Strona 1 z 1

Chłodnica z silikonu

: środa, 5 lis 2014, 19:56
autor: Freon
Witam, jestem delikatnie mówiąc zielony w sprawach pędzenia. Znam podstawy, ale mam jeszcze kilka wątpliwości. Zastanawia mnie, czy chłodnica zrobiona z silikonowych rurek zdała by egzamin z obniżania temperatury samogonu? Wpadłem na ten pomysł, gdyż aktualnie stoję krucho z kasą, a nastaw już stoi.

Re: Chłodnica z silikonu

: środa, 5 lis 2014, 20:54
autor: aronia
Szklana kupisz za 30 zł - aż tak drogo? Chcesz zrobić powietrzną - do tego najlepsza miedź(poszukaj pod hasłem spiral-still)? Silikon ma słabe parametry jeżeli chodzi o zastosowanie go do takiej chłodnicy - przewodność itd.

Re: Chłodnica z silikonu

: czwartek, 6 lis 2014, 07:16
autor: radius
Niektórzy ludzie, to mnie czasem mocno zaskakują :( Chcieli by szkłem dupę utrzeć :o
Koszt dwóch metrów rurki miedzianej to kilkanaście, no może 20 zł, a tu jakieś kombinacje z wężykami silikonowymi, które wcale nie są tańsze. :bezradny:

Re: Chłodnica z silikonu

: czwartek, 6 lis 2014, 07:24
autor: ramzol
:mrgreen: Wygotuj to w domu, a jak się zimno zrobi to na oknach się skropli. :mrgreen:
Nastaw można zlać z nad osadu i zostawić w spokoju. "Tytrania" w takiej postaci nie lubimy. Pędź na złom, kup rurkę miedziana za 20zł/kg i zrób chłodnice.

Re: Chłodnica z silikonu

: czwartek, 6 lis 2014, 08:22
autor: stuf
Praktycznie w każdym zakładzie gdzie montują LPG dostaniesz rurkę miedzianą. Wystarczy nakroić gumową izolacje i sciągnąć. B A N A Ł... A zresztą zajrzyj sobie tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/spiral ... 11782.html