Strona 1 z 1

potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 11:00
autor: Boro207
Witam. Potrzebny sprzęt dla nowicjusza głównie do cukrowki. Zależy mi bardziej na czystości ( brak zapachu typowego bimbru) niż na %. Jak do tej pory pracowałem na zimnych palcach z ostojnikami pożyczonymi od sąsiada ale już czas się usamodzielnić. Kwotę jaką mam max na sprzęt to 1400zl ( na więcej mnie po prostu nie stać:)) Znalazłem coś takiego na olx:
https://m.olx.pl/d/oferta/destylator-aa ... GOfy9.html
Sprawdzi się? Będę zadowolony z jakości destylatu? Czy może macie jakieś propozycje z olx lub allegro?( Choć wiem co sądzicie o tych serwisach i sprzętach na nich wystawionych). Zależy mi też na czasie( zacier już się klaruje) a sąsiad wróci za miesiąc:) Dziękuję za propozycje i porady:)
Ps. Czytałem na forum o polecanych producentach destylatorów ale cenowo mnie nie stać na nie, dla tego proszę o linki do w miarę dobrych destylatorów na popularnych stronach typu allegro, olx :)

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 12:40
autor: jakis1234
Czytałem na forum o polecanych producentach destylatorów ale cenowo mnie nie stać na nie, dlatego proszę o linki do w miarę dobrych destylatorów na popularnych stronach typu allegro, olx
Kolego, jeżeli chodzi o kolumnę typu aabratek, to nie ma takich linków.
To trochę tak jak w tym dowcipie, kiedy klient mówi w salonie samochodowym, że chce samochód szybki, oszczędny i tani i słyszy " a po co Panu trzy samochody?".
Tania kolumna nie będzie miała wysokiej jakości. Polecani producenci nie są drodzy, dlatego że są tacy pazerni, tylko dlatego, że jakość kosztuje. Pogadaj z nimi, dogadaj się co mogą sensownego za najniższą cenę zaproponować. Czasami zdarzają się okazje, że ktoś sprzedaje używaną, ale porządną kolumnę, może warto poczekać na taką okazję.
Kupisz byle co, bo tanio i będziesz miał same problemy i efekt będzie marny.
A cukrówka poczeka, nic jej nie będzie jak trochę postoi.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 13:31
autor: użytkownik usunięty

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 13:43
autor: kiwitom23
Pisz do Adama, on ma często na zbyciu urządzenia próbne, albo takie których ktoś nie odebrał. Możesz wtedy nabyć coś co jest warte grubo ponad 2 tysie za Twój budżet. Tutaj http://ak-spaw.pl masz namiary.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 21:16
autor: Boro207
A co myślicie o takim sprzęcie:
https://www.facebook.com/marketplace/it ... front&_rdr
Jest coś wart czy nie bardzo?
Oczywiście powyższe podpowiedzi cały czas realizuje, tylko takie coś mi się jeszcze nawinęło:)

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 22:38
autor: Doody
Jak na początek to wystarczy i pozwoli zrobić dobrej jakości spirytus. Trzeba tylko ocieplić kega i kolumnę. Pracowałem kilka lat na podobnym sprzęcie i uczyłem się odbierać jak najlepszy rektyfikat. Takie wynalazki jak OLM albo bufor, przyjdą z czasem, kiedy będziesz "gotowy" :ok:

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: środa, 3 lis 2021, 23:05
autor: Boro207
Dziękuję za informację:) a czy do tego muszę kupić węgiel aktywny i filtrować otrzymany płyn czy jakość będzie na tyle dobra że nie będę musiał?

