Strona 1 z 1

[Poszukuję] przepis na Inlander/ Tuzemak rum

: niedziela, 12 lut 2023, 11:16
autor: użytkownik usunięty
Witam szanowne grono.
Poszukuję sprawdzonego przepisu na austriacki Inländer Rum lub na czeski Tuzemák rum.
Szukam i szukam i zero konkretów. Większość przepisów traktuje o zaprawkach :( .
Dziwne bo niby dawno temu te rumy były wyrabiane również w domowych zaciszach więc nie powinno być problemu z przepisem.

Re: [Poszukuję] przepis na Inlander/ Tuzemak rum

: niedziela, 12 lut 2023, 13:46
autor: Kòpôcz
Bo rum tuzemski to "rum" z melasy buraczanej, który tam piją prawie tylko cyganie. Daj sobie spokój z tym trunkiem - też mam z nim sentymentalne wspomnienia lat młodzieńczych, wypraw do Slovenskijego Raju, zaczepek cyganów, z których co drugi na imię miał Duszan i przetaniego piwa, ale... Dziś bym już za tą ambrozją ręki nie wyciągnął.

Re: [Poszukuję] przepis na Inlander/ Tuzemak rum

: niedziela, 12 lut 2023, 18:31
autor: użytkownik usunięty
No nie zupełnie o taką odpowiedź mi chodziło.
Jedzie do mnie 10kg cukru muscovado. Zrobię na tym rum, a część tego rumu chciałbym doprawić aby miał posmak tego austriackiego lub tego czegos czeskiego czego rumem zwać zabroniono.
Zawsze mogę kupić w czechach ten syrop którego też mam w pamięci z dzieciństwa, ale wolałbym znać skład i móc go ewentualnie modyfikować w przyszłości.

Akurat Stroh'a 80 lubię i mi smakuje na czysto. Na zimę w góry do piersiówki jak najbardziej pasuje. A w połączeniu 50/50 z wiśniówką.... Mmmm niebo w gębie.

Re: [Poszukuję] przepis na Inlander/ Tuzemak rum

: niedziela, 12 lut 2023, 19:13
autor: Szlumf
nadyb pisze:...................
Jedzie do mnie 10kg cukru muscovado. Zrobię na tym rum, a część tego rumu chciałbym doprawić aby miał posmak tego austriackiego lub tego czegos czeskiego czego rumem zwać zabroniono.
........................................................
Na Tuzemski Rum kup wiadro melasy buraczanej. Zrób z niej destylat i znajdź najbardziej Ci pasujący ekstrakt rumowy do jego doprawienia. -