Strona 1 z 1

GrzeH z lasu

: czwartek, 25 kwie 2019, 10:29
autor: GrzeH
Trochę późno przedstawiam się wszystkim, ale zanim coś napiszę na jakimkolwiek forum to najoierw lubię sobie poczytać. Piwo polubiłem już w dzieciństwie (7 klasa podstawówki), zasmakowało mi i już. Do dziś jest to postawowy napój na wieczory i letnie upały. Wina nauczyłem się smakować jakieś 10 lat temu. Teraz wiem co kupić. Wódeczki, głównie smakowe, lubię z żonką popróbować w domowym zaciszu. Od czasu gdy zamieniłem miasto na wieś pojawiła się sposobność na swój wyrób. Zacząłem od piwa, wino samo się robi (mam sporo wonogron) teraz czas na psotę. Uczę się pilnie studiując forum. Pierwsza przegotowana u sąsiada wyszła średnio. Moja pierwsza w życiu na mini potstill'u słabo ale się nie poddaję i dalej zdobywam wiedzę tajemną w teorii i praktyce. Jako, że mam duże doświadczenie graficzne i swobodnie poruszam się po html'u podpowiem: stopień Celsjusza jako znak można uzyskać w bardzo prosty sposób - przy pisaniu wykorzystać klawisz "sup" widoczny powyżej ramki tekstowej dodając literkę "o" i każdy tekst będzie czytelniejszy.
Pozdrawiam
GrzeH z Lasu

Re: GrzeH z lasu

: czwartek, 25 kwie 2019, 10:49
autor: Doody
Witaj, działa! :D oC
Powodzenia :ok:

Re: GrzeH z lasu

: czwartek, 25 kwie 2019, 11:59
autor: wawaldek11
Witaj i powódzenia ;)
Mamy od chyba zawsze: Ω w pełnym edytorze i °

Re: GrzeH z lasu

: czwartek, 25 kwie 2019, 13:49
autor: GrzeH
Doody, wawaldek11 dzięki.

Re: GrzeH z lasu

: czwartek, 25 kwie 2019, 17:15
autor: arTii
Witaj na forum.
GrzeH pisze:teraz czas na psotę
To sąsiedzi Cię nie polubią jak im będziesz psocił ;) Tutejsi bywalcy, tez nie lubią "psotników" ;) Za to jest tutaj mnóstwo osób które destylują, rektyfikują itp...
GrzeH pisze:stopień Celsjusza jako znak można uzyskać w bardzo prosty sposób - przy pisaniu wykorzystać klawisz "sup" widoczny powyżej ramki tekstowej dodając literkę "o" i każdy tekst będzie czytelniejszy.
Ale to nadal masz literę O. Żeby uzyskać znak ° wystarczy trzymając lewy ALT na klawiaturze numerycznej wklepać 0176 i uzyskujemy prawdziwy °. Można też kliknąć literkę Ω (pomiędzy kolor czcionki a center) i wybrać znak ° (u samej góry po prawej)

Re: GrzeH z lasu

: sobota, 27 kwie 2019, 05:48
autor: GrzeH
arTii dzięki za info z literką "omega", to dobra uwaga, za to z tym altem to nie przejdzie na smartfonach i tabletach :)

Re: GrzeH z lasu

: sobota, 27 kwie 2019, 09:11
autor: arTii
W smartfonach i tabletach znak ° jest normalnie na klawiaturze :)
20190427_091053.jpg

Re: GrzeH z lasu

: sobota, 27 kwie 2019, 10:23
autor: JanOkowita
Witamy gorąco w 78,3 °C.