Strona 1 z 1

Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: poniedziałek, 19 wrz 2016, 11:42
autor: budyn
Witam potrzebuje znaleźć kolegę z braci forumowej aby mi dorobił w kolumnie miedzianej port termometru, na wysokości 10 półki . No i żeby ocenił spiryt przy okazji jaki mi wyszedł :). Będę niewymownie wdzięczny, zamawiając kolumnę zapomniałem o tym ważnym porcie. Pozdrawiam

Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: poniedziałek, 19 wrz 2016, 14:33
autor: kwik44
wiesz... najprostsza metoda to wywiercić otwór, wcisnąć w niego kawałek wężyka silikonowego i do środka wcisnąć sondę termometru. Miałem tak z rok i działało. Ciut więcej pracy wymaga wlutowanie kawałka rurki miedzianej czy też mufy 1/8". Ale pierwsza opcja jest najprostsza.

Odnośnie spirytusu - rozcieńcz do ~20%. Jak nie czujesz żadnych obcych zapachów to jest dobry ;)

Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: poniedziałek, 19 wrz 2016, 16:41
autor: Zbynek80
A teraz jak prowadzisz destylację ?

Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: poniedziałek, 19 wrz 2016, 18:11
autor: budyn
Termometr w glowicy :bezradny:

Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: poniedziałek, 19 wrz 2016, 20:53
autor: Zbynek80
Jak prowadziłeś proces w/g termometru w głowicy ? Kiedy wprowadzałeś korekty RR i czy w ogóle to robiłeś ? Masz termometr w kegu ?

Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: poniedziałek, 19 wrz 2016, 22:42
autor: budyn
HEhe jak prowadziłem tak i prowadzę dalej. Jak temperatura wzrosła o 0.1 do 0.2 zmniejszałem odbiór, siedząc ciągle przy kolumnie wlepiając oczy w wyświetlacz, następowało to w miarę szybko :). Tak mam termometr w kegu. Tematy obowiązkowe przeczytane Lesgo58 rulez.

Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

: środa, 22 lut 2017, 21:26
autor: TomaszMkII
Jeżeli nadal potrzebujesz tulejki to mam tokarkę i myślę że mogę pomóc :)