Strona 1 z 1

Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: piątek, 18 mar 2016, 21:36
autor: daniefilth
Już od jakiegoś czasu jestem posiadaczem takiego pot-stilla:
http://allegro.pl/destylator-bimber-pot ... 66212.html
Dzięki upchaniu miedzi w rurze da się zrobić w miarę dobry truneczek. Chociaż pomyślałem ostatnio żeby sprzedać to i kupić coś takiego:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... a_ogrodowa
Na tym miedziaku będzie coś lepszego kapało? Od razu mówię że nie chcę żadnych kolumn itp- bardzo polubiłem smakówki :D
Proszę o jakieś podpowiedzi..

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: piątek, 18 mar 2016, 21:44
autor: jurek1978
Zdecydowanie zmiana na lepsze by była.

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 06:38
autor: rekinek
Nawet się nie zastanawiaj, zmiana będzie na lepsze, sam mam coś podobnego i jestem zadowolony.

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 12:14
autor: boxer1981228
Nie jest do końca tak jak piszą koledzy, obecnie masz dużo większą średnice a po zmianie będziesz miał tylko 28 mm. Jaki tam masz u siebie zbiornik? Bo sprzęt, który pokazałeś w pierwszym linku jest podłączany do kega i zakładam że masz kega. Więc jak już bardzo chcesz rudzielca to coś z większą średnicą:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... still.html

A jak nie chcesz inwestować dużo kasy to ze starego po prostu wytnij odstojniki, wypełnij kolumnę np; zmywakami z Lidla na dole daj troszkę miedzi i efekt będzie taki sam jak na nowym miedzianym sprzęcie.

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 18:11
autor: daniefilth
Tak, na kega. Najwyżej zadzwonię zapytam ile za samą miedź,bo link co dałeś to cena za całość. Jakbym miał jakiegoś spawacza co później by to zlepił to wyciąłbym odstojniki,a nie chcę łączyć tego na wężyki bo chcę żeby to było stabilne i na sztywno. Na co wpływa mniejsza średnica? Smak,szybkość odbioru,czy co?

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 18:47
autor: jurek1978
Mniejsza średnia - mniejsza prędkość odbioru. Jakiego masz keg-a ?
30, 50 czy 100 ? Jak 30 to jeszcze spoko na tej rurce 28 mm.

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 20:19
autor: daniefilth
50 litrów. Wolniejszy odbiór mi się nie widzi:/ bo na tym od zagotowania ok 40 l nastawu przerabiam w 7 godz. :/

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 20:44
autor: jurek1978
Około 105-110 litrów nastawu dziś przerobiłem w 12,5 godziny - tak długo bo mam słabą instalację w domu i rozgrzewanie wsadu schodzi mi się prawie 3h.
Mogło by być rozgrzewanie z 1,5h i by wtedy cały proces trwał 11 h. No i mam z tego 14 litrów spirytusu.
Tak więc pomyśl co gotujesz - cukrówki czy owocowe lub zbożowe wsady.

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: sobota, 19 mar 2016, 20:53
autor: daniefilth
rekinek, na kegu masz takie coś,? jak tak to na ile litrowym?
Jakaś mała ta chłodnica,chyba spirali tam nie ma? da to sobie radę?

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: niedziela, 20 mar 2016, 21:38
autor: rekinek
Witam ja mam 12 litrowy szybkowar i 21 litrów cukrówki leje na 2 razy, przerabiam całość w 4,5 godziny w tym rozgrzanie 35 min, wynik ostatni to 95 % i nieprawdą jest jak niektórzy piszą że na kolumnie mini- CM nie da się zrobić mocnego, czystego trunku.Piszę że ( CM ) bo ja mam dodany płaszcz wodny na deflegmatorze . Owocówki są też zajebiste . Chłodnice mam prostą i daje radę, z twoim kegiem na pewno też sobie poradzi. Woda leci tylko trochę i wszystko schładza, bardzo jest wydajna.

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: poniedziałek, 21 mar 2016, 15:52
autor: eldier

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: poniedziałek, 21 mar 2016, 22:59
autor: rekinek
Masz racje tego nie czytałem i widzę że nie jestem sam w tym przekonaniu że Polak potrafi i na małym CM czynić cuda, 95% to nie problem. Czasem problemem jest operator a nie sprzęt :poklon;

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: środa, 1 cze 2016, 11:47
autor: popcorn1
Witam kolegów.Jakiś czas temu spróbowałem dobrego wyrobu i postanowiłem zbudować sobie sprzęt do psocenia ;-) Wczoraj wykonałem PS na wzór sprzętu kolegi ramzola.Jeszcze nie jest w pełni skończony,brakuje mu paru elementów.Jednak chciałem zaprezentować to co już wykonałem w tzw wolnym czasie.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: niedziela, 5 cze 2016, 10:48
autor: ramzol
kolego kukurydziany ;) dorób port na termometr na samej górze i coś takiego http://alkohole-domowe.com/forum/topic13724.html
na deflegmatorze jak nie masz rurki Cu na płaszcz chłodzący do CM'a.
Co do tematu to zmiana średnicy na mniejsza nie wchodzi w grę a fi 28 na 50l kegu to jest masakra, chyba Ze tylko odpęd na tym będziesz robił. Pozwolę sobie nawet napisać ze 42 na 50l to masakra. Co do jakości na CM,ach to pewnie że się da tylko czasu i rozumu trochę potrzeba :D

Re: Wymiana potstilla z nierdzewki na miedziany, jest sens?

: niedziela, 5 cze 2016, 15:08
autor: popcorn1
Kolego ramzol tak jak pisałem sprzęt nie jest całkowicie skończony.Zamierzam zrobić go dokładnie tak jak Ty wykonałeś swój.Jego przeznaczeniem nie będzie keg,a kana lub szybkowar.Mam znajomych,którzy psocą na samej rurce Cu i chce im zaproponować ten sprzęt.Duzo czytam tu na forum i wiem że najlepszym rozwiązaniem jest kolumna.Poczyniłem już pewne przygotowania i zamierzam zbudować kolumnę typu aAbratek z rury KO 50mm x 1mm,akurat taka udało mi się zdobyć tanim kosztem i postawić ja na kegu 30 litrów w otulinie gumowej.ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka