Wino w beczce dębowej

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Callisto
10
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 12 cze 2011, 18:13

Post autor: Callisto »

Witam mam zamiar zrobić wino z winogron w beczce dębowej 180l i tu mam taki problem
czy mogę zrobić wino w np 3 galonach po 50l a później na okres starzenia czy leżakowania ( nie wiem do końca jak się to nazywa )zlać razem, bo nie mam aż tak dużego pojemnika żeby wszystko zrobić w 1
czy można tak zrobić ?
czy wino nie zmieni swojego smaku ?
i czy lepiej kupić pojemnik 180l i w 1 wszystko zrobić ?

( wiem zastanawiacie się po co mi 180l wina :odlot: :D, ale ja mam zamiar zostawić je w tej beczce na kilkanaście lat a potem trochę podbierać )
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Wino w beczce dębowej

Post autor: Zygmunt »

Hej,
Możesz, ale musisz strasznie uważać, bo przy niewielkiej infekcji w jednym ze zbiorników psujesz sobie 180l wina i beczkę. Pamiętaj też, żeby w beczkę zlać już nie pracujące wino, no i pamiętaj o przygotowaniu beczki. Warunki na trzymanie tego masz?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino w beczce dębowej

Post autor: JanOkowita »

Tutaj jest instrukcja przygotowania beczki napisana przez producenta beczek : http://zdrowenalewki.pl/p/16/480/beczka ... zulki.html

Wino śmiało można zlewać z trzech 50-litrowych balonów, należy je zabezpieczyć przed infekcją pirosiarczynem potasu. Jest to jednocześnie stoper fermentacji.

Pozdrawiam :poklon;

Jan Okowita
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Dendric
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 28 lut 2013, 20:51
Re: Wino w beczce dębowej

Post autor: Dendric »

Witam :)
Jestem początkującym winiarzem i poszukuję jeszcze sporo wiedzy o tej sztuce :) a dokładniej chciałbym się dowiedzieć jak długo wino może leżakować w beczce dębowej (nowej 20l) czy też nie ma ograniczenia czasowego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”