Strona 1 z 1

Saziru

: środa, 21 paź 2020, 18:49
autor: Saziru
Cześć wszystkim
Nazywam się Mateusz i od kilku miesięcy zacząłem interesować się tematem psocenia :D
W przyszłości chciałbym robić swój Bourbon ale wiem że czeka mnie w cholerę czytania i praktyki.
Myślałem że kupić najpierw mikro pot still miedziany na szybkowarze 15 litrów.
Dużo czytam że to mało ale i mało funduszy mam i myślę że na początek może coś mniejszego żeby w ogóle sprawdzić co i jak . Nie pedzilbym wielkich ilości bo i sam mam nie wielkie potrzeby :D
Powiedzcie proszę co byście polecali, jakieś opinie , sugestie .
I pytanie ogólne mam bo wiem że ciężko powiedzieć precyzyjnie . Ile spodziewać się serca z nastawu 15 litrów?
Z góry dziękuję za odpowiedzi :piwo:

Re: Saziru

: środa, 21 paź 2020, 20:14
autor: Góral bagienny
Witaj na tym zacnym forum :).
Do garnka 15litrowego nie wlejesz 15l nastawu ;).
Z 10l nastawu owocowego przy małej ilości cukru 20-1 otrzymuje około 1l + - 70% serca.

Re: Saziru

: środa, 21 paź 2020, 20:21
autor: użytkownik usunięty
Śląskie wita.
W odpowiedzi, zależy to od mocy i ilości nastawu- tyle serca spodziewać się możesz.

Re: Saziru

: środa, 21 paź 2020, 21:14
autor: Saziru
Póki co dzięki za odpowiedzi, chyba faktycznie przekonuje się do kega , z tego co czytam to 30 litrów to podstawa

Re: Saziru

: czwartek, 22 paź 2020, 10:17
autor: Doody
Witaj
Już Ci powiem, że 30l to mało i jak zdobędziesz 50l keg to będziesz wdzięczny za ta radę ;)
Pamiętaj , że 30l przedestylujesz w 50l kegu za to 50l nastawu/zacieru nie przedestylujesz w "trzydziestce".

Re: Saziru

: czwartek, 22 paź 2020, 16:12
autor: jakis1234
Zobaczcie, jak się to "psocenie" utrwaliło, jakoś mnie wkurza to określenie. :angry:
Kolego, destyluj, rektyfikuj, psocenie sobie odpuść ;)

Re: Saziru

: czwartek, 22 paź 2020, 16:34
autor: użytkownik usunięty
Dodać należy, że keg 50l jest wyższy od keg30l. Jeżeli ma ktoś ograniczenia z wysokością pomieszczenia, wybór moim zdaniem, oczywisty jest.