Strona 1 z 1

mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 14:28
autor: pierwszy
Mieszanie sprężynek czy jest dopuszczalne ?

Nie znalazłem takiego tematu a chciałbym wiedzieć - czy zmieszane sprężynki miedziane z stalowymi będą poprawnie pracować ?

Stało mi się to przypadkiem podczas wysypywania z kolumny wypełniania . Zmieszały się sprężynki ze stali nierdzewnej ze sprężynkami z miedzi . Zastanawiam się czy dalej używać ich razem czy ( niestety muszę zakupić nowy zestaw ) . Wybieranie palcami pojedynczo chyba nie wchodzi w rachubę

Kolumna ocieplona 120 cm 70 , aabratek , ocieplony keg 50 L ( to takie informację o moim sprzęcie ) znajomość tematu początkujący.

Pozdrawiam i liczę na jakieś wskazówki

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 14:58
autor: wawaldek11
Spróbowałbym jednak wybrać miedziane. Może nie palcami, ale np. pęsetą.
Cu co kilka procesów należy wytrawić i mając je same łatwiej to zrobić.

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 15:08
autor: pierwszy
Próbowałem już nawet magnesem ale ta stal słabo się przyciąga. Może ktoś miał już taki przypadek i znalazł rozwiązanie. Ten pomysł z pęsetą jest niezły, ale to chyba tylko podczas procesu jak nie będę miał co robić. Dzięki i pozdrawiam .

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 15:23
autor: W_TG
Część gatunków nierdzewki wykazuje własności magnetyczne.
Więc może by tak potraktować magnesem neodymowym.
Zawsze to szybciej wyłapywać po kilkanaście czy kilkadziesiąt niż po sztuce.
A jeśli różne wymiary to -- sito?

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 19:39
autor: JanOkowita
Mogą być wymieszane, nie ma to znaczenia. Ważne aby raz na kilka procesów oczyścić te miedziane wlewając od góry kolumny roztwór kwasku cytrynowego z wodą utlenioną. Do 2 litrów wody torebka kwasku cytrynowego i 100 ml wody utlenionej z apteki. Potem przepłukać jeszcze letnią wodą i gotowe.

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 20:33
autor: tonku
A czy utlenianie roztworu kwasku nie wpływa negatywnie na żywotność sprężynek?

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 20:42
autor: JanOkowita
Nie, niby dlaczego?

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 21:21
autor: tonku
Proces jest agresywny. Dostałem info od osoby doświadczonej,by lepiej to zrobić wolniej przy pomocy roztworu samego kwasku.

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 21:31
autor: radius
@tonku, nie bój żaby, jak mawia Ferdek Kiepski :D Trawię miedź kwaskiem z dodatkiem perhydrolu już kilka lat i polecam ten sposób. Trzeba tylko pilnować samego procesu a na pewno sprężynki tak szybko nie "znikną" :mrgreen:

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 21:37
autor: tonku
To na co tak mocno zwracać uwagę?

Re: mieszanie sprężynek

: poniedziałek, 16 gru 2019, 22:07
autor: pierwszy
Sprężynki miedziane myłem dopiero 2 razy tylko w kwasku cytrynowym na gorącej wodzie i to w zupełności wystarcza. Zostaje mi tylko pęseta i cierpliwość.