Ashoot

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
ashoot
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: poniedziałek, 20 gru 2021, 18:24

Post autor: ashoot »

Witam serdecznie forumową brać ! Mam na imię Michał, na karku już 35 latek i niedługo zacznę stawiać pierwsze kroki w wytwarzaniu alkoholu wysokoprocentowego. Do tej pory robiłem tylko domowe piwo z brewkitów lub nalewki na spirytusie sklepowym.
Mój kolega z młodzieńczych lat produkuje bardzo fajne destylatory typu Aabratek, obiecał że skonstruuje mi jakiś fajny sprzęt po nowym roku więc zabieram się za gromadzenie wiedzy teoretycznej :)
Póki co w planach mam destylowanie głównie nastawów owocowych :) Pozdrawiam wszystkich i zaczynam lekturę
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Ashoot

Post autor: kiwitom23 »

Witamy, jak planujesz owocówki, to bym pomyślał na Twoim miejscu o alembiku, albo o kolumnie półkowej. Powodzenia w pochłanianiu wiedzy, a jest jej trochę.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Autor tematu
ashoot
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: poniedziałek, 20 gru 2021, 18:24
Re: Ashoot

Post autor: ashoot »

Dzięki, zacząłem od studiowania kompendium wiedzy ale bardzo dużo tego :) Tak po krótce co najlepiej się destyluje na sprzęcie typu Aabratek jeżeli do owocówek lepszy byłby miedziany alembik ? Co najlepiej ugotować na "rozdziewiczenie" ? :D

Puszczam choć to świadczy o lenistwie - ale temat przywitalny, więc nie będziemy bardzo restrykcyjni - MANOWAR
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 23:18 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Ashoot

Post autor: seneka »

A moim skromnym zdaniem abratek na początek jest idealnym rozwiązaniem. Bo jest najbardziej uniwersalnym sprzętem. Popróbujesz na nim wszystkiego a przy okazji wiele się nauczysz. Witaj.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Ashoot

Post autor: Tymek76 »

kiwitom23 pisze:Witamy, jak planujesz owocówki, to bym pomyślał na Twoim miejscu o alembiku, albo o kolumnie półkowej. Powodzenia w pochłanianiu wiedzy, a jest jej trochę.
Mam też zamiar iść w owocówki - dla mnie jakość jest ważniejsza niż ilość , czy szybkość procesu. Co będzie lepsze do owocówek : Alembik czy półkowa ?
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Ashoot

Post autor: kiwitom23 »

Kolego trudno o jednoznaczną odpowiedź, są zwolennicy jednego i drugiego. Ja mam półkową i smakówki wychodzą mi wspaniałe, plus jest też taki, że mogę zmieniać ilość półek i mam tym samym większy wpływ na smak destylatu. Alembik to legenda, ale nie ma na nim możliwości "regulacji" ilości smaczków, które chcesz uzyskać, chyba że ilością przebiegów. Tak więc nie odpowiem Ci na to pytanie, bo tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, choć pewnie większość będzie Ci sugerowała alembik. Alembik to też chyba mniejszy wydatek, choć nie zawsze. Pozdrawiam.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”