Strona 1 z 1

Jakie butelki do nalewek na dalsze dojrzewanie w piwnicy?

: wtorek, 17 lip 2018, 13:10
autor: Demiurg
Czesc Panie i Panowie!

Jestem nowy - zarowno na tym forum jak i temacie wytworczym. Ale chce byc tworczy :) A nawet juz zaczalem.
Postawione nalewki na wisniach i czarnych porzeczkach, niedlugo dojda inne. Zaczynaja mi dochodzic pierwsze macerowania
i tutaj dochodzimy do meritum mojego posta - w jakie butelki mam to rozlac aby ostawic na dalsze dojrzewanie w piwnicy?

Mam butelki z korkiem z naturalnego korka, ale moze jakies lepsze beda zwykle, zakrecane butelki? Apriorycznie rzecz biorac butelki z korkiem chyba nie sa takie szczelne i bedzie nastepowala jakas niezerowa wymiana gazowa. Czy wymiana gazowa jest wskazana, niewskazane czy po prostu rodzaj zamkniecia nie ma znaczenia? Poprosze o pare informacji poniewaz chcialbym miec dobry start w psotnictwo i bardzo, ale to bardzo niechcialbym zepsuc trunkow na ostatnim etapie i w takim temacie jak zla butelka!

Pozdrawiam

Re: Butelki do nalewek

: wtorek, 17 lip 2018, 13:35
autor: psotamt
Demiurg pisze:w jakie butelki mam to rozlac aby ostawic na dalsze dojrzewanie w piwnicy?
Od lat robię nalewki i jakoś mi to do głowy nie przyszło; czym zamykać butelki. Miałem większość zakręcanych, korkowych niewiele. Jedne i drugie zamknięcie dobre. Przynajmniej moim zdaniem.

P.S. To jakiś problem dla Ciebie pisać z polskimi znakami?

Re: Butelki do nalewek

: wtorek, 17 lip 2018, 15:39
autor: yacequ
Szklane, leżakujące na stojąco !