Strona 1 z 1

Przeróbka aparatury

: piątek, 16 lip 2021, 15:02
autor: filazaf
Hejka, właśnie poznałem się z wujasem na weselu i była mowa o destlowaniu. Płaczę mi że ma kolumnę z odstojnikami i mu max 70 %na tym wychodzi. Podacie linka do przeróbki na prawdziwą kolumnę. Wiem że na forum widziałem ładne schematy.

Re: Przeróbka aparatury

: piątek, 16 lip 2021, 15:03
autor: jpiwek
W większośc przypadków wystaczy te odstojniki wywalić i od ręki będzie lepiej.

Re: Przeróbka aparatury

: piątek, 16 lip 2021, 16:27
autor: filazaf
Ta, ale ponoć ma spirale zewnętrzna... Jak wujas będzie u siebie to poproszę o zdjęcie jego wynalazku... Ale kojarzę że gdzieś tu widziałem schemat jak to wyprowadzić na ludzi

Re: Przeróbka aparatury

: sobota, 17 lip 2021, 01:34
autor: rozrywek
filazaf pisze:Hejka, właśnie poznałem się z wujasem na weselu i była mowa o destlowaniu. Płaczę mi że ma kolumnę z odstojnikami i mu max 70 %na tym wychodzi. Podacie linka do przeróbki na prawdziwą kolumnę. Wiem że na forum widziałem ładne schematy.
A ja mam sedecznie dosyć.
Kupują jakieś ciołki po taniości po wujkach ciotkach i innych aliebadziewiach gnioty i tu przychodzą z płaczem.

Czy wy wszyscy nie macie dosyć tego biadolenia?

Jesteśmy w stadium dywagacji o beczkach. Starzeniu. O trunkach. O owocach.
Naszych i egzotycznych.
O gatunkach tych owoców. O grzybkach jakie zastosujemy.

O metodach klarowania.
O prostym destylatorze.
O bardzo skomplikowanych konstrukcjach.
Rozwojowych.

A nie w kółko pitolenie o typowym zestawie z dwoma odstojnikami i co z tym teraz to zrobić.
Przecież to naprawdę idzie dostać pierdolca.

Jedż do wujka uwalcie mnóstwo bimbru niech was skopie.

Bardzo cię przepraszam kolego. Nikt tu wrogiem nie jest. Ale czas na refleksję.

Re: Przeróbka aparatury

: sobota, 17 lip 2021, 01:44
autor: wawaldek11
Rozrywek, wyluzuj ;)
Kolega tego sprzęta nie kupił, tylko wujowi chce pomóc.
Ale niech sobie trochę poczyta, to będzie uchodził za znawcę tematu w oczach wujka. I poszuka schematu, przy okazji dowie się ciekawych rzeczy.

Re: Przeróbka aparatury

: sobota, 17 lip 2021, 11:46
autor: MASaKrA_Domingo
Kolego, nie wyciągnie na tym sprzęcie więcej, niż 70%, jeśli go znacząco nie przerobi. Jeśli myśli, że coś tam doklei i już, to jest w błędzie.
Poszukaj na forum "Potstill - przystawka refluksowa"
Wystarczy prosta miedziana spirala i już będzie w stanie osiągnąć w granicach 90%.

Dobrze, że pytasz. Wszystko, co służy rozwojowi, jest na plus.

Re: Przeróbka aparatury

: sobota, 17 lip 2021, 11:53
autor: Góral bagienny
filazaf pisze: Płaczę mi że ma kolumnę z odstojnikami i mu max 70 %na tym wychodzi.
Na co mu więcej przeca i tak musi rozcieńczyć do picia :D
Liczy się smak nie % ;)
Podaj mu linka do forum niech poczyta , zrobi parę owocówek, trochu zatrze i może wtedy zmieni zdanie :D