Strona 1 z 1

Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 19:29
autor: Drupi
U sadowników zbliża się czas likwidacji starych drzew i zakupu innych odmian może bardziej oczekiwanych przez konsumentów.
Jakie odmiany jabłek Wam najlepiej smakują ? Mi najbardziej takie które nie zawsze mają połysk i bardzo słodkie :
Beni Schogun
Red Cap-- Red Chief.
Kosztel, ale żadnej z tych odmian nie sprzeda się dużo. Dlatego nie przyieła się na dużą skalę. :) Pośrednicy mówią że jabłko ma wyglądać, bo konsument kupuje oczami. ;)

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 20:15
autor: sero
Gala

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 20:43
autor: użytkownik usunięty
Kosztela
Koksa
Starking

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 21:02
autor: Carl
Malinówka (wspomnienie z sadu moich rodziców) :freak:

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 21:11
autor: Drupi
defacto pisze:Kosztela
Koksa
Starking
Red Cap i Red Chief są bardzo podobne w smaku do Starkinga. Wspaniały aromat, najbardziej mi smakują.

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 21:23
autor: użytkownik usunięty
Starkingi to za łepka najczęściej jadłem. Stąd sentyment do tego gatunku. Nawet ostatnio na targowisku je spotkałem pierwszy raz od 40 paru lat. Kubki smakowe natychmiast przypomniały mi ich wspaniały smak. Co do Twoich propozycji, nawet nie wiedziałem, że takie są :D Po za tym :
antonówka
papierówka
szara i zlota reneta :ok:

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: niedziela, 1 lis 2020, 21:58
autor: Kamal
Papierówka ja bym dodał. Najlepsze z takich starych drzew.
K.

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: środa, 4 lis 2020, 01:03
autor: rozrywek
Do jedzenia to Lobo, Rubin, Gala i ewentualnie Szampion.
Głównie Lobo, jest bardzo kruche i soczyste.

Papierówka jako smak dzieciństwa to wiadomo. Sprawa bezdyskusyjna. :)

Generalnie to najlepsze jabłka to z sadu sąsiada, wytarte o rękaw i spożywane na bieżąco.
Tutaj występowała zależność:
Smakowitość oraz walory owocu są wprost proporcjonalne do wielkości i zajadłości psa ogrodnika przed którym się ucieka, a kruchość proporcjonalna do soczystości języka ogrodnika tegóż. :odlot:

A na winko i inne "nasze" wyroby to Szara Reneta, Antonówka i inne późne kwaskowe odmiany.
Czym gorsze do jedzenia na surowo tym lepsze winko. :ok:

Re: Smaczne odmiany jabłek.

: środa, 4 lis 2020, 22:28
autor: robert.michal
Co to za odmiana - w ramach porządkowania sadu zebrałem trochę spadów, Wygląd absolutnie niezachęcający -dziwnie przebarwiona skórka, ale smaczne, soczyste, slodkie trzaskające w zębach.
Przepuściłem przez sokowirówkę, i sprawdziłem wartość BLG -12 !!! - Czyli byłby z tego mocny cydr ??
kosztela.jpg
P.s
Te z czerwonym to spod innego drzewa.