Strona 1 z 1

Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 14:04
autor: ronn08321
Witam wszystkich:) chciałbym zapytać mądrzejszych ode mnie co sądzą na temat tego sprzętu http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6846226315. Sprzęt posiada spust w kegu, wypełnienie spręzynki, sprężynki miedziane jako katalizator, i wziernik, co w tej cenie jest rzadko spotykane, ale nie mogę się doszukac niczego o sprzedającym, chyba nikt tu jeszcze go nie polecał. Czy lepiej brać w podobnej cenie ten sprzęt http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6926311056. Sprzedawca raczej pewny, polecany na forum, tylko trochę skromniejszy wypas. Oba sprzęty na SMS, co uważam za zaletę. Dodam ze to mój pierwszy sprzęt tego typu, i bede się na nim uczyl wytwarzac destylaty.

Re: Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 17:47
autor: Pretender
Bierz od Franza, sprawdzone konstrukcje.

Re: Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 18:25
autor: ranczo21
Witam
Powtórze przedmówcę (bierz od Franza bez dwóch zdań)

Re: Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 19:31
autor: Drupi
Ten od Franza pewniejszy,, ale ta wyższa opcja, i zbiornik koniecznie ze spustem, ocíeplony. Termometr elektroniczny jest lepszy.
Keg koniecznie 50 L.

Re: Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 20:04
autor: robert4you
Napisz do kol. Akas . Będzie pan zadowolony i oprócz kolumny dostaniesz tęż wsparcie wiedzą.

Re: Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 20:36
autor: ronn08321
Dziękuję za zainteresowanie tematem, tez tak myślałem że od Franza lepsza.

Re: Zakup kolumny

: środa, 30 sie 2017, 20:42
autor: gadaka
Również polecam kol. Akasa, natomiast z tych 2 aukcji Franzmaster sprawdzony przez niejednego Forumowicza

Re: RE: Zakup kolumny

: czwartek, 31 sie 2017, 07:24
autor: doncarlito206
Ja ze swojej strony mogę polecić destylatorymiedziane.pl Kupiłem u nich kolumnę basic lm/vm(ovm). Podstawowa wersja 1599zl. Fakt ze moja z kilkoma dodatkami i kosztowała łącznie ok 2k ale to jest mój pierwszy sprzęt i pierwszy raz jak robiłem to z instrukcja w reku. Wynik? Na aerometrze się skala skończyła;) dodatkowe badania organoleptyczne również pozytywne;) także polecam.

Wysłane z mojego VKY-L09 przy użyciu Tapatalka

Re: Zakup kolumny

: czwartek, 31 sie 2017, 15:32
autor: zielonka
"Franz Ci sprzeda, Franz doradzi -sprzęt od Franza Cię nie zdradzi" dzwoń i pogadaj a zobaczysz sam.
Ogólnie jest na forum jeszcze paru niezłych gości np Kula , Akas czy Herbata666.
Napisz kolego ile kasy jesteś w stanie wydać na zabawkę i wyślij zapytania na PW.
Ze swej strony dodam że zadbaj aby sprzęt miał spust i dodatkowy wlew abyś nie musiał go dźwigać i niepotrzebnie rozbierać. No i broń Cię Panie Boże przed gazem.
Latarki polerki i inne bajerki to nie musi być, ale nóżki w kegu i np regulator mocy to się bardzo przydaje.
Aha --- i 50 l oczywiście .

Re: Zakup kolumny

: czwartek, 31 sie 2017, 16:41
autor: psotamt
zielonka pisze:Latarki ... i inne bajerki to nie musi być...
Jeśli o latarkę chodzi to, jako początkujący, mocno bym polemizował. To jeden z elementów wpływających na bezpieczeństwo.
Przelać kolumnę łatwo gdy zaczyna się zabawę i brak jest doświadczenia. Mnie się to raz udało :oops: i natychmiast latarkę sobie sprawiłem.
Aż boję się pomyśleć co mogłoby się zdarzyć, gdybym grzał taboretem gazowym.

Re: Zakup kolumny

: czwartek, 31 sie 2017, 21:52
autor: BimbrownikNI
Hebata666 poprostu The Best!

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 07:35
autor: ronn08321
Właśnie te linki które podałem, to jest mój budżet, czyli 1500-1600 zł. Od Franzmastera za tyle z wziernikiem nie kupię, wiec trzeba chyba dozbierać jeszcze kasy. Oczywiście keg 50 l, i dwie grzałki 2000 W. Moze jeszcze koledzy podpowiecie w jaką wysokość sprzętu celować żeby można było później dołożyć np.wziernik,albo moduł OLM? W domu mam 2,60m wysokości

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 08:41
autor: jacekn
Ja mam od Franza i jestem bardzo zadowolony.

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 12:24
autor: ronn08321
Kolego jacekn a jak przebiegało pierwsze gotowanie? Bez problemu ogarnęłes sprzęt? Nie było żadnych niespodzianek? Jaki dokładnie masz sprzęt?

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 17:08
autor: jacekn
Wszystko poszło bez problemu korzystałem z instrukcji jaka jest przy sprzęcie, destylat prima sort. WP_20170303_14_19_48_Pro.jpg

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 17:27
autor: jacekn
Tak wygląda sprzęt.
WP_20170303_14_19_48_Pro.jpg

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 18:38
autor: ronn08321
No sprzęt pierwsza klasa, mój narazie nie będzie taki wypasiony, ale z czasem coś do niego dorzucę pewnie:)

Re: Zakup kolumny

: piątek, 1 wrz 2017, 20:05
autor: jacekn
Zadzwoń do Franza i negocjuj cenę idzie się dogadać.

