Strona 1 z 1

Czym lub jak skleić uszczelkę

: niedziela, 7 wrz 2014, 11:54
autor: kochanek Kranei
Czołem!
Znalazłem podobny temat ale tam mowa o uszczelce silikonowej. Tu jednak chodzi o inny materiał. Mowa o uszczelce, ktora znajduje się w dużej zakrętce pojemnika fermentacyjnego. Na zdjęciu po lewej widać, że te uszczelki są klejone. I tu pytanie czym najlepiej? Trudno mi powiedzieć z czego ta uszczelka jest robiona. To jakby guma. W każdym bądź razie materiał na zewnątrz jest gładki a w środku porowaty. Dla lepszej orientacji podaję, że chodzi o pojemnik firmy Speidel. Normalnie fermentuję z gazą i zewnętrznym pierścieniem ale do cichej fermentacji zakładam kompletną zakrętkę z "dzwonem".

Re: Czym lub jak skleić uszczelkę

: niedziela, 7 wrz 2014, 12:33
autor: radius

Re: Czym lub jak skleić uszczelkę

: niedziela, 7 wrz 2014, 12:38
autor: Zygmunt
http://www.ekwasek.pl/index.php?product ... od_id=2783

Ale skoro to Speidel, to sprawdź, czy nie da się takiej uszczelki po prostu dokupić, bo ten producent ma dość dobre wsparcie.

Re: Czym lub jak skleić uszczelkę

: niedziela, 7 wrz 2014, 13:09
autor: kochanek Kranei
Panowie, dziękuje bardzo. Uszczelkę już zamówiłem. Ale ja na gwałt potrzebuję, bo moje wielkoowocowe derenie pękają od deszczu a potem pleśnieją na drzewie. Mam zbyt mało owocowych turbo drożdży i muszę sięgnąć po bajanusy. Doświadczenie mi podpowiada, że jak teraz nie zerwę prawie dojrzałe owoce na nastaw czy wino, to na przejrzałe na nalewki już się nie doczekam.