Strona 1 z 1

Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 09:46
autor: lesgo58
Zepsuł mi się czujnik jak na zdjęciu.
Czujnik.jpg
Nie umiem jednak rozszyfrować co zacz...Pomógłby mi ktoś?
Jest to czujnik temperatury zewnętrznej kotła CO Pellets Fuzzy Logic firmy Kostrzewa.Kocioł jest po gwarancji i uzyskanie informacji w firmie nic nie dało. Proponowali kupno całej puszki z czujnikiem za 95zł plus przesyłka. Wydaje mi się to trochę za dużo. Przecież sam czujnik na pewno kosztuje dużo mniej.

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 13:14
autor: wawaldek11
Wygląda mi to na termistor, który można kupić gdy się ma jego parametry - PTC lub NTC i rezystancja w określonej temperaturze.
Producent nie chciał podać parametrów tego elementu? Są jakieś oznaczenia?
Przydałaby się lepsza fotka.
Na czym polega usterka?

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 15:26
autor: Zygmunt
http://www.tme.eu/pl/details/ntcc-10k/t ... -passives/#

Prawdopodobnie zadziała, bez parametrów i tak będziesz musiał strzelać w ciemno.

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 18:26
autor: lesgo58
Dzięki Zygmunt za link. Też oglądałem tę stronę. Tylko że ja miałem na oku inny. Wybór jest duży, ale i warunki zakupu nie ciekawe. Gdyby można było kupić po sztuce to kupiłbym kilka różnych i próbował.

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 18:39
autor: drgranatt
Z tego co widzę jest to NTC 10k. Ale to połowa sukcesu - druga połowa to stała materiałowa :bezradny: . Jeżeli będzie nie ta co trzeba to termometr będzie przekłamywać nawet o kilkanaście stopni.

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 18:45
autor: lesgo58
Tak - to jest NTC 10k. Tylko ze takich jest multum - różnią się innymi parametrami. Który jest ten właściwy?
Mój ma 3mm średnicy.
http://www.tme.eu/pl/katalog/#id_catego ... 3A24658%3B

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 18:55
autor: wawaldek11
W szufladzie znalazłem taki:

Re: Czujnik temperatury

: czwartek, 4 gru 2014, 19:32
autor: drgranatt
Ustalanie stałej materiałowej to tak na chybił-trafił. Jak będziesz miał szczęście to trafisz za pierwszym razem a jak nie to...
Stałą materiałową zna producent urządzenia.