Strona 1 z 1

Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 10:33
autor: Tomik 2006
Witam szanowne grono,mam okazję kupić w dobrej cenie alembik jak w temacie o pojemności 30l jest to alembik nitowany i uszczelniony pastą z gipsu i oleju .Moje pytanie do użytkowników i doświadczonych kolegów czy takie rozwiązania nie nastręcza kłopotów chodzi mi o szczelność.Sprzedawca twierdzi że lut też jest.

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 10:48
autor: pijeBoLubie
Alembik są robione taką metodą. Jest niszowa ale jest. Pytanie czy ten produkt jest seryjny, jakie ma opinie oraz cena.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 15:22
autor: Tomik 2006
Screenshot_20220223-150457_OLXpl.jpg
Tak to wygląda,że się robi to wiem

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 15:32
autor: pijeBoLubie
To teraz pytanie ile to kosztuje? Taki sam jest dostępny bez tych nitów w sklepach, a pewność że szczelny

wygląda jak składak trochę. Jeśli to nie jest seryjna produkcja z opiniami albo zaufany sprzedawca to bym nie brał

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 15:55
autor: Góral bagienny
:witam: Nitowane, lutowane i uszczelniane pastą :scratch:
Coś to nie tak jest :D

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 16:49
autor: Tomik 2006
0 tym uszczelnieniu to ja napisałem czytając stare posty na temat tego typu alembików nitowanych a jak to jest łączone to sprzedawca pewnie mniema .

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 17:37
autor: JanOkowita
Używany? Kolor miedzi wskazuje na to.

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 17:46
autor: Tomik 2006
:smiech: :bardzo_zly: Tak ale stan ok .
No miałem w koszyku od Pana ten z tej omyłkowej promocji 950pln

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 18:14
autor: JanOkowita
Wg mnie jest to egzemplarz produkowany przez firmę Al-Ambiq. Model riveted union (czyli nitowany) uszczelniany jest wewnątrz pastą będącą mieszanką gipsu i oleju lnianego. Taka pasta twardnieje i uszczelnia alembik od wewnątrz - tym niemniej zdarza się, że mogą pojawić się drobne wycieki na łączeniu nitowanym i ratunkiem na to jest zalutowanie tego miejsca.
Alembiki na ogół służą użytkownikom przez wiele lat, więc jeśli sprzedawca zapewnia o dobrym stanie to zakup w dobrej cenie jest OK.

Re: Zakup alembika riveted union

: środa, 23 lut 2022, 18:44
autor: Tomik 2006
Przeszukując internety doszlem do tego samego wniosku o producrncie.
Człowiek chce 1000pln może jeszcze coś urwie pojemnik chłodnicy do lekkiego wyklepania.Czy to dobra cena?