i drugi raz w 1l. Moim zdaniem 0,7 było zbyt esencjonalne. W literku wychodziło dużo lepiej.

Podobne wrażenia miałem z Brandy de Jerez. Smak jest super. Ale trzeba rozrobić do min. 0,9l. Polecam szczególnie tą zaprawę.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 23 mar 2021, 16:32
autor: emil.ka
CIekawy jestem, czy ktoś ma pojęcie z czego Strands robi te zaprawki i czy jest to mocno szkodliwe? Tak się tylko zastanawiam.....

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 24 mar 2021, 06:33
autor: Narayaan
Chwalą się, że tylko naturalne składniki. ;)

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: środa, 25 sie 2021, 16:14
autor: polvader
Również ja spróbowałem kilka zaprawek z których zdecydowanie mogę polecić Gremaxa oraz Cherry Bourbon z firmy Strands. Ale ja najpierw potraktowałem trunek kostkami z beczek po bourbonie i rozrabiałem buteleczkę 25 ml na 1l. Ma ktoś może namiar na zaprawkę Cherry Bourbon ale o pojemności 250 ml ?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 12 lut 2023, 21:16
autor: Apacz07
Próbował ktoś zaprawki żurawinowej?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: niedziela, 16 kwie 2023, 01:44
autor: swojskiealkohole
Kupowałem sobie enzymy do zboża od Starowar i brakowało troche do darmowej wysyłki, więc kupiłem też zaprawkę Śliwowica Bałkańska - już po pierwszym powąchaniu czuć chemie i dosłownie zmywacz do paznokci, a po zmieszaniu nie jest lepiej. Nie polecam nikomu.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 17 kwie 2023, 00:00
autor: Kamal
Dlatego lepiej już brać sprawdzone firmy ;)
K.

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: poniedziałek, 17 kwie 2023, 07:58
autor: radius
swojskiealkohole pisze:Śliwowica Bałkańska - już po pierwszym powąchaniu czuć chemie i dosłownie zmywacz do paznokci
Całkowicie się nie zgadzam. Właśnie otwarłem buteleczkę z tą zaprawką i mam zupełnie odmienne odczucia zapachowe. Jaki zmywacz do paznokci :o Roztarłem nawet zaprawkę na dłoni i nie mówiąc co to, dałem żonie do powąchania. Dokładnie jej słowa; " suszone śliwki i trochę migdały". Dokładnie to samo ja czuję, choć trochę więcej migdałów :)
Kamal pisze: lepiej już brać sprawdzone firmy
Akurat, to jest szwedzki i sprawdzony producent zaprawek. Jak również i drożdży :lol:

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: wtorek, 18 kwie 2023, 07:43
autor: AAmatorek
A ja mam pytanie trochę odbiegające.
Czy te kostki https://alkohole-domowe.pl/kostki-debow ... 100g-p1358 dają spoko aromat i nie powodują mętnienia?

Re: Gotowe zaprawki do alkoholu - opinie

: piątek, 28 kwie 2023, 01:26
autor: swojskiealkohole
radius pisze:
swojskiealkohole pisze:Śliwowica Bałkańska - już po pierwszym powąchaniu czuć chemie i dosłownie zmywacz do paznokci
Całkowicie się nie zgadzam. Właśnie otwarłem buteleczkę z tą zaprawką i mam zupełnie odmienne odczucia zapachowe. Jaki zmywacz do paznokci :o Roztarłem nawet zaprawkę na dłoni i nie mówiąc co to, dałem żonie do powąchania. Dokładnie jej słowa; " suszone śliwki i trochę migdały". Dokładnie to samo ja czuję, choć trochę więcej migdałów :)
Kamal pisze: lepiej już brać sprawdzone firmy
Akurat, to jest szwedzki i sprawdzony producent zaprawek. Jak również i drożdży :lol:
Migdały czuć przyjemnie, masz racje, ale zapach śliwki jest mocno sztuczny, moim zdaniem. Mnie zaraz po otwarciu buteleczki przeraził ten sztuczny aromat. Po przegryzieniu się 2 tygodnie, jest lepiej, ale nadal przeciętnie, ale może taki urok zaprawek... Kiedyś pisałeś, że wygrałeś konkurs na Śliwowice, więc na pewno masz porównanie, ale na mój gust ta zaprawka trąci chemią, dużo bardziej niż np. inne Strands'a. Daj znać proszę, jak według Ciebie smakuje po dłuższym leżakowaniu.