Kocioł miedziany płaszcz nierdzewny plusy i minusy rozwiązania

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.

Autor tematu
70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Post autor: 70-MAREK »

Witam wszystkich,
Chciałbym w tym poście zebrać wszystkie informacje na temat takiego rozwiązania, dala potomnych...

Założenia pierwotne:
Od dłuższego czasu przymierzam się do kotła z płaszczem, spustem, itd..., chęci są, próbuje zebrać info
Myślałem nad rozwiązaniem keg w keg 50l, ewentualnie keg 100l plus płaszcz, beczki mam, jakieś graty są , typu grzałka, mufa, zawór spustowy klapowy, inne
Posiadam palnik propan-tlen, lutowałem już na twardo lutem twardym srebrnym, takim z topnikiem w białej otulinie, wykonanie estetyczne może bez szału, wrażenia z wykonania samemu oczywiście bezcenne, najważniejsze że działa (generalnie spoina nie wygląda tak ładnie jak po lutowaniu miękkim, może to wina operatora?).
Myślałem nad polutowaniem tego samodzielnie, może macie jakieś w tym temacie rady dla mnie?

Założenia wtórne:
Rozważam też wykonanie zbiornika z miedzi, płaszcz natomiast chciałbym z keg-a 50l, reszta gratów z nierdzewki, tzn, mufy, grzałki, spust

Poproszę o sugestie, interesują mnie porady co do samego lutowania, korozji elektrochemicznej, inne mi nieznane... ;)

Pozdrawiam Marek
Ostatnio zmieniony sobota, 27 paź 2018, 19:06 przez 70-MAREK, łącznie zmieniany 1 raz.
promocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”