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 09:06
autor: Doody
Jeżeli prawidłowo przeprowadzisz podwójną rektyfikację, to otrzymasz nawet na tym sprzęcie produkt bardziej czysty niż spirytus sklepowy. Węgiel nie będzie potrzebny.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 09:47
autor: jakis1234
Boro207, jeżeli trzeba używać węgla do wyczyszczenia to znaczy, że coś poszło nie tak.
Przy dobrym sprzęcie i właściwej jego obsłudze uzyskasz produkt neutralny.
Tylko pierwszy raz zrób spirytus do celów technicznych. Nauczysz się obsługi i przepłuczesz kolumnę.
Powodzenia i daj znać jak poszło.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 10:15
autor: MASaKrA_Domingo
Kolego, zdecydowanie postaraj się załatwić sprzęt z OLM. Różnica jest diametralna w jakości urobku.
Nie OVM, a OLM.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 10:21
autor: rastro
Czy będzie różnica w jakości - wątpię... natomiast OLM jest o niebo łatwiejszy w obsłudze.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 14:31
autor: użytkownik usunięty
rastro pisze:... natomiast OLM jest o niebo łatwiejszy w obsłudze.
Czy ja wiem?
Przykręcić chłodnicę prostą i dać jej troszkę wody, to już trudność być musi? :D
Efekt końcowy? Różnice są dla mnie nie dostrzegalne.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 14:37
autor: rastro
Sterowanie zaworem kulowym - tego trzeba się nauczyć - jednak zaworek (O)LM wydaje się być nieco bardziej powtarzalny - ale może jestem w błędzie.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 14:42
autor: użytkownik usunięty
Tak, różnice w uchwycie i oporze, jaki stawiać może kulowy zawór ovm - kwestia przyzwyczajenia.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 15:24
autor: aakk
Zdecydowanie łatwiej ustawić pokrętłem zaworka precyzyjnego taki sam odbiór. Wystarczy zapamiętać ilość obrotów i położenie kreseczki na pokrętle. Ustawimy co do mililitra. W przypadku zaworu kulowego mam wątpliwość czy za każdym razem wstrzelimy sie tak samo.. Obrazek

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 15:46
autor: nemeto
@aakk tak nie do końca z tą kreseczką ;) Takie zaworki też mają mikroluzy i czasami pokrętło ustawione w tej samej pozycji daje nam troszkę inny odbiór. Widać to jak masz podpięty rotametr pod odbiór :)
Ale fakt jest faktem dużo łatwiej na precyzyjnym osiągnąć zbliżony do siebie odbiór.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 15:52
autor: jakis1234
Panowie, znowu robicie offtop. Mamy pomóc nowemu użytkownikowi.
A dyskusja o wyższość OVM nad OLM i odwrotnie już była.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 21:36
autor: Balibar
Byłem niedawno przed tym samtm dylematem co ty tanio tanio olx, allegro powiem ci jedno dołóż lub dogadaj sie z kolegą aakk zrobi ci prywatna aukcje na allegro jak potrzebujesz wziąść to na raty (tak jak ja) sprzęt wychodzi drożej niestety bywa ale spałacisz i będziesz spokojny. Na dzień dobry termometr w kegu możesz wyrzucić termometr w kegu ma sięgać cieczy a przy tym tarczowym nie gwarantuje tego nie widziałem z takim długim batem. Ludzie cie nie chcą tu naciągać na "swoich". Co tanie to drogie. Zapamietaj.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: czwartek, 4 lis 2021, 21:55
autor: MASaKrA_Domingo
rastro pisze:Czy będzie różnica w jakości - wątpię... natomiast OLM jest o niebo łatwiejszy w obsłudze.
Chodziło mi o OLM, a LM. Niedopowiedzenie.

Re: potrzebny sprzęt dla nowicjusza

: niedziela, 14 lis 2021, 06:39
autor: Major07
Ja mam sprzęt od franzmastera i powiem Ci, że polecał bym kupić urządzenie od sprawdzonego producenta. Na moim przykładzie: miałem problem z kolumną,byłem w ciągłym kontakcie z aabratkiem,a nawet doszło do tego, że franzmaster załatwił kuriera i kolumna wylądowała u niego na przeglądzie. Myślę, że jak kupisz od jakiegoś magika z olx to gwarancja do bramy i weź Pan spier.....w razie czego oczywiście :)