Strona 1 z 1

Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 16:42
autor: Marsaw30
Panowie szybkie pytanie. Filtrujecie swoje owocówki czy po orzymaniu destylatu rozcienczacie i po swojemu poprawiacie tylko roznymi sposobami wedle wlasnych upodoban?

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 16:57
autor: masterpaw2
Kolego, a po co Ty chcesz klarowny destylat filtrować :bezradny:

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 20:30
autor: Marsaw30
Chodzi mi o wegiel. Destylat z zacieru destyluje orzez wegiel by go troszke oczyscic nie wiem jak z owocowkami?

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 20:38
autor: szadok34
Przez węgiel zabijesz smak.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 21:18
autor: johnex
Raczej węgiel przy owocówkach jest niewskazany - oczyścisz destylat ze wszystkich smaków. Wynik będzie taki jakbyś przepuścił owocówkę przez pełną kolumnę z wypełnieniem i refluksem.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 21:18
autor: chudi
Zgadzam się z poprzednim postem! Po co oczyszczać? Tylko stracisz smak! Dobrze przeprowadzony proces nie da ci żadnych zbędnych zapachów czy smaków!

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 21:23
autor: acurlydrug
Człowieku! Chcesz mieć dobrą owocówkę, to ją przez węgiel nie traktuj! Daj jej czas, ew. dodaj owocu, z którego był zrobiony.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 21:43
autor: Marsaw30
Haha nie denerwuj sie;) Owocu bede dodawal tylko tak sie zastanawialem nad tym weglem ,podejrzewalem ze moge nim zepsuc wszytpstko ale chcialem sie upewnic. Pierwsza owocowke robilem wczoraj i nie chce spieprzyc nic bo z samych jablek robiona,zero cukru i wody. Mam nadzieje ze po jakims czasie wyjda aromaty bo narazie nic nie ooczuwam zbytnio,no ale swiezutka jest wiec pewnie dlatego. Dzieki za odpowiedzi.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 21:54
autor: janik
Marsaw30 pisze:Chodzi mi o wegiel. Destylat z zacieru destyluje orzez wegiel by go troszke oczyscic nie wiem jak z owocowkami?
Nie wiem jakim dysponujesz sprzętem,ale mam wrażenie,że masz Potstilla i dlatego kombinujesz z węglem,ale destylacja z wypełnieniem węgla? :scratch: . Niektórzy robią przelew gotowym alko przez węgiel aktywny aby uzyskać lepszy smak . Dla destylatów smakowych wskazana jest destylacja prosta a dodatkowe kombinacje oczyszczające pozbawiają destylat charakteru właściwego dla danego owocu. :problem:
Smak owocówki czy zbożówek możesz regulować dzieleniem odbioru według %,również szybkość odbioru ma pewien wpływ na jakość destylatu jeśli planujemy na szybszą konsumpcje . :idea:

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 22:57
autor: Marsaw30
Z pospiechu napisalwm destylacja weglem,chodzilo mi o przelew oczywiscie. Mam kolumne , ktora moge uzywac jako pot still tez. Destylowalem teraz na calej kolumnie z jednym wkladem miedzianym bez refluksu,ale moze przez to pozbawilem troche aromatu. Nastepnym razem do whisky i owocowek odpale chyba jako pot still i dam ciut wiecej wkladu,chyba najlepsze rozwiazanie. Whisky przepuszczam przez wegiel bo wyczywam ze staje sie lepsze a beczka i tak swoje potem zrobi.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: środa, 27 lut 2019, 23:16
autor: szadok34
Oczywiście masz na myśli węgiel nieaktywny z klonu cukrowego?
Czy do owocówek może coś wnieść tego nie wiem.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: czwartek, 28 lut 2019, 01:30
autor: Marsaw30
Do whisky tak ten z klonu, ale tez przepuszczam przez wegiel taki do oczyszczania wody, a do smakòwek własnie niczego nie bede uzywal.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: czwartek, 28 lut 2019, 13:58
autor: szadok34
Węgiel aktywny do smakówek????
O zgrozo,nie idź tą drogą :-)

Re: Filtrujecie owocòwki?

: czwartek, 28 lut 2019, 15:45
autor: Marsaw30
Heh ok.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: piątek, 3 maja 2019, 17:41
autor: gorzalka84
Ja raz filtrowałem produkt z nastawu mandarynkowego - taki eksperyment. Przepuściłem 2 z 3 butelek które uzyskałem. Ostatnią zostawiłem na obserwację jak się zachowa. Ogólnie wszystkie niezbyt ładnie pachniały. Po filtracji zapach zniknął. Ale uwaga .... trzecia butelka się "przeżarła" i po 4 tygodniach pachnie ładnie cytrusami:)
Podobnie miałem też z psotą z wiśni - jako świeża pachniała średnio, ale po odstaniu czuć owoc.

Re: Filtrujecie owocòwki?

: sobota, 4 maja 2019, 09:25
autor: sargas
:) Nie filtrujemy
Nalewki owszem.