Re: Zakup kolumny

: sobota, 2 wrz 2017, 07:35
autor: ronn08321
Tak też zrobię:)

Re: Zakup kolumny

: sobota, 2 wrz 2017, 08:36
autor: Drupi
@ Ronn08321- ja uważam że ten szklany wziernik nie jest konieczny, a jest kosztowny. Ja mam w głowicy i wierzchołku kolumny 2 kolanka, są połączone kawałkiem rurki silikonowej, z boku kolumny, koszt ok. 30 zł. co doskonale zastępuje wziernik. Taki sam " wziernik" tylko z boku, leciutko się rozłącza przy zdejmowaniu głowicy. U mnie doskonale się sprawdza, i nie myślę o zakładaniu szklanego bo myślę że on zbytnio schładza refluks, powoduje tzw. " zimny refluks", a to z kolei utrudnia skrupulatne pozbycie się przedgonów przy małym jeziorku, w jakie są wyposażone głowice Aabratek. Starsi użytkownicy forum wiedzą co mam na myśli. Już dawno Lesgo58 opisywał to zjawisko. Można to zauważyć po jakości urobku jak damy za duże chłodzenie na głowice , przedgony będą dłużej się kumulować na szczycie kolumny, a to znacznie wpłynie na całą jakość serca.

Re: Zakup kolumny

: sobota, 2 wrz 2017, 10:02
autor: ronn08321
Widziałem już to rozwiązanie, i zastanawiałem się jak to działa w praktyce. Skoro mówisz ze to dobre rozwiązanie, to chyba z tego skorzystam, bo szkiełko ładnie wygląda, ale chyba na tym kończy się jego funkcja... I sporo kosztuje, za tą cenę można mieć np regulator mocy... A propos regulatora mocy, czy narazie jak go nie będę miał, to czy po stabilizacji praca z moca 2000 W dla rury 63 mm bedzie odpowiednia?

Re: Zakup kolumny

: sobota, 2 wrz 2017, 10:49
autor: Drupi
Regulator ci nie potrzebny do cukrówek, konieczny do owocówek.

Re: Zakup kolumny

: sobota, 2 wrz 2017, 11:14
autor: ronn08321
Raczej cukrówki na początek, owocówki może za jakiś czas. Najpierw będę uczył się sprzętu.

Re: Zakup kolumny

: niedziela, 3 wrz 2017, 08:28
autor: radius
ronn08321 pisze:czy po stabilizacji praca z mocą 2000 W dla rury 63 mm będzie odpowiednia?
Będzie, ale...
Drupi pisze:Regulator ci nie potrzebny do cukrówek
...mając jednak regulator, będziesz mógł zamontować mocniejszą grzałkę np. 2 x 2 kW i szybciej rozgrzewać wsad, oraz pracować na optymalnej mocy (pod progiem zalania) dla takiej średnicy, która jest trochę większa niż 2000 W :ok:

Re: Zakup kolumny

: niedziela, 3 wrz 2017, 09:39
autor: ronn08321
Regulator będzie napewno, tylko za jakiś czas,a póki co będę sobie radził bez niego. Chociaż ostatnio zainteresowałem się http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-720.html, troszke drożej niż przewidziany budżet, ale jest już wypełnienie pryzmatyczne, i regulator... Na minus jednak w stosunku do sprzętu od Franza z pierwszgo mojego postu to brak wypełnienia miedzianego, łączenia na śruby nie na SMS, tylko jeden termometr, i cieńsza rura 60,3 mm vs 63,5mm.Jak myślicie koledzy który sprzęt byłby bardziej przyszłościowy, wiem że obaj producenci są chwaleni na forum.

Re: Zakup kolumny

: niedziela, 3 wrz 2017, 10:47
autor: Kula
Wersja z SMS, dodatkowym termometrem i miedzią:
http://stalowkasklep.pl/kolumna-aabrate ... p-858.html

Re: Zakup kolumny

: niedziela, 3 wrz 2017, 17:08
autor: Drupi
Na poczatek sprzęt od Kuli całkiem przyzwoity za te cenę. Ale żeby keg był 50 L., miał spust, ocieplenie kega, 2 kolanka z kawałkiem rurki silikonowej do podglądu zalania. Ocieplenie jest nie drogie, a można i samemu zrobić, żeby zaoszczędzić na prądzie. Są specjalne maty termoizolacyjne 1 m. kw. 11 zł. i okleić taśmą. A z czasem można dokupić moduł OLM, i to już byłaby wysoka klasa sprzętu.

Re: Zakup kolumny

: wtorek, 19 wrz 2017, 12:03
autor: Mafiej
jacekn pisze:Tak wygląda sprzęt.WP_20170303_14_19_48_Pro.jpg
Siemka.
Gdzie zakupiłeś ten sprzęt? Ile kosztował?

Re: Zakup kolumny

: wtorek, 19 wrz 2017, 14:01
autor: jacekn
Firma Franzmaster 3000 zł.
http://www.franzmaster.pl/Oferta.html