Strona 1 z 1

Szklana kolba 6l

: wtorek, 6 kwie 2010, 19:22
autor: fredi007
Mój nowy spszęcik

Re: Szklana kolba 6l

: wtorek, 6 kwie 2010, 20:15
autor: Kucyk
O! I to się nazywa dobre, szklane rozwiązanie! :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:

Natomiast pragnę zwrócić uwagę na bohaterów drugiego planu... 8-)
666.JPG
Znajduje się tam Szklanka (chyba wiadomo do czego), Grzybek (zdaję mi się, że też wiadomo...), Słoik Czegoś Czarnego (no, to każdy wie czemu ma służyć) i... Krucyfiks. :o

Kolega Fredi zabezpieczył się na wypadek jakby mu porwało coś do chłodnicy!
Gdy spostrzega awarię:
1. przełyka zawartość Szklanki
2. zakąszając Grzybkiem,
3. maluje zawartością Słoika na piersi dziewicy* pismem runicznym symbol AD,
3. bierze Krucyfiks i ze słowami: Precz mocy nieczysta! cofa nieklarowną zawartość do kolby.

No, może być inaczej, ale jakoś tak mi się wymyśliło... 8-)

*) produkt czasowo niedostępny, lub trudnodostępny

Re: Szklana kolba 6l

: wtorek, 6 kwie 2010, 20:22
autor: Zygmunt
Oczywiście, istnieje też podejrzenie, że to zwykły krzyżak z kuchenki :D

Re: Szklana kolba 6l

: czwartek, 16 gru 2010, 22:22
autor: fredi007
Chłopaki jeśli moja kolba nie ma szlifu to da rade do niej założyć aparat do destylacji ze szlifem 45mm. :?:
Bo chce zamówić sobie taką chłodnice zwrotną jak ma duszek666 jest ona ze szlifem i nie wiem czy lepsza będzie bez szlifu połączona korkiem sylikonowym tak jak deflegmator.

Re: Szklana kolba 6l

: czwartek, 16 gru 2010, 22:52
autor: macius
Też się nad tym zastanawiałem, i z tego co mi znajomy chemik powiedział, to założyć się da, ale będzie niestabilne i nieszczelne :/ czekam na maila od laborszkło, bo niedługo mają mieć kolby 45/40 :)

Re: Szklana kolba 6l

: piątek, 17 gru 2010, 08:41
autor: radius
Zygmunt pisze:Oczywiście, istnieje też podejrzenie, że to zwykły krzyżak z kuchenki :D
Ale rzeczywiście wygląda jak krzyż celtycki więc i Kucykowe pismo runiczne na piersi dziewicy będzie jak najbardziej na miejscu. Tylko cholera, skąd on to wszystko wie :?: :klaszcze:

Re: Szklana kolba 6l

: piątek, 17 gru 2010, 09:24
autor: rozrywek
radius pisze:
Zygmunt pisze:Oczywiście, istnieje też podejrzenie, że to zwykły krzyżak z kuchenki :D
Ale rzeczywiście wygląda jak krzyż celtycki więc i Kucykowe pismo runiczne na piersi dziewicy będzie jak najbardziej na miejscu. Tylko cholera, skąd on to wszystko wie :?: :klaszcze:
Weź i znajdź dziś dziewicę, oto wyzwanie.

Re: Szklana kolba 6l

: piątek, 17 gru 2010, 10:37
autor: radius
W Rodzinie Radyja ojca dyrektora znajdziesz niejedną :smiech: :smiech: :smiech:

Re: Szklana kolba 6l

: sobota, 12 lut 2011, 18:12
autor: fredi007
Mały tuning mojej aparaturki.
Właśnie jestem w trakcie testów mojego nowego nabytku chłodniczki dimorta śednia moc 90% max 92% W przyszłości planuje kupić kolumne do kompletu.

Re: Szklana kolba 6l

: sobota, 12 lut 2011, 18:40
autor: Kucyk
Czy dobrze rozumiem, że długa szyjka kolby pełni rolę kolumny?

Re: Szklana kolba 6l

: sobota, 12 lut 2011, 19:12
autor: fredi007
Może nie kolumny ale dość wydajny deflegmator są tam upchane 3 zmywaki z lidla. w pszyszłości będzie dodatkowo kolumna 80cm.
Do kolby wlałem 5 litrów surówki o mocy 50% przepuszczonej przez węgiel po 3 godzinach kapania mam 2 litry bimberku o mocy 90% ,ale teraz juz wolno kapie ale moc sie dalej trzyma 90%