Strona 1 z 1

Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 09:22
autor: szfagir
Serwus!

Czy taki filtr jak na aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=6563722445 da radę? Dla mnie dobrym rozwiązaniem jest baniak z kranikiem, z którego będę spuszczać destylat, do tego filtr nierdzewny z zaworem na dole, i oczywiście wyjściem na górze filtra.
Sam nie będę filtra budować, więc chcę się oprzeć na gotowcu z allegro, czy jakiegoś innego sklepu z akcesoriami do hobby. :)

Dzięki i pozdrawiam!

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 09:41
autor: radius
Oczywiście radę da a w jakim stopniu to zależy od prędkości przepływu. W zestawie jest zaworek więc z tym nie będzie problemu.

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 09:44
autor: szfagir
Szybkie pytanie i jeszcze szybsza odpowiedź. :)
Dzięki!

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 09:47
autor: Lis098
Szczerze mówiąc ja filtr zrobiłem sam a nawet dwa, tyle, że u mnie wszystko jest od góry do dołu a tu na odwrót. Wiadomo, że im dłużej destylat płynie przez węgiel tym jest czystszy. I tu się rodzi pytanie czy grawitacja poradzi sobie z pchnięciem destylatu pod górę przez gęsto upakowany węgiel? Ale niech wypowie się ktoś kto używa czegoś podobnego.

:D

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 10:30
autor: Zygmunt
Destylat właśnie tak powinien przez złoże przechodzić- od dołu. Pozwala to na redukcję kanalikowania.

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 13:09
autor: popcorn1
Ja zbudowałem coś takiego ObrazekObrazek

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 14:28
autor: Optoelektron
@popcorn1, jaka średnica, długość i szybkość przepływu?
Dzięki za info.

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 16:06
autor: Imbir
Kiedyś jeszcze jak robiłem czyściochę to taki filtr wykombinowałem w następujący sposób. Wykorzystując miskę nierdzewną, taką chińską cienką z marketu o pojemności ok 2,5l wstawiłem do zamrażalnika w lodówce, (zamrażalnik miałem u góry), w dnie przy boku zrobiłem otwór, a w niego wsadziłem szpikulec od kroplówki. Drugi koniec wężyka od kroplówki podłączyłem do szklanej tuby ok 50cm wysokości z węglem od dołu... z górnego króćca leciała ambrozja... ;-)
Może ktoś wykorzysta mój sposób, a głównym założeniem było maksymalne schłodzenie rozcieńczonego destylatu ok. 45-50% Efekt było bardzo dobry, koszt 30zł za tubę szklaną plus kroplówka 2zł.

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 16:27
autor: zlomnik
NAjtaniej jest wkonac filtr z rury nierdzewnej od balustrad są w sklepach budowlanych w odcinkach od 50cm do 2m. Do tego dwa korki silikonowe (ten sam skle, stiosiko winiarskie) i mamy filtr węglowy za 30zł + koszt węgla. Jako zaworek zadziała śrubka z dwoma podkładkami i nakrętką. Wężyk silikonowy dajemy między dwie podkładki i ściskamy go nakrętką do uzyskania odpowiedniego przepływu.

A w ogóle to najlepiej tak prowadzic destylację, żeby nie było potrzeby filtrować.

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 17:12
autor: popcorn1
Dla kolegi Optoelektron to rura miedziana fi 42mm długości 0,5 metra,krućce wykonane z rurek 12/10/8 milimetrów. Zrobiłem takie dwa dla kolegów,oni ich używają.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 18:05
autor: radius
A możesz wyjaśnić dlaczego tak redukowałeś te króćce? Przecież można było od razu wlutować rurkę fi 8 :)

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 19:01
autor: Pretender
Optoelektron pisze:@popcorn1, jaka średnica, długość i szybkość przepływu?
Dzięki za info.
Szybkość przepływu jak najmniejsza, przybiegli nie chodzi, aby szybko przeleciało przez niego.

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 20:05
autor: popcorn1
Radius wyjaśniłem Ci na priv dlaczego w ten sposób redukowałem te króćce :-)

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Re: Filtr z allegro.

: niedziela, 6 lis 2016, 20:54
autor: guru114
Chciałbym się zapytać modelatorów dlaczego mój post został usunięty z tego tematu?