Znaleziono 9 wyników

autor: Tomasz-T54
środa, 23 maja 2018, 22:38
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Najpierw bardzo przepraszam Koleżankę Licho, nie spojrzałem na profil. Z reguły nie " podglądam " wszystkich rozmówców :) . Bardzo przepraszam. Kolego dzozef [ sprawdziłem :) ] dziękuję za potwierdzenie. Też to znalazłem tylko chciałem się upewnić. Teraz do przeróbek i dam znać co mi wyszł...
autor: Tomasz-T54
środa, 23 maja 2018, 19:01
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Podpowie mi ktoś gdzie kupić takowe sprężynki , żeby to były TE właściwe. Na znanym portalu aukcyjnym znalazłem ale czy aby napewno to te, żeby nie kupił badziewia jakiegoś. Kolego Licho - z otworem mam już dogadane ze znajomym siedzącym w nierdzewce eliminację tego problemu. Przy okazji czy taką mo...
autor: Tomasz-T54
wtorek, 22 maja 2018, 23:24
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Tak na szybko, bo właśnie skończyłem drugie psocenie drugiej połowy pierwszego psocenia ale zupełnie inaczej niż poprzednie psocenie pierwszej połowy pierwszego psocenia :) haha - fajnie zamieszałem. Ale do rzeczy. Proces 12 godzinny , który opisałem jest jedynym przypadkiem gdy nie przelewa mi się ...
autor: Tomasz-T54
wtorek, 22 maja 2018, 14:35
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Przepraszam zapomniałem dodać że po rozcieńczeniu urobku do drugiego gotowania rozdzielam na dwa razy wiec uzyskaną ilość należy podwoić. Niestety czas też.
autor: Tomasz-T54
wtorek, 22 maja 2018, 00:26
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Witam ponownie po długim czasie spędzonym na czytaniu forum, drobnych korektach w sprzęcie i praktyce w jego opanowaniu. Efekty są , które opiszę na końcu posta ale po kolei. 1. Czytanie forum. Hm , powiem tak, jestem nieco zawiedziony. Niestety moje wrażenia są takie, że większość forumowiczów [ wy...
autor: Tomasz-T54
niedziela, 10 gru 2017, 10:18
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Witam. Ponownie opiszę dokładnie co i jak robię i na koniec zadam jeszcze raz najważniejsze nurtujące mnie pytania i problemy. Sprzęt przerobiony od zakupu jak następuje : 1. Wyrzuciłem odstojnik. 2. Dołożyłem wypełnienie ze zmywaka - obecnie po korekcie - jeden nie cały , pocięty + około 8-10 cm mi...
autor: Tomasz-T54
poniedziałek, 27 lis 2017, 11:06
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Dlaczego dodaje się mleko do zacieru ?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 10549

Re: Dlaczego dodaje się mleko do zacieru ?

Witam. Jeśli chodzi o ziemniaki i mleko to dostałem kiedyś od wujka taki przepis . 1 kg cukru, 4 l wody , szklanka mleka i 1 kg ugotowanych, nie solonych i utłuczonych ziemniaków. Kiedyś nie było drożdży turbo i taki zestaw miał przyspieszyć fermentację. I tak było. Ziemniaki upychałem do balona jes...
autor: Tomasz-T54
niedziela, 26 lis 2017, 21:32
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 121675

Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Witam. Piszę w tym temacie, ponieważ kupiłem - zanim poczytałem - choć ze wględów finansowych pewnie i tak nic lepszego bym nie kupił - tzw. wieszak z aledrogo. Dokładnie szybkowar 15 l kolumienka o całkowitej długości 50cm , 4 Zp, średnica wewnętrzna około 27 mm, plus odstojnik i chłodnica. Po lekt...
autor: Tomasz-T54
piątek, 20 paź 2017, 20:59
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Tomasz-T54
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1679

Tomasz-T54

Witam Wszystkich. Jak w temacie mam na imię Tomasz. Lat temu już ze dwadzieścia kilka trochę się zajmowałem psoceniem a teraz postanowiłem wrócić do tegoż procederu :). I dlatego tu jestem bo widzę, czytając to forum od kilkunastu dni, że technika poszła do przodu i to bardzo, więc warto się dokszta...

Wyszukiwanie zaawansowane