Jak podłączyć chłodnicę z wejściem "na szlif" do rurki silikonowej

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
gregor40
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 2 mar 2012, 11:52

Post autor: gregor40 »

Szanowna Braci Bimbofilna!

Składam właśnie pierwszą aparaturę. Po doktoryzowaniu się z lektury forum, długim szperaniu wśród szkła laboratoryjnego dziadka, odwiedzeniu paru zaufanych laboratoriów mam w zasadzie ustalony prostą aparaturkę pot-still.

Znajomy botanik sprezentował mi szklaną chłodnicę zwrotną z wężownicą. Jedyny problem że wejście dla par ma na szlif. Jak podłączyć wejście "na szlif" do rurki silikonowej?

Dziękuję!

ja_tutaj
30
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 27 mar 2010, 07:42
Ulubiony Alkohol: morelica
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: świętokrzyskie
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Jak podłączyć chłodnicę z wejściem "na szlif" do rurki silikonowej

Post autor: ja_tutaj »

Zależy jaka jest różnica średnic. Daj fotkę. Jakiego kotła będziesz używał? Wejście dla szlifu możesz zrobić np. z poxyliny pokrytej silikonem akwarystycznym. Połączenie kotła z deflegmatorem, jeśli masz szlif na dole deflegmatora, najlepiej zrobić tej szerokości co wlot szlifu, rurka zwęzi przelot i spowolni proces.

Autor tematu
gregor40
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 2 mar 2012, 11:52
Re: Jak podłączyć chłodnicę z wejściem "na szlif" do rurki silikonowej

Post autor: gregor40 »

Ech, stwierdziłem, że gra nie warta świeczki. Zamówiłem po prostu chłodnicę z wejściem na wężyk. Więcej by poxipol i silikon kosztował, niż nowa chłodnica...

Grzecznie zaraportuję jak powstanie aparaturka. No i oczywiście wynik pierwszej psoty ( z jabłek!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”