Strona 1 z 1

Fermentacja nagle ustała?

: piątek, 12 lip 2019, 20:11
autor: Andrzej4850
Dzień dobry. Pierwszy raz postanowiłem nastawić cydr 10l. Drożdże ciderini sweet od browin. BLG przed fermentacją wynosiło 13,5. Na początku cydr mocno pracował lecz po ok 30h tak zwane ,,pyrkanie" z rurki fermentacyjnej praktycznie ustało i po kolejnych 10h cisza. BLG wynosi 13. Mam wrażenie, że coś jest nie tak. Jakieś sugestie?

Re: Fermentacja nagle ustała?

: piątek, 12 lip 2019, 21:05
autor: Doody
Dałeś pożywkę?
Nopowietrzyłeś nastaw?

Re: Fermentacja nagle ustała?

: piątek, 12 lip 2019, 21:16
autor: mocho
Po 30h intensywnej pracy drożdży blg spadło o 0,5? Ja bym spróbował jak smakuje nastaw i sprawdził cukromierz bo wydaje mi się to trochę dziwne

Re: Fermentacja nagle ustała?

: piątek, 12 lip 2019, 21:24
autor: Andrzej4850
Tak, sok został natleniony jeśli o to chodzi, a pożywkę dodałem zgodnie z instrukcją (browin kombi vita).
Nastawiłem wieczorem. Rano pyrkało, kolejnego wieczora pyrkało i następnego ranka już nie i cisza do tej pory, a blg sprawdzałem dwoma urządzeniami 13 jak byk. to 30h jest plus minus. też się dziwie i nie ogarniam. Spróbowałem dać nowe drożdże jak nie pyknie to wylewam i ponowna próba. Tak poza tym to dzięki za odpowiedzi.

Re: Fermentacja nagle ustała?

: piątek, 12 lip 2019, 22:46
autor: Pablito
Może pH za bardzo spadło?

Re: Fermentacja nagle ustała?

: niedziela, 14 lip 2019, 13:29
autor: Andrzej4850
Po dodaniu nowych drożdży fermentacja się wznowiła. Może z samymi drożdżami coś nie tak było. Puki co wygląda to dobrze. Dziękuję za zainteresowanie. Temat uważam za zamknięty.