Strona 1 z 1

Petycja w sprawie amerykańskiej ustawy 447 (JUST)

: czwartek, 3 maja 2018, 09:51
autor: gary1966
Serwus, wrzucam post kolegi Astemio z "białego forum".


Petycja w sprawie amerykańskiej ustawy 447 (JUST)
Zgłoś ten post Cytuj
Post autor: Astemio » wczoraj, 2018 21:35

Witam, chciałbym zwrócić uwagę Kolegów na możliwość podpisania on-line - na stronach White House - petycji w sprawie protestu przeciw ustawie JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today, inaczej S 447), przegłosowanej kilka dni temu w USA.
To groźna ustawa, otwierająca w przyszłości ścieżkę tzw. odszkodowań, czy rekompensat z mienia "bezspadkowego", tzn. wszelkiej własności która po II Wojnie Światowej pozostała w Polsce bez spadkobierców (właściciele byli obywatelami polskimi i wszyscy uprawnieni do dziedziczenia zginęli).
Normalną na całym świecie procedurą jest w takim wypadku przejęcie przez Skarb Państwa przedmiotowego mienia.
Nie jest żadną tajemnicą, że ustawę forsowały środowiska i organizacje Żydów amerykańskich - i głównie chodzi o Polskę.

Petycja o której mówię, po uzyskaniu do 22 maja 100.000 głosów poparcia zmusi D. Trumpa do udzielenia publicznej odpowiedzi dlaczego podpisze/nie podpisze owej ustawy. Niewiele zapewne ta petycja zmieni, są małe szanse na niepodpisanie - ale...
Z początku głosów szybko przybywało, obecnie jest źle - tempo bardzo spadło.

https://petitions.whitehouse.gov/petiti ... t-act-2017

Po zagłosowaniu na podanego maila przyjdzie zwrotnie wiadomość z prośbą o autoryzację.
Coś bliższego o ustawie: można powiedzieć, że jest bezprawna - jak wspomniałem, nigdzie w cywilizowanym świecie (tym bardziej w ostoi dupokracji i "świętego prawa własności"- USA) nie ma prawa, które pozwala przekazać mienie bezspadkowe komukolwiek innemu, niż PAŃSTWU, którego obywatelem był zmarły właściciel majątku (jeśli nie żyje żaden spadkobierca); ustawa łamie potencjalnie tą zasadę, umożliwiając przekazanie np. mienia organizacjom lub innemu państwu (w uproszczeniu).
Poza tym została przyjęta mniej niż 100-ma głosami przy pełnej liczbie 435 (ciekawe, jakie oni kworum tam stosują!?)
Speaker Paul Ryan po rozpoczęciu głosowania opuścił salę, nie głosował. Niestety, nieoddanie głosów przez ponad 335 senatorów w rzeczywistości było głosowaniem "za" - obecni na sali przyjęli ustawę jednogłośnie chociaż nie było kworum; pojawia się pytanie, czy ten fakt - według mnie TAK - może być podstawą do unieważnienia głosowania.

Co bardzo istotne, w dodatku Polska (PRL) w latach 60-tych podpisała z 12 krajami umowy indemnizacyjne, przekazując im wielkie sumy na ówczesne i wszelkie przyszłe roszczenia obywateli tych krajów w stosunku do Polski. I to te kraje na mocy owych umów przejęły ciężar WSZELKICH odszkodowań, jakie by się nie pojawiły w przyszłości.
Wykaz krajów i oryginał umowy (.pdf) z USA można znaleźć w sieci.
Najważniejsze w relacji do ustawy 447 jest to, że USA dostały 40 mln $, spłatę zakończono w 1981r - i obecnie to USA powinny regulować wszelkie żądania. W praktyce mało kto o tym kluczowym fakcie wspomina, a o ile wiadomo, te umowy nie zostały anulowane.

BARDZO WAŻNA PROŚBA:
Ten temat i post ma być w zasadzie tylko informacyjny, nie chodzi o dyskusję - jeśli ktoś chce coś napisać, PROSZĘ O UMIAR I POWSTRZYMANIE SIĘ OD NIEUMIARKOWANYCH WYPOWIEDZI - wiadomo, o czym mówię.
Założyłem temat po uzyskaniu zgody od CK (dziękuję bardzo) ale jeśli rozwinie się w gównoburzę - zostanie zamknięty.

Re: Petycja w sprawie amerykańskiej ustawy 447 (JUST)

: czwartek, 3 maja 2018, 22:24
autor: gary1966

Re: Petycja w sprawie amerykańskiej ustawy 447 (JUST)

: piątek, 4 maja 2018, 00:37
autor: Licho
Potwierdzenie nie dochodzi. czyli jakbym nie podpisała....