maciejgackowski w skrócie gacek

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
maciejgackowski
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 paź 2012, 14:39

Post autor: maciejgackowski »

Baardzo serdecznie witam Państwa... bardzo serdecznie !!! ;-) ( cytat)
Jestem z Gdańska gdzie od 5 lat warzę piwa i wyćwarzam cydry. Naturalną koleją rzeczy było rozpoczęcie jak to tu się przepięknie nazywa "psocenia" choć w gronie moich znajomych nazywamy to "pisaniem". Mam za sobą gonitwę 40 litrów cukrówki na aparacie Academic ze stajni V.S.O.P. Wyszło około 4,5 l "czegoś" co pierwotnie miało służyć do robienia nalewek ale ze względu na obłędnie delikatny smak i brak niepożądanych aromatów kończy najczęściej rozcieńczone sokiem owocowym w bezpośrednim spożyciu. Zachęcony tym sukcesem poszukuję dalej i mam nadzieje na wymianę wiedzy ku chwale ojczyzny i nie tylko :piwo:
alembiki
Awatar użytkownika

kwachu
300
Posty: 305
Rejestracja: wtorek, 23 wrz 2008, 12:02
Krótko o sobie: Jeszcze brzydszy niż dawniej .
Ulubiony Alkohol: RUM
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: maciejgackowski w skrócie gacek

Post autor: kwachu »

Witaj Gacek . Wiedza to jest właśnie towar którego całe sterty znajdziesz na półkach naszego FORUM . Czytaj , pytaj , znajdziesz tu wielu chętnych do dzielenia się doświadczeniami ludzi :)
POZDRAWIAM kwachu !
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: maciejgackowski w skrócie gacek

Post autor: JanOkowita »

:klaszcze:

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Autor tematu
maciejgackowski
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 paź 2012, 14:39
Re: maciejgackowski w skrócie gacek

Post autor: maciejgackowski »

Dzięki za miłe przyjęcie, mam nadzieje że i moja wiedza się komuś przyda.
@ JanOkowita - Janku, stwierdzenie " dróżdż - przyjaciel człowieka " to moje życiowe motto, jak widzę również i Twoje (pomińmy niuanse gramatyczne), gdy zapraszam krewnych i znajomych na pizzę (na drożdżowym cieście) i podaje piwo z własnej warzelni nabiera to specyficznego wymiaru jak teraz zrobię jeszcze drinki z własnego pędu to zaczną mi ufać :-0
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: maciejgackowski w skrócie gacek

Post autor: panta_rei »

Jeśli z GD to prawie sąsiad ;-) Ja też dopiero zaczynam, nalewki od lat, ale czas zrobić samemu całą nalewkę ;-)

Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Sławomir

Autor tematu
maciejgackowski
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 12 paź 2012, 14:39
Re: maciejgackowski w skrócie gacek

Post autor: maciejgackowski »

Noo taaak, jak działało OLT Express to sąsiadów miałem w Krakowie i Szczecinie :-)
Ale nie o tym, widzę że części wspólnych jest więcej bo:
- szkutnik i żeglarz to dla mnie jak brat - skoro mieszkam nad morzem zdarzyło się nie raz tu i ówdzie pożeglować, choć "zatrułem" się pływaniem na pierwszym obozie żeglarskim na mazurach jakieś 20 lat temu to trzyma do dziś i rozwija się na większe akweny.
- za dobry przepis na pieprzówkę oddałbym nawet własna kozę :poklon; załączam błagalny pokłon licząc że Uchylisz rąbka tajemnicy :-) i to jest mniej Out of Topic.
Generalnie uważam że nalewka to właśnie "lecznicze zioła i przyprawy" bo z owoców to lepszy jest kompot, lub psoty typu śliwowica, calvados itd. To oczywiście subiektywne stwierdzenie i nawet nie pokuszę się o polemikę w temacie wyższości nalewek owocowych nad ziołowymi ;-)
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: maciejgackowski w skrócie gacek

Post autor: panta_rei »

maciejgackowski pisze: - szkutnik i żeglarz to dla mnie jak brat - skoro mieszkam nad morzem zdarzyło się nie raz tu i ówdzie pożeglować, choć "zatrułem" się pływaniem na pierwszym obozie żeglarskim na mazurach jakieś 20 lat temu to trzyma do dziś i rozwija się na większe akweny.
No paczPan, wszyscy jesteśmy z tego samego domu dziecka ;-)
maciejgackowski pisze: - za dobry przepis na pieprzówkę oddałbym nawet własna kozę :poklon; załączam błagalny pokłon licząc że Uchylisz rąbka tajemnicy :-) i to jest mniej Out of Topic.
Z tą tajemnicą to nie tak prędko ;-) długo nad nią pracowałem- sześć lat "jest ze mną", ale nie wykluczam, że się podzielę. Z racji wykonywanej pracy jestem częstym gościem w GD i mogę coś do degustacji przywieźć, może się okazać , że to nie ta jedyna ;-)

Pozdrawiam, Sławomir
Pozdrawiam, Sławomir
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”